Brak okresu - pomóżcie mi :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-13, 09:47   #1
danusia86
Przyczajenie
 
Avatar danusia86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Unhappy

Brak okresu - pomóżcie mi :(


hej mam wielki problem - pomóżcie mi ..od ponad 8 miesięcy nie biorę już tabletek. Po pierwszych dwóch miesiącach gdy przestalam brac tabletki nie miałam okresu wybrałam się do ginekologa i przepisal mi Luteine na wywolanie okresu, ok pierwszy cykl mialam potem znowu zanikł czekalam i czekalam ,bo wiem ze organizm musi sie uregulowac ale nic, wiec wybralam sie do lekarza i opisalam mu cala historie jeszcze raz od poczatku i jeszcze raz przepisalam mi Luteine i kazal abym zachowala cierpiliwosc. Po tej wizycie owszem mialam okres i to dwa razy w ciagu miesiaca w odstepie tygodnia [20.11] ostatni moj okres.. i teraz znowu nic ...nie wiem co mam robic. Fakt faktem nigdy nie mialam regularnych miesiaczek [ oprocz gdy bralam tabletki] ale nigdy nie mialam takich zanikow...co mam robic prosze pomozcie mi.. pozdrawiam
danusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 10:04   #2
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: Brak okresu - pomóżcie mi :(

Iść do lekarza jeszcze raz?
Jak nie do tego, to do innego.
__________________
Kliknij!
Pomóż dzieciom!
http://pajacyk.pl
Pomóż zwierzakom!
http://www.pustamiska.pl
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 10:12   #3
magdulka_dunka
Przyczajenie
 
Avatar magdulka_dunka
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 10
Dot.: Brak okresu - pomóżcie mi :(

Na pewno organizm musi się wyregulować,ale na Twoim miejscu zbadała bym hormony,i zmieniła lekarza.
magdulka_dunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 11:59   #4
ankax28
Raczkowanie
 
Avatar ankax28
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Dot.: Brak okresu - pomóżcie mi :(

Nie martw sie tak bardzo, przestalas zazywac tabletki i stąd problem bo organizm sie "rozregulowal", wiec ewentualnie bedziesz musiala przeczekac az hormony sie uregulują i wszystko wroci do normy, albo po prostu zazywac tabletki caly czas, przynajmniej okres jest regularny, wiesz kiedy bedzie, itd. A teraz tabletki nie są jakis szkodliwe, są to nowe srodki, nie takie jak dawniej, czytalam opinie jakiegos gin. w necie ze terazniejsze tabletki mozna zazywac caly czas bez przerw.
PS. Ja sama przestalam brac tabletki po 7 latach! zazywania i na pierwszy okres po odstawieniu tabl. czekalam 40 dni. I chyba do tabletek wroce bo nie podoba mi sie ani odstep w jakim okres jest, ani dlugosc cyklu.. no i niepewnosc kiedy plodne kiedy nie..bla bla bla
Nic sie nie martw
Pozdrawiam
ankax28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 12:15   #5
danusia86
Przyczajenie
 
Avatar danusia86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Brak okresu - pomóżcie mi :(

Cytat:
Napisane przez magdulka_dunka Pokaż wiadomość
Na pewno organizm musi się wyregulować,ale na Twoim miejscu zbadała bym hormony,i zmieniła lekarza.
chyba bede musiala to zrobic jak najszybciej...

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Cytat:
Napisane przez ankax28 Pokaż wiadomość
Nie martw sie tak bardzo, przestalas zazywac tabletki i stąd problem bo organizm sie "rozregulowal", wiec ewentualnie bedziesz musiala przeczekac az hormony sie uregulują i wszystko wroci do normy, albo po prostu zazywac tabletki caly czas, przynajmniej okres jest regularny, wiesz kiedy bedzie, itd. A teraz tabletki nie są jakis szkodliwe, są to nowe srodki, nie takie jak dawniej, czytalam opinie jakiegos gin. w necie ze terazniejsze tabletki mozna zazywac caly czas bez przerw.
PS. Ja sama przestalam brac tabletki po 7 latach! zazywania i na pierwszy okres po odstawieniu tabl. czekalam 40 dni. I chyba do tabletek wroce bo nie podoba mi sie ani odstep w jakim okres jest, ani dlugosc cyklu.. no i niepewnosc kiedy plodne kiedy nie..bla bla bla
Nic sie nie martw
Pozdrawiam
powrocic do tabletek..hmmm raczej nie gdyz chcialabym miec dzidziusia a wiem tez ze nie bedzie latwo gdy juz bralam tabl. nie wiem sama co mam robic nie wiem co jest dla mnie dobre..ale napewno czas na zmiane lakarza...
aaa powidzcie mi jeszcze jedno..na okres ma tez wplyw ze mialam usuwana nadrzerke jakies 1,5 roku temu?zaznacze ze przez tego samego lekarza..

