Ciśnieniowy ekspres do kawy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-24, 10:27   #91
dorota_en
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez Vulcana Pokaż wiadomość
Też uważam, że kawa jest lepsza z ekspresu ciśnieniowego niż przelewowego. Ciekawostką jest to, że podobno kawa z ekspresu przelewowego zawiera więcej kofeiny niż z ciśnieniowego.

Tak, to prawda ;-) także daje niezłego 'kopa'' porankiem. Też uważam, że kawa z ekspresu ciśnieniowego jest lepsza - o ile dobrze przygotowana - niż z przelewowego. Ale przelewowy też moim zdaniem jest fajny (warunkiem jest jedynie zakup na prawdę dobrej kawy ;-)) i niedoceniany przez wielu. Prostota działania i ilość kawy jaką potrafi naraz zrobić jest fenomenalne ;-)
dorota_en jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 15:38   #92
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez dorota_en Pokaż wiadomość
Tak, to prawda ;-) także daje niezłego 'kopa'' porankiem. Też uważam, że kawa z ekspresu ciśnieniowego jest lepsza - o ile dobrze przygotowana - niż z przelewowego. Ale przelewowy też moim zdaniem jest fajny (warunkiem jest jedynie zakup na prawdę dobrej kawy ;-)) i niedoceniany przez wielu. Prostota działania i ilość kawy jaką potrafi naraz zrobić jest fenomenalne ;-)
A co może być źle przygotowanego,jaka to trudność nacisnąć guzik w automacie

Jedyny przelewowy ekspres uznany przez baristów za godny uwagi to MOCCAMASTER, a nie sądzę byś o nim pisała
Kawa z tego ekspresu faktycznie dobra,ale i ekspres nie należy do najtańszych.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 11:26   #93
dorota_en
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

No właśnie, nacisnąć guzik... żadna filozofia, tak samo jak w przelewowym - z tym, że w przelewowym to tyle, naciskasz i cieszysz się kawą ;-) w ciśnieniowym co może nie wyjść? Ano. Dostosowanie grubości zmielonych ziaren kawy do czasu jej parzenia, dostosowanie siły ubicia kawy w łyżce do grubości ziaren i co za tym idzie czasu parzenia itd itp. To, że coś jest uznane przez baristów mnie nie przekonuje - to tak jak płyn do mycia naczyń jest uznany za dobry przez 90% kobiet w Polsce. Jakich kobiet? Jakich baristów? Ludzie mają mylne przekonanie właśnie przez takie gadanie - niby-baristów, niby-kogoś tam. Trzeba samemu spróbować i nie dać się ogólnie uznawanym opiniom ;-) nie dajcie się omotać fałszywym wrażeniom, bo coś jest akurat na "topie" ;-) moje zdanie. Po co przepłacać za ekspres ciśnieniowy którego możliwości sami w domu nie odkryjemy ani w pełni nie wykorzystamy - chyba tylko po to by mieć mylne wrażenie wyższości kosztem jakości? Słabo... ;-)
dorota_en jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 07:59   #94
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Każdy ma inne potrzeby. Swego czasu korzystałam z ekspresu kolbowego. Kawa była bardzo smaczna, ale sam proces przygotowania kawy był dość czasochłonny. Wybieram ekspres ciśnieniowy gdyż jest wygodniejszy w użyciu. Kawa robi się sama Niektóre osoby, tak jak Ty dorota_en chcą bardziej uczestniczyć w procesie parzenia kawy
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 11:35   #95
dorota_en
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

