Wasze sprawdzone sposoby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-11, 14:09   #1
Selenia1995
Raczkowanie
 
Avatar Selenia1995
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 63
Question

Wasze sprawdzone sposoby


Hej. Chciałam was zapytać o to jak walczycie z pryszczem, gdy wam coś wyskoczy? Bo ja czego bym nie użyła to zawsze pozostaje mi czerwony ślad, który dość długo się utrzymuje. Różnie to bywa. I nawet jak nie mam w rzeczywistości żadnej krosty, to te ślady nadal są widoczne i nieładnie to wygląda. Czy wy też tak macie? Sama już nie wiem co z tym zrobić. Używam różnych maści: Duac, Benzacne, czasem olejek z drzewa herbacianego czy po prostu spirytus. Zdarza mi się też wyciskać, ale zauważyłam, że czy to robię, czy też nie skutki są chyba identyczne.

Czy jest jakiś sposób, żeby te zaczerwienienia po krostach, ślady po nich szybciej znikały albo w ogole się nie pojawiały?
Selenia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 15:16   #2
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Wasze sprawdzone sposoby

Cytat:
Napisane przez Selenia1995 Pokaż wiadomość
Hej. Chciałam was zapytać o to jak walczycie z pryszczem, gdy wam coś wyskoczy? Bo ja czego bym nie użyła to zawsze pozostaje mi czerwony ślad, który dość długo się utrzymuje. Różnie to bywa. I nawet jak nie mam w rzeczywistości żadnej krosty, to te ślady nadal są widoczne i nieładnie to wygląda. Czy wy też tak macie? Sama już nie wiem co z tym zrobić. Używam różnych maści: Duac, Benzacne, czasem olejek z drzewa herbacianego czy po prostu spirytus. Zdarza mi się też wyciskać, ale zauważyłam, że czy to robię, czy też nie skutki są chyba identyczne.

Czy jest jakiś sposób, żeby te zaczerwienienia po krostach, ślady po nich szybciej znikały albo w ogole się nie pojawiały?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=665088&page=13

To są właśnie osławione "przebarwienia". Chyba nie da się zapobiec ich powstawaniu, można wybielać. Poszukaj, wiele domowych maseczek i toników ma takie działanie, są też specjalne preparaty (z kwasami np. AcneDerm), ale raczej nie używa się ich w sezonie wiosenno-letnim. Poza tym nawilżaj i odżywiaj, zadbana skóra szybciej się zagoi.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 16:36   #3
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: Wasze sprawdzone sposoby

Moim zdaniem okład z rumianku - u mnie to działa na podrażnioną skórę.
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 17:58   #4
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Wasze sprawdzone sposoby

Cytat:
Napisane przez simsa22 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem okład z rumianku - u mnie to działa na podrażnioną skórę.
Mam dzisiaj bardzo podrażnioną skórę i właśnie nałożyłam na twarz płatki nasączone rumiankiem! A teraz jeszcze czytam, że to działa. Super!
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 18:17   #5
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: Wasze sprawdzone sposoby

Będzie dobrze - cierpliwości
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.