Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-24, 14:53   #271
Emela
Raczkowanie
 
Avatar Emela
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 56
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Tyle że żel hialuronowy solo może wysuszać, o czym już była mowa tutaj. Najlepiej go zaraz przed nałożeniem mieszać z olejem (tak się sprawdza najlepiej) lub jakimś kremem (niestety z tym różnie bywa). Dobre opinie ma też tonik PHA.
Dzięki za rady
Emela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 21:50   #272
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Emela, Limone dobrze radzi . Weź sobie na początek to, co Ci zaproponowała - mam na myśli olejek myjący herbaciany, hydrolat oczarowy, żel hialuronowy + np. olej z pestek malin. To bezpieczny zestaw. Zaobserwujesz reakcje swojej skóry i jeśli będziesz zadowolona z efektów, dopiero wtedy wprowadź sobie inne produkty, typu toniki czy kremy.

Żel hialuronowy najlepiej stosować z olejem (kapka żelu zmieszana z kapką oleju). Dzięki temu olej lepiej wchłania się w skórę, nie pozostawia jej tłustej czy lepkiej.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 08:43   #273
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

A ja się zamówienia doczekać nie mogę Mam nadzieję, że ten krem antyoksydacyjny będzie fajny, bo mnie nowo kupiony filtr biodermy zapchał oczywiście, mam piękne dwie podskórne gule, które są czerwone, bolą i nic się z nimi zrobić nie da filtry nie dla mnie mam nadzieję, że ten tonik PHA sobie poradzi z moją cerą

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2011-08-25 o 08:44
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 09:01   #274
Emela
Raczkowanie
 
Avatar Emela
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 56
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Emela, Limone dobrze radzi . Weź sobie na początek to, co Ci zaproponowała - mam na myśli olejek myjący herbaciany, hydrolat oczarowy, żel hialuronowy + np. olej z pestek malin. To bezpieczny zestaw. Zaobserwujesz reakcje swojej skóry i jeśli będziesz zadowolona z efektów, dopiero wtedy wprowadź sobie inne produkty, typu toniki czy kremy.

Żel hialuronowy najlepiej stosować z olejem (kapka żelu zmieszana z kapką oleju). Dzięki temu olej lepiej wchłania się w skórę, nie pozostawia jej tłustej czy lepkiej.
Dzięki
Emela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 10:08   #275
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
A ja się zamówienia doczekać nie mogę Mam nadzieję, że ten krem antyoksydacyjny będzie fajny, bo mnie nowo kupiony filtr biodermy zapchał oczywiście, mam piękne dwie podskórne gule, które są czerwone, bolą i nic się z nimi zrobić nie da filtry nie dla mnie mam nadzieję, że ten tonik PHA sobie poradzi z moją cerą
Odnosnie zapychania moze warto kupic Acnefan? Ja sobie zmasakrowalam cere ostatnio przez rozne eksperymenty i nic nie pomagalo , znajoma mi go polecila i jestem zadowolona,bo wszystko ladnie sie goi.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 12:22   #276
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Odnosnie zapychania moze warto kupic Acnefan? Ja sobie zmasakrowalam cere ostatnio przez rozne eksperymenty i nic nie pomagalo , znajoma mi go polecila i jestem zadowolona,bo wszystko ladnie sie goi.
Dzięki za radę, ale ma rumianek w składzie, a jego stosować nie mogę
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 13:13   #277
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Odnosnie zapychania moze warto kupic Acnefan? Ja sobie zmasakrowalam cere ostatnio przez rozne eksperymenty i nic nie pomagalo , znajoma mi go polecila i jestem zadowolona,bo wszystko ladnie sie goi.
Ja leczę się po serum lemon i wyleczyć się nie mogę zakupiłam ten acnefan za Twoją namową i zobaczymy jak u mnie zadziała
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 17:05   #278
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mnie serum Lemon zapchało. Obawiam się, że to glikol propylenowy, który wchodzi też w skład serum Flavo-C, które również mi nie służyło.
Teraz mam pytanie : glikol znajduje się też w tonikach z kwasami, czy też będzie powodował u mnie zapychanie? Pisałam do BU, odpisali, że niestety bez glikolu tonik się nie obędzie :/.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 19:35   #279
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

mnie wysypalo po toniku z bha, masakra wielkie gule. Ale dzielnie bede stosowac dalej!
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 19:57   #280
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość
Czy ta betaina k. (BETAINA KOKAMIDOPROPYLOWA to chyba to prawda?) jest potrzebna? Bo w składzie olejka z bu jej nie ma ----> Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Cocoate (emulgator), Mixed Tocopherols (witamina E)

