Kreta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-21, 20:45   #1
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398

Kreta


Tegoroczne wakacje spedzimy z TZ na Krecie. Jednak Zastanawialismy sie dlugo i wybor padl na Grecka wyspe Oferta z Triady, hotel Macaris. Nie wiem czy ktoras z Was byla i moze sie podzielic wrazeniami z pobytu w tym hotelu czy miejscowosci Rethymnon ? Wyczytalam wiele info w necie, ale potrzeba czegos swiezego

Poza tym bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki podroznicze przydatne podczas pobytu na Krecie. Oprocz tego co warto kupic, gdzie sie udac, dzikie szlaki, ktorych nie bedzie w przewodniku ?

__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 22:10   #2
nicedream
Raczkowanie
 
Avatar nicedream
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 274
Dot.: Kreta

Wskazówek niestety nie udzielę bo też się w tym roku po raz pierwszy wybieram na Kretę i to dokładnie do tego samego hotelu i z Triadą. A w jakim termianie lecisz? Bo ja 30 maja
__________________
.



nicedream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 01:23   #3
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Magdziu ja ostatnie wakacje spedziłam na Krecie, 12 od Rethymnonu, w którym ty będziesz stacjonowała. Pięknie, pięknie i jeszcze raz pięknie
Na jaki czas jedziesz? I czy zamierzasz korzystac z wycieczek oferowanych przez Triade? Ja na pewno polecam sposób zwiedzania taki jaki wybraliśmy ja i mój mąż - na własna ręke, czyli wynajeliśmy na kilka dni auto, którym zwiedziliśmy prawie wszystko co mieliśmy wcześniej wymyślone Z biura podróży i to lokalnego (wycieczka kupiona w biurze obok naszego hotelu o ponad połowę tańsza niz kupowana z ramienia Triady) pojechaliśmy jedynie do Wąwozu Samaria (polecam!!!), ponieważ autem nie dałoby się tam jechac gdyż do wąwozu wchodzi się od jednej strony a wychodzi po przejsciu 18 km nad samym morze skąd zabiera cię statek do jednej z okolicznych miejscowosci,bo nie ma połaczenia droga lądową, a tam dopiero wsiadasz w autokar ktory zabiera cię w drogę powrotną.
I koniecznie pomyśl o wycieczce na Santorini, to niezapomniana wyspa
Pytaj jeśli coś jeszcze chcesz wiedziec
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 11:35   #4
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Kreta

Już zadroszcze byłem na Krecie rok temu
Rethymno to piękne miasto szczególnie nocą .
Co do wycieczek to kupuj w miescowych biurach .
Zaoszczedzisz nawet połowę ceny , w stosunku do cen z biura podróży.

Zawsze warto się targować u greków , może przy wykupieniu wycieczki niewiele zyskasz , ale wynajmujac samochód mozna sporo zaoszczędzić .
Najwięcej można wytargować na pamiątkach nawet 50%
Podaje ceny z 2006 z konca wrzesnia i w sezonie
Co trzeba odwiedzić .
== Elafonissi - przepiękna plaża 20Eur-25Eur / w sezonie /
Możesz dojechac wynajetym samochodem / ok 50 eur za dwie doby oczywiscie po negocjacjach + paliwo 1 eur za litr /

== Samaria - najdluzszy wąwóz europy
-wersja long way - 20 eur -28eur + /11,50eur prom i bilet do wąwozu/ .
-eazy way 22eur -25 eur + 15,50 prom x2 , bilet
W cenie niesamowite wrażenia podczas jazdy autokarem . W końcu wspinacie sie od poziomu morza na ponad 1500 m / najwyzsze szczyty mają 2500 m / Autokar pod macarisem jest koło 5:40 rano

== Santorini - najpiekniejsza wyspa gracka - 65-70 eur rejs statkiem prawie 5 godz w jedną stronę jest sniadanie i obiad / tylko wrotki i soboty wiec trzeba sie wczesniej zapisac / Wstac tez trzeba wczesnie jakos kolo 6:00

mozna jeszcze odwiedzic

Gramvoussa+Balos - przepiekne plaze - 20eur +13Eur
Knossos 25 Eur + 10Eur

Jak macie jakies pytania to chetnie odpowiem
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 13:42   #5
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Taki miejsca jak Elafonisi czy Konosos polecam zwiedzac na włąsna rękę autem, zawsze możesz zatrzymać się po drodze i zobaczyć np. piękną wioske w górach, gdzie życie płynie zgodnie z maksymą grecką czyli "POWOLi, POWOLI"

