Pieluchy tetrowe - naprawdę EKO? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-30, 07:51   #61
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Pieluchy tetrowe - naprawdę EKO?

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
Mnie przy pieluchach jednorazowych przerażała ilość produkowanych śmieci. Domyślam się, że o tych dodatkowych workach na śmieci napisałaś w kontekście palenia śmieci w domu, a nie że dodatkowe wory śmieci sa bardziej eko Bo i tak można zrozumieć tamtą wypowiedź

A pieluchy wielorazowe nie są tanie, to fakt. Ale patrząc całościowo (mam na myśli cały okres pieluchowania dziecka) to wychodzi jednak taniej. Najgorsze jest to, że na początek trzeba wyłożyć sporo kasy, żeby mieć potrzebną ilość pieluch.
Nie zamierzam nikogo przekonywać do tych pieluch, to po prostu informacja
tak chodziło mi o to żeby nie palić śmieci w domu, chociaż w ten sposób bie przyczyniać się do efektu cieplarnianego , bo śmieciara je zabierze i one i tak albo gdzieś tam składują (te śmieci) albo palą
No właśnie gdyby nie to że na początek trzeba wydać nawet parę tysięcy to myślę ,że więcej mam by się na nie zdecydowało , bo przeliczając pieniądze wydane na pampersy to i tak nie mało wyjdzie
Z chęcią b yhm spróbowała tych pieluch chociaz parę sztuk ale boję się że to będzie kompletny niewypał i wywalę pieniądze
Czy to nie jest trochę ulepszona wersja tetrówek albo flanelówek? co one takiego mają ,że są lepsze?
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 09:03   #62
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Pieluchy tetrowe - naprawdę EKO?

Cytat:
Napisane przez libra777 Pokaż wiadomość
Czy to nie jest trochę ulepszona wersja tetrówek albo flanelówek? co one takiego mają ,że są lepsze?
Tak w skrócie, to pieluchy wielorazowe wyglądają jak jednorazówki, w sensie że tak samo sie je obsługuje, tylko po zdjęciu z pupy nie wyrzucasz a wkładasz do prania
Są oczywiście różne rodzaje, każdy wybierze co lubi. Materiały to np. bawełna, flanela (np. polski producent od niedawna takie szyje), ale również bambus czy konopie (większa chłonność).

Generalnie taka pielucha na zewnątrz ma warstwę nieprzepuszczalną, ale oddychającą (nie ma nic wspólnego z ceratką, w którą nas pakowano lata temu). Wewnątrz najczęściej polar, żeby odprowadzić wilgoć od skóry dziecka. No i w środku, pomiędzy tymi warstwami jest wkład chłonny.

Ja zaczynałam od kilku na próbę, na poczatek używałam na zmianę z jednorazówkami. Szybko zauważyłam plusy tych pieluszek. No, ale to ja Nie każdemu jak widać to będzie odpowiadać.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 21:28   #63
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Pieluchy tetrowe - naprawdę EKO?

Brzmi ciekawie , rozumiem że plusem jest to że raz zakupione i już są ale co jeszcze ? no bo jednak robota jest przy tym jakby nie było.
A co z kupą nie wyłazi bokami? i ile czasu taką pieluchę dziecko nosi , np. jak raz się zesika to już trzeba przebierać czy jak to jest?
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 07:45   #64
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Pieluchy tetrowe - naprawdę EKO?

Wcale aż tak dużo roboty przy tym nie ma. Nie tzreba nic szorowac ( są specjalne dobrze piorace proszki do pieluchm wielo - też drogie), tylko - kupę strzepujesz do wc, a resztę namaczasz. Potem do pralki i wsio.

Plusem może być tez to, że - moim zdaniem - te pieluchy bardzo ąłdnie wyglądają.
Ponoc też są zdrowsze od jednorzówek, z naturalnych materiałów.

Edytowane przez Jaatkaa85
Czas edycji: 2010-08-31 o 07:46
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 08:23   #65
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Pieluchy tetrowe - naprawdę EKO?

Zmieniasz pieluchę w miarę potrzeby, w sumie to zależy od chłonności. Są cieńsze, mnie chłonne pieluszki do częstszych zmian, są bardziej chłonne (ale niekoniecznie grubsze, po prostu mają wkład chłonny z innych materiałów), które spokojnie wytrzymają całą noc.
Ja zaczęłam używać pieluch wielorazowych jak synek miał pół roku, szybko zaczęłam też wysadzać go nad miską. Po prostu widziałam, kiedy będzie kupa i wtedy brałam miskę (później nocnik) i wysadzałam. Oszczędza czyszczenia pieluszek chociaż to też nie problem. Są specjalne papierki (to raczej dla mniejszych dzieci) ale wystarczy po prostu strzepnąć kupę do toalety. Pieluszki przechowuje się w zamkniętym wiaderku. Można niby prać z ubraniami, ale ja wolę osobno, co dwa dni (mam tyle pieluch, że nie muszę prać częściej).

