Akcent - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-08, 23:13   #1
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659

Akcent


Wątek zainspirowany dzisiejszym odcinkiem Top Models na tvn. Otóż, oglądając ten odcinek razem z mężem,zauważyłam,że Joanna Krupa mówi z akcentem. Po czym,mąż stwierdził,że mówię podobnie. Przeraziłam się. Bardzo długo mieszkałam w Anglii,studiowałam tam i jakiś czas w USA. Zaczęłam więc przed telewizorem wymawiać specyficzne dla polskiego języka samogłoski: ś,ć,ź itp i rzeczywiście mam z tym problem...W pracy często mówię po angielsku, w domu po polsku,ale zdarza się,że nie pamiętam pewnych pojedynczych słów np. : Daj mi proszę ten...eee...oo....knife! Znacie może jakieś ćwiczenia logopedyczne,książki itp? Broń boże nie kursy.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 10:46   #2
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Akcent

up
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 21:55   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Akcent

Ponoć pomaga czytanie prasy i książek po polsku. Codziennie, jak tylko jets możliwość na głos.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2010-09-10 o 22:08
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 12:49   #4
GOśka T.
Zakorzenienie
 
Avatar GOśka T.
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Biały100k:)
Wiadomości: 4 774
Dot.: Akcent

Moja koleżanka tez tak miała<nie wiem czy teraz ma bo dawno jej nie widziałam> wyjechała po maturze do Stanów do rodziców,w miedzy czasie w Anglii siedziała u chłopaka .Po 4 latach wróciła i jak się spotkałyśmy to ona własnie tez miała problemy z niektórymi słowami i powiem ze trochę ciezko było sie nam dogadać ale dałyśmy radę. sama tez mówiła że ma problem z porozumiewaniem tu w Polsce bo tam praktycznie cały czas po angielsku się z rodziną tu na miejscu.
Mówiła ze jej siostra na początku tez tak miała ale z czasem własnie czytanie polskiej prasy, książek jak najczęściej ,ogladanie polskich programów no i kopalnia wiedzyja jest dziś internet< i jak najczęsciej starała się spotykać ze swoimi znajomymi z Polski<raz w tygodniu robili spotkanie a przynajmniej sie starali >. na kursy nie chodziła bo stwierdziłą zę to strata czasu.
GOśka T. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 00:26   #5
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Akcent

No właśnie książki czytam bez problemu gorzej z mówieniem. W pracy non stop praktycznie po angielsku,mam tutaj także przyjaciółkę z Anglii więc też po angielsku...Z mężem też się zdarza po angielsku. Rzadko spotykam się z "polskimi" znajomymi-jakoś kontakt się urwał. Chyba wprowadzę zakaz mówienia po angielsku w domu...
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 17:10   #6
hoppipolla
Zakorzenienie
 
Avatar hoppipolla
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: (Ísland)
Wiadomości: 6 689
Dot.: Akcent

Cytat:
Napisane przez aga696 Pokaż wiadomość
No właśnie książki czytam bez problemu gorzej z mówieniem. W pracy non stop praktycznie po angielsku,mam tutaj także przyjaciółkę z Anglii więc też po angielsku...Z mężem też się zdarza po angielsku. Rzadko spotykam się z "polskimi" znajomymi-jakoś kontakt się urwał. Chyba wprowadzę zakaz mówienia po angielsku w domu...
tak jak dziewczyny radziły, spróbuj te książki czytać na głos, chociaż pół godziny dziennie, jakieś artykuły w gazecie etc, powinno pomóc.
hoppipolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.