Wycięcie wyrostka robaczkowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-06, 17:42   #1
ciekawa09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 84

Wycięcie wyrostka robaczkowego


Cześć dziewczyny
Mam pytanie do osob które maja juz ta operacje za soba chciałbym sie dowiedzieć ile po zabiegu lub po zdjęciu szwów można pływać ? Po jakim czasie można spożywać alkohol i chodzić na fitness ? Na razie jestem dwa dni po zabiegu ale za 3 tygodnie wyjeżdżam na wakacje i nie chciałabym sie za bardzo ograniczać głownie chodzi o pływanie w ocenianie
ciekawa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 21:58   #2
Antosia1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: Wycięcie wyrostka robaczkowego

Z tego co wiem to póki rana się nie zagoi. Siostra miała wycięcie wyrostka nie jest to duża rana, przynajmniej ona nie ma dużej blizny. A jak się zagoi to chyba nie ma przeciwskazań do pływania czy fitnesu.
Antosia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 23:57   #3
cocaron
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 108
Dot.: Wycięcie wyrostka robaczkowego

po wycięciu wyrostka miałam miesięcznego bana na jakąkolwiek aktywność fizyczną oraz dźwiganie więcej niż 0,5kg. O ile dobrze pamiętam, jest wtedy większe ryzyko przepukliny lub naruszenia wewnętrznych szyć (krwotok wewnętrzny). Więc ja bym się nie rzucała na fitnesy 'jak rana się zagoi'. Miałam też drugą operację na jamie brzusznej - wyrostek tradycyjnie, drugą laparoskopowo i też miałam bana na ruch, wysiłek, nawet na prowadzenie samochodu.
cocaron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 11:05   #4
Ulahynek
Raczkowanie
 
Avatar Ulahynek
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 41
Dot.: Wycięcie wyrostka robaczkowego

tak jak ktoś wspominał póki ranka się nie zagoi ale ja dla bezpieczeństwa zostałabym jeszcze trochę dłużej w domu, nie ma co ryzykować na tych basenach takie świństwa
Ulahynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 13:10   #5
karolikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Wycięcie wyrostka robaczkowego

Ciekawa09, najlepiej zapytaj lekarza kiedy możesz pewnie każdy przypadek jest inny- moja siostra miała na przykład zabieg na wyrostek ale to w ramach chirurgii jednego dnia w Iatros i na basen poszła po około 3 tygodniach od zabiegu, no mniej więcej jak jej się rana zagoiła. Ona szła popływać tak rekreacyjnie gdzieś czytałam że po około 4 tygodniach w granicach rozsądku możesz już uprawiać niewysiłkowe sporty
__________________
=
karolikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 14:10:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.