krem a woda termalna i podkład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-03, 18:39   #1
karoo21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23

krem a woda termalna i podkład


Witam,
stosuje na dzień różne kremy (cera tłusta, trądzikowa) oraz używam podkładu mineralnego (inne mnie zapychają). Jednak podkładu potrafię użyć jedynie na mokrą twarz spryskaną wodą termalną (inaczej sie nie rozprowadza i wygląda jak puder). Zaczełam się zastanawiać, czy rozprowadzając potem tak na mokro podkład nie ,,zmywam" kremu lub nie zmniejszam jakoś jego działania?
Co radzicie mi zrobić? To jest mój, od jakiegos czasu, stały rytuał.
karoo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 19:09   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: krem a woda termalna i podkład

Gdyby to był krem z filtrem, to takie nakładanie mogłoby zmniejszać ochronę. Zwykłemu kremowi to nie robi żadnej różnicy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 19:29   #3
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: krem a woda termalna i podkład

spróbuj odwrotnie - nałóż podkład i spryskaj go wodą termalną. To utrwala podkład i likwiduje efekt pudrowości.
__________________
]
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:06   #4
karoo21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
Dot.: krem a woda termalna i podkład

dziękuje za rade, tak spróbuje bo to własnie są kremy z filtrem i na tej ochronie zależy mi najbardziej. Jutro napisze jak mi poszło w odwrotnej kolejności
karoo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 12:02   #5
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: krem a woda termalna i podkład

Chimay napisała Ci, że osłabiasz tak działanie filtrów... Podpinam się pod to.
Dlatego jeśli używasz kremów ochronnych, wodą termalną musiałabyś spryskać buzię przed nałożeniem faktora i podkładu.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 19:27   #6
karoo21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
Dot.: krem a woda termalna i podkład

Kurcze...zrobiłam tak, że nałożyłam krem a jakiś czas później na sucho podkład mineralny i troche spryskałam wodą termalną ale nie bardzo wiedziałam co mam z nią dalej zrobic wklepałam ją palcami, żeby zniwelować pudrowy wygląd i końcowy efekt był taki sam jak to robiłam wcześniej.
Jednak skoro takie coś ma osłabić działanie filtru to nie bardzo mi się to podoba. A jeżeli mój podkład mineralny ma na drugim miejscu w składzie titanium dioxide to czy nie stanowi od również ochrony przed promieniami słonecznymi?
karoo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 20:05   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: krem a woda termalna i podkład

Cytat:
Napisane przez karoo21 Pokaż wiadomość
Kurcze...zrobiłam tak, że nałożyłam krem a jakiś czas później na sucho podkład mineralny i troche spryskałam wodą termalną ale nie bardzo wiedziałam co mam z nią dalej zrobic wklepałam ją palcami, żeby zniwelować pudrowy wygląd i końcowy efekt był taki sam jak to robiłam wcześniej.
Jednak skoro takie coś ma osłabić działanie filtru to nie bardzo mi się to podoba. A jeżeli mój podkład mineralny ma na drugim miejscu w składzie titanium dioxide to czy nie stanowi od również ochrony przed promieniami słonecznymi?
Faktory różnych kosmetyków się nie sumują, przynajmniej taka jest oficjalna teoria. Moim zdaniem jeśli oba kosmetyki mają filtr mineralny, to mogą się sumować, ale to moja prywatna teoria
Jeśli używasz kremu ze stabilnym, wysokim filtrem to titanium dioxide wiele nie pomoże, a jeśli ten krem jest z parsolem, to może go zdestabilizować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-16, 12:02   #8
anetaa21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: krem a woda termalna i podkład

Cytat:
Napisane przez angela2602 Pokaż wiadomość
spróbuj odwrotnie - nałóż podkład i spryskaj go wodą termalną. To utrwala podkład i likwiduje efekt pudrowości.
ja robie dokładnie tak samo. najpierw podkład potem psikam lekko woda termalną. buzia jest w ogóle bardzo ładna wtedy i naturalna. a uwierz mi że używanie podkładu dla mnie jest bardzo problematyczne ponieważ bardzo mi sie łuszczy skóra na buzi i podkład nie wygląda fajnie a po spryskaniu woda termalną makijaż jest normalny
anetaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-16 13:02:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:34.