Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 184 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-15, 12:30   #5491
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, potrzebuję waszej pomocy Zrobiłam chyba milion testów na typ kolorystyczny, ale dalej nie umiem wybrać nic dla siebie. Zastanawiam się nad latem i wiosną. Całe życie myślałam, że jestem latem, ale ostatnio przymierzałam złoty i jasnozielony sweterek i byłam w szoku jak świetnie wyglądam w tych kolorach...

Skorę mam beżową, ze złotym odcieniem. Opalam się szybko, na złotobrązowy kolor. Kolor ust - dość ciemny, różowy wpadający nawet w czerwień - strasznie ciężko mi znaleźć idealną pomadkę nude Oczy mam zielone z brązową obwódką dookoła źrenicy, żyły prześwitujące przez skórę na nadgarstku zielone. Oprawa oczu jasna, rzęsy mam ciemne ale brwi rzadkie i jasnobrązowe, maluję je kredką żeby były widoczne.

Ciężko mi stwierdzić jakie kolory ubrań wyglądają na mnie dobrze, natomiast moje ulubione cienie które ekspresowo odejmują zmęczenie i dodają blasku to Ribbon i Gift Basket z palety Sleeka, załączone na drugim zdjęciu Dobrze wyglądam też w brązowym i szarym smokey eye.

Nie chciałam wklejać całego mojego zdjęcia, więc załączam fragment Widać na nim mój naturalny kolor włosów, ja niestety nie umiem określić czy to ciepły czy chłodny. Jako dziecko miałam bardzo jasne, złote włosy, potem ściemniały. Aktualnie farbuję na jasny brąz, w zbyt ciemnych kolorach wyglądam brzydko, widać tylko ciemne włosy a dopiero potem mnie
Mam taką samą radę jak przy poprzedniczkach - obejrzyj palety, zastanów się nad pasującymi kolorami.

Nie każde lato jest szare, nie wszystkie żółte pigmenty oznaczają wiosnę. Natomiast jeśli faktycznie do twarzy ci w ciepłych, czystych kolorach, to wiosna robi się prawdopodobna.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-15, 16:09   #5492
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

no tylko czasami są takie problemy jak ze mną
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-15, 16:56   #5493
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dimiti, a robiłaś już przymierzanie bez makijażu?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-15, 18:04   #5494
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dimiti, a robiłaś już przymierzanie bez makijażu?
robiłam i tak jak pisałam- najlepiej bordo, mocna czerwień (taka krwista), głęboka wiśnia, mocna śliwka i ciemny fiolet, indygo, turkus i czarny. Ciemny chaber i taki ciemny morski.
Tragicznie wyglądam w jasnym popielu, kremowym, beżu, mięcie czy wszelkich pastelach. Jak nie mam makijażu to szminki w takich kolorach też najlepiej wyglądają (mocna czerwień, strażacka czerwień, bordo, wiśnia i odcień mauve i mocna fuksja czy koral ciemniejszy no i śliwka
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-15, 18:42   #5495
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
robiłam i tak jak pisałam- najlepiej bordo, mocna czerwień (taka krwista), głęboka wiśnia, mocna śliwka i ciemny fiolet, indygo, turkus i czarny. Ciemny chaber i taki ciemny morski.
Tragicznie wyglądam w jasnym popielu, kremowym, beżu, mięcie czy wszelkich pastelach. Jak nie mam makijażu to szminki w takich kolorach też najlepiej wyglądają (mocna czerwień, strażacka czerwień, bordo, wiśnia i odcień mauve i mocna fuksja czy koral ciemniejszy no i śliwka
I którą paletę najbardziej to przypomina? Bo mi coś brzmi jak ciemna zima raczej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-15, 18:43   #5496
ladybird06
Raczkowanie
 
Avatar ladybird06
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 40
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Prosiłabym o pomoc w określeniu typu urody, próbowałam przeprowadzić tysiące analiz i wciąż nie jestem pewna, postaram się jednak zamieścić tu swoje spostrzeżenia.