I czy ten olej słonecznikowy można kupić w zwykłym sklepie z ekologicznymi produktami np.?
Betainę można pominąć
Olej słonecznikowy kupuję w carrefour, ekologiczny, jak na załączonym zdjęciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20110825231.jpg (74,6 KB, 38 załadowań)
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 20:34   #281
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Mnie serum Lemon zapchało. Obawiam się, że to glikol propylenowy, który wchodzi też w skład serum Flavo-C, które również mi nie służyło.
Teraz mam pytanie : glikol znajduje się też w tonikach z kwasami, czy też będzie powodował u mnie zapychanie? Pisałam do BU, odpisali, że niestety bez glikolu tonik się nie obędzie :/.
Jeżeli ja miałabym podobną sytuację tzn. że nakłądając tonik PHA tylko sobie szkodzę.....
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 20:47   #282
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dostałam w końcu moje zamówienie i zrobiłam wczoraj krem anty-0ksydacyjny Poki co dojrzewa, dziś na noc go wypróbuję. Na razie mogę powiedzieć, że ukręcił się ładnie, chociaż zajęło to ok. pół godziny . Cięzko rozmieszać koenzym Q10 oczywiście ;/ Radziłabym osobom, które się do tego zabierają najpierw rozdrobnić Q10 czystą bagietką w tym pojemniczku PRZED dodaniem do kremu. Bo jest on w grudkach, które potem w kremie jest bardzo cięzko rozprowadzić. Myślę, że wcześniejsze go rozdrobnienie by pomogło.
Zapach mi się bardzo podoba, choć wiem, że większości z Was nie podpasuje, bo ja wyjątkowo uwielbiam zapach oleju z malin, a on właśnie tym głównie pachnie. Boję się tylko zapychania bardzo , bo dużo w tym kremie skwalanu, który mojej cerze nie służył w połączeniu z żelem HA, oraz właśnie oleju z pestek malin.. Ale pocieszam się, że może w takiej ilości jak w kremie, czyli zdecydowanie mniejszej niż stosowane solo, będą ok.
Jutro zdam relacje jak sprawdza się na twarzy, najpierw na noc, a potem pod podkładem (mineralnym).
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 21:00   #283
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Dostałam w końcu moje zamówienie i zrobiłam wczoraj krem anty-0ksydacyjny Poki co dojrzewa, dziś na noc go wypróbuję. Na razie mogę powiedzieć, że ukręcił się ładnie, chociaż zajęło to ok. pół godziny . Cięzko rozmieszać koenzym Q10 oczywiście ;/ Radziłabym osobom, które się do tego zabierają najpierw rozdrobnić Q10 czystą bagietką w tym pojemniczku PRZED dodaniem do kremu. Bo jest on w grudkach, które potem w kremie jest bardzo cięzko rozprowadzić. Myślę, że wcześniejsze go rozdrobnienie by pomogło.
Zapach mi się bardzo podoba, choć wiem, że większości z Was nie podpasuje, bo ja wyjątkowo uwielbiam zapach oleju z malin, a on właśnie tym głównie pachnie. Boję się tylko zapychania bardzo , bo dużo w tym kremie skwalanu, który mojej cerze nie służył w połączeniu z żelem HA, oraz właśnie oleju z pestek malin.. Ale pocieszam się, że może w takiej ilości jak w kremie, czyli zdecydowanie mniejszej niż stosowane solo, będą ok.
Jutro zdam relacje jak sprawdza się na twarzy, najpierw na noc, a potem pod podkładem (mineralnym).
Nie mogę się doczekac relacji Czekam na ten krem m.in. i jeszcze trochę muszę poczekać..

