Domowy tonik z kwasem salicylowym BHA - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-02, 18:00   #211
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Jedno i drugie Tzn. najpierw ostrożnie - tonik wg przepisu mazidłowego, a potem peeling "by Piti" Migdałowy to jest bądź co bądź AHA, więc dam się skórze co nieco przyzwyczaić do niego, w ogóle zobaczę, jak go toleruję - mam ambitny plan, żeby dzisiaj zrobić tonik, ale nie wiem, o której wrócę do domu i czy nie padnę prosto na pysk do wyrka
Czyli migdalisz się na całego. Jak przeżyjesz, to może i ja się skuszę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 20:20   #212
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: domowy tonik z BHA

No, to mam tonik migdałowy - tutaj to właściwie off topic, napisałam w wątku "co kupujemy w mazidłach"
Ale mam też świeżą porcję toniku BHA Tym razem wlałam więcej glikolu propylenowego i więcej polysorbate, i wszystko się pięknie rozpuściło, mam taki jednolity mleczny płyn Tym razem zrezygnowałam z kwasu mlekowego. I ph jest prawidłowe, około 3. Mój dekolt już się cieszy
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 13:05   #213
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: domowy tonik z BHA

Jeżeli ktoś mimo porad dotyczących sporządzania toniku nadal miał z nim problem to ja dorzucam swoją. Miałam problem z rozwarstwianiem się toniku-kwas wyłaził na górę, mimo że także próbowałam mieszać najpierw wode z alkoholem (polysorbate nie mam). U mnie problem tkwił w potrząsaniu buteleczką w celu wymieszania składników (bo nie wszystko mieściło mi się w miarce, więc resztę wody wlewałam do buteleczki i potrząsałam). Teraz zrobiłam wszystko najpierw w kieliszku (kwas->alkohol->woda), wymieszałam wykałaczką (nie mam bagietki) i przelałam do buteleczki. Tonik jest niemalże jednolity.
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 13:31   #214
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
Jeżeli ktoś mimo porad dotyczących sporządzania toniku nadal miał z nim problem to ja dorzucam swoją. Miałam problem z rozwarstwianiem się toniku-kwas wyłaził na górę, mimo że także próbowałam mieszać najpierw wode z alkoholem (polysorbate nie mam). U mnie problem tkwił w potrząsaniu buteleczką w celu wymieszania składników (bo nie wszystko mieściło mi się w miarce, więc resztę wody wlewałam do buteleczki i potrząsałam). Teraz zrobiłam wszystko najpierw w kieliszku (kwas->alkohol->woda), wymieszałam wykałaczką (nie mam bagietki) i przelałam do buteleczki. Tonik jest niemalże jednolity.
rudzitsu to może byc klucz do mojego ostatniego niepowodzenia

tonik z BHA + L-mlekowy robiłam juz kilkakrotnie- i zawsze wychodził, wczoraj umerdałam po raz kolejny - dziś rano patrzę- a tu piekne igiełki fruwają...

i fakt jest taki, że zawsze merdałam tonik w zlewkach i potem przelewałam do butelki...a wczoraj jak stary rutyniarz wszystko wymerdałam w butelce...

aż mi się wierzyć nie chce, że przyczyna byłaby tak prosta ;0
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 14:01   #215
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
rudzitsu to może byc klucz do mojego ostatniego niepowodzenia

tonik z BHA + L-mlekowy robiłam juz kilkakrotnie- i zawsze wychodził, wczoraj umerdałam po raz kolejny - dziś rano patrzę- a tu piekne igiełki fruwają...

i fakt jest taki, że zawsze merdałam tonik w zlewkach i potem przelewałam do butelki...a wczoraj jak stary rutyniarz wszystko wymerdałam w butelce...

aż mi się wierzyć nie chce, że przyczyna byłaby tak prosta ;0
spróbowałam w ten sposób bo zastanawiało mnie czemu w miarce tonik mi się nie rozwarstwia, a w butelce już tak. trzeba powoli dolewać wody i delikatnie pomieszać. niestety efekt nie jest idealny, bo nadal nie jest to zupełnie jednolity płyn, ale lepszy już taki niż woda z pianą
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 19:44   #216
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
spróbowałam w ten sposób bo zastanawiało mnie czemu w miarce tonik mi się nie rozwarstwia, a w butelce już tak. trzeba powoli dolewać wody i delikatnie pomieszać. niestety efekt nie jest idealny, bo nadal nie jest to zupełnie jednolity płyn, ale lepszy już taki niż woda z pianą
Aaa, czyli zmieszane, nie wstrząśnięte
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 19:44   #217
Kasiajka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiajka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 103
Dot.: domowy tonik z BHA

