Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-21, 20:12   #4081
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was przy końcu kuracji miała chore gardło? (wysuszona śluzówka i tego typu sprawy) U mnie sytuacja wygląda tak, że zostało mi jeszcze 5 tabletek do końca. Od tygodnia gardło mam czerwone, dzisiaj bardzo się zaogniło, boli przy przełykaniu śliny, boli mnie również ucho, mam również powiększone węzły chłonne na szyi. Biorę antybiotyk dopiero 2 dzień. Tak czy inaczej pomyślałam, że to może być powiązane z izotekami- innych większych objawów nie mam prócz wysuszonej bardzo mocno śluzówki w gardle. Co o tym myślicie?
Ja miałam okropne problemy na samym początku kuracji. Byłam chora przez miesiąc. Do tej pory jakoś prędzej pobolewa mnie gardło...
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 20:36   #4082
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja od zawsze miałam to gardło jakoś mocno podatne na infekcje itp a teraz jest tak mocno czerwone, przekrwione, że trochę się tym stresuję. Dzisiaj to przemyślałam i doszłam do wniosku, że w wyniku zmniejszenia dawki ten objaw (wysuszenie śluzówki) może być nasilony :P nie wiem czy tłumaczę sobie to aby się uspokoić :P We wrześniu zapiszę się do laryngologa -tak przy okazji- znacie dobrego laryngologa we Wrocławiu ? Spróbuję mocno nawilżać płukankami jakimiś
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 21:47   #4083
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja mialam problem z gardlem jakos po dwoch miesiacach lykania tabletek, ale raczej to nie byla wina izo bo kilka osob z mojego otoczenia w tym samym czasie rowniez miały taki problem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 21:50   #4084
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
ja od zawsze miałam to gardło jakoś mocno podatne na infekcje itp a teraz jest tak mocno czerwone, przekrwione, że trochę się tym stresuję. Dzisiaj to przemyślałam i doszłam do wniosku, że w wyniku zmniejszenia dawki ten objaw (wysuszenie śluzówki) może być nasilony :P
Ja nie miałam przy izo większych problemów z gardłem, owszem czasem czułam, że śluzówka jest wysuszona, ale to tyle. Skoro ty masz tendencję do infekcji gardła, to wysuszenie śluzówki od izo niewątpliwie może potęgować objawy.
Tylko nie bardzo rozumiem, w wyniku zmniejszenia? Chyba zwiększenia? Może to po prostu kwestia pogody, nagle ustąpiły upały i mnie też zaczyna pobierać choroba i boleć gardło.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 23:43   #4085
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Tylko nie bardzo rozumiem, w wyniku zmniejszenia? Chyba zwiększenia? Może to po prostu kwestia pogody, nagle ustąpiły upały i mnie też zaczyna pobierać choroba i boleć gardło.
No więc, moje dawki izoteków były różne, ze względu na silne bóle głowy. Do końca zostało mi 5 tabletek, dlatego każdą z nich zażywam co 2 dzień, aby organizm jakkolwiek się przygotował do definitywnego końca. Bóle gardła tak silne zaczęły się w momencie Zmniejszenia dawki z (systemu łykania) 1-1-2 potem było 1-1-1 na 0-0-1. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale jak mówisz OLKA wysuszenie śluzówki może mieć wpływ na potęgowanie bólu zwłaszcza kiedy gardło jest podatne na infekcje. Będę robić sobie napary z siemienia lnianego, a może znacie coś na nawilżenie śluzówki ?

Dzięki za odpowiedzi
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 15:38   #4086
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja niestety nie.
Google mówi: herbata z cukrem i cytryną, rumianek z cytryną i cukrem, duża ilość ilości wody, łyżka oliwy, łyżka miodu, cukierki na gardło, w dalszej kolejności różne specyfiki apteczne.

Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
. Do końca zostało mi 5 tabletek
Mnie 3...

