własny depilator laserowy - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-20, 11:56   #691
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Czasami sie zastanawiam czy nie zrobic sobie serii zabiegow w salonie, diodowy albo aleksandrytowy - ale poki co nie widze potrzeby bo wlosow nie mam wcale, powtarzam zabiegi raz w miesiacu by wloski ciagle byly w "uspieniu"
Fuxia83, a w wakacje jak sobie radzisz? Czy po prostu nie opalasz nóżek? Ja muszę niestety bo mam białe, ale nie ładnie białe, i nie bardzo wiem jak przetrwać lato z nogami... bo muszę się liczyć z kilkumiesięczną przerwą w depilacji. Obecnie będę robić 6 zabieg - pogoda jak do tej pory jest zła na opalanie, ale za to będę miała więcej zabiegów zrobionych
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 20:59   #692
Viranna
Raczkowanie
 
Avatar Viranna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 313
Dot.: własny depilator laserowy

Ponawiam pytanie - czy podczas używania laserów domowych czujecie cokolwiek?
Bo mam wątpliwości czy urządzenie, które kupiłam w ogóle działa.
Viranna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 07:32   #693
Katarzyna67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 30
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Jezzina Pokaż wiadomość
Poczytałam jeszcze o tych IPL-ach z niewymiennymi lampami jak Lumea czy Braun, i ponoć starczają one na max 5 lat...To chyba jednak lepiej zainwestować w Silk'n ?? Skoro też ponoć obszar naświetlania jest większy a efekty szybsze??
Amark dziękuję za informacje bo nad me my elos się zastanawiałam...

A mam takie pytanko czy czymś znaczącym różni się niebieski Silk'n od różowego(sensepil)? Ostatnio widziałam tego Sinsepila z lampą 10 lub 65 tys błysków...tylko czy to nie jest taka sama "ściema" jak w przypadku RIO? I lampa po tych 7500 impulsach traci już całkowicie swoją właściwość??
Zgadzam się, że czujnik koloru skóry w SensEpil może powodować problemy w użytkowaniu.

O tym już pisałyśmy na tym forum, ale jeszcze raz powtórzę.
Najważniesze w przypadku skuteczności IPL jest odpowiednie spektrum emitowanego światła. A ono właśnie zależy w 95% od lampy.
Lampy "bez wymiany" emitują światło trochę jak lampa kwarcowa - dlatego ich żywotność jest dłuższa. W tych tradycyjnych stosowana jest elektroniczna kontrola wydajności - gdyby ją usunąć, sama lampa wystarczyłaby na znaczznie dłużej, jednak impulsy powyżej limitu byłyby coraz słabsze.

Trzeba pamiętać, że wszelkie do tej pory testy kliniczne skuteczności i bezpieczeństwa wykonywane były dla lamp czasowych. Dlatego też te "długotrwałe" lampy nie są dopuszczone do użytku np. na rynku amerykańskim.
Katarzyna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 10:21   #694
karina1121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 27
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Viranna Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie - czy podczas używania laserów domowych czujecie cokolwiek?
Bo mam wątpliwości czy urządzenie, które kupiłam w ogóle działa.
To zależy na jakim poziomie- na 1 ja nie czuję nic, natomiast na 5 czuję ciepło, szczypanie, coś w tym stylu. Zależy to też od depilowanego miejsca- na bikini czuć intensywniej niż np na łydkach.


