Język chinski,studia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-17, 10:44   #1
Cailla
Przyczajenie
 
Avatar Cailla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28

Język chinski,studia


Witam,

Już wiem,że chce studiowac ekonomie.Tylko nie wiem teraz z jakim jezykiem ( moja uczelnia oferuje nauke jezyka angielskiego na wysokim poziomie,nie zwyklym uczelnianym).Mam do wyboru ekonomie z j.wloskim ,niemieckim i chinskim.
Czy nauka jezyka chinskiego jest bardzo trudna? uczylam sie go 1 lo,ale nie pamietam zbytnio.
Sa tu osoby ,ktore umieja ? znacie kogos ?
Cailla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 11:05   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Język chinski,studia

dla Europejczyka chiński jest bardzo trudny bo jego ucho i mózg nie rozróżnia chińskich tonów (dźwięków). Na Twoim miejscu wybrałabym jednak niemiecki- większe szanse na dobre opanowanie języka i możliwość realnego wykorzystania jego znajomości w przyszłej pracy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 11:23   #3
Cailla
Przyczajenie
 
Avatar Cailla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28
Dot.: Język chinski,studia

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
dla Europejczyka chiński jest bardzo trudny bo jego ucho i mózg nie rozróżnia chińskich tonów (dźwięków). Na Twoim miejscu wybrałabym jednak niemiecki- większe szanse na dobre opanowanie języka i możliwość realnego wykorzystania jego znajomości w przyszłej pracy.
No ja pamietam,ze pewne trudnosci mialam z tonacja.
Ale kurcze o dziwo na z niemieckim jest wiecej punktow,to samo wloski boje sie,ze sie nie dostane.A ekonomia to jest cos co chce robic.
Cailla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 11:34   #4
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Język chinski,studia

A jeśli się dostaniesz i wylecisz przez chiński? Tego języka możesz uczyć się poza uczelnią, po co pakować się w coś trudnego od początku?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 11:41   #5
Cailla
Przyczajenie
 
Avatar Cailla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28
Dot.: Język chinski,studia

Cytat:
Napisane przez Flai Pokaż wiadomość
A jeśli się dostaniesz i wylecisz przez chiński? Tego języka możesz uczyć się poza uczelnią, po co pakować się w coś trudnego od początku?
Tego też sie boje,ze przez chinski moge wyleciec ;/ bo nie ukrywajmy trudny jezyk.Moje marzenie to ten wloski,ale kurcze,boje sie,ze punktowo nie dam rady
Cailla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 14:03   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Język chinski,studia

Zepnij pośladki i staraj się jakimś przedmiotem zebrać tyle punktów by się dostać na ten włoski jeśli o nim marzysz. Chiński Cię raczej przerośnie.
Miałam Chińczyka na studiach, w grupie osób uzdolnionych językowo próbował nas uczyć tonów chińskiego i nikt tak naprawdę ich nie rozróżniał poprawnie. Potem czytałam badania neurolingwistów na ten temat- Europejski mózg chińskiemu raczej nie podoła. Jeszcze małe dziecko można próbować uczyć, ale osoba dorosła będzie mieć bardzo duże problemy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 18:50   #7
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Język chinski,studia

Cytat:
Napisane przez Cailla Pokaż wiadomość
Witam,

Już wiem,że chce studiowac ekonomie.Tylko nie wiem teraz z jakim jezykiem ( moja uczelnia oferuje nauke jezyka angielskiego na wysokim poziomie,nie zwyklym uczelnianym).Mam do wyboru ekonomie z j.wloskim ,niemieckim i chinskim.
Czy nauka jezyka chinskiego jest bardzo trudna? uczylam sie go 1 lo,ale nie pamietam zbytnio.
Sa tu osoby ,ktore umieja ? znacie kogos ?
Wybrałabym włoski z uwagi iż niemiecki jest popularny w Polsce, a włoski mniej powszechny.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-21, 13:26   #8
Endegeneska
Raczkowanie
 
Avatar Endegeneska
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 56
GG do Endegeneska Send a message via Skype™ to Endegeneska
Dot.: Język chinski,studia

Podziubać w chińskim (nawet jeżeli to nie jest lektorat tylko coś naprawdę większego) to sobie możesz, ale po takich 3 latach będziesz umiała na takie HSK 3 (przy dobrym założeniu). Nic z tym praktycznie nie zrobisz, chyba, że na stypendium do Chin (tam się liczą często właśnie te egzaminy). Bez OGROMNEJ ilości nauki własnej w chińskim nic nie osiągniesz, a co Ci da umiejętność luźnej konwersacji po chińsku, skoro w pracy to wypadałoby więcej? Chiński to ćwiczenie tonów, konwersacje, struktury, no i znaki. To każdy dzień z nim (bądź większość). Łatwiej jest wykorzystać podstawy popularniejszego w Europie języka, więcej materiałów do późniejszej samodzielnej nauki itd. A i do tego na niskim poziomie naprawdę ciężko zrozumieć prawdziwego Chińczyka. Zresztą, to nigdy nie jest łatwe. No i nie wiadomo, z którego rejonu będzie... (Będzie inaczej mówił. Czasami nie do zrozumienia)
__________________
Sinologia
我是波兹南大学汉学专业一年级的学生。
Endegeneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-21 14:26:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.