Miejsca, które wg. mnie koniecznie trzeba zobaczyć:
- Iraklion - stolica wyspy, z piękną wenecką twierdzą przy porcie, muzeum archeologicznym, gdzie można0 zobaczyć m.in. arcydzieło minojskiego jubilerstwa: złoty wisior przedstawiający dwie pszczoły połączone odwłokami i trzymające w swych odnóżach kulkę miodu i słynny dysk z Fajstos, na którym do dziś nie odczytano tekstu (jesli interesuje cie historia wyspy), z piękną fontanną Morosiniego, na jednym z głównych placów miasta, gdzie wkoło ciagna sie kafejki i knajpy, gdzie można usiąść i zjeść coś lokalnego.
- Knossos (nieopodal Iraklionu) tam znajduje się minojski pałac największa atrakcja historyczna Krety, tam ponoć był labirynt gdzie więziono słynnego Minotaura. Koniecznie zobacz
- Gortyna i Fajstos, jesli lubisz riuny, kolejne miejsca gdzie je wykopano. To w Fajstos znaleziono ten słynny dysk. Wykopaliska w Gortynie są dosyć małe, ale warto tam np. zobaczyć slynne Tablice gortyńskie, czyli najstarsze żródło prawa greckiego, wyryte na kamiennych tablicach, to poprostu kodeks prawny. Zboczyliśmy tam z drogi na okoliczne pola i co się okazało, tam znależliśmy kolejne wyklopalioska, zamkniete dla turystów, ogrodzone a na okolicznych polach walały sie dosłownie pozostałości kolumn z jakiś starych budowli. Szok! Tam podobno rolnicy maja niezłe utrapienie, bo jak tylko zaczną kopać w polu zaraz coś wykopują, niezle
Fajstos wg. niektórych jest ciekawszy niż słynne Konossos. Wg mnie jest równie ciekawy ale zupełnie naturalny, zaś w Knossos część pałacu została odwzorowana np. ściany z freskami i to może dla kogos wyglądać mało naturalnie, pośród starych ruin.
- Chania moje ulubione miasto, najpiękniejsze z tych, które widziałam na Krecie. Mnóstwo urokliwych, wąskich uliczek, poweneckich budowli, małych, magicznych kawiarenek. Mogłabym łazić godzinami. Jest to drugie co do wielkosci miasto na Krecie, ze względu na wspaniałą architektore nazywane jest kreteńską Wenecją Stare weneckie stocznie wzdłuż portu wywarły na mnie duże wrażeni, można je zobaczyć lepiej wcpodząc na cypel wysunięty w morze, na krańcu którego znajduje się latarnia. W miescie przy porcie znajduje sie muzeum morskie (dla amatorów super sprawa, byliśmy, jest tam wiele pieknych modeli statków i różne różnosci)
Ciekawoostka - w miescie znajduje się prawdziwie polski akcent, prowadzona przez parę Polaków kawiarnia Cafe Vafe. Dotarlismy tam i miło spędziliśmy czas wśród rodaków
- Rethimnon będziesz w nim stacjonować, ładne miasto, warto je zwiedzać również porą wieczorno-nocną, kiedy to urokliwe przyportowe restauracje żyją pełnią zycia Koniecznie zobacz wenecką twierdze przy porcie, ską rozciąga się wspaniały widok, zarówno na panoramę miasta, jak i na port oraz morze. Warto też zwrócić uwagę na laternie przy porcie oraz kilka meczetów znajdujących się w miescie.
- Wąwóz Samaria (koniecznie). Juz tu wpsomnany przez Arka. Jest to prawdziwy cud przyrody. W srodku znajdują się ruiny starego miasta Samaria (jak ci ludzie tem żyli?!). Cała wyprawa jest dość długa i męcząca ale urok tego miejsca rekompensuje cały ból mięśni. Nie wiem jak wygląda trasa dla leniwych ta skrócona, ale nawet nie chce bo bardzo się ciesze ze przeszłam całość, było warto!!! Potega natury powaliła mnie na kolana a malowniczośc tego miejsca do dzis stoi mi przed oczami. No i ta piękna nagroda, gdy po tej trudnej wyprawie wychodzisz nad samo morze w miejscowowści Agia Roumeli Nas przywitało tam słońce i ogromne fale bijące o brzeg Piekna plaza
- Elafonisi - przepiękna plaża jak laguna. Można iść daleko w głąb morza mając wodę po kolana. Mogłabym na tej plaży leżeć godzinami,piasek na plaży ma różowawy kolor ze względu na drobinki różowych muszelek, które wymywa morze na brzeg...Wypoczynek i błogostan po prostu...
Po drodze zwiedziliśmy Klasztor Moni Christoskalitissas, który połozony jest na lekkim wzniesieniu skąd mamy cudowny widok na przepieknego koloru morze
- Płaskowyż Lasithi ze słynnymi greckimi wiatrakami oraz z tymi starymi, autentycznymi, zabytkowymi. Niesamowita część Krety bo przy tej ilości gór jest to ogrom płaskiego terenu! Szok czujesz sie jak na mazowszu Tam warto zwiedzić Jaskinie Diktejską Gdzie podobno nardził się sam Zeus Do Jaskini trzeba sie wspiąć pod góre (zajmuje ci to ok. 15 min.) Potem wchodzisz do jaskini, zabierz koniecznie bluze, gdyż schodząc w dół robi sie przerażliwie zimno biorać pod uwage temperatury na zewnątrz. W jaskini masz piękne stalaktyty i stalagmity oraz maleńkie wewnętrzne jeziorko. Sliczne widoczki. Warto
- Agios Nikolaos, jeden z najładnijszych ośrodków na Krecie, z dwoma przeciwległymi portami, gdzie jak mówią, zawsze gdy w jednym jest cicho w drugim wieje straszny wiatr i na zmianę, sprawdziliśmy, to prawda To urocze miasteczko cieszy się dużą popularnością wśród turystów, jest bardzoooo urokliwe.
- Elounda - (ok. 7km od Agios N.) piękne kafejki położone tuż nad morzem, w morzu prawie. Wspaniała architektura kościołów. Z tego miejsca wypływają stateczki, które zawiozą cie na Wyspę Spinalongę.
- Spinalonga jest to maleńka wyspa, oddalona lekko od Eloundy, która miała za zadanie bronić wejścia do zatoki. Jest tam stary piekny powenecki fort (pozostalość fortu). Z murów obronnych masz przepiekny widok na cała okolice, piekne czsyte morze wokół cud-miód
- Matala - miejscowość z bardzo ciekawą plażą, okoloną przez żółte skały, gdzie znajdują się groty, w grotach kiedyś były grobowce. W latach 70 - tych mieszkali tam hipisi. Taka ciekawostka, warto wdepnąć jeśli ma się po drodze Zawsze jest to powód do kąpieli w cieplutkim morzu

