Popękane wargi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-12, 19:01   #1
Defrigars
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 46

Popękane wargi


Moje wargi od jakiegoś już czasu są bardzo popękane i takiego białawego koloru, smaruję je czasem kremem Nivea, kiedyś kiedy właśnie takie były to krem pomagał, jednak teraz to chyba coś innego. Może ma to związek, z którymś z tych leków, które przyjmuję - Differinem, Clindacne i Tetralysalem.
Defrigars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 19:08   #2
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Popękane wargi

Cytat:
Napisane przez Defrigars Pokaż wiadomość
Moje wargi od jakiegoś już czasu są bardzo popękane i takiego białawego koloru, smaruję je czasem kremem Nivea, kiedyś kiedy właśnie takie były to krem pomagał, jednak teraz to chyba coś innego. Może ma to związek, z którymś z tych leków, które przyjmuję - Differinem, Clindacne i Tetralysalem.
Na pewno nie, bo to są przecież środki przeciwtrądzikowe, czyli na twarz. A żeby mieć ładne i nie popękane usta, trzeba o nie dbać i kremować codziennie, a nie czasem
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 21:09   #3
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Popękane wargi

polecam nawilzanie ust wystarczy zwykly krem nivea ale chodzi o to by smarowac nim usta czesto
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 20:22   #4
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: Popękane wargi

znacie jakieś szybkie sposoby na lekko pęknięto warge?
nie chciałam już zakłądam nowego tematu
ogólnie to popękanych nigdy nie mam, teraz tak delikatne pęknięcie, jakby skórka się przecięła??
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 12:08   #5
Monii...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
Dot.: Popękane wargi

Cytat:
Napisane przez solange421 Pokaż wiadomość
znacie jakieś szybkie sposoby na lekko pęknięto warge?
nie chciałam już zakłądam nowego tematu
ogólnie to popękanych nigdy nie mam, teraz tak delikatne pęknięcie, jakby skórka się przecięła??
Mi dosyć często pękały usta, czasem tak bolesnie, że się uśmiechać nie mogłam. W czasie kiedy łykałam olej z wiesiołka w kapsułkach zauważyłam, że problem pojawiał się tylko kiedy zdecydowanie zaniedbywałam natłuszczanie ust. Muszę do wiesiołka znów wrócić bo i skóra z atopią na tym skorzystała . A kiedy już pęknie warga nakładam maść tribiotic. Ona jest z antybiotykiem i szybko goi pęknięcia. Czasem też kładę grubszą warstwę kremu Avene Cicalfate. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11102

Ale nic tak nie działa jak maść Bepanthen nakładana każdego wieczoru grubszą warstwą, tak jak maseczkę. I nie ścieram jej. A w ciągu dnia też, tylko mniej, żeby jakoś wyglądać I pomadki nawilżające dla urozmaicenia Zawsze w torebce mam minimum 3 różne

Raz na jakiś czas masuję usta szczoteczką do mycia zębów. Ja mam elektryczną to wystarczy że trzymam przy ustach I później Bepanthen grubą warstwą. Dzięki temu znacznie rzadziej mam ten problem.

Pozdrawiam
Monii... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 14:32   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Popękane wargi

Cytat:
Napisane przez Nusia7 Pokaż wiadomość
Na pewno nie, bo to są przecież środki przeciwtrądzikowe, czyli na twarz. A żeby mieć ładne i nie popękane usta, trzeba o nie dbać i kremować codziennie, a nie czasem
Napewno ma to związek z lekami. Differin to adapalen, czyli rodzaj retinoidu, który działa złuszczająco, wysuszająco. Stosowany na twarz migruje na usta i wysusza je, a suche usta łatwo pękają. Clindacne też wysusza i ściaga skórę.
To fakt, że o usta trzeba dbac codziennie i nie kremem nivea, a dobrym balsamem do ust. Polecam pomadkę alterra z rosssmanna, balsam do ust tisane lub himalaya - dostępne w aptekach i sklepach zielarskich. Wszystkie mają bardzo dobry skład i działanie. Stosuj je kilka razy dziennie i grubą warstwą na noc. Pomóc może również witamina E w kapsułkach wyciśnięta na usta, albo maść alantan.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 21:33   #7
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Popękane wargi

Kiedyś miałam straszne problemy z pękającymi ustami bo wdało się w nie jakieś zakażenie i dlatego nie chciały się zagoić.
Pomogła mi maść Chlorchinaldin H (stosowana jak błyszczyk) - szybko i skutecznie wyleczyła pęknięcia. Niestety maść jest na receptę
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-30, 05:50   #8
1944Halineczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Smile Dot.: Popękane wargi