I dlatego trzeba spróbować wszystkich opcji, bo sposobów parzenia kawy jest taki ogrom, że każdy znajdzie coś dla siebie kierując się smakiem, wygodą, zdaniem swoim i rodziny. Każdy sposób parzenia kawy ma w sobie i coś dobrego i coś złego, ale nie to jest ważne - kawa jest przyjemnością dnia codziennego Sposobem na relaks, odprężenie, chwilę dla siebie i dla bliskich, pretekstem do pogaduch i najważniejsze by nam smakowała i była tą przyjemnością.
dorota_en jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 09:48   #96
Gosia_73
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: okolice Wawy
Wiadomości: 23
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
ja się nie zgodzę z koleżanką wyżej. Mam ekspres ciśnieniowy i nie ma porównania z tym jaką on parzy kawę a jaka wychodzi z ekspresu przelewowego. Ta z ciśnieniowego jest o niebo lepsza. Ustawienie wkspresu tez nie jest specjalnie skomplikowane, przynajmniej tego który ja mam. Wszystko pięknie jest opisane w instrukcji. Nie należy zbytnio "majstrować" przy ekspresie a kawa będzie dobra.
Mój TŻ dokładnie to samo mówi Uparł się, żeby mu na urodziny dołożyć do ekspresu, i nie mam wyboru, będziemy mieli ekspres do kawy, ciśnieniowy Saeco (dużo dobrych opinii jest o nim w necie) tak jak chce w przyszłym tygodniu idziemy do Flinta zamawiać
Gosia_73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 13:18   #97
Ann313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 12
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Witam, mam dylemat odnośnie zakupu ekspresu do kaw, ale czy polecacie taki na kapsułki https://www.nespresso.com/pl/pl/prod...issia-ruby-red czy lepiej jednak taki ciśnieniowy? Czy warto inwestować na kapsułki czy klasycznie do mielenia kawę?
Ann313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-17, 16:41   #98
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez Ann313 Pokaż wiadomość
Witam, mam dylemat odnośnie zakupu ekspresu do kaw, ale czy polecacie taki na kapsułki https://www.nespresso.com/pl/pl/prod...issia-ruby-red czy lepiej jednak taki ciśnieniowy? Czy warto inwestować na kapsułki czy klasycznie do mielenia kawę?
Nie polecam ekspresu na kapsułki nikomu.
Koszt zakupu samego ekspresu może jeszcze nie taki wysoki (ale 400zł na takie coś to lekka przesada), ale uzależniasz się od jednego producenta kawy i kapsułki nie są tanie.
Kwestia smaku, no mnie to nie smakuje. Znajomi mają takie ustrojstwo i pijamy u nich dość regularnie i niestety kapsułkowa kawa nie smakuje tak dobrze jak świeżo zmielona.
Do tego weź tak zaparz kawę dla kilku lub kilkunastu osób pod rząd w takim ekspresie, powodzenia Z samym zbiornikiem na wodę trzeba parę razy lecieć pod kran. Często automaty, czy nawet ekspresy kolbowe mają większe te zbiorniki.
Wiem, że są osoby, które kupiły kapsułkowce z racji łatwiejszej obsługi, mniej roboty niby z czyszczeniem, ale o taki ekspres też trzeba dbać.
Ekologia, o której dużo się mówi tutaj leży i kwiczy,bo kapsułka pusta po użyciu do śmieci, a to plastik.