To tylko najważniejsze wg mnie miejsca, warte zobaczenia, po drodze zwiedzilismy całe mnóstwo innych

Na koniec ponownie zachęcam do popłynięcia na Santorini. Z Rethymnonu płyna tam promy, jeśli chciałabyś szybciej wodolotem to musisz z Iraklionu. My popłyneliśmy na dwa dni na Santorini. I tak uważamy, że to stanowczo za mało, ale zobaczyliśmy troszkę
Wyspa Santorini, to jedna z wysp archipelagu Cyklad. Ma kształt półksiężyca i jest długości 27km. Jest przepiękna!
Jest to wyspa wulkaniczna, stąd kolor skał, piasku na plaży.
Całe mnóstwo biało - niebieskich domeczków poprzyklejanych do ciemnych skał wyrastających wprost z morza. Duże miasta takie jak Fira i Oia wprost zapierają dech w piersiach. Stoisz np na tarasie jednej z tysiąca kawiarenek, patrzysz w dół a pod tobą jest dach kolejnego budynku, który jest tarasem kolejnej kawiarenki czy hotelu z basenem itp. itd.

Ale się rozpisałam.. ale mam nadzieję, że nie na darmo


Przepraszam za górny post, miałam jakieś kłopoty z edycja..
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 19:30   #6
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Kreta

Arku, Kulbit dla Was za nieocenione informacje!!
Jedziemy 19 wrzesnia [ mam nadzieje, ze pogoda dopisze ] Orientujecie sie moze jaka jest pogoda na Krecie we wrzesniu, jakie morze, czy cieplutkie ? Czy sa gdzies jezowce [ podczas naszego ostatniego pobytu na Thassos TZ mial okazje bliskiego spotkania z jezowcem - mimo, ze dno nie bylo kamieniste. ]
Oprocz tego jeszcze kilka pytan

Z jakim biurem miejscowym nalepiej wykupic wycieczki ?
Od jakiego wyporzyczyc najlepiej auto ? Zastanawialismy sie, czy moze warto byloby zamowic auto juz w PL z firmy auto-way. Ponoc jest w miare tanio i podstawiaja auto z hotelu i zabieraja je. Ale nie wiem czy sa solidni i jakie maja samochodu, macie jakies doswiadczenia z nimi ?
I apropo wycieczki na Santorini, to czy naprawde sie oplaca ? Czytalam gdzies, ze tak naprawde to gonitwa z czasem i ze wiecej sie ludzie zmecza niz zobacza. Jakie sa Wasze opinie na ten temat ?

W ogole to liczymy, ze po sezonie ceny bede nizsze, wiec i bardziej sie bede wszytsko oplacalo. Ogolnie nastaiamy sie na zwiedzanie samemu. Samochodem. Jedziemy na dwa tyg. wiec chcemy zobaczyc mozliwie jak najwiecej

Nicedream, jedziesz wczesniej, wiec bede czekac iecierpliwie na Twoje relacje z pobytu, mam nadzieje, ze bedziesz pamietac, by skrobnac jakas krotka notke ?

Jeszcze raz dziekuje i jak Wam sie jeszcze cos przypomni to piszcie !!
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 20:01   #7
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