Napiszę jeszcze raz moje spostrzeżenia po użytkowaniu lasera. Mam Rio 8000 od dwóch lat, przed poprzednimi wakacjami zdążyłam zrobić kilka zabiegów na łydki, uda, bikini i pachy. Miałam dość mocne włosy, kolor ciemny, choc nie czarny. Dzięki Rio całe lato chodziłam w sukienkach, spódnicach, spodenkach bez obaw że moje nogi wyglądają źle. Nie zdązyłam co prawda pozbyć się wszytskich włosków, było ich jednak o wiele mniej, maszynka zdecydowanie wystarczała i moja skóra wyglądała jakos lepiej, poprawił się koloryt, pozbyłam się problemu wrastających włosków. Po wakacjach zrobiłam jeszcze 2-3 zabiegi po zejściu opalenizny wakacyjnej, wyczerpała mi się lampa i zrobiłam przerwę bo usuwanie pozostałych włosków innymi metodami nie było uciążliwe. Niedawno kupiłam nową lampę, aby przed wakacjami znów zdążyć z kilkoma zabiegami
Dziewczynom które zastanawiają się co się stanie gdy zrobią przerwę wakacyjną- nic się nie stanie włosków troszkę przybędzie ale zdecydowanie warto chociaż kilka razy wylaserować się przed latem bo i tak efekt jest. Po wakacjach można po prostu wrócić do zabiegów i zimą zrobić sobie ich więcej.
Ja jestem baaardzo zadowolona z tego że zdecydowałam się na laser domowy, jeden z lepszych moich zakupów w życiu

Edytowane przez karina1121
Czas edycji: 2013-05-21 o 10:34
karina1121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 11:38   #695
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Viranna Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie - czy podczas używania laserów domowych czujecie cokolwiek?
Bo mam wątpliwości czy urządzenie, które kupiłam w ogóle działa.
Szczerze mówiąc na 1-3 nie próbowałam, więc nie powiem czy coś czuję Ale nóżki robię na 5 i czasami czuję jakby igiełki w skórze, troszkę nieprzyjemne, ale nie mającego nic z bólem wspólnego. Pod pachami mam tak na 4 i w okolicach bikini również. ALE pragnę dodać, że nie czuję tego przy każdym strzale!! Także ja coś tam czuje. Ale wiesz, każdy ma inną skórę i inaczej odbiera takie bodźce, więc może zrób po prostu 2-3 zabiegi - po takiej ilości już powinny być widoczne efekty i się okaże czy maszyna działa.

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez karina1121 Pokaż wiadomość
Dziewczynom które zastanawiają się co się stanie gdy zrobią przerwę wakacyjną- nic się nie stanie włosków troszkę przybędzie ale zdecydowanie warto chociaż kilka razy wylaserować się przed latem bo i tak efekt jest. Po wakacjach można po prostu wrócić do zabiegów i zimą zrobić sobie ich więcej.
Ja jestem baaardzo zadowolona z tego że zdecydowałam się na laser domowy, jeden z lepszych moich zakupów w życiu
Dziękuję za odpowiedź!!!
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 09:58   #696
fatatina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 75
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
"A mam takie pytanko czy czymś znaczącym różni się niebieski Silk'n od różowego(sensepil)? Ostatnio widziałam tego Sinsepila z lampą 10 lub 65 tys błysków...tylko czy to nie jest taka sama "ściema" jak w przypadku RIO? I lampa po tych 7500 impulsach traci już całkowicie swoją właściwość??[/QUOTE]"


A skąd ta pewność, że to ściema? Masz RIO? - bo ja mam i zajelo mi ponad poltora roku zuzycie jednej lampy na twarz, brzuch, bikini i pachy! No ale RIO to sprzęt "niebezpieczny", bez atestow itd, jak juz zwrocila tu na to uwage inna forumowiczka. Mnie jakos nic sie nie stalo, oprocz pozbycia sie (oczywiscie tymczasowo) niechcianego owlosienia. No coz, najwiecej maja zawsze do powiedzenia osoby, ktore nie posiadaja danego urzadzenia, ale wiedza o nim nadzwyczaj duzo. Wydaje sie, ze nie ma juz sensu wypowiadac sie tu o innym sprzecie niz Silk'n.
Ach, niech tak zostanie...
fatatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 13:47   #697
aneczka_exp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 12
Dot.: własny depilator laserowy