Będzie dobrze.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 16:10   #4087
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Te sposoby na mnie nie działają już Co lepsze zawsze działał od razu na mnie Orofar Max, teraz nawet to nie działa Zobaczymy czy antybiotyk zadziała. Olka- a ile miesięcy razem brałaś izoteki ?
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 22:33   #4088
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czy ktoś z Was testował Axotret? Babcia zakupiła mi 3 opakowania tego leku (wyszło ok. 80zł taniej), w ciągu tygodnia wyskoczyło mi kilka krostek na czole, co nie miało miejsca przy Izoteku lub Aknenorminie.. Myślicie że to tylko zbieg okoliczności? Podobno skład jest ten sam, ale różnica w cenach pokaźna
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 20:54   #4089
magda_lena90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziewczyny, możecie coś polecić na wypadające włosy ?
magda_lena90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 12:28   #4090
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
Ja mialam problem z gardlem jakos po dwoch miesiacach lykania tabletek, ale raczej to nie byla wina izo bo kilka osob z mojego otoczenia w tym samym czasie rowniez miały taki problem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a kiedy masz koniec kuracji ?
my chyba jakos tak prawie równo zaczęłyśmy
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 13:12   #4091
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
a kiedy masz koniec kuracji ?
my chyba jakos tak prawie równo zaczęłyśmy
zaczęłam 6 opakowanie, mam recepte jeszcze na jedno Czyli po skończeniu 7 opakowania bede miec przyjęte 140 mg/kg masy ciała. Derma powiedziała, że jeżeli nic sie nie bedzie już pojawiać to na tym skonczymy Myślę, że koniec mojej kuracji wypadnie w październiku - mam tabletek na 58 dni A Ty kiedy konczysz? z tego co kojarze, to zaczełas 2 tygodnie wcześniej
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 08:38   #4092
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja właśnie byłam na 3 wizycie u dermatologa po zakończeniu Izoteku. Przepisał mi Acnatac. Koszt prawie 90 zł, masakra. Doczytałam się, że taki pół-retinoid, ma w sobie 0.25 mg tetracykliny. Nie bardzo mi się to podoba, bo 2 lata temu byłam leczona retinoidami w maściach i okropnie pogorszyły mi skórę, nie mówiąc już o wysypach, które trwały np kilka miesięcy. Któraś z Was może używała tego leku?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 08:58   #4093
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Ja właśnie byłam na 3 wizycie u dermatologa po zakończeniu Izoteku. Przepisał mi Acnatac. Koszt prawie 90 zł, masakra. Doczytałam się, że taki pół-retinoid, ma w sobie 0.25 mg tetracykliny. Nie bardzo mi się to podoba, bo 2 lata temu byłam leczona retinoidami w maściach i okropnie pogorszyły mi skórę, nie mówiąc już o wysypach, które trwały np kilka miesięcy. Któraś z Was może używała tego leku?
dlaczego nie zmienisz dermatologa?
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 09:13   #4094
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
zaczęłam 6 opakowanie, mam recepte jeszcze na jedno Czyli po skończeniu 7 opakowania bede miec przyjęte 140 mg/kg masy ciała. Derma powiedziała, że jeżeli nic sie nie bedzie już pojawiać to na tym skonczymy Myślę, że koniec mojej kuracji wypadnie w październiku - mam tabletek na 58 dni A Ty kiedy konczysz? z tego co kojarze, to zaczełas 2 tygodnie wcześniej
ja właśnie musze iść do dermy i się dowiem, twarz mam super, plecy też ale niestety na problemy w pachwinach nie pomogło....
została mi recepta na jedno opakowanie i 16 z aktualnego czyli 46 dni ale myślę ze duże prawdopodobieństwo ze mi przedłuży. w sumie jakoś specjalnie się tego nie obawiam ponieważ skutki uboczne nie są dla mnie uciążliwe.
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 15:51   #4095
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Ja właśnie byłam na 3 wizycie u dermatologa po zakończeniu Izoteku. Przepisał mi Acnatac. Koszt prawie 90 zł, masakra. Doczytałam się, że taki pół-retinoid, ma w sobie 0.25 mg tetracykliny. Nie bardzo mi się to podoba, bo 2 lata temu byłam leczona retinoidami w maściach i okropnie pogorszyły mi skórę, nie mówiąc już o wysypach, które trwały np kilka miesięcy. Któraś z Was może używała tego leku?
Jakby co, to na doz-ie kosztuje 75 zł.