Zależy jednak ile tej kawy się pija, bo jeśli samemu i raz na tydzień to finansowo nie będzie strasznie, przy większej ilości ludzi odradzam.
Przyzwoity ekspres można już za niecały 1000zł kupić, to chyba najtańszy Saeco, z młynkiem wbudowanym. Minus, dysza do spieniania mleka osobno i trzeba w tej czynności najpierw nabrać wprawy.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 13:22   #99
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Ekspres na kapsułki jest tani ale faktycznie można wydać fortunę jeśli lubi się kawę.Poza tym ziarnista kawa jest zawsze o wiele bardziej aromatyczna oraz mam większe zaufania do prawdziwego mleka niż tego kapsułkowego... W sierpniu na naszą rocznicę ślubu z męzem kupiliśmy sobie nowy ekspres oraz jestem z niego bardzo zadowolona. Jest to model KRUPS EA 9010. Nie jest tani bo kosztował nas prawie 4300 zł ale zależało nam na czymś profesjonalnym. Jestem bardzo zadowolona bo poza sena oraz może tym,że zdarza mu się trochę głośno chodzić to wad nie widzę. Kawa jest przepyszna, ma ponad 17 rodzajów kaw do wyboru ( można sobie je również zmodyfikować, wielkóść kawy, moc kawy, stopień spieniania...). No i wygodne jest jeszcze to,że jest to chyba jedyny ekspres na rynku gdzie nie ma pojemnika na mleko ale mleko idzie wprost do filiżanki oraz posiada dyszę, która spienia mleko wprost w filiżance.Zdjęcie mojego ekspresu:
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 18:12   #100
AbramsPl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez ramona28 Pokaż wiadomość
Ekspres na kapsułki jest tani ale faktycznie można wydać fortunę jeśli lubi się kawę.Poza tym ziarnista kawa jest zawsze o wiele bardziej aromatyczna oraz mam większe zaufania do prawdziwego mleka niż tego kapsułkowego... W sierpniu na naszą rocznicę ślubu z męzem kupiliśmy sobie nowy ekspres oraz jestem z niego bardzo zadowolona. Jest to model KRUPS EA 9010. Nie jest tani bo kosztował nas prawie 4300 zł ale zależało nam na czymś profesjonalnym. Jestem bardzo zadowolona bo poza sena oraz może tym,że zdarza mu się trochę głośno chodzić to wad nie widzę. Kawa jest przepyszna, ma ponad 17 rodzajów kaw do wyboru ( można sobie je również zmodyfikować, wielkóść kawy, moc kawy, stopień spieniania...). No i wygodne jest jeszcze to,że jest to chyba jedyny ekspres na rynku gdzie nie ma pojemnika na mleko ale mleko idzie wprost do filiżanki oraz posiada dyszę, która spienia mleko wprost w filiżance.Zdjęcie mojego ekspresu:
Dobry wieczór. Widziałem pani wpis odnośnie tego ekspresu. Zastanawiałem się z żoną nad jego kupnem. Pasują nam wszystkie jego funkcje ale mamy pewne pytania.
Na jak długo starcza taki jeden pojemnik z płynem do czyszczenia dyszy? Czy znaleźli państwo jakiś zamiennik tego płynu? Czy długo zajmuje czyszczenie dyszy? Chodzi nam o to czy długa jest przerwa pomiędzy jedna a drugą kawą mleczną.
Czy po tym czasie jak państwo uzytkujecie to znalezliscie jakieś wady lub funkcje które są zbędne? Aha i jeszcze jedno. Czy opcje własnych profili działają i państwo z nich korzystacie czy to zbędny bajer (jakoś nam się ta opcja wydaje przydatna ale nie wiemy jak jest w praktyce)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
AbramsPl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 14:32   #101
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Dziewczyny jaki polecicie ekspres ciśnieniowy tak do 1300-1400zł.
Myślałam nad Delonghi lub Krups. Chyba, że jesteście zadowolone z innej marki. Każda opinia na wagę złota

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2017-08-02 o 13:28
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-08, 14:27   #102
AgaStypula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Moja mama (i ja) to wielka miłośniczka kawy, chciałam jej kupić na imieniny profesjonalny ekspress do kawy. Możecie doradzić na co zwracać uwagę? o ile znam się na kawie, tak o maszynach do jej robienia nie mam pojęcia :P razem z tatą przeglądaliśmy ekspresy w sklepach i w internecie. Spodobał nam się ten xxxx Jest ok? Wydaje się bardzo porządny i profesjonalny

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-11-09 o 09:38 Powód: reklama
AgaStypula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 10:08   #103
FranceskaZolza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Szefostwo różnego rodzaju korporacji realizuje projekt kawa do biura xxx. Celem tego zamierzenia jest pokazanie pracownikom, że w pracy mogą czuć się jak u siebie w domu. Jednak głównym zamierzeniem tego procesu jest zmobilizowanie do jeszcze lepszej pracy.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-05-08 o 10:43 Powód: link
FranceskaZolza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 08:36   #104
Eventins
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Mnie zainteresowała ostatnio dzierżawa ekspresów do kawy kraków xxx. Bo w sumie po co kupować dobry ekspres za grube tysiące jak można wynająć i niczym się nie martwić oprócz zakupu kawy?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-05-08 o 10:44 Powód: reklama
Eventins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 16:46   #105
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