Dzięki za radę z tym rozdrobnieniem

Mi się też niefajnie ukręcał kwas salicylowy w kremie azelo. Niby było o.k podczas mieszania, ale po czasie widać grudeczki
justysd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 21:14   #284
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Dostałam w końcu moje zamówienie i zrobiłam wczoraj krem anty-0ksydacyjny Poki co dojrzewa, dziś na noc go wypróbuję. Na razie mogę powiedzieć, że ukręcił się ładnie, chociaż zajęło to ok. pół godziny . Cięzko rozmieszać koenzym Q10 oczywiście ;/ Radziłabym osobom, które się do tego zabierają najpierw rozdrobnić Q10 czystą bagietką w tym pojemniczku PRZED dodaniem do kremu. Bo jest on w grudkach, które potem w kremie jest bardzo cięzko rozprowadzić. Myślę, że wcześniejsze go rozdrobnienie by pomogło.
Zapach mi się bardzo podoba, choć wiem, że większości z Was nie podpasuje, bo ja wyjątkowo uwielbiam zapach oleju z malin, a on właśnie tym głównie pachnie. Boję się tylko zapychania bardzo , bo dużo w tym kremie skwalanu, który mojej cerze nie służył w połączeniu z żelem HA, oraz właśnie oleju z pestek malin.. Ale pocieszam się, że może w takiej ilości jak w kremie, czyli zdecydowanie mniejszej niż stosowane solo, będą ok.
Jutro zdam relacje jak sprawdza się na twarzy, najpierw na noc, a potem pod podkładem (mineralnym).
Dzięki za rady i czekam na relację Też zamówiłam ten krem. Zobaczymy jak cera zareaguje, z olejami nie eksperymentowałam, ale gotowe kremy wszystkie zapychają. Zamówiłam też olej z pestek malin i będę testować
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 23:28   #285
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Betainę można pominąć
Olej słonecznikowy kupuję w carrefour, ekologiczny, jak na załączonym zdjęciu
Dziękuje za odpowiedź

Kurcze to niepotrzebnie kupiłam ta betainę. Wolę jej nie dodawać do olejku myjącego- nie wiem czy zrobi mi krzywdę, a boję się eksperymentów. Wiem, że betaina znajduje się w większości żeli czy szamponów itp. itd. ale mimo wszystko... olejek z BU służył mi w takiej postaci jakiej był, także wolałabym nic nie zmieniać. No może poza dodaniem wit. E- to akurat też sobie daruje.
Teraz nie wiem do czego ją zużyć Może dodając do np. szamponów?

Robiłam też rozeznanie co do oleju słonecznikowego i znalezienie odpowiedniego to będzie trudne wyzwanie, trzeba polatać trochę

---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano o 00:25 ----------

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
........Boję się tylko zapychania bardzo , bo dużo w tym kremie skwalanu, który mojej cerze nie służył w połączeniu z żelem HA, oraz właśnie oleju z pestek malin.....
Olej z pestek malin Cię zapchał?
Mi właśnie przyszła paczuszka z mazideł, gdzie zamówiłam olej z nasion czerwonej maliny z myślą o łączeniu go z żelem Ha i stosowaniu jako nawilżacz. Boje się, żeby ten olej mnie nie zapchał.
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 23:33   #286
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość

Olej z pestek malin Cię zapchał?
Mi właśnie przyszła paczuszka z mazideł, gdzie zamówiłam olej z nasion czerwonej maliny z myślą o łączeniu go z żelem Ha i stosowaniu jako nawilżacz. Boje się, żeby ten olej mnie nie zapchał.
Ja mam identyczny plan. Ale olej kupiłam w BU i czekam na przesyłkę
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 12:08   #287
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość
Olej z pestek malin Cię zapchał?
Hmm, chyba nie zapchał, dokładnie nie pamiętam, ale jakoś mi nie służył Poza zapachem, który uwielbiam .

A co do kremu anty-oksydacyjnego
Jest bardzo treściwy, na pewno dobry na noc, tłuści i trochę się lepi. Wczoraj wieczorem obawiałam się, że podkładu na niego nie nałożę w żaden sposób. Ale rano odczekałam kilka minut po nałożeniu kremu, przyłożyłam lekko chusteczkę do twarzy, żeby zlikwidować tę lepkość, po czym naniosłam puder bambusowy z czymś tam jako primer i wtedy już całkiem błysk zszedł . Po nałożeniu podkładu mineralnego zupełnie już nie czułam ciężkości tego kremu. Teraz po paru godzinach twarz nadal jest matowa. Czyli jest OK .
Teraz tylko czas pokaże czy nie zapcha. tfu tfu
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 12:34   #288
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Hmm, chyba nie zapchał, dokładnie nie pamiętam, ale jakoś mi nie służył Poza zapachem, który uwielbiam .