My byliśmy od 20 wrzesnia, to prawie koniec sezonu, ale nie wydawało mi się, że miało to jakiś duży wpływ na ceny. No fakt kupiłam na dużej obniżce srebrna biżuterię dla siebie, ale chyba bardziej dlatego, ze się targowałam. A i na Santorini kupiłam na obniżce 50% klapki ze skóry. Grecja słynie z wyrobów skórzanych (nie tylko). Raz w Rethymnonie chcieliśmy posiedzieć dłużej w kafejce ale pan powiedział, ze już zamykają bo teraz tak długo nie mają otwarte bo to juz koniec sezonu. Więc to minus dla końcówki sezonu...
Co do doświadczń z wypożyczeniem autam. My sprawdziliśmy 3 przyległe wypożyczelnie i wybraliśmy tam gdzie było najtaniej. Trzeba bardzo zwracac uwage na ubezpieczenie niby mówią ci ze to jest pełna opcja a okazuje się, że nie obejmuje ona kół i podwozia i jak złapiesz gumę np. pokrywasz to z własnej kieszeni, a doubezpieczenie tej opcji nie jest az tak drogie. Dopytuj dokładnie o wszytsko. Nie wiem czy jest sens rezewowac tu w Polsce, na lokalnym rynku, bedziesz miała konkurencje i możliwość negocjacji stawki. MY wykupiliśmy w tym biurze, było obok hotelu naszego, auto na 5 dni i wycieczkę do Samarii i uzyskaliśmy jakąś tan zniżke
Pogoda wtedy gdy jedziesz jest super, może nie upał ale super ciepło, morze bardzooo ciepłe. Jedyny minus jak dla mnie to przepalona zieleń, wszystko po całym lecie i upale jest kolorystycznie wypłowiałe, nie masz soczystej zieleni, ale we wrześniu jest drugie kwitnienie kwiatów wiec ukwiecenie dodaje uroku
Jeżowców nie widziałam, sa kraby I wszechobecne kozy ale to nie nad morzem
Co do Santoriny to na prawde sie opłaca!!!!! Ale wodolotem bo on plynie 2 godz, prom ponad 4 i koniecznie na 2 dni bo fakt na 1 dzień to sie zalatac można.. no chyba ze ktoś lubi po łebkach zwiedzać. Ale jeśli popłyniesz promem sama podróż zajmie ci ok. 9 godzin więc ile mozesz pobyć na miejscu?

My tez byliśmy 2 tygodnie i też z Triady. I tak: 1 dzień zajeła nam Samaria, 2 dni Santorini, przez 5 dni zwiedziliśmy resztę, którą opisałam i jeszcze 1 dzień mieliśmy na Iraklion i Knosos, zwiedzane już busami + 2 dni pobytu w Rethymnonie gdzie też jechaliśmy busikami lokalnymi Czyli jak łatwo wyliczyć z 15 dni tylko 4 spedziliśmy w hotelu Bo pobyt był 15-dniowy. Bardzooooo duzo zobaczyliśmy A wyspa jest na prawdę bardzooo piękna i różnorodna i szkoda by było tam jechać i całe 15 dni leżec na morzem..
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-25, 20:15   #8
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Kreta

Kulbit, jeszcze raz dziekuje. Twoje wskazowki sa bardzo cenne. Pozwolilam sobie wydrukowac Twoje opisy Jeszcze nie jestem pewna co do Santorini, ale ma troche czasu by sie namyslic. Chyba rzeczywiscie wynajmiemy samochod na miejscu i do tego wycieczki rowniez z lokalnych biur. W Rythemnonie powiniena byc jakas konkurnecja. Ciesze sie w sumie, ze jedziemy akurat we wrzesniu, zazwyczaj spedzamy wakacje tym terminie glownie za wzgledu na urlop, ktory dodatkowo zamierzamy spedzic w Polsce, dlatego wybralismy Trdiade [ polskie BP ]. Bardzo sie ciesze, ze bylas w tym samym terminie, informacje przynajmniej beda sie pokrywac.
Poczatkowo mielismy wybrac oferte do miejscowosci Agia Pelagia , ale okazalo sie, ze to male miasteczko i hotel 700 m do plazy, wiec padlo na Rythemnon mimo, ze o jako takim hotelu [ Macaris ] ludzie maja mieszane opinie.

Jeszcze raz dziekuje za cenne rady i zachecam, jeszcze raz jesli cos Ci sie przypomni to pisz, dla mnie kazda wskazowka jest na wage zlota
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 20:39   #9
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Magdziu cieszę sie jeśli mogłam pomóc
W Rethymnonie na pewno jest więcej wypożyczalni, niż w miejscowości w której my stacjonowaliśmy, małej mieścinie
Dobrze, że wybrałaś Rethymnon, jest on mniej wiecej pośrodku pólnocnego brzegu Krety więc poruszając się autem nie masz takiej opcji, ze musisz jechać gdzieś przez calutką Kretę Do tego masz hotel nad samym morzem z tego co widziałam w tegorocznym prospekcie a to bardzo fajna opcja
Co do standardu hotelu, fakt możesz się rozczarować Ale wkońcu ile posiedzisz w tym hotelu?
Proponuję ci zaopatrzyć sie w jakiś dobry przewodnik, ja kupiłam w Warszawie w empiku dwa różne przewodniki, opierająć sie na realcjiach jakie z mężem wyczytaliśmy w internecie, wyrobiliśmy sobie mniej wiecej pogląd co byśmy chcieli zobaczyć, a na miejscu już będąc plan wyklarował się do końca. Jeżdząc w dane miejsce mogliśmy trochę o nim poczytać z przewodnika bo wkońcu zwiedzaliśmy na własną ręke a nie z przewodnikiem, a lubimy dowiadywac się czegos nowego Z naszego planu nie zobaczyliśmy jedynie Gramvoussa+Balos czyli kolejnych urokliwych plaż, laguny, no ale spóźniliśmy sie na statek który tam płynie i cóż, nie moze udac się wszytko Bedziemy mieli po co tam wrócić

Jesli będę mogła w czymś jeszcze pomóc pytaj
Na priv wysłałam ci niespodziankę
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 21:19   #10
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Kreta

Jedziemy 19 wrzesnia [ mam nadzieje, ze pogoda dopisze ] Orientujecie sie moze jaka jest pogoda na Krecie we wrzesniu, jakie morze, czy cieplutkie ?