Ja mam ten sam problem - woda z pianą.
Robię tonik BHA 2% kwasu salicylowego (przepis z mazideł). W składzie jest tylko alkohol, kwas i woda. Nie mam już akurat wody destylowanej, bo bym spróbowała wymieszać kwas z alkoholem ( u mnie się w nim ładnie rozpuszcza w tych proporcjach), a potem wlać CAŁĄ wodę i dopiero zamieszać. Może przyczyna jest w porcjowaniu wody, bo wlewałam zawsze na 2-3 razy, po pierwszej dolewce był jednolity ale bardzo gęsty, a każda następna dolewka powodowała powstawanie farfocli i oddzielanie się kwasu od płynu. Może w ten sposób trzeba spróbować? To pytanie do osób,którym wychodzi ten tonik.
__________________
Kasiajka
Kasiajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-10, 09:24   #218
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: domowy tonik z BHA

hmm a ja wczoraj robiłam tonik.. i niestety kwas nie rozpuścił mi się do końca.. zarówno w toniku jak i później na płatku widać drobne igiełki kwasu.. czy mimo tego będzie działał? czy tylko nadaję się do wylania? (ph jest dobre)
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 14:27   #219
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: domowy tonik z BHA

w lotionie Pauli Begoun też mi się wytrąciły igiełki, ale działa
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 15:47   #220
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: domowy tonik z BHA

dzięki Justa w takim razie będę używała
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 18:42   #221
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: domowy tonik z BHA

A ja znowu przybywam z masą pytań, robie zamówienie na mazidłach i zanim zrobię błąd to chciałam się z wami skonsultować.

Moim problemem jest suche czoło i policzki, natomiast broda i linia włosów oraz nos to jeden wielki zaskórnik, gul podskórny lub por (poprostu ciagle cos mi wyskakuje, zwykle są to gule podskórne), dlatego pomyślałam o kwasach...
z tym ze należę do naczynkowców i z tego co już wyczytałam najlepsze dla mnie beda kwasy BHA (ewentualnie PHA)
Dlatego mam pytanie, zeby jakoś uspokoić skórę na brodzie i nosie (oczyścic, żeby niespodzanki nie wyskakiwały), lepsy bedzie dla mnie:
-Tonik 2% BHA
- krem Effaklar
- acne derm
a może:
-Tonik 2% BHA + 8% Kwas L-mlekowy (podobno kw. L-mlekowy jest lagodny)
- tonik z kwasem migdalowym + hydromail

Nie wiem co lepsze tonik czy krem...

Dziękuje za pomoc
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-11, 08:54   #222
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: domowy tonik z BHA

prosze pomóżcie mi bo chciałabym złożyć już zamówienie, a nie wiem czy brak kwas salicynowy i mlekowy czy też nie, będe naprawdę wdzieczna
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 21:18   #223
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: domowy tonik z BHA

Agatko,wypowiem sie co do toniku z BHA i mlekowym.
Po tygodniu używania go troche mnie wyburaczyło (bardzo dawno nie stosowałam kwasów, tylko effaclar k, który jest dla mojej skóry b. łagodny). Nie mam naczynkowej skóry, tylko kilka naczyniek koło nosa. Gdybym toniku nie stosowała codziennie, to mysle, że nie miałabym indiańskich kolorów na twarzy Ogólnie jest łagodny, nie ściąga skóry, nie piecze. Wygładza lekko skórę, ale za krótko go używałam, zeby zobaczyc jakieś spektakulatne efekty. Po godzinie albo półgodzinie od aplikacji toniku nakładałam na niego oliwkę hipp.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 21:28   #224
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: domowy tonik z BHA

dziękuje za odpowiedź, ale dalej się zastanawiam... nie wiem, boję się trochę, a chciałabym coś zrobić z tymi moimi gulami i porami...
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 21:57   #225
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: domowy tonik z BHA

Agatko, skoro są to dość poważne problemy za skórą, to może jakis większy kaliber by sie przydał, bo taki tonik czy Effaklar chyba nie za wiele zdziała. Może popytaj zorakujace się dziewczyny.
Kilka lat temu walczyłam z trądzikiem (takim mniej więcej średniozaawansowanym) i dermatolog leczył mnie differinem, jakimis jeszcze maziami, w domu stosowałam kwasy (lysanel effaclar, diacneal). Potem plamy potrądzikowe wywabiałam acne-dermem. Masz naczynkową cerę, więc nie wszystkiego możesz spróbować.
Może jednak na początek dermatolog by nie zaszkodził
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 22:26   #226
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: domowy tonik z BHA

