Pożegnanie pracownika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-23, 10:28   #1
mw86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 260
GG do mw86

Pożegnanie pracownika


Witam Dziewczyny

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę ale proszę w razie konieczności o przeniesienie.

Piszę właściwie nie z problemem ale pytaniem (ciekawość). Pod koniec miesiąca odchodzi od nas jedna z pracownic, która pracowała w firmie wiele lat. Moje pytanie brzmi, jak powinno wyglądać pożegnanie i kto powinien je zorganizować.
Czy ona powinna przynieść ciasto itp. czy to pracownicy powinni się złożyć na jakiś prezent??
__________________
"Każdy może żyć sam ale nie każdy się jeszcze o tym przekonał" - serial Glina

Wymianka
mw86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 10:39   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnanie pracownika

Cytat:
Napisane przez mw86 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę ale proszę w razie konieczności o przeniesienie.

Piszę właściwie nie z problemem ale pytaniem (ciekawość). Pod koniec miesiąca odchodzi od nas jedna z pracownic, która pracowała w firmie wiele lat. Moje pytanie brzmi, jak powinno wyglądać pożegnanie i kto powinien je zorganizować.
Czy ona powinna przynieść ciasto itp. czy to pracownicy powinni się złożyć na jakiś prezent??

U mne jest tak, ze osoba odchodząca robi pożegnalna impreze (kupuje ciacho, ewenualnie %), a my zrzucamy się na prezent.
Zanaczam jednak, ze w mojej firmie jest bardzo rodzinna atmosfera, ludzie odbrze się nają i niejako nikt nie odczuwa przymusu robienia imprez. Świętujemy także swoje urodziny czy imieniny.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 10:42   #3
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pożegnanie pracownika

Cytat:
Napisane przez mw86 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę ale proszę w razie konieczności o przeniesienie.

Piszę właściwie nie z problemem ale pytaniem (ciekawość). Pod koniec miesiąca odchodzi od nas jedna z pracownic, która pracowała w firmie wiele lat. Moje pytanie brzmi, jak powinno wyglądać pożegnanie i kto powinien je zorganizować.
Czy ona powinna przynieść ciasto itp. czy to pracownicy powinni się złożyć na jakiś prezent??
Jak byłam na praktykach to dwie osoby odchodziły po wielu latach pracy. Obydwie dostały kwiaty i jakiś upominek od współpracowników. Jedna z nich przyniosła ciasto na pożegnanie.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 10:44   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Pożegnanie pracownika

Mnie się podoba model zachodni: czyli inni pracownicy robią zrzutkę na tort, jakieś przekąski oraz drobny prezent i żegnają odchodzącego współpracownika, a nie obciążanie go kosztami ciasta etc. (wcale nie małymi, jeżeli dział, czy firma liczy sporo osób). Ale w Polsce często funkcjonuje to tak, jak napisała wyżej L_V - czyli osoba odchodząca kupuje / robi jakieś jedzenie, a reszta zrzuca się na prezent. Najlepiej delikatnie wybadać teren.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 11:15   #5
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Pożegnanie pracownika

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mnie się podoba model zachodni: czyli inni pracownicy robią zrzutkę na tort, jakieś przekąski oraz drobny prezent i żegnają odchodzącego współpracownika, a nie obciążanie go kosztami ciasta etc. (wcale nie małymi, jeżeli dział, czy firma liczy sporo osób). Ale w Polsce często funkcjonuje to tak, jak napisała wyżej L_V - czyli osoba odchodząca kupuje / robi jakieś jedzenie, a reszta zrzuca się na prezent. Najlepiej delikatnie wybadać teren.
Też bardziej podoba mi się wersja, że współpracownicy szykują mały poczęstunek. Sama szczerze mówiąc nie przepadam a zwyczajem kupowania prezentów i ciagłymi składkami, bo z prezentami mozna różnie trafić. W każdym razie kwiaty są zawsze na miejscu.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 11:42   #6
mw86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 260
GG do mw86
Dot.: Pożegnanie pracownika

Dziękuję za odpowiedzi.