1. Jak się opalasz - twarz pod względem opalania jest u mnie jakby osobną częścią ciała, jakby zupełnie nie pasującą. Tzn. jak się opalam (a dużo się opalałam, bo mieszkałam nad morzem) to zawsze od razu pięknie na brązowo, żadnych raków, na brzuchu pojawiały się piegi. Natomiast, gdy ciało było już "murzyńskie" to twarz ciągle.. blada. Czasem wyskoczyły 2-3 piegi, ale wciąż to wyglądało jakbym ją zakrywała w obawie przed spaleniem.

2. Kolor oczu - niebieski, dość wyraźny i rzucający się w oczy, że tak się wyrażę.

3. Piegi - tak jak mówiłam - w różnych miejscach na ciele - dość sporo w czasie opalania, na twarzy jakieś pojedyncze.
4. Cera - i tu jest problem - wydaje mi się, że chłodna, bo: widać mi zawsze kontrastujące sińce pod oczami, a jak marznę zimą to kontrastujące czerwone poliki. Na pewno nie jest ona latynoska, ale czy totalnie zimna.. tego próbuje się dowiedzieć.
5. Naturalny kolor włosów- średni brąz, ale co ważne - kiedy farbuje włosy to farba zmywa się zawsze na rudo - tzn. pojawiają mi się rude pasma włosów widoczne głównie pod słońce (tzn. nie takie marchewkowe, ale bardziej miedziane), a ostatnio zauważyłam gdzieś tam wyrastające blond włoski.

6. Kolor ust - w zależności o temperatury - potrafią być ciemnoczerwone, ale zazwyczaj jasna czerwień. Gdy zimno są po prostu sine. :P

Powiem jeszcze, że właśnie na mojej cerze bardzo widoczne są (jeśli się pojawią) wszelkie zaczerwienienia i pryszcze, jakieś zadrapania.

Co do kolorystyki - dobrze się czuje w kolorach: chabrowym, pudrowym różu, beżach, źle natomiast w żółtym, zielonym, pomarańczowym i czarnym (ze względu, że podkreśla on ciepłe refleksy włosów). Ale w jakim jest mi lepiej to tego tak do końca nie wiem.

załączam zdjęcie http://iv.pl/images/12806649842532524953.jpg

co prawda stare, ale miałam wtedy naturalny kolor włosów i praktycznie bez makijażu.

Edytowane przez ladybird06
Czas edycji: 2012-12-15 o 18:58
ladybird06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-15, 18:49   #5497
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

ladybird06 - proponuję obejrzenie palet, zastanowienie się, przymierzenie kolorów na żywo - bez makijażu i zasłoniętymi włosami!

To normalne, że po farbowaniu włosy nabierają cieplejszego odcienia, ma to związek ze budową chemiczną naturalnych pigmentów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-15, 18:52   #5498
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

właśnie wachałam się między bright a dark i tak na oko wydawało mi się, żem bight ale w sumie te kolory, które ja sprawdzałam to są i w tym i w tym zestawie bardzo podobne więc może to mnie zmyliło...w bright są takie odcienie fioletu i śliwki, w których mi dobrze w dark już ich nie ma...ale może to o niczym nie świadczy?
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-15, 19:04   #5499
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
właśnie wachałam się między bright a dark i tak na oko wydawało mi się, żem bight ale w sumie te kolory, które ja sprawdzałam to są i w tym i w tym zestawie bardzo podobne więc może to mnie zmyliło...w bright są takie odcienie fioletu i śliwki, w których mi dobrze w dark już ich nie ma...ale może to o niczym nie świadczy?
Raczej tak: te palety nie pokazują wszystkich kolorów - to jedno. Po drugie, są przepuszczone przez skaner i monitor. Więc raczej zadaj sobie pytanie czy twoje najbardziej twarzowe kolory są bardzo jaskrawe, czy trochę ciemniejsze?

Do tego palety makijażu:
http://12blueprints.com/wp-content/u...keupforweb.jpg
http://12blueprints.com/wp-content/u...pDkWforweb.jpg

Dość podobne, ale jednak przy szminkach widać różnicę. Christine Scaman napisała, ze młode ciemne zimy, które mają ochotę na jaskrawsze szminki, mogą sobie na nie pozwolić, ale to właśnie te kolory wina będą się wtapiały w twarz. U intensywnej zimy jest odwrotnie- jaskrawe odcienie wtapiają się w twarz a ciemne są ok, ale widać, że trochę za ciemne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-15, 19:08   #5500
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Raczej tak: te palety nie pokazują wszystkich kolorów - to jedno. Po drugie, są przepuszczone przez skaner i monitor. Więc raczej zadaj sobie pytanie czy twoje najbardziej twarzowe kolory są bardzo jaskrawe, czy trochę ciemniejsze?