Morrrze ciepłe kamieniste slone
Pogoda super i bardzo gorąco - w nocy bardzo ciepło

Czy sa gdzies jezowce [ podczas naszego ostatniego pobytu na Thassos TZ mial okazje bliskiego spotkania z jezowcem - mimo, ze dno nie bylo kamieniste. ]

Niewidzałem

Z jakim biurem miejscowym nalepiej wykupic wycieczki ?

Tam gdzie taniej w sumie to niema znaczenia , to nie sa biura podróży tylko dealerzy dwoch czy trzech firm wycieczkowych

Od jakiego wyporzyczyc najlepiej auto ? Zastanawialismy sie, czy moze warto byloby zamowic auto juz w PL z firmy auto-way. Ponoc jest w miare tanio i podstawiaja auto z hotelu i zabieraja je. Ale nie wiem czy sa solidni i jakie maja samochodu, macie jakies doswiadczenia z nimi ?

W sumie nie warto . Koniec wrzesnia to koniec sezonu samochody mozna wypozyczyc za becen za kazdym rogiem . Wszystkie samochody sa prawie nowe .

I apropo wycieczki na Santorini, to czy naprawde sie oplaca ? Czytalam gdzies, ze tak naprawde to gonitwa z czasem i ze wiecej sie ludzie zmecza niz zobacza. Jakie sa Wasze opinie na ten temat ?

gonitwa gonitwa ale warta kazdej ceny . /no moze nie kazdej / mozna nic nie zobaczyć ale Santorini trzeba


W ogole to liczymy, ze po sezonie ceny bede nizsze, wiec i bardziej sie bede wszytsko oplacalo. Ogolnie nastaiamy sie na zwiedzanie samemu. Samochodem. Jedziemy na dwa tyg. wiec chcemy zobaczyc mozliwie jak najwiecej

Jest taniej ale calsberg w sklepie po 1.30 Eur
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 19:58   #11
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Kreta

Kulbit, Arku dla Was. jeszcze raz dziekuje. Wyklarowaliscie mi poglad na caly urlop i wlasciwie dzieki Wam wiem mniej wiecej jak zaplanowac wypoczynek. Podejrzewam, ze kolejne pytania zaczna sie pojawiac im blizej wakacji, wiec badzcie czujni

Dziekuje
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-27, 21:14   #12
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Magdzia ja ten wąteczek mam w subskrypcji więć jak tylko zadasz jakieś nowe pytania chętnie pomogę I straszniiieeeee ci zazdroszczę
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 00:41   #13
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Ciekawoostka - w miescie znajduje się prawdziwie polski akcent, prowadzona przez parę Polaków kawiarnia Cafe Vafe. Dotarlismy tam i miło spędziliśmy czas wśród rodaków.
Cześć,

Tu Małgosia z Cafe Vafe! Nie wiedziałam nawet, że gościliśmy osobę z tego portalu, na którym bywam od czasu do czasu!

Muszę powiedzieć, że na Krecie już wiosna, a nawet początki lata. Dzisiaj byliśmy na południu (Matala, Agia Galini), gdyż wciąż zbieramy namiary pokoi do wynajęcia itp. Od tego roku rozwinęliśmy naszą ofertę, w każdym razie zapraszamy Rodaków. Więcej na www.*********.com

Pozdrawiam ze słonecznej Krety!

Małgosia

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2008-01-22 o 14:14
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 05:54   #14
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Kreta

[1=11ed63db496e6034673fac8 c4c47a55222685556_5dba242 480eed;4019385]Cześć,

Tu Małgosia z Cafe Vafe! Nie wiedziałam nawet, że gościliśmy osobę z tego portalu, na którym bywam od czasu do czasu!

Muszę powiedzieć, że na Krecie już wiosna, a nawet początki lata. Dzisiaj byliśmy na południu (Matala, Agia Galini), gdyż wciąż zbieramy namiary pokoi do wynajęcia itp. Od tego roku rozwinęliśmy naszą ofertę, w każdym razie zapraszamy Rodaków. Więcej na www.**********.com

Pozdrawiam ze słonecznej Krety!

Małgosia[/quote]

Pozdrawiamy z Polski u Nas też początki wiosny .
Osobiście gratuluje odwagi , widziałem Was w TV .
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2008-01-22 o 14:14
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 07:45   #15
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

[1=11ed63db496e6034673fac8 c4c47a55222685556_5dba242 480eed;4019385]Cześć,

Tu Małgosia z Cafe Vafe! Nie wiedziałam nawet, że gościliśmy osobę z tego portalu, na którym bywam od czasu do czasu!

Muszę powiedzieć, że na Krecie już wiosna, a nawet początki lata. Dzisiaj byliśmy na południu (Matala, Agia Galini), gdyż wciąż zbieramy namiary pokoi do wynajęcia itp. Od tego roku rozwinęliśmy naszą ofertę, w każdym razie zapraszamy Rodaków. Więcej na www.*********.com

Pozdrawiam ze słonecznej Krety!