W domu jeszcze nie mam expresu, ale szef wstawił nam do biura KRUPSa i przyznam, ze zupełnie inny smak jest takiej kawy. Moja mama ma starszy expres na kapsułki i prawie nikt z niego nie korzysta. Ten w mojej pracy to model EA8108 Roma z dyszą do spieniania mleka, ciśnieniowy w ktorym kawa jest mielona tuż przed parzeniem.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 08:47   #106
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Znacie markę Saeco, co sądzicie o ich ekspresach? Chcemy kupić jakiś bardziej wypasiony ekspres i w komputroniku gość nam polecił właśnie tą markę, serię xelsis. Zależy nam by był w miarę mało kłopotliwy w obsłudze a najlepiej żeby wszystko robił prawie sam
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 10:14   #107
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez floragia Pokaż wiadomość
Znacie markę Saeco, co sądzicie o ich ekspresach?
Znam i to dobrze Moim zdaniem, jedna z najlepszych marek ekspresów. Macie jakieś limity cenowe? Bo w sumie o tym xelsis pierwsze słyszę, jakoś się chyba nie wybił. Poza tym z tego co widzę drogi jest...
Jak coś na pewno spokojnie mogę polecić Saeco PicoBaristo HD8927/09, wydaje mi się, że spełniłby wymagania bo można w pełni dostosować kawę do siebie a przy tym ma funkcję One Touch, dzięki której robi się kawę za pomocą jednego przycisku. Posiada funkcję autoczyszczenia i robi cudną mleczną piankę. Generalnie ma wszystko a nie kosztuje fortuny, polecam zapoznać się z nim bliżej
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 21:47   #108
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez floragia Pokaż wiadomość
Znacie markę Saeco, co sądzicie o ich ekspresach? Chcemy kupić jakiś bardziej wypasiony ekspres i w komputroniku gość nam polecił właśnie tą markę, serię xelsis. Zależy nam by był w miarę mało kłopotliwy w obsłudze a najlepiej żeby wszystko robił prawie sam
W tej cenie to ja polecam moje MIELE

Saeco znam, ale Moltio, które jest tańsze. To dobry ekspres, proporcjonalnie do ceny. Dużo plastiku, lubi sobie robić przerwy i nie da się zaparzyć kawy dla większej ilości osób jednej za drugą.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 21:00   #109
AnitaKruszewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 4
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Może zamiast kupna, wyjsciem jest dzierżawa ekspresu do kawy xx? Według mnie to bardzo dobra opcja na sam poczatek. Sam otwierając swoje bistro skorzystałem z takiej opcji, gdyż jak wiadomo początki sa ciężkie i każdy grosz się liczy.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-02-28 o 08:33 Powód: link
AnitaKruszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-18, 15:10   #110
marwis
Przyczajenie
 
Avatar marwis
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 15
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Przechodziłam nie tak dawno przez ten dylemat i musze powiediec ze bardzo pomogly mi porady w internecie to batrdzo rozjasia temat i pomaga podac decyzje. Podobnie podpowiadaja w sprawie całego systemu spieniania mleka itp albo sa zestawione oferty w przedziałach cenowych, naprawdę warto z tego skorzystać podejmując decyzję Mysle ze nie ma jednego uniwersalnie najlepszego ekspresu tylko należy dobierać je pod własne potrzeby, ile i jakiej kawy pijemy itp.

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-04-19 o 19:25 Powód: link
marwis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 13:32   #111
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Empik dał je w sklepie online za niecałe 200 zł.
Waszym zdaniem warto? Duża jest różnica w smaku kawy pomiędzy tym, a urządzeniem za tysiaka? Nie mam za bardzo jak porównać ;-)

kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 11:57   #112
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
Empik dał je w sklepie online za niecałe 200 zł.
Waszym zdaniem warto? Duża jest różnica w smaku kawy pomiędzy tym, a urządzeniem za tysiaka? Nie mam za bardzo jak porównać ;-)

Nie ma nawet co tego czegoś porównywać do sensownego ekspresu. Daruj sobie kapsułkowa . Będziesz skazana na 1 markę kawy, a jest tyle lepszych i czasem nawet tańszych
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 23:07   #113
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
Empik dał je w sklepie online za niecałe 200 zł.
Waszym zdaniem warto?
Ze swojego punktu widzenia (i smaku) napiszę tak - to już lepiej zainwestować w dobrej jakości kawę i kupić no nejm kawiarkę za ~ 30 zł. Nie pakuj się w żadne kapsułki, serio radzę
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 04:49   #114
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Kawa z kawiarki zdecydowanie przypomina smak tej z kawiarni, a z kapsułki w ogóle.
No i kawiarka jest tania w eksploatacji, bo nie potrzeba kupować żadnych tabletek do czyszczenia czy odkamieniania ekspresu.
Jeśli ekspres to dobry, a te nie są tanie.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 11:03   #115
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
Empik dał je w sklepie online za niecałe 200 zł.
Waszym zdaniem warto? Duża jest różnica w smaku kawy pomiędzy tym, a urządzeniem za tysiaka? Nie mam za bardzo jak porównać ;-)