A co do kremu anty-oksydacyjnego
Jest bardzo treściwy, na pewno dobry na noc, tłuści i trochę się lepi. Wczoraj wieczorem obawiałam się, że podkładu na niego nie nałożę w żaden sposób. Ale rano odczekałam kilka minut po nałożeniu kremu, przyłożyłam lekko chusteczkę do twarzy, żeby zlikwidować tę lepkość, po czym naniosłam puder bambusowy z czymś tam jako primer i wtedy już całkiem błysk zszedł . Po nałożeniu podkładu mineralnego zupełnie już nie czułam ciężkości tego kremu. Teraz po paru godzinach twarz nadal jest matowa. Czyli jest OK .
Teraz tylko czas pokaże czy nie zapcha. tfu tfu
Dzięki za opinię
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 18:30   #289
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

sunsister, a czy masz porównanie z kremem Azelo?
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 19:50   #290
natk_a
Raczkowanie
 
Avatar natk_a
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cześć dziewczyny, ostatnio postanowiłam wprowadzić zmiany w oczyszczaniu twarzy i wybór padł na naturalne kosmetyki... Póki co zaczynam przygodę z BU, planuję w przyszłym tygodniu zamówić olejek myjący, hydrolat oczarowy i peeling enzymatyczny, mój TŻ nastawił się na serum migdałowe z AHA. Czyli standard na dobry początek Stąd moje pytanie, na ile wam starczają poszczególne buteleczki, wiem, że każdy może zużywać różną jednorazową ilość ale chociaż orientacyjnie chciałabym przewidzieć na ile mi starczą głównie pierwsze dwa wymienione. Naczytałam się, że czas oczekiwania na zamówienie jest długi więc jeśli nie starczają one na zbyt długo to może warto zamówić np. wszystko razy 2
__________________

vivere senza rimipianti
natk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 20:07   #291
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
sunsister, a czy masz porównanie z kremem Azelo?
Niestety nie. Generalnie w ogóle przestałam używać kremów odkąd stosuję kosmetyki samodzielnie robione. Wolę sera, oleje w połączeniu z HA. Wyjątkiem są filtry i mam nadzieję, że ten na taką codzienną ochronę (10 min. poza domem jednorazowo max. plus słońce przez szyby ewentualnie) wystarczy Bo niestety po przetestowaniu całego mnóstwa aptecznych nie znalazłam odpowiedniego dla siebie

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez natk_a Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ostatnio postanowiłam wprowadzić zmiany w oczyszczaniu twarzy i wybór padł na naturalne kosmetyki... Póki co zaczynam przygodę z BU, planuję w przyszłym tygodniu zamówić olejek myjący, hydrolat oczarowy i peeling enzymatyczny, mój TŻ nastawił się na serum migdałowe z AHA. Czyli standard na dobry początek Stąd moje pytanie, na ile wam starczają poszczególne buteleczki, wiem, że każdy może zużywać różną jednorazową ilość ale chociaż orientacyjnie chciałabym przewidzieć na ile mi starczą głównie pierwsze dwa wymienione. Naczytałam się, że czas oczekiwania na zamówienie jest długi więc jeśli nie starczają one na zbyt długo to może warto zamówić np. wszystko razy 2
Nie zamawiaj dwóch olejków myjących, bo może Ci nei przypasować, mi, pomimo zapału, nie odpowiadał, albo nie umiałam dobrze go stosować. Hydrolat starcza na miesiąc - półtora codziennego używania, ale znowu, może nie pasować CI akurat zapach oczaru (choć większości się on podoba). I tak nie ma się co oszukiwać, po pierwszym zamówieniu będą niedługo następne, bo w międzyczasie poczytasz i napalisz się na inne rzeczy do wypróbowania
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 20:15   #292
natk_a
Raczkowanie
 