Małgosia[/quote]

Wow jak miło!!!!!!!!!!!!! Aż mi w gardle zaschło;D Boska ta wasza kafejka i po wyczerpujacym długim spacerze po Chani miło było tam wypoczac przy winku
Małgosiu pozdrowienia dla Ciebie i wpółprowadzącego tą urocza kafejkę
I pozdrów ode mnie i mojego męża piękną Chanie!!!!!!

Dzięki za stronkę, ja wszędzie wśród osob wybierających sie na Krete reklamuje wasza kafejke, taki polski akcent na słonecznej Krecie
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2008-01-22 o 14:15
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 12:34   #16
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11
Kreta

Bardzo dziękuję za pozdrowienia! Pogoda u nas przepiękna, gdyby woda w morzu była cieplejsza to chyba bym się skusiła na kąpiel. Bartek dwa razy w tym roku wszedł do wody, ale nie był to długo pobyt!

Pozdrawiam Forumowiczki i mam nadzieję, że do zobaczenia,
Małgosia
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 12:42   #17
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Małgosiu zazdroszczę tej pogody, morza...
Obejrzałam dokładnie waszą stronkę i musze powiedzieć, że teraz to można kupić bilet do Chani w tanich liniach lotniczych, wszytko zamówic za waszym pośrednictwem i zorganizować sobie pobyt zupełnie bez biura podróży
Fantastyczny pomysł ten wasz rozwój ofert Życzę powodzenia!
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 19:58   #18
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Kreta

Dziekuje bardzo Malgosiu za stronke nie omieszkalam pobuszowac w galerii
Mam takie samo zdanie jak Kulbit nt rozwoju turystyki bez BP. Czasem mozna na prawde duzo zaoszczedzic. Ale tylko wtedy jesli loty sa tanie :/ Bo to niestety jest najdrozszy wydatek. Mam nadzieje, ze ten sposob podrozowania sie rozwinie Poza tym gratuluje pomyslu i trzymam kciuki by sie rozwinal.

Mam przeczucie, ze spotkamy sie we wrzesniu Malgosiu Polska kawiarenka to na prawde mily akcent

Pozdrawiam i dziekuje raz jeszcze
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 10:17   #19
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11
Dot.: Kreta

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Wiesz, ze Szkocji to rzeczywiście może być krucho z lotami, na co narzekają mieszkający tutaj Szkoci (jeden z nich jest naszym najbliższym przyjacielem). Z Polski natomiast, nawet po sezonie loty przez Ateny mogą być tańsze niż czarter latem. Bartek (moja druga połówka) musiał lecieć w styczniu na 2 tygodnie do Polski i liniami Norwegian za trasę Ateny - Warszawa - Ateny zapłacił 245zł (ze wszystkimi opłatami), a za lot greckimi liniami Aegean na trasie Chania - Ateny - Chania 68 EUR. Oczywiście przesiadka nie jest najbardziej komfortowym rozwiązaniem wybierając się na wakacje, ale można to połączyć ze zwiedzaniem Aten. Na lotnisku jest przechowalnia bagażu, a lotnisko połączone jest z centrum kolejką przechodzącą w metro. OK, rozpisałam się trochę.
Jakbyście miały jakiekolwiek pytania to służę pomocą, o lotach, o promach, itd. Zdarzyło mi się już wielokrotnie kupować bilety lotniczne dla Polaków mieszkających tutaj, bo oni ani nie wiedzieli jakie są linie lotniczne, ani nie mają Internetu bądź możliwości zapłacić za nie np. kartą. Także wszelkie połączenia mam przećwiczone. Sami zresztą tutaj dostawaliśmy różnymi drogami, gdy jeszcze przyjeżdżaliśmy jako turyści. Najczęściej jednak jechaliśmy samochodem, a później promem, ale nie jest to najbardziej optymalna finansowo i czasowa droga, ale ma się pełną swobodę.

No dobrze czas wracać do obowiązków, pierogi czekają!

Pozdrawiam ze słonecznej dzisiaj Chanii,
Małgosia
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-01, 08:46   #20
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Kreta

kulbit i arek dzięki za info....
ja w okolicach 20 maja (w rocznicę ślubu) wybieram sie z TŻ również na Kretę.
osobiście zastanawiam sie nad regionem w którym warto wykupić hotel i nad pogoda w maju - tzn czy klima jest potrzebna w pokoju - czy da sie bez tego przeżyć.....
co do regionu - juz tyle sie naczytałem są róże opinie - mówią że w okolicach Chanii sa cudowne miejsca i plaże.... i szczerze przyznam sie ze myślałam nad hotelem w tym rejonie z drugiej strony prawdą jest że jeśli będziemy gdzieś pośrodku wyspy to wszędzie będziemy mieli blisko....
lubie mieć wszystko przemyślane ale teraz sie zupełnie zakręciłam

dzięki za info!!
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 12:14   #21
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez st_ella Pokaż wiadomość
kulbit i arek dzięki za info....
ja w okolicach 20 maja (w rocznicę ślubu) wybieram sie z TŻ również na Kretę.
osobiście zastanawiam sie nad regionem w którym warto wykupić hotel i nad pogoda w maju - tzn czy klima jest potrzebna w pokoju - czy da sie bez tego przeżyć.....
co do regionu - juz tyle sie naczytałem są róże opinie - mówią że w okolicach Chanii sa cudowne miejsca i plaże.... i szczerze przyznam sie ze myślałam nad hotelem w tym rejonie z drugiej strony prawdą jest że jeśli będziemy gdzieś pośrodku wyspy to wszędzie będziemy mieli blisko....
lubie mieć wszystko przemyślane ale teraz sie zupełnie zakręciłam

dzięki za info!!