Widzę, że zawiera tretinoinę i klindamycynę, ja akurat na tretinoinę reagowałam nieźle (locacid, aknemycin plus), a na klindamycynę raczej wcale. Ale to ja.
Co dotychczas miałaś przepisywane po izoteku, przypomnij.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-08-27 o 15:54
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 18:29   #4096
asiolinder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć wszystkim!
Dzisiaj wróciłam od dermatologa z receptą na Curacne dawka 5 mg...i po przeczytaniu kilku wątków na wizażu cała jestem pogubiona Bo nie doczytałam żeby ktokolwiek dostał tak małą dawkę. A druga sprawa to moja pani dermatolog uchodzi raczej za sensowną kobietę z dużym doświadczeniem a słowa nie powiedziała o jakichkolwiek badaniach krwii o których wyczytałam na Waszych wątkach. Nic z tego nie rozumiem, bo obawiam się że dawka leku może być za mała, a nie chce na darmo tak niszczyć organizmu...dodam jeszcze że moja dermatolog nic nie wspomniała o zwiększeniu dawki, mówiła tylko ze muszę brać od 6-12 miesiecy.
help!!!
asiolinder jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 19:11   #4097
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez asiolinder Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!
Dzisiaj wróciłam od dermatologa z receptą na Curacne dawka 5 mg...i po przeczytaniu kilku wątków na wizażu cała jestem pogubiona Bo nie doczytałam żeby ktokolwiek dostał tak małą dawkę. A druga sprawa to moja pani dermatolog uchodzi raczej za sensowną kobietę z dużym doświadczeniem a słowa nie powiedziała o jakichkolwiek badaniach krwii o których wyczytałam na Waszych wątkach. Nic z tego nie rozumiem, bo obawiam się że dawka leku może być za mała, a nie chce na darmo tak niszczyć organizmu...dodam jeszcze że moja dermatolog nic nie wspomniała o zwiększeniu dawki, mówiła tylko ze muszę brać od 6-12 miesiecy.
help!!!
Może Twój trądzik nie wymaga tak drastycznego leczenia? Aczkolwiek dawka bardzo mała Generalnie powinno się przyjąć 120mg/kg. Ty masz to niby brać do roku, ale to i tak przyjmiesz bardzo mało Ale że o badaniach nic nie mówiła to

Ja bym poszła po opinię do drugiego dermatologa
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 19:28   #4098
asiolinder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Może Twój trądzik nie wymaga tak drastycznego leczenia? Aczkolwiek dawka bardzo mała Generalnie powinno się przyjąć 120mg/kg. Ty masz to niby brać do roku, ale to i tak przyjmiesz bardzo mało Ale że o badaniach nic nie mówiła to

Ja bym poszła po opinię do drugiego dermatologa
No i właśnie... najgorsze jest to, że na całą Bydgoszcz właśnie niby ta Pani jest guru dermatologii i skoro ona daje mi, na pierwszy rzut oka, niekompetentne rady to co będzie z resztą? ważę jak coś 57 kg. O wagę też nie spytała a widzę, że powinna...ehhh ;p
asiolinder jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 20:45   #4099
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Moim zdaniem uciekaj od niej jak najdalej
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 09:07   #4100
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Jakby co, to na doz-ie kosztuje 75 zł.

Widzę, że zawiera tretinoinę i klindamycynę, ja akurat na tretinoinę reagowałam nieźle (locacid, aknemycin plus), a na klindamycynę raczej wcale. Ale to ja.
Co dotychczas miałaś przepisywane po izoteku, przypomnij.
Clindacne i Duac. Ja własnie też reagowałam źle na tretynoinę, mam po prostu nadzieję, że w tej zmniejszonej dawce nie będzie działać tak ostro. Klindamycyna u mnie się bardzo sprawdziła.

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
dlaczego nie zmienisz dermatologa?
Mam świetnego dermatologa, to moja skóra jest totalnie popieprzona
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-30, 17:25   #4101
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Ja właśnie byłam na 3 wizycie u dermatologa po zakończeniu Izoteku. Przepisał mi Acnatac. Koszt prawie 90 zł, masakra. Doczytałam się, że taki pół-retinoid, ma w sobie 0.25 mg tetracykliny. Nie bardzo mi się to podoba, bo 2 lata temu byłam leczona retinoidami w maściach i okropnie pogorszyły mi skórę, nie mówiąc już o wysypach, które trwały np kilka miesięcy. Któraś z Was może używała tego leku?
Ja używam i generalnie to pojawił się taki dosyć wysyp zaskórników
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-30, 21:09   #4102
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jutro ostatnia tabletka (przedłużyłam końcówkę i brałam tabletki co drugi dzień).
Będzie dobrze .
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-08-30 o 21:11
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 17:34   #4103
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Jutro ostatnia tabletka (przedłużyłam końcówkę i brałam tabletki co drugi dzień).
Będzie dobrze .
Trzymam kciuki i "łaczę się w bólu", mnie to czeka za niecałe 2 tygodnie

Dziewczyny które skończyły brać, wszytko wróciło u was do poprzedniej formy?Przetłuszczanie włosów, usta itp? Nie mówię tu o pryszczach,bo to różnie bywa,wiadomo...
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 17:51   #4104
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki i "łaczę się w bólu", mnie to czeka za niecałe 2 tygodnie