Jeśli chodzi o Philips to już kolejna próba wejścia na rynek. Teraz wyskakuja z lumeą nawet z lodówki więc może się im uda... Nie ma sensu licytować się na liczby tylko na jakość i bezpieczeństwo. Lumea nie ma wymiennych lamp, a zawsze może się zdażyć, że ta jedyna przestanie działać. Podanie konkrtetnej liczby przy Silk'n mnie przekonuje, bo pstrykać można sobie do woli - ważne, aby każdy błysk był skuteczny.
aneczka_exp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 14:55   #698
Jezzina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 23
Dot.: własny depilator laserowy

fatatina przebrnęłam przez ten wątek i było sporo wypowiedzi, że taka ilość błysków w RIO jest naciągane. I żywotność lamp jest taka sama, tyle że w Rio nie ma pewnych "sygnałów" że lampa jest na wyczerpaniu...tym samym po tych 800 załóżmy impulsach lampa jest już baaaardzo słaba. Nie mam Rio i nie mam zamiaru się wykłucać Mnie przestraszyło w Rio to, że nie ma atestów i było sporo przypadków poparzeń Z drugiej strony jeżeli faktycznie żywotność lamp jest tak długa...to kusi.

Weszłam na oficjalną stronę Silk'n i kurcze nie ma tam nić o sinsepilu z lampą na 65 ooo błysków, nawet nie znalazłam zamiennych lamp z taką ilością impulsów...

A co myślicie o Remington IPL 6000? Lampa starcza na 1500 impulsów, moc 7-8J/cm2 i cena samej żarówki to tylko 80 zł....

Edytowane przez Jezzina
Czas edycji: 2013-05-25 o 17:36
Jezzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 11:30   #699
djprinzesin
Rozeznanie
 
Avatar djprinzesin
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: JaponiA
Wiadomości: 724
Dot.: własny depilator laserowy

kupilam Remington I-Light Pro. pierwsza calosciowa depilacja ukonczona, efekty mają byc po 3-4 zabiegach. zobaczymy jak to będzie
__________________
djprinzesin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:14   #700
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: własny depilator laserowy

Dziewczyny, bardzo przepraszam, ale z braku czasu i przez to, że im więcej na ten temat czytam, tym mniej wiem, nie ogarniam, czy powinnam się skusić na ofertę z groupona: http://shopping.groupon.pl/d-2197718...hr-2-depilator

Nie widzę tutaj informacji o wymiennych lampach itp. Mam ciemne włoski, na udach dość mocne oraz jasną skórę i jestem wykończona depilacją i goleniem nóg, pach, bikini.

Bardzo proszę ogarnięte z tym temacie kobietki o informacje. Może któraś używa tego modelu, może opłaca się kupić inny lub nie wydawać kasy, bo to wywalenie pieniędzy w błoto?
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 09:26   #701
aniad5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 69
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo przepraszam, ale z braku czasu i przez to, że im więcej na ten temat czytam, tym mniej wiem, nie ogarniam, czy powinnam się skusić na ofertę z groupona: http://shopping.groupon.pl/d-2197718...hr-2-depilator
Przyłączam sie do prośby o ocenę tego lasera zwłaszcza dopóki oferta jest aktywna Jak pisałam wcześniej mi zależy na depilacji małej powierzchni ciała - brody , więc nie byłoby takie kłopotliwe naświetlanie pojedynczych włosków. Dodatkowo wyraźnie jest napisane że polecany do twarzy ( silkin - nie polecany) i nie wymaga okularów ochronnych. Może więc do takich celów jak potrzebuję byłby wystarczający
długość fali lasera: 808 nm, 3x3 mm - mi to nic nie mówi , ale może dla kogoś jest to ważna informacja.
Katarzyno 67 może napiszesz obiektywnie co o nim myślisz mimo że wiem że polecasz silkin .
aniad5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 15:16   #702
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Wczoraj zrobiłam sobie 6 zabieg Silk'enem na nogi i pachy.... Na nogach mam może 5-10% poprzedniego owłosienia, są spore miejsca zupełnie wolne od włosów. Przy 6 zabiegu skupiłam się szczególnie na miejscach w których włoski jeszcze pozostały. Pod pachami niestety jeszcze szału nie ma, ale jestem dobrej myśli ponieważ widzę i tak poprawę.