St_ello Chania jest na północnym wybrzeżu zachodniej części wyspy, jesli zachcesz jechać na wschod wyspy bedziesz miała dość daleko, ja bym była za wyborem hotelu gdzies po środku, może okolice Rethymnonu? To tez spore miasteczko My byliśmy jak już chyba czytałaś nieopodal tego miasta i wszędzie było nam w miarę blisko Choć przyznam po raz kolejny że Chania to najpiękniejsze misato tej wyspy! Zazdroszcze Tobie tej podróży!!!
Ja tez mam 20 maja rocznicę
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 14:04   #22
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Ja tez mam 20 maja rocznicę
właśnie cos mi się tak kojarzyło dlatego o tym wspomniałam
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 12:51   #23
ania13.03
Zadomowienie
 
Avatar ania13.03
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 812
Dot.: Kreta

Mam do Was wielką prośbę, mianowicie po maturze, najlepiej tak na początku czerwca chcielibyśmy z moim chłopakiem pojechać na tydzień na Kretę albo do Turcji. I tu zaczyna się problem, gdyż będzie to nasz pierwszy tego typu wyjazd i nie orientujemy się za bardzo jakie są całkowite koszty takiego wyjazdu, jakie biuro podróży wybrać, itp. Przeglądałam właśnie ofertę Triady ale nie wiem o co chodzi na przykład z czymś takim: Cena obowiązuje w przypadku wykupienia oferty przez 4 osoby. Czy ktoś mógłby mi udzielić kilku wskazówek jako osobie bardzo początkującej?
ania13.03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 10:41   #24
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Kreta

Przegladnijcie oferte Triady - jest rzeczywiscie bardzo atrakcyjna Polecam Krete, lub ogolnie rzecz biorac Grecje, jest to bardzo piekny kraj i wiele rzeczy do zobaczenia Zastanawiam sie na co jestescie nastawieni ? Bardziej na lezenie czy na zwiedzanie ? Tydzien to nie duzo, wiec powinniscie sprecyzowac czy chcielibyscie zobaczyc jak najwiecej, czy tylko poleniuchowac ?

Jesli chodzi o Twoje ostatnie pytanie
Cytat:
Przeglądałam właśnie ofertę Triady ale nie wiem o co chodzi na przykład z czymś takim: Cena obowiązuje w przypadku wykupienia oferty przez 4 osoby.
Chodzi o to, ze impreza wykupiona na 4 osoby jest ogolnie tansza. Wykupujac wycieczke na 2 osoby musisz sie liczyc, ze jednak zaplaciusz troszke wiecej, np. cena wykupienia oferty na 4 osoby podzielona na dwa + np. 500 zl wiecej od osoby troszke pomotalam Ale tak jest

Szukaj ofert bezposrednio tutaj Kreta: http://www.triada.pl/prezentacja.php...ypWypoczynku=W
i tutaj Turcja: http://www.triada.pl/prezentacja.php...ypWypoczynku=W - ceny podane sa za osobe - akurat teraz jest w Triadzie promocja

Do kosztow wycieczki musicie doliczyc "kieszonkowe:. Na wstepy, wynajem samochodu lub skuterow, jedzenie itd. Oraz jesli wykupicie tylko sniadania to okolo 100 euro za obiady
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 10:43   #25
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Smile Dot.: Kreta

hej dziewczyny...własnie zastanawiałam się nad urlpoem na krecie....myślałam o czerwcu i biurze podrózy Triada....jakie są wasze doswiadczenia...warto było??? w sumie to chciałabym trochę pozwiedzać ale tak naprawdę najbardziej zależy mi na odpoczynku....poleżeniu na plazy mam tyle pytań że aż boję się tyle zadać naraz... jesli mozecie napiszcie o swoich doswiadczeniach z góry dziekuję....
P.S. W zeszłym roku w grudniu byłam w Hiszpanii , zwiedziłam całą południowo-zachodnią Hiszpanię....od malagi po cadiz...jeśli macie pytania to chetnie odpowiem a wyycieczkę zafundowałam sobie sama bez biura podrózy itp...i żadnycn problemów nie miałam jesli chcecie się czegoś dowiedzieć to chetnie odpowiem to tak w ramach wymiany światopogladowej
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 14:11   #26
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Kreta

Hej dziewczyny!

wydrukowałąm sobie wasze informacje i rady, ponieważ ja juz 17 maja jadę na dwa tygodnie na Kretę.
Wycieczke wykupiłam przez www.travelplanet.pl - juz drugi raz skorzystłam z ich usług (rok temu byłam dwa tygodnie na Malcie).
Wycieczke organizuje tym razem ORBIS TRAVEL - mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok....
relacje pewnie zdam jak tylko wrócę....

pzdr

P.S. Kulbit - moja rocznica pewie bedzie na Santorini ...
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 14:18   #27
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez st_ella Pokaż wiadomość
P.S. Kulbit - moja rocznica pewie bedzie na Santorini ...
St_ella juz zazdroszczę
Zrób coś dla mnie - pomyśl o mnie w ten dzień Będę tam chociaż w ten sposób
Ja 20 wrzesnia płynełam na Santorini czyli dokładnie 4 miesiace po ślubie
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 16:38   #28
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Kreta

Sliczna wysepka, naprawde dobry wybór
Tam spędziłam jedne z najmilszych wakacji.