Dziewczyny które skończyły brać, wszytko wróciło u was do poprzedniej formy?Przetłuszczanie włosów, usta itp? Nie mówię tu o pryszczach,bo to różnie bywa,wiadomo...
Ja mogę odpowiedzieć, skończyłam kurację 29 lipca. Usta aktualnie mam w dobrym stanie, już nie są takie suche, chociaż nadal profilaktycznie smaruję je maścią z wit A. Niestety przetłuszczanie włosów i twarzy wróciło, włosy znowu muszę myć codziennie lub co drugi dzień. Natomiast twarz przed kuracją potrafiła się świecić po niecałej godzinie od nałożenia makijażu, teraz jest trochę "lepiej", bo nie świecę się przez jakieś 3 godziny. Uroki tłustej cery... Ale nawet jak brałam izotek, to i tak się świeciłam, skóra wydzielała sebum.

EDIT: No i muszę wspomnieć o wypadaniu włosów, mam wrażenie, że straciłam ich z połowę. Zawsze miałam mega puszyste i teraz też, inni nie widzą różnicy, natomiast ja widzę... Przy myciu wypada ich kilka takich kłębków, przy czesaniu z kilkadziesiąt, no i mogę sprzątać podłogę kilka razy dziennie, bo co chwilę jakieś znajduję.
__________________
.

Edytowane przez aneta12182
Czas edycji: 2014-08-31 o 17:54
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 18:56   #4105
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Ja używam i generalnie to pojawił się taki dosyć wysyp zaskórników
To ciekawe, bo ten lek powinien zapobiegać zaskórnikom ;p
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 19:44   #4106
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Ja właśnie byłam na 3 wizycie u dermatologa po zakończeniu Izoteku. Przepisał mi Acnatac. Koszt prawie 90 zł, masakra. Doczytałam się, że taki pół-retinoid, ma w sobie 0.25 mg tetracykliny. Nie bardzo mi się to podoba, bo 2 lata temu byłam leczona retinoidami w maściach i okropnie pogorszyły mi skórę, nie mówiąc już o wysypach, które trwały np kilka miesięcy. Któraś z Was może używała tego leku?

ja używam Acnatac, zaplacilam za niego chyba 60 zl wiec troche taniej ;o derma przepisala mi go zaraz po skonczeniu kuracji, czyli uzywam od konca maja, tak 2-3 razy w tygodniu, na zmiane z kremem z kwasem migdałowym

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki i "łaczę się w bólu", mnie to czeka za niecałe 2 tygodnie

Dziewczyny które skończyły brać, wszytko wróciło u was do poprzedniej formy?Przetłuszczanie włosów, usta itp? Nie mówię tu o pryszczach,bo to różnie bywa,wiadomo...

wlosy wrocily do przetluszczania niestety tak jak przed kuracją, usta dalej trzeba smarowac ale juz mniej, skora troche sie swieci ale nie tak bardzo jak przed kuracją nie wspominam nawet o wypadaniu włosów bo to jakas masakra....
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 08:48   #4107
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja przechodzę lekki kryzys. zaczęłam kurację 1,5 miesiąca temu. na początku twarz bardzo się poprawiła, problematyczna broda wygoiła się ładnie, nie miałam żadnych skutków ubocznych.
teraz mam wrażenie, że organizm się przyzwyczaił do leku i praktycznie codziennie wyskakuje mi coś nowego. zawsze miałam problem z brodą i tu też mam bez przerwy jakieś nowe niespodzianki.
owszem twarz wygląda dużo lepiej niż przed leczeniem, ale to nie to co na początku.
od tygodnia biorę większą dawkę, czyli 30mg na dobę. wcześniej było 20mg. przy wadze ok 55kg. jestem zrezygnowana

pytałam moją dermatolog o to czy muszę łykać tabletki do tłustego posiłku i powiedziała, że nie ma takiego wskazania. Wy pisałyście też tak trzeba. babka powiedziała, że nie jest to czysta witamina A i nie ma znaczenia z jaki posiłkiem ją przyjmujemy.
w ulotce też nie ma o tym słowa. napisane jest tylko, że do posiłku.
więc łykam do śniadania, które nie zawiera tłuszczu. to jedyny posiłek, który jem o stałej porze.
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 09:04   #4108
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
ja przechodzę lekki kryzys. zaczęłam kurację 1,5 miesiąca temu. na początku twarz bardzo się poprawiła, problematyczna broda wygoiła się ładnie, nie miałam żadnych skutków ubocznych.
teraz mam wrażenie, że organizm się przyzwyczaił do leku i praktycznie codziennie wyskakuje mi coś nowego. zawsze miałam problem z brodą i tu też mam bez przerwy jakieś nowe niespodzianki.
owszem twarz wygląda dużo lepiej niż przed leczeniem, ale to nie to co na początku.
od tygodnia biorę większą dawkę, czyli 30mg na dobę. wcześniej było 20mg. przy wadze ok 55kg. jestem zrezygnowana