Do tego palety makijażu:
http://12blueprints.com/wp-content/u...keupforweb.jpg
http://12blueprints.com/wp-content/u...pDkWforweb.jpg

Dość podobne, ale jednak przy szminkach widać różnicę. Christine Scaman napisała, ze młode ciemne zimy, które mają ochotę na jaskrawsze szminki, mogą sobie na nie pozwolić, ale to właśnie te kolory wina będą się wtapiały w twarz. U intensywnej zimy jest odwrotnie- jaskrawe odcienie wtapiają się w twarz a ciemne są ok, ale widać, że trochę za ciemne.
chyba jednak ciemna zima takie kolory jakoś lepiej wyglądają, jaskrawe tez ładnie, ale widać, że to już coś innego
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-15, 19:24   #5501
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
chyba jednak ciemna zima takie kolory jakoś lepiej wyglądają, jaskrawe tez ładnie, ale widać, że to już coś innego
Też tak myślę, w twoim wyglądzie jest coś takiego "aksamitnego", co charakteryzuje ciemne typy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-15, 19:28   #5502
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Też tak myślę, w twoim wyglądzie jest coś takiego "aksamitnego", co charakteryzuje ciemne typy.
jak to ładnie brzmi
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 16:28   #5503
con_fuoco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witajcie Ja też bym prosiła bardzo o pomoc
1. Jak się opalasz - szybko, na brązowo-złotawo z takim trochę oliwkowym odcieniem


2. Kolor oczu - brązowe w środku, zielonkawo-niebieskawo-szare na zewnątrz z ciemniejszą obwódką. Brwi i rzęsy ani delikatne, ani zdecydowane, jakaś wartość pomiędzy


3. Piegi - tylko latem, bardziej złotawe niż szare


4. Cera -coś pomiędzy oliwkowym a brzoskwiniowym, rumienię się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - generalnie brązowy, ale z blond i rudawymi refleksami, jaśnieją na słońcu


6. Kolor ust - różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Nie wiem, czy mi pasują, ale lubię raczej ciepłe kolory

Z góry dzięki!
con_fuoco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 17:23   #5504
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez con_fuoco Pokaż wiadomość
Witajcie Ja też bym prosiła bardzo o pomoc
1. Jak się opalasz - szybko, na brązowo-złotawo z takim trochę oliwkowym odcieniem


2. Kolor oczu - brązowe w środku, zielonkawo-niebieskawo-szare na zewnątrz z ciemniejszą obwódką. Brwi i rzęsy ani delikatne, ani zdecydowane, jakaś wartość pomiędzy


3. Piegi - tylko latem, bardziej złotawe niż szare


4. Cera -coś pomiędzy oliwkowym a brzoskwiniowym, rumienię się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - generalnie brązowy, ale z blond i rudawymi refleksami, jaśnieją na słońcu


6. Kolor ust - różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Nie wiem, czy mi pasują, ale lubię raczej ciepłe kolory

Z góry dzięki!
Niestety, nam najwięcej mówi jakie kolory ci pasują. Proponuję obejrzeć palety i sprawdzić w domu bez makijażu jakie kolory najlepiej pasują.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 22:39   #5505
201706121013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 184
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Czy można tu dowiedzieć się jaki posiada się typ figury? Szukałam innych aktualnych wątków na ten temat ale nie znalazłam.
201706121013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 00:21   #5506
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Sweetlady5 Pokaż wiadomość
Czy można tu dowiedzieć się jaki posiada się typ figury? Szukałam innych aktualnych wątków na ten temat ale nie znalazłam.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=125419&page=26
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 09:54   #5507
skoczkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 17
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam Proszę o określenie typu urody
1. Opalam się najpierw na czerwono ale szybko mi przechodzi na brąz( nie ciemny_
2.Mam oczy piwne
3.Piegi zima bladną, latem cała paszcza wysypana jak niebo gwiaździste
4.cera blado - różowa. Czerwienię się szybko
5.włosy zależy od pory roku . ciemny blond nawet taki myszowaty a jak słonko zaświeci zmienia się w złocisty wpadający w rudawy
6.usta blado różowe
7. lubię fiolety, brązy ,
skoczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 11:11   #5508
kasia5580
BAN stały
 