My zjezdzilismy wyspę wzdłuz i wszez samochodem więc zobaczylismy sporo miejsc - co najbardziej utkwiło mi w pamięci to wąwóz Samaria, oczywiscie Knossos i urocze miasteczko Hania.

I koniecznie rejs na Santorini!!
I przejazdzka na osle!
Koniecznie!!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 21:55   #29
Angie_88
Raczkowanie
 
Avatar Angie_88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 150
Dot.: Kreta

Ja w zeszłym roku spędziłam w Rethymno prawie 3 miesiące bo pracowałam tam jako kelnerka...i za 2 tygodnie jade tam znowubo do tego miejsca po prostu chce sie wracac,niestety ze wzgledu na prace nie mialam za duzo czasu na zwiedzanie ale jeśli chodzi o nightlife to moge polecic kilka fajnych miejsc które czasem trudno znalezc w przewodnikach:
Figaro-mała knajpka w jednej z bocznych ulic starego miasta,konkretnie na ulicy M.Vernardou ,przychodza tam glownie grecy wiec moze dlatego Figaro ma taki niepowtarzalny klimat w przeciwieństwie do barów wzdłuz plaży które sa do siebie blizniaczo prawie podobne,nejlepsze miejsce zeby usiąśc z lampka Retsiny i poprostu sie relaksować
mozna miec małe kłopoty ze znalezieniem tego miejsca,ale wart sie wysilić
kilka metrow dalej jest Asakiki-orientalna kafejka,wchodzac zdejmujesz buty i kladziesz sie na jednej z sof albo na poduszkach ktorych jest tam mnostwo,jest tez fajka wodna i duzy wybor tytoniu do nabijania
Fortezza-dyskoteka na weneckiej przystani,najwieksza w rethymno,świetna muzyka głównie grecka,i conajwazniejsze zawsze jest DJ,nie ida na latwizne i nie puszczaja poprostu płyty,ale nie ma sensu isc tam przed 2:00 bo dopiero wtedy zaczyna sie prawdziwa zabawa,barmani sa poprostu niesamowici,warto tam isc chociazby zeby zobaczyc ze da sie nalac 30 shotow w 10 sekund...oczywiscie nie roniac przy tym ani jednej kropelki tequili
Baja Beach-beach bar kilka kilometrow od centrum Rethymno,mozna tam pojechac taksowka,warto nauczyc sie mowic dokad chceny jechac po grecku,albo wybrac sie z jakims grekiem wtedy kurs jest conajmnirj o polowe tanszy,normalkne jest ze jesli sa wolne miejsca to taksowkarz zgarnia po drodze jeszce innych pasazerow,wiec jezdzenie greckimi taksowkami jest naprawde zabwne i mozna poznac tam swietnych ludzizabawa w baji tez zaczyba sie miedzy 2 a 3 ale trwa do bialego rana(8-9)i zazwyczaj konczy sie zbiorowym tanczeniem zorby,grecy uwazaja chyba ze najlepszym sposobem zeby poderwac tam dziewczyne to wrzucic ja znienacka do basenu...wiec jesli komus to nieodpowiada to lepiej miec sie na bacznoscialbo przynajmniej zrobic make-up wodoodpornymi kosmetykami
Iguana-klubo-restauracjaw Sfakaki, 10 kilometrow na wschód od rethymno ,tego miejsca nie da sie opisac,je poprostu trzeba zobaczyc! przepyszne lody i marynowane osmiornice i duzy wybor win,a stolik przy wodzie oznacza naprawde przy wodzie,tak ze fale rozbijajace sie o kamienie opryskuja ci twarzbardzo mocno polecam!
Erotokritos-troche autoreklamy restauracja w ktorej pracuje na weneckiej przystani9na smaym koncu albo pocztku zalezy od ktorej strony spojrezc) przepyszne i swieze owoce morza i miła ,luźna atmosfera
jesli chodzi o reszte dyskotek i barów to niezle mozna sie czasami pobawic w Rock Cafe albo Bedrock,ale to zalezy od dnia,zdecydowanie nie polecam Envy
z barów wzdłuż plaży najlepsze są Living Room(bezwatpienia maja najprzystojniejszych kelnerow,same ciacha)albo My Place
__________________
We're going to hell anyway...so lets travel firs class
Angie_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 23:26   #30
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Angi czy ta restauracja o której piszesz, gdzie pracowałas, ma też miejsce na balkoniku na pierwszym piętrze z widokiem na port?
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-15 13:47:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.