Chętnie bym poczytała progres epilacji dziewczyn, które maja Rio, ten nowy 60 czy 20, byłam bliska jego zakupu i jestem ciekawa jak się sprawdza. Zastanawia mnie czy efekty są trwalsze niż przy Silk'nie - bo to laser, prawda?
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 16:49   #703
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Wczoraj zrobiłam sobie 6 zabieg Silk'enem na nogi i pachy.... Na nogach mam może 5-10% poprzedniego owłosienia, są spore miejsca zupełnie wolne od włosów. Przy 6 zabiegu skupiłam się szczególnie na miejscach w których włoski jeszcze pozostały. Pod pachami niestety jeszcze szału nie ma, ale jestem dobrej myśli ponieważ widzę i tak poprawę.

Chętnie bym poczytała progres epilacji dziewczyn, które maja Rio, ten nowy 60 czy 20, byłam bliska jego zakupu i jestem ciekawa jak się sprawdza. Zastanawia mnie czy efekty są trwalsze niż przy Silk'nie - bo to laser, prawda?
...
nie prawda.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 17:12   #704
ggroch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: własny depilator laserowy

hej hej, ja też już mam za sobą 5 zabiegów silknem,
nogi - zostało ok 15% owłosienia,
pachy - zostało ok 30% owłosienia
okolice bikini (nie całe) - tu najmniej widzę działanie, myślę że zostało ok 70% owłosienia

więc - na nogach jest niemal bosko!!!!!:ju pi:
a nad resztą trzeba jeszcze popracować
ggroch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 17:55   #705
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez ggroch Pokaż wiadomość
hej hej, ja też już mam za sobą 5 zabiegów silknem,
nogi - zostało ok 15% owłosienia,
pachy - zostało ok 30% owłosienia
okolice bikini (nie całe) - tu najmniej widzę działanie, myślę że zostało ok 70% owłosienia

więc - na nogach jest niemal bosko!!!!!:ju pi:
a nad resztą trzeba jeszcze popracować
Świetnie! Ja w tym roku planuję zakupić sobie szorty i sukienusię, a co?! Skóra na nogach wygląda zupełnie inaczej, nie mam czerwonych krost, śladów po drapaniu skóry do krwi kiedy włoski odrastały, nie mam infekcji przy wrastających włoskach - jestem szczęśliwa pod tym względem Teraz trwa eksperyment jak długo taki stan się utrzyma

No własnie co do pach, to się zastanawiam czy nie wrócić do depilacji mechanicznej? Ale z drugiej strony w końcu się z nimi uporam, a tam i tak się nie opalam, więc myślę, że będę mogła śmigać laserem nawet w lato...

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez aniad5 Pokaż wiadomość
Przyłączam sie do prośby o ocenę tego lasera zwłaszcza dopóki oferta jest aktywna Jak pisałam wcześniej mi zależy na depilacji małej powierzchni ciała - brody , więc nie byłoby takie kłopotliwe naświetlanie pojedynczych włosków. Dodatkowo wyraźnie jest napisane że polecany do twarzy ( silkin - nie polecany) i nie wymaga okularów ochronnych. Może więc do takich celów jak potrzebuję byłby wystarczający
długość fali lasera: 808 nm, 3x3 mm - mi to nic nie mówi , ale może dla kogoś jest to ważna informacja.
Katarzyno 67 może napiszesz obiektywnie co o nim myślisz mimo że wiem że polecasz silkin .
Wiesz co, ja go nie posiadam, choć byłam bliska kupna i mnie osobiście zniechęciła przede wszystkim mała powierzchnia własnie, ale ja miałam w zamiarze robić nogi i pachy. Czytałam dużo komentarzy na jego temat i są dobre i złe, ale te złe są często wystawiane przez osoby, które spodziewały się czegoś innego niż rio jest w stanie zaoferować. Np nie widziały efektów po tygodniu - bach jedna gwiazdka, zrobiły 2 zabiegi z odstępie 4 miesięcy i nic - jedna gwiazdka w ocenie. Zabiegi okazały się zbyt pracochłonne - jedna gwiazdka. Natomiast osoby konsekwentne, wytrwałe, mające świadomość z czym to się je bardzo sobie go chwaliły. Więc myślę, że jeśli jesteś świadoma tego jak on działa, że strzelasz w małą powierzchnie, zabiegów musi być kilka, muszą być wykonane dość precyzyjnie, powtarzane - za 399 zł może powinnaś spróbować. Jesli nie zamierzasz nim robić nóg - bo tego sobie nie wyobrażam, osobiście jestem zbyt niecierpliwa, a tylko części twarzy, to skorzystaj z okazji. Jeśli Ci nie przypadnie do gustu zawsze możesz go odsprzedać na allegro za taka samą bądź ciut niższą cenę.
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 22:20   #706
aniad5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 69
Dot.: własny depilator laserowy