Avatar kasia5580
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 59
GG do kasia5580 Send a message via Skype™ to kasia5580
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Kurde a ja ślepa założyłam osobny wątek.. Ehh
Mam taki sam problem jak większość z was. Podkład dobrala znajoma kosmetyczka i tyle. A chciałabym wiedzieć jakie kolory mogłyby dodać mi troche uroku.
Nie wiem jak sie dokładnie opisać bo ogólnie rzecz biorąc wszystko jest dziwne i poplatane... Wydaje mi sie, ze mam okrągła twarz, optyczne wydłuża ja moja broda a'la Baba Jaga :P oczy niebieskie, twarz- dziwna nie jestem blada i tak samo ciemna. Raczej pośrodku. Włosy średniej długości ok 1cm za ramiona, kolor-średni brąz. Mam prawie 21 lat, ale podobno w ciemnych włosach wyglądam starzej:P
Czy moge liczyć na pomoc doświadczonych koleżanek? Byłabym wam mega wdzięczna.
Niestety nie mam czasu na jakieś spotkania z kosmetyczkami w celu dobrania kolorystyki, bo jestem mama prawie rocznej dziewczynki. Jedyne na co mam czas, to przeglądanie tego portalu od góry do dołu.
kasia5580 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 11:41   #5509
kasia5580
BAN stały
 
Avatar kasia5580
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 59
GG do kasia5580 Send a message via Skype™ to kasia5580
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Po raz kolejny dałam plamę, z braku czasu i nadgorliwości nie przejrzałam waszych postów. Mam nadzieje, ze nie będziecie złe;P
Czy mogłabym rownież liczyć na pomoc?
1. Jak się opalasz - [B] w wolnym tempie, delikatnie brazowieje, moja skóra nie pozwala sie za bardzo przypaalic [B]


2. Kolor oczu - niebieskie bez innych odcieni, brwi i rzęsy jasne, lecz regularnie chodzę do kosmetyczki , wiec zawsze są koloru ciemnego


3. Piegi - nigdy nie miałam piegow


4. Cera niby jasna, ale wydaje sie jakby czasem była w odcieniach bardzo jasnego brązu bądź bardzo jasny róż, często pojawiaja sie ramience albo różowe albo czerwone

5. Naturalny kolor włosów - naturalny to blond - bardzo jasny w połączeniu z ciemniejszym- np. Platynowym blondem etc.


6. Kolor ust - ciemniejszy odcień różu, nie wiem jak go określić

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Najlepiej czuje sie w jasniejszej palecie odcieni koloru niebieskiego- szafir, morski. Wydaje mi sie, ze oliwkowy, seledynowy,fioletowy, lubię kolor czarny. Nigdy nie ma na mnie koloru brązowego, ciemnej zieleni, szarego - ogólnie większości kolorów zimnych nie pasują do mojego charakteru

Jeszcze raz przepraszam za poprzedni post i dziękuje póki pamietam za pomoc, na która po cichu liczę
POZDRAWIAM
kasia5580 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 16:34   #5510
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Najwięcej mi powie, jeśli zastanowicie się, w jakich kolorach jest wam najbardziej do twarzy, a w jakich najmniej (np. najbardziej twarzowe ubrania, jakie macie). Chodzi mi o konkretne odcienie - jeśli nie umiecie ich opisać, nie szkodzi, dalej pokażę przykłady.

To może być mniej oczywiste, bo nie chodzi o kolory, które lubimy, poza tym często część (a nawet wszystkie) kolory wcale nie są takie, jak nam się wydaje. Chodzi o kolory, w których dobrze wyglądamy bez makijażu i kiedy te kolory są blisko twarzy (np. bluzka z małym dekoltem).

Najlepiej poprzymierzać w dobrym świetle - przyćmione lub zbyt ciepłe może fałszować efekt.