No właśnie i tu jest problem.
Nie mam wielkich zmian trądzikowych, po prostu pojedyńcze gule, które mnie bardzo denerwują, no i te pory. Myśle że silna kuracja jest zbędna, mój dermatolog też tak myśli... Poza tym z doświadczenia wiem, ze przepisałby mi jakieś kremy stosowane punktowo, a ja chcę oczyscić bródke, nos i czoło
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 22:59   #227
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
No właśnie i tu jest problem.
Nie mam wielkich zmian trądzikowych, po prostu pojedyńcze gule, które mnie bardzo denerwują, no i te pory. Myśle że silna kuracja jest zbędna, mój dermatolog też tak myśli... Poza tym z doświadczenia wiem, ze przepisałby mi jakieś kremy stosowane punktowo, a ja chcę oczyscić bródke, nos i czoło
Agatko, z tego co piszesz, to może ginekolog byłby lepszym lekarzem w tej sytuacji, a nie dermatolog. Takie pojedyncze gule na linii włosów, na brodzie są typowe dla zaburzeń hormonalnych. Moja koleżanka miała podobne problemy, leczenie zewnętrzne nie pomagało, bo to był właśnie jakiś problem z hormonami. A jeżeli twoje gule mają rzeczywiście podłoże hormonalne, to leczenie zewnętrzne je złagodzi, ale się ich nie pozbędziesz.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 11:06   #228
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Agatko, z tego co piszesz, to może ginekolog byłby lepszym lekarzem w tej sytuacji, a nie dermatolog. Takie pojedyncze gule na linii włosów, na brodzie są typowe dla zaburzeń hormonalnych. Moja koleżanka miała podobne problemy, leczenie zewnętrzne nie pomagało, bo to był właśnie jakiś problem z hormonami. A jeżeli twoje gule mają rzeczywiście podłoże hormonalne, to leczenie zewnętrzne je złagodzi, ale się ich nie pozbędziesz.
Ja już lata się męczę z gulami i każdy mówi, że to hormony, a te mam w porządku. Ostatnio narałam pewnośći - gule są po lekach, wystarczy mi kuracja antybiotykiem czy nawet zwykłym gripexem i już są. Jakiś mc temu miałam napad bólu brzucha przez 2 dni, zjadłam 5 tabletek nospa i od razu wysyp gul, po odstawieniu tabletek nic już mi nie wyszło. . U mnie to trądzik polekowy, dlatego ograniczam wszlekie przeciwbólowe i inne. Może poobserwuj siebie, np. czy nie brałaś tabletek na bół głowy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 11:43   #229
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ja już lata się męczę z gulami i każdy mówi, że to hormony, a te mam w porządku. Ostatnio narałam pewnośći - gule są po lekach, wystarczy mi kuracja antybiotykiem czy nawet zwykłym gripexem i już są. Jakiś mc temu miałam napad bólu brzucha przez 2 dni, zjadłam 5 tabletek nospa i od razu wysyp gul, po odstawieniu tabletek nic już mi nie wyszło. . U mnie to trądzik polekowy, dlatego ograniczam wszlekie przeciwbólowe i inne. Może poobserwuj siebie, np. czy nie brałaś tabletek na bół głowy.
Może być też tak, że hormony są w porządku, ale skóra jest bardziej wrażliwa na któreś hormony i reaguje tak, jakby poziom hormonów był zły, a on jest w normie. Nie powiem wam, o co dokładnie chodzi, bo już nie pamiętam. Nie pamietam tez, czy jest na to jakiś sposób czy nie.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-12, 12:01   #230
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: domowy tonik z BHA

U mnie to jednak trądzik polekowy, juz dawniej o tym czytałam, tylko musiałam poobserwować skórę. Bardzo to możliwe, bo moja mama nie może zażywac nawet żadnej tabletki na ból głowy, bo od razu ją wysypuje, tylko nie gulami, a wysypkami.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 12:51   #231
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
U mnie to jednak trądzik polekowy, juz dawniej o tym czytałam, tylko musiałam poobserwować skórę. Bardzo to możliwe, bo moja mama nie może zażywac nawet żadnej tabletki na ból głowy, bo od razu ją wysypuje, tylko nie gulami, a wysypkami.
To było bardziej ogólne stwierdzenie, dlaczego hormony mogą być w normie i nadal są gule (dlatego zaznaczyłam fragment twojej wypowiedzi).
Co do trądziku polekowego: zgadzam się, jak najbardziej może wystąpić.
Inne powody to np jedzenie. Są produkty, których jedzenie zaostrza trądzik. Tutaj tez nie podam szczegółów, bo czytałam o tym dość dawno.
Chociaż jedzenie zaostrza trądzik jako taki, nie wiem, czy może wywołać takie gule.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 17:31   #232
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Agatko, z tego co piszesz, to może ginekolog byłby lepszym lekarzem w tej sytuacji, a nie dermatolog. Takie pojedyncze gule na linii włosów, na brodzie są typowe dla zaburzeń hormonalnych. Moja koleżanka miała podobne problemy, leczenie zewnętrzne nie pomagało, bo to był właśnie jakiś problem z hormonami. A jeżeli twoje gule mają rzeczywiście podłoże hormonalne, to leczenie zewnętrzne je złagodzi, ale się ich nie pozbędziesz.
hormony mam w normie, robiłam wszystkie badania
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 13:07   #233
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132
Dot.: domowy tonik z BHA