ula_ka

bardzo Ci dziękuję za opinię, a możesz mi jeszcze napisać czy w tym modelu wymienia się lampy. W opisie na gruponie nie wiedzę takiej informacji albo mi na oczy padło.
Już zgłupiałam gdzie w końcu te lampy trzeba wymieniać a gdzie nie.

Biję się z myślami co robić.

Dziewczyny, jeszcze głupie pytanie, karmienie piersią nie jest chyba przeciwwskazaniem do naświetlań prawda? Bo ciąża to wiadomo ze tak.
aniad5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 10:43   #707
Farey
Przyczajenie
 
Avatar Farey
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wiadomości: 28
Dot.: własny depilator laserowy

Ja się wypowiem jeszcze co do żywotności lampy w RIO IPL 8000. Moją miałam jakieś 7 miesięcy i w moim przypadku depilator dobrze wskazywał poziom błysków.
Depilowałam się zawsze na 5 i czułam ciepło na ciele, czasem takie delikatne ukłucia i tak było przez cały czas, dopiero po zapaleniu się czerwonej lampki przy strzałach nie czuć nic, więc jasne jest, że lampa się wyczerpała.
Osobiście bardzo polecam RIO, bo działa bez zarzutu i mnie satysfakcjonuje efekt i nie wyobrażam sobie kupić depilatora na mniejszą ilość błysków, bo mam wrażenie, że po kilku zabiegach byłoby po lampie, a do domowego lasera potrzeba ich wiele, wiele więcej, więc przeliczając na liczbę wydanych pieniędzy na lampy chyba wolałabym zdecydować się na porządną depilację w salonie.
Przy RIO mniej więcej raz na rok przy regularnym używaniu trzeba kupić lampę, a jeśli ktoś używa lasera na lato, czyli w okresie wiosennym, by mieć ładne nogi we wakacjie to spokojnie wystarczy na wiele, wiele dłużej.

A co do używania lasera w lecie...
Rok temu byłam opalona we wakacje, nie leżałam plackiem, ale od chodzenia w krótkich spodenkach złapało mnie słońce. Zrobiłam sobie próbę laserem, laserowałam co kilka dni jeden malutki kwadracik, żeby sprawdzić czy coś będzie się działo i nie było żadnych skutków ubocznych, więc we wakacje również używałam lasera tyle, że rzadziej. Niekomu tego nie polecam, bo każda skóra reaguje inaczej. Gdzieś czytałam również, że opalona skóra jest bardziej wrażliwa na oparzenia, więc dlatego nie powinno się go używać przy opaleniźnie, więc używałam mniejszej mocy. Niestety u mnie efekt się nie utrzymywał bez używania lasera, więc to był jedyny sposób bym mogła jakoś sobie poradzić z wrastającymi włoskami we wakacje.
To są tylko moje doświadczenia, więc nikomu nie polecam używania go przy słońcu, bo u każdego może być inaczej. Jak ktoś jest ciekawy to u mnie tak to właśnie wyglądało. ;>

aniad5 co do karmienia piersią to chyba jakichś przeciwskazań nie ma, to znaczy nie działa jakoś
szkodliwie na zdrowie, ale jak wiadomo nieprawidłowa liczba hormonów może powodować , że laser może nie dawać takich efektów jak przy odpowiedniej liczbie hormonów, po prostu może nie spełnić Twoich oczekiwań. A przy karmieniu piersi prolaktyna wstrzymuje wydzielanie się niektórych hormonów. :P
__________________
` silience is the loudest scream.