Kwestie, nad którymi warto się zastanowić, pamiętając że wszystkie kolory mają pasować lub nie bez makijażu i blisko twarzy:

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Palety kolorów - mogą wydawać się skrajne, ale dobrze oddają różnice między różnymi grupami kolorów.

__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 19:46   #5511
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz czy to możliwe że jestem jasnym latem skoro wcale nie mam jasnych włosów (załącznik w poście #5942) Wedlug Twojego bloga ta opcja jest mi najbliższa, dlatego że pasuje mi złota biżuteria i niektóre z ciepłych kolorów, poza tym dobrze wyglądam w ciepłych kolorach w makijażu
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 19:57   #5512
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Wampierz czy to możliwe że jestem jasnym latem skoro wcale nie mam jasnych włosów (załącznik w poście #5942) Wedlug Twojego bloga ta opcja jest mi najbliższa, dlatego że pasuje mi złota biżuteria i niektóre z ciepłych kolorów, poza tym dobrze wyglądam w ciepłych kolorach w makijażu
Jeśli to właśnie kolory z palety jasnego lata ci pasują najbardziej, to tak, ale upewnij się że nie jesteś jakimś innym typem (jest osiem "mieszanych", 2 czysto ciepłe i dwa czysto chłodne).

Szczególnie charakterystyczne dla jasnego lata są jako twarzowe kolory kremowy, bławatkowy (taki jaśniejszy, wpadający w fiolet, jak bławatek na zdjęciu, nie jak kobaltowy) i malinowy - kolory są dość żywe, tylko lekko przygaszone.
Inne cechy charakterystyczne - raczej niski kontrast skóry, włosów i brwi, bardzo dobrze wygląda w monochromatycznych zestawach ubrań albo podobnych kolorach zestawionych ze sobą. Czysta biel nie jest twarzowa, czerń często jest prawie twarzowa, ale lepszy będzie po prostu jakiś ciemny kolor - antracyt, bardzo ciemny brąz.

Dodatkowo - ani jasna wiosna ani jasne lato nie muszą być jasnymi blondynkami, często mają brązowe włosy, tyle że ogólny kontrast jest niski. Dokładnie nie wiadomo na 100% jaki typ może mieć jakie kolory włosów czy oczu, więc przyjmuje się że każdy możliwy kolor, akurat przy typach jasne-ciemne kwestia może być zastanawiająca (np. Murzynka będąca typem jasnym, blondynka będąca typem ciemnym - od biedy można sobie wyobrazić że może Mulatka o jasnych włosach lub blondynka o ciemnej karnacji mogłyby być, o ile kontrasty i odcień karnacji byłyby właściwe), ale w skali od najjaśniejszego do najciemniejszego typu ludzkiej urody i tak plasujesz się mocno po "jasnej stronie", z jasnobrązowymi włosami, jasną cerą i brwiami. I tak decyduje odcień karnacji i poziom kontrastów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-12-17 o 23:37
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 22:21   #5513
martuska87
martuska877
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gliwice
Wiadomości: 750
Thumbs down jaki moj typ urody

Mam jasną karnację opalam sie na czerwony kolor potem po kilku dniach skóra moja brązowieje. Przewaznie mam rumieńce koloru różowego, piegi na nosie. Kolor oczu zielone taki koci. Jestem szatynką teraz zmieniłam kolor włosow na blond.Cera tłusta. Bardzo dobrze czuje sie w zieleniach, fioletach,czerwonym, różowym.Za to nie lubię koloru czarnego białego szarego, popieli, siwego.Jaki mój typ urody?
martuska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 23:30   #5514
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Post:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=5512
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 13:08   #5515
KaraLaila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 30
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witajcie.
Zawsze myslalam, ze jestem jesienia, ale gdybym mogla prosic o potwierdzenia...

1. opalam sie szybko, odrazu na czerwono, skorka schodzi blyskawicznie, wiec nie mam szans zbytnio zbrazowiec.

