Flexy gel / dual forms system - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-04, 21:08   #1
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179

Flexy gel / dual forms system


Dziewczyny,
Czy ktoś tego używa?
Widziałam kilka filmików na YT jednak większość z nich dotyczy produktów dostępnych za granicą (głw w Anglii), jest też kilka, gdzie dziewczyny pokazują jak na te formy nakładać żele (odpada-za dużo zabawy) i akryle (odpada również - od liquidu mam zawroty głowy) widziałam też filmiki, gdzie dziewczyny nakładały pazurki jakimś Flexy Gelem Elisium.
Chciałabym się dowiedzieć, czy któraś z Was korzysta z takich form? Ciekawa jestem czy faktycznie dużo łatwiejsza jest z nimi zabawa, niż np z przedłużaniem pazurków na formie albo tipsie?
Nakładam głw hybrydę, ale dlatego że mam dość płaską płytkę i kolor nieciekawie prezentuje się na takiej powierzchni (mi się to nie podoba) zawsze muszę bawic się w budowanie ładnej krzywej C, co wychodzi mi ze zmiennym szczęściem.
Mogłybyście polecić jakieś produkty żeby popróbować a nie wykosztować sie niepotrzebnie?
I co sądzicie o takiej metodzie?
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 15:05   #2
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Flexy gel / dual forms system

Podbijam zapytanie o Flexy Gel z Elisium, bardzo mi się spodobała jego gęstość na filmikach, cena też dobra. Ktoś cos umie już powiedzieć o tym produkcie?
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 23:40   #3
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Dot.: Flexy gel / dual forms system

Po przemyśleniu wszystkich za i przeciw postanowiłam zainwestować jednak w gumgel z Bluesky i formy. Była to najtańsza opcja - żel był dostępny w małych pojemnościach i to bez konieczności stosowania slip płynu. Wyszło niedrogo - zależało mi na tym, żeby nie przepłacać za cos, czego działania nie znam i nie wiem czy będę umiała stosować.
Zrobiłam tym zelem tylko 1 paznokieć.
Moje spostrzeżenia - żel jest okrutnie gęsty ale można go łatwo formować za pomocą pędzla i cleanera, można go nakładać na dowolna bazę (ja mam LaFemme i Indigo), dobieranie rozmiaru formy i ilości żelu wymaga wprawy-za duża ilość powoduje że pod paznokciem tworzy się "kulfon" który trzeba usunąć frezarką, nie ma szans wykonać tego estetycznie pilnikiem.
Piłuje się łatwiej niż żel, ale nadal jest to dość żmudna robota, schodzi pod wpływem acetonu - trochę czasu trzeba poświęcić, w zależności od grubości warstwy.

To tyle po "pierwszym razie" z Bluesky Gumgel. I 1 paznokciem.
planuję w najbliższym czasie przedłużyć paznokcie obu dłoni, zobaczymy co wtedy.
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 08:49   #4
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Flexy gel / dual forms system

Hej. Podbijam. Czy gumgel rozmięknie w acetonie czy trzeba mocno go piłować? Chodzi mi o usuwanie. I czy primer jest konieczny pod bazę?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 13:32   #5
kolorowaroza
Przyczajenie
 
Avatar kolorowaroza
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 8
Dot.: Flexy gel / dual forms system

Cześć dziewczyny. Nie wiem czy trafiłam dobrze ale mam do was pytanie bardzo ważne.
Nakładam żel na formę a jak kładę na paznokieć to on się nie trzyma. Poprostu odbija i się nie chce przykleić. Niby się wszystko robię jak należy a jednak.
Czy ktoś z waz też miał taki problem czy ja jestem wyjątkiem?
kolorowaroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-23, 10:36   #6
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Flexy gel / dual forms system

Cytat:
Napisane przez kolorowaroza Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Nie wiem czy trafiłam dobrze ale mam do was pytanie bardzo ważne.
Nakładam żel na formę a jak kładę na paznokieć to on się nie trzyma. Poprostu odbija i się nie chce przykleić. Niby się wszystko robię jak należy a jednak.
Czy ktoś z waz też miał taki problem czy ja jestem wyjątkiem?
Ten żel trzyma się dopiero po utwardzeniu w lampie. Przed można nim manewrować tak, aby go odpowiednio ustawić na paznokciu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-24, 13:26   #7
kolorowaroza
Przyczajenie
 