Edytowane przez Farey
Czas edycji: 2013-05-31 o 10:54
Farey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 11:23   #708
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez aniad5 Pokaż wiadomość
ula_ka

bardzo Ci dziękuję za opinię, a możesz mi jeszcze napisać czy w tym modelu wymienia się lampy. W opisie na gruponie nie wiedzę takiej informacji albo mi na oczy padło.
Już zgłupiałam gdzie w końcu te lampy trzeba wymieniać a gdzie nie.

Biję się z myślami co robić.

Dziewczyny, jeszcze głupie pytanie, karmienie piersią nie jest chyba przeciwwskazaniem do naświetlań prawda? Bo ciąża to wiadomo ze tak.
Niestety nie wiem jak to jest karmieniem przy takich zabiegach...
Ale w tym Rio lampa jest jedna i jej się nie wymienia. Z tego co zrozumiałam, to wymienia się ją w domowych laserach tylko w ipl'ach, a rio larh to lampa diodowa, tzw laser diodowy.
Dziewczyny jeśli coś pokręciłam to proszę mnie poprawić!

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Farey Pokaż wiadomość
A co do używania lasera w lecie...
Rok temu byłam opalona we wakacje, nie leżałam plackiem, ale od chodzenia w krótkich spodenkach złapało mnie słońce. Zrobiłam sobie próbę laserem, laserowałam co kilka dni jeden malutki kwadracik, żeby sprawdzić czy coś będzie się działo i nie było żadnych skutków ubocznych, więc we wakacje również używałam lasera tyle, że rzadziej. Niekomu tego nie polecam, bo każda skóra reaguje inaczej. Gdzieś czytałam również, że opalona skóra jest bardziej wrażliwa na oparzenia, więc dlatego nie powinno się go używać przy opaleniźnie, więc używałam mniejszej mocy. Niestety u mnie efekt się nie utrzymywał bez używania lasera, więc to był jedyny sposób bym mogła jakoś sobie poradzić z wrastającymi włoskami we wakacje.
To są tylko moje doświadczenia, więc nikomu nie polecam używania go przy słońcu, bo u każdego może być inaczej. Jak ktoś jest ciekawy to u mnie tak to właśnie wyglądało. ;>
O! Super, że napisałaś! Dziękuję! Ja się opalam niemrawo, więc też spróbuję, bo mam wrażenie, że będą odrastać...
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 13:58   #709
aniad5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 69
Dot.: własny depilator laserowy

BArdzo Wam dziękuję za wszystkie informacje.

Farey - mozesz miec rację z tymi hormonami. Ja teraz jestem w końcówce ciąży, w czerwcu mam rodzić, strasznie mnie wnerwiają te włosy na brodzie , nie na całej na szczęście ale z obu stron z boków. Bardzo mnie to krępuje i męczy. Jak już zdecydowałam że kupię jakieś urządzenie to zaszłam w ciążę i wstrzymywałam sie bo po co sprzęt ma lezec i tracić gwarancję.
Ten sprzęt z gruponu z kolei wydaje się atrakcyjny cenowo ale przyznam ze ja grupona nie śledzę tak na bieżąco, może jeszcze pojawi sie jakaś dobra okazja. Hm, sama nie wiem, Z drugiej strony nie kojarzę że wcześnniej można było nabyć coś w tych pieniądzach ( 400 zł).
Tylko, no własnie, te hormony

ula_ka
aniad5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-31, 14:47   #710
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Aneczko, ale musisz pamiętać, że ten laser ma maciupką powierzchnię rażenia! 30mm kwadratowych, jeśli Cię to nie zraża to pomyśl o nim

Nie ma za co

EDIT: Ania, własnie sprawdziłam na Allegro i są tam te same modele w lepszych cenach - jak się zdecydujesz na model, to może najpierw odwiedź allegro
http://allegro.pl/rio-salon-laser-de...279772427.html

Edytowane przez ula_ka
Czas edycji: 2013-05-31 o 14:54
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 10:54   #711
aniazg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 27
Dot.: własny depilator laserowy

A co to za nowe cudo ?

http://allegro.pl/depilator-laserowy...277971327.html


aniazg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 20:36   #712
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez aniazg Pokaż wiadomość
Drogie
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 07:12   #713
Viranna
Raczkowanie
 
Avatar Viranna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 313
Dot.: własny depilator laserowy

Ale wygląda obiecująco.