2. oczy zielone, czasem zoltawe, z odrobina brazu, brwi raczej takie mysie, rzesy dlugie, i tez takie mysiowate

3. piegi owszem, delikatne, pod oczami i na nosie, przy wiekszym sloncu i w zimie dosyc widoczne

4. cere mam mieszana, jasna, pod oczami raczej ciemniejsza, policzki lekko czerwone

5. od nastu lat fabuje na rudawy/brazowy i bardzo mi pasuje, moj naturalny to taki golebi blond, taki szary raczej

6. usta raczej pelne, cieploczerwone

7. moje kolory to zdecydowanie brazowy, bezowy, bordowy, granatowy, mleczny, zielony/ khaki, czarny, szary
KaraLaila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 16:05   #5516
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez KaraLaila Pokaż wiadomość
Witajcie.
Zawsze myslalam, ze jestem jesienia, ale gdybym mogla prosic o potwierdzenia...

1. opalam sie szybko, odrazu na czerwono, skorka schodzi blyskawicznie, wiec nie mam szans zbytnio zbrazowiec.

2. oczy zielone, czasem zoltawe, z odrobina brazu, brwi raczej takie mysie, rzesy dlugie, i tez takie mysiowate

3. piegi owszem, delikatne, pod oczami i na nosie, przy wiekszym sloncu i w zimie dosyc widoczne

4. cere mam mieszana, jasna, pod oczami raczej ciemniejsza, policzki lekko czerwone

5. od nastu lat fabuje na rudawy/brazowy i bardzo mi pasuje, moj naturalny to taki golebi blond, taki szary raczej

6. usta raczej pelne, cieploczerwone

7. moje kolory to zdecydowanie brazowy, bezowy, bordowy, granatowy, mleczny, zielony/ khaki, czarny, szary
Po kolorach brzmi jak jesień, ale gołębi to odcień siwego - nie masz raczej mysiego blondu czy brązu?

Przeczytaj prosze post nr 5512
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 17:53   #5517
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej, chciałabym się dowiedzieć jaki mam typ urody.
1. Ciężko mi jest się opalić. Po 5 minutach na słońcu jestem czerwona, potem przez parę tygodni mam lekko ciemniejszy odcień skóry. Niektórzy po 2 dniach w górach wyglądają jak po tygodniu w Egipcie, a ja po wakacjach w Chorwacji wyglądam jakbym nie wychodziła z domu.
2. Oczy mam koloru ciemnoniebieskiego, taki trochę stalowy. Dość wyraźnie odcinają się kolorem od białka oka.
3. Piegi-brak
4. Cera- ciężko określić przez masakrę jaką urządził sobie trądzik na mojej twarzy(same plamki i przebarwienia). Raczej blady, dość chłody, wydaje mi się, że najbliżej jej do barwy kości słoniowej.
5. Kolor włosów-Ciemny brąz z "siwym" połyskiem.
6.Kolor ust-Blady, jasny róż
7. Myślę, że dobrze wyglądam w bieli, czerni, granatowym i chłodnych odcieniach niebieskiego, brąz-gorzka czekolada, niektórych fioletach(bardziej tych z niebieskimi tonami niż różowymi), pasuje mi również czerwono czerwona najczerwieńsza z czerwieni (bez różowych ani pomarańczowych tonów). Natomiast zupełnie nie pasuje mi złoto, pomarańcz, turkus, łososiowy i większość róży, zwłaszcza fuksja(zszarzały, pudrowy, ciemny róż jeszcze jest do przełknięcia).
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 21:08   #5518
KaraLaila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 30
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A moze i masz racje... Taki wlasnie szarawy, mysi. Jak bylam mala, to mialam jasnobrazowe wlosy.
KaraLaila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 23:04   #5519
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Po prostu trudno bez zobaczenia kogoś na żywo ocenić jego kolory - zdjęcia się przydają, ale tez mogą przekłamywać. Na pewno się przyda każdemu, żeby przeanalizować swoje twarzowe kolory Na początku może być dezorientujące, ale jak już "zaskoczycie" to będzie bardzo łatwo oceniać kolory pod względem twarzowości.


Szczególnie trudne są włosy mysie właśnie, bo tak naprawdę to jest milion odcieni - mnóstwo ludzi ma mniej lub bardziej mysie, a jak staną obok siebie to widać, że jednak inne.

KaraLaila - a któa z palet wydaje ci się najbliższa?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 13:17   #5520
KaraLaila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 30
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Nie wiem, naprawde sama nie wiem. Ale w sumie to mialam troche racji, ze sie troche taka jesienna wydaje.
Dzieki za info.
KaraLaila jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.