chyba powinnam go zmienic o wiele wiele wczesniej ...
danusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 15:53   #6
mangonetta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 25
Dot.: Brak okresu - pomóżcie mi :(

Cytat:
Napisane przez ankax28 Pokaż wiadomość
Nie martw sie tak bardzo, przestalas zazywac tabletki i stąd problem bo organizm sie "rozregulowal", wiec ewentualnie bedziesz musiala przeczekac az hormony sie uregulują i wszystko wroci do normy, albo po prostu zazywac tabletki caly czas, przynajmniej okres jest regularny, wiesz kiedy bedzie, itd. A teraz tabletki nie są jakis szkodliwe, są to nowe srodki, nie takie jak dawniej, czytalam opinie jakiegos gin. w necie ze terazniejsze tabletki mozna zazywac caly czas bez przerw.
PS. Ja sama przestalam brac tabletki po 7 latach! zazywania i na pierwszy okres po odstawieniu tabl. czekalam 40 dni. I chyba do tabletek wroce bo nie podoba mi sie ani odstep w jakim okres jest, ani dlugosc cyklu.. no i niepewnosc kiedy plodne kiedy nie..bla bla bla
Nic sie nie martw
Pozdrawiam
Ja niezarzywam tabletek antykoncepcyjnych a na okres też czekam
już 40 dni!!
W ciąży nie jestem, nie wiem co może być tego powodem. Co myślicie?
mangonetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 16:07   #7
ankax28
Raczkowanie
 
Avatar ankax28
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Dot.: Brak okresu - pomóżcie mi :(

no a ja zawsze mialam co 21 dni, dlatego to 40 strasznie mnie zdziwilo..
moze poczytajcie cos w necie o zaburzeniach hormonalnych.. o sposobie wyregulowania lub cos w tym stylu, na pewno są jakies specyfiki..

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

"aaa powidzcie mi jeszcze jedno..na okres ma tez wplyw ze mialam usuwana nadrzerke jakies 1,5 roku temu?zaznacze ze przez tego samego lekarza.. "

wydaje mi sie ze usuniecie nadzerki nie ma wplywu na okres, bo co ma jedno do drugiego.. nadzerka jest na szyjce macicy, a okres to jajniki, macica itd
ankax28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-13, 17:04   #8
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Brak okresu - pomóżcie mi :(

Cytat:
Napisane przez danusia86 Pokaż wiadomość
powrocic do tabletek..hmmm raczej nie gdyz chcialabym miec dzidziusia a wiem tez ze nie bedzie latwo gdy juz bralam tabl.
Tabletki antykoncepcyjne stosuje się często do leczenia bezpłodności.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 18:40   #9
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Brak okresu - pomóżcie mi :(

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Tabletki antykoncepcyjne stosuje się często do leczenia bezpłodności.
Nie bezpłodności a niepłodności - to taki szczegół.
I jeśli lekarze przepisują kurację tabletkami to zawsze jest ona krótka - przeważnie 3 cyklowa.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 18:45   #10
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Brak okresu - pomóżcie mi :(

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Nie bezpłodności a niepłodności - to taki szczegół.
I jeśli lekarze przepisują kurację tabletkami to zawsze jest ona krótka - przeważnie 3 cyklowa.
Tak, co nie zmienia faktu, że to nie jest wcale taki pewnik, że po tabletkach autorka będzie miała problem z zajściem w ciążę.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 19:00   #11
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Brak okresu - pomóżcie mi :(

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Tak, co nie zmienia faktu, że to nie jest wcale taki pewnik, że po tabletkach autorka będzie miała problem z zajściem w ciążę.
Dokładnie - nawet powinno to przyjmowanie tabletek pomóc jeśli miała zaburzenia hormonalne przed braniem tabletek.
Istnieje niestety taki pogląd, że tabletki tylko szkodzą.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.