Używam zakupionego Rio x60, ale mam spore wątpliwości czy nie jestem na niego "za odporna". Jednak czasem poczuję jakieś ciepełko czy szczypnięcie. Szczególnie w strefie bikini. No ale tylko czasem. Może jestem zbyt gruboskórna? (mam średnio-jasną karnację) Poza tym bardzo małe jest to okienko i naświetlenia zajmują dużą ilość czasu. Czasu, którego nie mam, więc zabiegi w moim wykonaniu są mocno chaotyczne. Co dwa, trzy dni, jak złapię chwilkę wolnego naświetlam kolejne partie. No zobaczymy co z tego wyniknie.
Viranna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 08:36   #714
kalus89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1
Dot.: własny depilator laserowy

witam,
zastanawiam się nad skorzystaniem z okazji i zakupem RIO lahr 2 na Gruponie od kilku lat choruję na PCOS... niestety pieniążki na salonowe usuwanie zbędnego owłosienia sukcesywnie stopniały... czy w/w depilator jest w stanie utrzymać dotychczasowy rezultat na twarzy i poradzić sobie z pojedynczymi włoskami na brzuchu oraz piersiach?
Proszę o szybką poradę, oferta ważna jest tylko do północy
kalus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 10:39   #715
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez kalus89 Pokaż wiadomość
witam,
zastanawiam się nad skorzystaniem z okazji i zakupem RIO lahr 2 na Gruponie od kilku lat choruję na PCOS... niestety pieniążki na salonowe usuwanie zbędnego owłosienia sukcesywnie stopniały... czy w/w depilator jest w stanie utrzymać dotychczasowy rezultat na twarzy i poradzić sobie z pojedynczymi włoskami na brzuchu oraz piersiach?
Proszę o szybką poradę, oferta ważna jest tylko do północy
Raczej odrosną, szczególnie jesli chorujesz na PCOS niestety
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 18:59   #716
agnesle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 22
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez aniad5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeszcze głupie pytanie, karmienie piersią nie jest chyba przeciwwskazaniem do naświetlań prawda? Bo ciąża to wiadomo ze tak.
Widziałam na stronie Philipsa, że kobiety w ciąży oraz karmiące piersią nie powinny używać IPL (choć znając życie, to wynika to z zapobiegliwości). Nie wiem jak inni producenci albo gabinety kosmetyczne - może w ogóle nie podają takich informacji, choć powinni.
PS. Mnie ostatnio nawet na badaniu RTG nie zapytali czy jestem w ciąży
agnesle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 08:58   #717
fatatina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 75
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez kalus89 Pokaż wiadomość
witam,
zastanawiam się nad skorzystaniem z okazji i zakupem RIO lahr 2 na Gruponie od kilku lat choruję na PCOS... niestety pieniążki na salonowe usuwanie zbędnego owłosienia sukcesywnie stopniały... czy w/w depilator jest w stanie utrzymać dotychczasowy rezultat na twarzy i poradzić sobie z pojedynczymi włoskami na brzuchu oraz piersiach?
Proszę o szybką poradę, oferta ważna jest tylko do północy

Kalus, ja tez mam pco. Badalas testosteron i androstendion? Jednak pociesze Cie, ze nawet u zdrowych osob wlosy odrastaja, no moze tylko ciut wolniej.. Odrastaja nawet po light sheer po okolo roku od serii zabiegow.. Ja mam rio pro, czyli ipl i uporalam sie z wlosiskami na brzuchu i bikini! Pachy tez po wielu zabiegach zrobily sie lyse, no ale wiadomo jak to z pachami opornie idzie.

Co do ciazy i karmienia.. Po prostu nie wykonywano nigdy testow na kobietach ciezarnych i karmiacych i dlatego odradzaja. Zastanawiam sie czy nie mozna by bylo okryc brzuch (a domowe ipl nie ma nawet tak silnych blyskow jak sprzety w salonach) i nawietlic twarz (brode) - sama kiedys myslalam co zrobie gdy zajde w ciaze, czy zaprzestane naswietlan.. Jednak gdy jest sie w ciazy zniesie sie chyba wszystko byleby nie ryzykowac zdrowia malenstwa.. Prawda? No i tez w ciazy jest inny poziom hormonow, nie tylko podczas karmienia. Oprocz kwestii niezadzialania obawialabym sie poparzen przy rozchwianych hormonach.. Nie wiem, tak sobie gdybam...