Pieluszki wielorazowe są po prostu ładne To też jeden z powodów ich stosowania

I jeszcze jeden aspekt, ważny dla mnie jako dla mamy chłopca, w pieluchach jednorazowych genitalia narażone są na wyższe temperatury i przegrzewanie (jesli dobrze pamiętam to jednorazówki dają 3 stopnie wyższą temperaturę niż pieluchy wielorazowe), a wiadomo, że to nie jest zdrowe i może mieć przykre konsekwencje w przyszłości. Wieczorem postaram się znaleźć linka do tych badań.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 08:36   #66
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pieluchy tetrowe - naprawdę EKO?

A ile razy dziennie zmieniacie pieluchę taką?
Podejrzewam, że u mojej córki byłby koszmar, ona ryczy po każdym zsikaniu się
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 08:46   #67
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Pieluchy tetrowe - naprawdę EKO?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;21756276]A ile razy dziennie zmieniacie pieluchę taką?
Podejrzewam, że u mojej córki byłby koszmar, ona ryczy po każdym zsikaniu się [/QUOTE]

To zależy również od wieku dziecka, wiadomo, im mniejsze dziecko tym częściej siusia
Ja zmieniam średnio co 2-3 godziny, czasem częściej (jeśli jest taka potrzeba), obecnie na dobę zużywam około 6-7 pieluch (w nocy raczej nie zmieniam). Synek ma obecnie półtora roku.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 13:30   #68
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Pieluchy tetrowe - naprawdę EKO?

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
Wcale aż tak dużo roboty przy tym nie ma. Nie tzreba nic szorowac ( są specjalne dobrze piorace proszki do pieluchm wielo - też drogie), tylko - kupę strzepujesz do wc, a resztę namaczasz. Potem do pralki i wsio.

Plusem może być tez to, że - moim zdaniem - te pieluchy bardzo ąłdnie wyglądają.
Ponoc też są zdrowsze od jednorzówek, z naturalnych materiałów.
pewnie racja no i ładne są na pewno
Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość

I jeszcze jeden aspekt, ważny dla mnie jako dla mamy chłopca, w pieluchach jednorazowych genitalia narażone są na wyższe temperatury i przegrzewanie (jesli dobrze pamiętam to jednorazówki dają 3 stopnie wyższą temperaturę niż pieluchy wielorazowe), a wiadomo, że to nie jest zdrowe i może mieć przykre konsekwencje w przyszłości. Wieczorem postaram się znaleźć linka do tych badań.
no to cała populacja męska za kilkanaście lat będzie wybrakowana czyżby seksmisja nam się szykowała
To napisz nam ile masz tych pieluch tzn i wkładów i tych majteczek ile trzeba żeby starczyło
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 20:36   #69
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Pieluchy tetrowe - naprawdę EKO?

Cytat:
Napisane przez libra777 Pokaż wiadomość

no to cała populacja męska za kilkanaście lat będzie wybrakowana czyżby seksmisja nam się szykowała
To napisz nam ile masz tych pieluch tzn i wkładów i tych majteczek ile trzeba żeby starczyło
Ile mam to napiszę w wolnej chwili

Tutaj wspomniany link, ostatni akapit, ale warto poczytać całość
http://www.ekoistka.pl/ekoistkapl/ek...omaluchow.html
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 08:44   #70
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Pieluchy tetrowe - naprawdę EKO?

Co do oftopowej dyskusji na wątku - a ja się głupia dziwiłam kto na all. kupuje pampersy z otwartej paczki (niewiadomo jak przechowywane itd) i używane smoczki do butelek, śmialiśmy się z mężem, że ludzie używane pieluchy będą zaraz sprzedawać, a to wcale nie jest żart klienci się znajdą (wiem, wiem, że chodzi o wielorazowe...)
Ech...

Do tematu - podaję zużycie prądu i wody pralki Elctrolux (klasa A+ bodajże) program ekonomiczny, bawełna 60 stopni (czyli dla 90 będzie większe zużycie), czas prania 170 min.waga 5,5 kg:
prąd - 1,04 KWh - koszt - u mojego dostawcy -ok 24 groszy (tak, tak... tyle, że bez opłat przesyłowych itd).
woda - 49 l (1m3 wody, czyli 1000 litrów - ok 10 zł, koszt - ok 20 gr)
Czyli koszty prania tak naprawdę są mizerne (sprawdźcie to same, bo aż mi się wydaje, że się pomyliłam, bo tak mało...)
http://www.vattenfall.pl/kalkulatorenergii/ - kalkulator zużycia energii elektr. - można się pobawić i sprawdzić różne sprzęta domowe.
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.