Avatar kolorowaroza
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 8
Dot.: Flexy gel / dual forms system

O to chodzi że nie trzyma się wcale. Nie zdążę go włożyć do lampy bo forma odbija do góry. Odpada.
kolorowaroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-24, 15:45   #8
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Flexy gel / dual forms system

Cytat:
Napisane przez kolorowaroza Pokaż wiadomość
O to chodzi że nie trzyma się wcale. Nie zdążę go włożyć do lampy bo forma odbija do góry. Odpada.
Odtluszczasz płytkę paznokcia, dajesz bazę i dopiero wtedy żel? Nigdy nie miałam takiej sytuacji, mimo że uzywam tanie rzeczy z aliexpress.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-25, 10:33   #9
kolorowaroza
Przyczajenie
 
Avatar kolorowaroza
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 8
Dot.: Flexy gel / dual forms system

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Odtluszczasz płytkę paznokcia, dajesz bazę i dopiero wtedy żel? Nigdy nie miałam takiej sytuacji, mimo że uzywam tanie rzeczy z aliexpress.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak też robię. Sama już nie wiem. Rozumiem jakby odpadł po utwardzeniu. Chyba że kładę za dużo lub za mało masy. Dobra dzięki.
kolorowaroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 17:16   #10
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Flexy gel / dual forms system

Halo halo, robi ktoś jeszcze? Dzisiaj próbowałam sobie zrobić i totalny niewypał, nie wiem, co robię źle.🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 18:01   #11
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Flexy gel / dual forms system

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Halo halo, robi ktoś jeszcze? Dzisiaj próbowałam sobie zrobić i totalny niewypał, nie wiem, co robię źle.🤷
Porzuciłam przedłużanie paznokci. Z żelem pracowało mi się bardzo ok, ale formy to porażka. Wypróbowałam wiele kształtów z kilku firm i nie wiem, czy to powszechny problem, czy ja mam dziwne paznokcie. Każda forma jak dobre z jednego boku, to z drugiego nie pasuje. Dziewczyny na filmikach tylko przykładają i już jest ok, a ja jak tak robiłam, to żel z tych form nie dochodził do skórek, tylko robiły się od razu dwutygodniowe odrosty. I ja wiem, że wszystko można dorobić, spiłować itd. Ale po coś są te formy, a nie żeby coś tam grzebać i dorabiać. Byle jak można zrobić, jednak nie o to chodzi.

Teraz przerzuciłam się na bazę budującą. Nie przedłużam nim paznokci tylko nadbudowuję krzywą C paznokcia (moje są płaskie, a końcówki wyginają się do góry). Próbowałam kilka różnych, jedną lepiej się pracuje, drugą gorzej, ale z każdą wygląda to dobrze. Dodam, że paznokcie robię sama sobie, bez żadnych szkoleń itd.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-19, 18:21   #12
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Flexy gel / dual forms system

No właśnie ja kupiłam poly gel i te tipsy/firmy.

Robiłam dzisiaj pierwszy raz i porażka totalna. Mam paznokcie super krótkie, na zero obcięte.

Nie dość,że mimo,że obrabiarkami wokół skórek to i tak mi wszystko tragicznie się bokami wylewało jak założyłam tego klipsa do przytrzymywania. Bez klipsa robiło mi się zapowietrzenie.

Totalna klapa. Do tego pod spodem było tragicznie, taki wielki grubas na pół centymetra, mimo,że po zaciśnięciu klipsa poprawiałam pod spodem od dołu.