Ja dziś zrobilam tonik 2% BHA z przepisu z mazideł, a raczej starałam sie zrobić ten tonik, bo... łee nie wyszedł mi.. u góry pływa glut z nierozpuszczonego kwasu. Co prawda ph dobre, ale czy takie coś nadaje się do użycia? Aha i zrobiłam 2 podejścia: najpierw z spirytem później juz z wódeczką i to samo. Próbowałam najpierw tylko mieszać, kwas nie rozpuszczał się dobrze, więc potrząsałam delikatnie i wyszedł glut.
A tak się cieszyłam z nowego "wynalazku"
edipig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 12:25   #234
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez edipig Pokaż wiadomość
Ja dziś zrobilam tonik 2% BHA z przepisu z mazideł, a raczej starałam sie zrobić ten tonik, bo... łee nie wyszedł mi.. u góry pływa glut z nierozpuszczonego kwasu. Co prawda ph dobre, ale czy takie coś nadaje się do użycia? Aha i zrobiłam 2 podejścia: najpierw z spirytem później juz z wódeczką i to samo. Próbowałam najpierw tylko mieszać, kwas nie rozpuszczał się dobrze, więc potrząsałam delikatnie i wyszedł glut.
A tak się cieszyłam z nowego "wynalazku"
Ja używałam taki tonik, po prostu musisz ten kwas co pływa równomiernie rozsmarować na twarzy (ja nakładałam go w strategiczne miejsca jak nos czy broda). A żeby był jednolity trzeba dodać polysorbate, troche pomaga też nie potrząsanie, ale mieszanie.
To wszystko jest opisane w wątku.
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 15:24   #235
ziuta.
Rozeznanie
 
Avatar ziuta.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: domowy tonik z BHA

mam pytanie. na mazidlach jest napisane ze kwas salicylowy rozpuszcza sie w tluszczach. to czy mozna by zrobic ten tonik np z oliwka hipp czy czyms podobnym? tzn tylko kwas i oliwka bez alkoholu, wody itp ?
ziuta. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 15:55   #236
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez ziuta. Pokaż wiadomość
mam pytanie. na mazidlach jest napisane ze kwas salicylowy rozpuszcza sie w tluszczach. to czy mozna by zrobic ten tonik np z oliwka hipp czy czyms podobnym? tzn tylko kwas i oliwka bez alkoholu, wody itp ?
mozna...a z wyników badań zapodanych na LU wynika, że salicycl z tłuszczem w składzie lepiej działa...aczkolwiek tam chyba nikt nie próbował salicyla z tłuszczem bez alkoholu i wody
sama nie sprawdzałam...ale widze różnicę in plus juz przy dodaniu samego polysorbate
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 17:25   #237
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132
Dot.: domowy tonik z BHA

Rudzitsu, wiem, że nie potrząsać, i tak sie rozwarstwilo. A polysorbate nie mam, myslałam, że sie bez tego obędzie
Tomiku użyłam wieczorem wczoraj i w sumie te gluty tak nie przeszkadzają.
edipig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 12:20   #238
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez edipig Pokaż wiadomość
Rudzitsu, wiem, że nie potrząsać, i tak sie rozwarstwilo. A polysorbate nie mam, myslałam, że sie bez tego obędzie
Znam ten ból, też na początku nie przyszło mi do głowy, żeby zamawiać polysorbate, skoro w przepisie z mazideł go nie ma. Teraz składałam drugie zamówienie i wzięłam polysorbate, mam nadzieję, że wreszcie uzyskam w pełni jednolity tonik, a nie taki prawie..
Cytat:
Tomiku użyłam wieczorem wczoraj i w sumie te gluty tak nie przeszkadzają.
Dokładnie. Tylko zauważyłam taką zależność, że gdy na początku używałam świeżo zrobiony tonik, to działał gorzej niż pod koniec, kiedy było mniej wody, a więcej kwasu. Dlatego warto te farfocle wydobyć.
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 20:57   #239
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132
Dot.: domowy tonik z BHA

Dzięki za radę, "wydobędę" je na pewno
edipig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 08:32   #240
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: domowy tonik z BHA

Ja mam pytanie do osób dodajacych do toniku zamiast alkoholu glikol.

Ile glikolu dodajecie, zeby zrobić steżenie 2%?

Czy jeśli np. Agabil daje 5ml wódki + 0,36ml-0,72ml kwasu i dopełnia wodą dest. do 25 ml, to czy mogę dać zamiast tych 5ml wódki 5ml glikolu?

pomóżcie bo ja z obliczeniami steżeń mam klopoty :/
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 22:42:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.