pytałam moją dermatolog o to czy muszę łykać tabletki do tłustego posiłku i powiedziała, że nie ma takiego wskazania. Wy pisałyście też tak trzeba. babka powiedziała, że nie jest to czysta witamina A i nie ma znaczenia z jaki posiłkiem ją przyjmujemy.
w ulotce też nie ma o tym słowa. napisane jest tylko, że do posiłku.
więc łykam do śniadania, które nie zawiera tłuszczu. to jedyny posiłek, który jem o stałej porze.
Nie martw się. Też tak miałam/mam. Pierwsze 1,5 miesiąca dawka 40mg (60kg) cera piękniała. Czoło, boki, broda czyściutkie. Policzki powoli poprawiały się (tam mam największe "skupisko") i bach, przed ostatnim okresem tak mnie wysypało że.. I to ropnymi, gdzie takie niespodzianki raczej sporadycznie wyskakiwały (mam trądzik grudkowo-zaskórnikowy). Po 2 miesiącach leczenia zaczęłam dawkę do 60mg (jestem na niej od tygodnia) i policzki powoli, powoli pięknieją, ale i tak mam co chwilę jakąś nowość na twarzy. Ale dermatolog mnie uprzedzał, że mnie wysypie - prędzej czy później. Miałam nadzieję, że się myli, ba..byłam o tym przekonana bo tak pięknie na początku wszystko szło. Ale miał skubany rację

Więc głowa do góry, 1,5 miesiąca to zdecydowanie za krótko żeby zacząć się martwić.
__________________


Edytowane przez sskers
Czas edycji: 2014-09-01 o 09:06
sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 09:29   #4109
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
ja przechodzę lekki kryzys. zaczęłam kurację 1,5 miesiąca temu. na początku twarz bardzo się poprawiła, problematyczna broda wygoiła się ładnie, nie miałam żadnych skutków ubocznych.
teraz mam wrażenie, że organizm się przyzwyczaił do leku i praktycznie codziennie wyskakuje mi coś nowego. zawsze miałam problem z brodą i tu też mam bez przerwy jakieś nowe niespodzianki.
owszem twarz wygląda dużo lepiej niż przed leczeniem, ale to nie to co na początku.
od tygodnia biorę większą dawkę, czyli 30mg na dobę. wcześniej było 20mg. przy wadze ok 55kg. jestem zrezygnowana

pytałam moją dermatolog o to czy muszę łykać tabletki do tłustego posiłku i powiedziała, że nie ma takiego wskazania. Wy pisałyście też tak trzeba. babka powiedziała, że nie jest to czysta witamina A i nie ma znaczenia z jaki posiłkiem ją przyjmujemy.
w ulotce też nie ma o tym słowa. napisane jest tylko, że do posiłku.
więc łykam do śniadania, które nie zawiera tłuszczu. to jedyny posiłek, który jem o stałej porze.
wydaje mi się, że jednak łykaj z czymś tłustym. Mnie derma powiedziała, że mogę połkać tablektę np. z mlekiem, ale ja zimnego mleko nie wypiję, więc do śniadania i kolacji zawsze wprowadzam tłuszcze
Czy izo trzeba przyjmowac o stałej porze? Bo u mnie to jest kwestia losu, czasem zapomne do śniadania zjeść to czekam do obiadu, a potem normalnie przy kolacji jem kolejna
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 10:09   #4110
kiniaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 320
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny,

A jak wyglądały/wyglądają Wasze wyniki badań krwi?
Jak robiłam ostatnie badania, około 1.5 miesiąca temu, a miesiąc po rozpoczęciu zażywania leku, wszystko było w normie. Kilka dni temu robiłam kolejne badanie, tak dla siebie, coby być pewną, że wszystko w porządku i okazało się, że mam podwyższony cholesterol (300 z hakiem) a wyniki krwi (lym, gra, mon, mch), wyszły poniżej normy.
Miałyście może podobnie?
kiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.