W szablony papierowe to mi się nie chce bawić, bo nie umiem tego ładnie położyć, trwa to godzinami 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 19:03   #13
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Flexy gel / dual forms system

Już zapomniałam o tym, że na końcówkach robiły się takie brzydkie buły pod spodem I jak chciałam poprawić, to forma się ruszyła i to, co wcześniej poprawiłam, znów się zalało tym żelem. Może obie mamy niestandardowe paznokcie i te formy nie pasują. Szablonów papierowych nie ogarniam i nie próbuję, nie mam tyle cierpliwości.
Jedyne co mogę zaproponować, to malowanie lakierem hybrydowym krótkich paznokci, żeby były grubsze, twardsze i rosły, a jak będą dłuższe, to wzmocnić je dowolną bazą budującą. Nie wiem, czy kiedyś próbowałaś, ale te bazy są bardziej glutowate niż zwykłe bazy. Nakładam grubszą warstwę (glut się nie rozlewa na skórki), odwracam paznokcia do dołu i baza sama się poziomuje tworząc tą krzywą c, wtedy szybko do lampy i gotowe. Zabawa z tym jest taka, że trzeba robić każdego paznokcia osobno. No i bazy też bywają bardziej glutowate lub wodniste w zależności od firmy.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-20, 08:53   #14
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Flexy gel / dual forms system

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Już zapomniałam o tym, że na końcówkach robiły się takie brzydkie buły pod spodem I jak chciałam poprawić, to forma się ruszyła i to, co wcześniej poprawiłam, znów się zalało tym żelem. Może obie mamy niestandardowe paznokcie i te formy nie pasują. Szablonów papierowych nie ogarniam i nie próbuję, nie mam tyle cierpliwości.
Jedyne co mogę zaproponować, to malowanie lakierem hybrydowym krótkich paznokci, żeby były grubsze, twardsze i rosły, a jak będą dłuższe, to wzmocnić je dowolną bazą budującą. Nie wiem, czy kiedyś próbowałaś, ale te bazy są bardziej glutowate niż zwykłe bazy. Nakładam grubszą warstwę (glut się nie rozlewa na skórki), odwracam paznokcia do dołu i baza sama się poziomuje tworząc tą krzywą c, wtedy szybko do lampy i gotowe. Zabawa z tym jest taka, że trzeba robić każdego paznokcia osobno. No i bazy też bywają bardziej glutowate lub wodniste w zależności od firmy.
A jakiej bazy używasz?

Swego czasu uskutecznialam ten sposób, ale wkurza mnie,że bazy, które miałam, one są takie gęste i trudno to nałożyć, bokami takie grube były.

Miałam bazę semilac care base, Semilac 5w1 extend, niuqi kauczukową.
Może jest coś lepszego?
Obecnie mnie to wszystko wkurzało, mam paznokcie obcięte na zero, wyglądają jak paznokcie 5 latka a cienkie jak papierki, mam wrażenie,że na paznokciu to mi się trzymają siłą woli 🤦




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20211120_085150427_compress88.jpg (39,8 KB, 9 załadowań)
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-20, 11:54   #15
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Flexy gel / dual forms system

Mam produkty z aliexpress, z tą najlepiej mi się pracuje https://pl.aliexpress.com/item/33016...27425c0fe9Kr4n
Te buły po bokach też mi się robiły, szczególnie jak miałam gęstsze bazy i chciałam na szybko paznokcie robić. Z tą bazą co link wkleiłam, wiem już co i jak, więc robię paznokcia na raz, ale z innymi, gęstszymi lub takimi prawie lejącymi się, robię inaczej. Najpierw na wszystkie paznokcie daję zwykłą bazę, utwardzam. Potem każdy paznokieć osobno. Daję bazę budującą jedną warstwę i nie utwardzam. Na to daję drugą warstwę taką troszkę grubszą, odwracam paznokcia, i jak widzę, że już ta krzywa się robi, to szybko do lampy i utwardzam. Potem daję jeszcze raz cienką warstwę na całego paznokcia tej bazy budującej i nie utwardzam, potem daję kilka kropek na środek paznokcia, trochę pędzelkiem rozmażę, żeby nie było widać tych kropek tylko jedną plamę, odwracam paznokcia i do lampy. Jak jest gęsta baza to tak dwa razy wystarczy, ale przy lejących się, trzeba tak kilka razy. Nie wiem, czy wytłumaczyłam po ludzku

Takie krótkie też często mam. Jak złamię paznokcia to ścinam wszystkie na 0, albo jak mam już takie cienkie, bo źle ściągałam hybrydę, to też na 0. Tylko mi bardzo szybko rosną. Na takie 0 daję odżywkę z eveline, u mnie w biedrze są. Długo się trzyma na paznokciach, więc tak 2 tygodnie i są takie same jak przed obcięciem.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-20 11:54:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:18.