Ja bardzo często mam suche usta ze skłonnością do pękania. Po domu nakładam sobie pacynke kremów i wyglądałam jakby mi piana z puska szła. Ale gdy wychodziłam do ludzi to był problem - moment i suche. Dodatkowo jestem uczuleniowcem a lekarstw ma juz za dużo i nie chciałam się szpikować nastepnymi. Znalazłam taki naturalny preparat do ust, co prawda wstrętnie wygląda bo jak woskowina z uszu ale jest naprawdę super i od czasu jak go stosuję naprawdę niemam problemu z suchymi ustami. Musze spisac z pudela bo nazwa długa i dziwaczna.
Firma "BADESTRAND Kosmetik" Balsam do ust 15 ml zapłaciłam 16 zł ale starcza na długo
1944Halineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 01:17   #9
lovebites
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 214
Dot.: Popękane wargi

Bardzo dobrym sposobem jest faktycznie szczoteczka do zebow. Tylko pamietajcie zeby ta sama szczoteczka nie szorowac zebow i ust:P

Nałóżcie na usta grubą warste wazeliny i dobrze wyczyscie szczoteczka do zębów, az poczujecie jakby ktos was uderzył w usta:P po tym posmarujcie wazelina usta i zostawcie. Rowniez fantastyczna rzecza jest MIOD lub syrop klonowy(tylko ze ten bardzo drogi). zamast wazeliny po tkz"peelingu" ust uzyjcie miodu jako pomadki czy blyszczyka niedosyc ze slodki to pomaga
taki zabieg powtarzajcie 2 x w tygodniu.
po tym ... zapomnialam juz co to pekajace usta
__________________
Dziewczyny klikajcie codziennie

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl


Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 01:18   #10
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Popękane wargi

Ja popękane usta smarowałam miodem pomaga
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 17:54   #11
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: Popękane wargi

można też grubą warstwe kremu nawilżającego nałożyć na noc

mnie chodziło o to jak natychmioast zwalczyć te niewielkie pęknięcie, bo mnie drażni
są jakieś "cud" sposoby?
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-05, 18:04   #12
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: Popękane wargi

Mi zawsze pomaga miód, pozatym peeling szczoteczką i dobra pomadka ochronna
__________________

go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 20:38   #13
PastelowaKredka
Rozeznanie
 
Avatar PastelowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 517
Dot.: Popękane wargi

Po myciu zębów zawsze 'przejeżdżam' jeszcze szczoteczką po ustach i smaruję je miodem. Niestety nie zawsze mam przy sobie słoik z miodkiem(), więc używam wazeliny, co prawda nie pachnie i nie smakuje tak rewelacyjnie jak miód, ale usta są zawsze gładziutkie i mięciutkie
__________________

PastelowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 13:54   #14
sylwka128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Wiadomości: 129
Dot.: Popękane wargi

Te wszystkie kremy i maści to sobie można w d**ę wsadzić :P tylko miód! mam pasiekę więc dobrze wiem jak zbawiennie działanie ma miód. Nałożyć na noc, aby przez dzień nie zlizać, rano możesz dopiero. I tak przez kilka dni... Tylko prawdziwym miodem, najlepiej na targu kupić od prawdziwego pszczelarza, a nie jakiś badziew z tesco
sylwka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 17:06   #15
_kamea_
Zakorzenienie
 
Avatar _kamea_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 207
Dot.: Popękane wargi

Miałam ten problem w tamtym roku, Poczytałam trochę w necie i znalazłam, ze pękanie warg jest jednym z objawów niedoboru witaminy B2. Rzeczywiście po kilku tygodniach regularnego stosowania pomogło tak więc polecam oprócz kremów i pomadek wspomaganie od wewnątrz
__________________
_kamea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 16:34   #16
catamis
Raczkowanie
 
Avatar catamis
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 103
Dot.: Popękane wargi

Cytat:
Napisane przez Nusia7 Pokaż wiadomość
Na pewno nie, bo to są przecież środki przeciwtrądzikowe, czyli na twarz. A żeby mieć ładne i nie popękane usta, trzeba o nie dbać i kremować codziennie, a nie czasem
Nieprawda, niektóre leki przeciwtrądzikowe mają skutek uboczny, mianowicie pękają usta od nich. Ale to powinnaś spytać się lekarza.
NIE smaruj ust kremem nivea!! on zawiera dużo wody, która w połączeniu z wiatrem i zimnem jeszcze bardziej wysusza usta. Najlepsza będzie kremowa pomadka, ale właśnie musisz zwrócić uwagę na konsystencję żeby nie była taka oleista, tylko kremowa.
catamis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.