Kapsulkowce sprzedaja troche taniej, bo potem odbijaja sobie w cenie za kapsulki. Takze taniej czasem kupic ekspres na kawe mielona, nawet jak samo urzadzenie jest drozsze. Ten koszt sie szybko zwraca.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 12:41   #116
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

aktualnie używam krupsa i jest ok, mam taki z młynkiem, fajna sprawa
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-20, 16:55   #117
HorneAudrey91
Raczkowanie
 
Avatar HorneAudrey91
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 40
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

A jakie macie zdanie o ekspresach kapsułowych Tchibo Cafissimo? Model Tuttocaffe. Mąż znalazł na promocji w sklepie sferis za 249 zł z 399 zł przecena. Wygląda całkiem elegancko, dość funkcjonalny. To nasz pierwszy ekspres...
https://www.tchibo.pl/cafissimo-tutt...400067177.html
3 stopnie parzenia, czytałam że dzięki temu kawa wychodzi smaczniejsza, energrooszczędny.. Na papierze wszystko to ładnie się prezentuje.. Ale może któraś z Was się spotkała i ma opinię na jego temat?
HorneAudrey91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 17:23   #118
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez HorneAudrey91 Pokaż wiadomość
A jakie macie zdanie o ekspresach kapsułowych Tchibo Cafissimo? Model Tuttocaffe. Mąż znalazł na promocji w sklepie sferis za 249 zł z 399 zł przecena. Wygląda całkiem elegancko, dość funkcjonalny. To nasz pierwszy ekspres...
https://www.tchibo.pl/cafissimo-tutt...400067177.html
3 stopnie parzenia, czytałam że dzięki temu kawa wychodzi smaczniejsza, energrooszczędny.. Na papierze wszystko to ładnie się prezentuje.. Ale może któraś z Was się spotkała i ma opinię na jego temat?
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=112
Nie widzę różnicy w tych kapsułkowcach. Ten jest tylko 2 razy droższy i ładny design, ale dla mnie to design takiego znaczenia nie ma.
400 zł za ekspres na kapsułki ? Kupiłabym kolbowy na kawę mieloną lub nawet tańszą kawiarkę stalową.
O tych Tchibo ekspresach czytałam, że są awaryjne.
https://www.ceneo.pl/43931929
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-25, 18:33   #119
Anita_Godlewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez HorneAudrey91 Pokaż wiadomość
A jakie macie zdanie o ekspresach kapsułowych Tchibo Cafissimo? Model Tuttocaffe. Mąż znalazł na promocji w sklepie sferis za 249 zł z 399 zł przecena. Wygląda całkiem elegancko, dość funkcjonalny. To nasz pierwszy ekspres...
https://www.tchibo.pl/cafissimo-tutt...400067177.html
3 stopnie parzenia, czytałam że dzięki temu kawa wychodzi smaczniejsza, energrooszczędny.. Na papierze wszystko to ładnie się prezentuje.. Ale może któraś z Was się spotkała i ma opinię na jego temat?
Przy zakupie ekspresu kapsułkowego zdana jesteś wyłącznie na kapsułki Tchibo i nie masz możliwości próbowania innych smaków. Koszt kapsułek jest dosyć drogi. Urządzenie jest tanie w zakupie i działa do pierwszej awarii, później okazuje się, że nie warto go naprawiać. Jeśli chcesz pić dobrą kawę, może warto pomyśleć o dobrej kawiarce, która da esencjonalną, mocną kawę lub dołożyć z 300 zł i kupić ekspres przelewowy z wbudowanym młynkiem np. Melitta AromaFresh, z którego otrzymasz pyszną i dobrze zbalansowaną kawę. W jednym i drugim wybór ziaren kawy jest ogromny. Wszystko kwestia gustu.

Edytowane przez Anita_Godlewska
Czas edycji: 2018-10-25 o 18:34
Anita_Godlewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 09:56   #120
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: pytanie z serii: potrzebna pomoc :)

Dobrym kompromisem pomiędzy kapsułkami , a normalnym ekspresem jest Senseo Switch. Możliwość zamiany na przelewowkę, do tego z dzbankiem termosem.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-08 10:57:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.