Jezeli chodzi o slonce i laser/ipl.. Ja jestem po 4 zabiegach light sheer na brode i wasik i musze przyznac, ze stosujac rzadko krem z wysokim filtrem UV, zauwazylam bezowe plamki na tej czesci twarzy. Mam nadzieje, ze znikna z czasem, bo sa malo widoczne, ale sa. Warto wiec stosowac chociaz srednia ochrone na skore. Oczywiscie zalezy to tez od jej rodzaju. U mnie po ipl tego nie bylo, po light sheer wystapilo..

Edytowane przez fatatina
Czas edycji: 2013-06-06 o 09:00
fatatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 10:00   #718
aniazg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 27
Dot.: własny depilator laserowy

marzy mi się http://www.youtube.com/watch?v=HO6lw...layer_embedded

fajny sprzęcik , ktoś bierze ?
aniazg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 10:09   #719
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: własny depilator laserowy

Mi sie wydaje,że dopóki hormony nie wyreguluja się po ciąży i okresie karmienia nie ma sensu się naświetlać,minimalna wahania hormonów spowodują nowy''wyrzut'' włosków.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 07:32   #720
Katarzyna67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 30
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez aniad5 Pokaż wiadomość
Przyłączam sie do prośby o ocenę tego lasera zwłaszcza dopóki oferta jest aktywna Jak pisałam wcześniej mi zależy na depilacji małej powierzchni ciała - brody , więc nie byłoby takie kłopotliwe naświetlanie pojedynczych włosków. Dodatkowo wyraźnie jest napisane że polecany do twarzy ( silkin - nie polecany) i nie wymaga okularów ochronnych. Może więc do takich celów jak potrzebuję byłby wystarczający
długość fali lasera: 808 nm, 3x3 mm - mi to nic nie mówi , ale może dla kogoś jest to ważna informacja.
Katarzyno 67 może napiszesz obiektywnie co o nim myślisz mimo że wiem że polecasz silkin .
Aby było jasne: nie polecam konkretnie Silk'n, ale urządzenia, które mają za sobą testy kliniczne i rekomendacje stosownych, poważnych instytucji. Odwołuję się zawsze do amerykańskiego FDA, bo w Europie każdy może sprzedawać co chce i przy okazji śmiać się z naiwnych klientów - byle tylko nadrukować sobie znaczek CE.

W odpowiedzi na pytanie o stosowanie IPL i lasera na twarzy reguła dotyczy WSZYSTKICH urządzeń, niezależnie od tego czy producent odpowiedzialnie informuje klienta o zagrożeniu, czy po prostu ma to w nosie. Trzeba niezmiernie uważać, aby impuls światła nie został skierowany na oczy (uwzględniając przy tym światło odbite). Dlatego jak musicie wykonywać zabiegi na twarzy - róbcie to bardzo ostrożnie!

Długość fali emitowanego światła ma największe znaczenie. W IPL jest to szerszy zakres (ciągle bardzo ważne jaki - i tutaj właśnie tkwi różnica pomiędzy różnymi producentami i typami kaset). W laserze jest to najczęściej właśnie ok. 800 nm (i nadal kwestią otwartą jest na ile w prostych urządzeniach jest to faktycznie tyle ile producent zapisał w instukcji ibsługi).

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

No i wspomniane 3 x 3 mm... Pisałyśmy o tym wielokrotnie na tym wątku. Daje to 9 mm2. Powierzchnia skóry zwykle poddawana zabiegom to ok. 0,15 m2. Po prostej kalkulacji mamy ok. 17 tysięcy impulsów lasera!!! Jeśli nawet na jedno przyjąć tylko 5 sekund na jeden taki impuls to mamy 24 godziny pracy!!! Komentarz chyba niepotrzebny...
Katarzyna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-23 13:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.