Avatar natk_a
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Nie zamawiaj dwóch olejków myjących, bo może Ci nei przypasować, mi, pomimo zapału, nie odpowiadał, albo nie umiałam dobrze go stosować. Hydrolat starcza na miesiąc - półtora codziennego używania, ale znowu, może nie pasować CI akurat zapach oczaru (choć większości się on podoba). I tak nie ma się co oszukiwać, po pierwszym zamówieniu będą niedługo następne, bo w międzyczasie poczytasz i napalisz się na inne rzeczy do wypróbowania
Dzięki, masz rację, że lepiej najpierw wypróbować Jak mi przypasuje to zaczną myśleć o 'chomikowaniu' na potem zresztą ja jestem baaardzo podatna na wszelkie nowinki, które po prostu mieć muszę, więc myślę, że z BU się zaprzyjaźnię na dłużej o ile te kosmetyki będą mi 'grzecznie' służyć
__________________

vivere senza rimipianti
natk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 22:40   #293
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Hmm, chyba nie zapchał, dokładnie nie pamiętam, ale jakoś mi nie służył Poza zapachem, który uwielbiam .
Zaczynam panikować, serio Zaraz będę robić mieszankę z żelem Ha i pierwszy raz dziś zaaplikuje sobie na twarz, zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 11:14   #294
Emela
Raczkowanie
 
Avatar Emela
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 56
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[QUOTE=sunsister;29022433]Hmm, chyba nie zapchał, dokładnie nie pamiętam, ale jakoś mi nie służył Poza zapachem, który uwielbiam .





Trochę mnie to przeraziło, bo właśnie zamówiłam na BU ten olej z pestek malin, ale pożyjemy, zobaczymy.

Edytowane przez Emela
Czas edycji: 2011-08-28 o 11:41
Emela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 12:40   #295
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[QUOTE=Emela;29038520]
Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Hmm, chyba nie zapchał, dokładnie nie pamiętam, ale jakoś mi nie służył Poza zapachem, który uwielbiam .





Trochę mnie to przeraziło, bo właśnie zamówiłam na BU ten olej z pestek malin, ale pożyjemy, zobaczymy.
Ja po pierwszym użyciu mogę powiedzieć tylko tyle: śmierdzi Ale ja mam z mazideł, więc z BU może inaczej pachnie.
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 01:06   #296
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Kurde, a ja jestem troche rozczarowana.Od jakiegos czasu uzywam tylko zelu hialuronowego zamiennie kwiatowwego z podwojnym i... ciagle na policzkach wyskakuja mi krostki podskorne gdzie mnie nigdy w tych miejsach nie wysypuje. I teraz nie wiem czy to zele czy olej...Myslalam,ze to efekt po ostatniej masakrze jaki zaserowowalam mojej cerze,ale ciagle widze,ze wyskakuje cos nowego.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-08-29 o 01:07
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 09:03   #297
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Kurde, a ja jestem troche rozczarowana.Od jakiegos czasu uzywam tylko zelu hialuronowego zamiennie kwiatowwego z podwojnym i... ciagle na policzkach wyskakuja mi krostki podskorne gdzie mnie nigdy w tych miejsach nie wysypuje. I teraz nie wiem czy to zele czy olej...Myslalam,ze to efekt po ostatniej masakrze jaki zaserowowalam mojej cerze,ale ciagle widze,ze wyskakuje cos nowego.
Odstaw albo olej albo żel i znajdziesz winowajcę
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 12:03   #298
Emela
Raczkowanie
 
Avatar Emela
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 56
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość

Ja po pierwszym użyciu mogę powiedzieć tylko tyle: śmierdzi Ale ja mam z mazideł, więc z BU może inaczej pachnie.
Zapach to jeszcze zniosę ( chociaż mam nadzieję, że nie będzie tak tragiczny) bardziej boję się, że może mi zaszkodzić i zapchać pory.
Emela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 12:34   #299
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja bardzo sobie chwalę olej z pestek malin Doszło do tego, że nieraz nakładam sam żel HA zmieszany z olejem i nie stosuję już makijażu (tylko skrobię do zmatowienia) bo skóra wygląda tak dobrze! Moja koleżanka zauważyła większe błyszczenie twarzy przy tym oleju, ale może to kwestia proporcji? Oleju z pestek malin używam ja (20 lat), koleżanka 30+ i moja mama 45+ i w każdym przypadku spisuje się znakomicie.

Czy w BU można znaleźć coś na ślady po krostkach? Zostało mi kilka dosyć wyraźnych, które całkiem długo się trzymają (najgorsze są po podskórnych gulach) i przebijają się nawet kiedy nałożę podkład
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 12:38   #300
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

olej z pestek malin nie pachnie jak maliny, ale wg mnie nie śmierdzi. Jestem doświadczona z kocanką, więc zapachy mniej śmierdzące nie robią na mnie wrażenia
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.