Mi też się wydaje, że najlepszym rozwiązaniem byłaby zrzuta na jakieś kwiaty i ewentualny poczęstunek.
__________________
"Każdy może żyć sam ale nie każdy się jeszcze o tym przekonał" - serial Glina

Wymianka
mw86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 11:48   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Pożegnanie pracownika

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Też bardziej podoba mi się wersja, że współpracownicy szykują mały poczęstunek. Sama szczerze mówiąc nie przepadam a zwyczajem kupowania prezentów i ciagłymi składkami, bo z prezentami mozna różnie trafić. W każdym razie kwiaty są zawsze na miejscu.
Mnie również. Prezentu nie musi być wcale, albo mega symboliczny. Dla mnie bardziej liczy się to, że ludzie się zorganizowali, coś załatwili dla tej osoby i szkoda, że u mnie w pracy funkcjonuje model "składamy się, a Ty kupuj, częstuj, organizuj" (przez taki poczęstunek w podziękowaniu za prezent - wszyscy tego oczekiwali, zostało mi to niejako narzucone - wyszło na to, że ten prezent to sobie praktycznie cały ja sama sfinansowałam - ciasto dla kilkudziesięciu osób kosztowało 200 zł, a i tak zdaniem niektórych - doszły mnie słuchy - za mało się postarałam, bo powinna być jeszcze kawa dodatkowo kupiona i inne takie, więc jestem uprzedzona do tej formy, nic nie poradzę).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-23, 11:53   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Pożegnanie pracownika

Cytat:
Napisane przez mw86 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę ale proszę w razie konieczności o przeniesienie.

Piszę właściwie nie z problemem ale pytaniem (ciekawość). Pod koniec miesiąca odchodzi od nas jedna z pracownic, która pracowała w firmie wiele lat. Moje pytanie brzmi, jak powinno wyglądać pożegnanie i kto powinien je zorganizować.
Czy ona powinna przynieść ciasto itp. czy to pracownicy powinni się złożyć na jakiś prezent??
Mysle, ze jedno drugiego nie wyklucza - obie strony moga cos przygotowac. Fajnie jak takie imprezy sa naturalne, bo widzialam i takie imprezy, ze docinki na pozegnanie lecialy, ale ciacha i torty byly.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 13:34   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Pożegnanie pracownika

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mnie również. Prezentu nie musi być wcale, albo mega symboliczny. Dla mnie bardziej liczy się to, że ludzie się zorganizowali, coś załatwili dla tej osoby i szkoda, że u mnie w pracy funkcjonuje model "składamy się, a Ty kupuj, częstuj, organizuj" (przez taki poczęstunek w podziękowaniu za prezent - wszyscy tego oczekiwali, zostało mi to niejako narzucone - wyszło na to, że ten prezent to sobie praktycznie cały ja sama sfinansowałam - ciasto dla kilkudziesięciu osób kosztowało 200 zł, a i tak zdaniem niektórych - doszły mnie słuchy - za mało się postarałam, bo powinna być jeszcze kawa dodatkowo kupiona i inne takie, więc jestem uprzedzona do tej formy, nic nie poradzę).

no cóż.. gdyby nie to wszystko to mogłabyś sobie całą kasę przeznaczyć na coś pożytecznego a tak? Bezsensowna sytuacja i dlatego w pełni się zgadzam z Twoim poglądem w tym temacie.
Swoją drogą to takie nie wiadomo co - czy to może pracownicy chcą kogoś pożegnać czy to może ty się masz z nimi pożegnać (no bo jednak skoro osoba odchodząca organizuje sprawę to chyba ona się żegna a nie ktoś ją żegna).
Inna sprawa, że pół biedy jak ktoś zmienia jedną pracę na druga, gorzej jak ktoś traci pracę i jeszcze się na niego inni patrzą żeby przed przejściem na bezrobocie zafundował reszcie poczęstunek i miał w nagrodę zbyteczny prezent.

==
Co do tematu - myślę, że najpierw warto wybadać jak się sprawa ma w danej firmie bo wiadomo każda firma ma swoje zwyczaje, ludzie są różni - jedni lubią świętować, są blisko a inni wręcz odwrotnie, pozostają w stosunkach wyłącznie zawodowych. Myślę jednak, że w takich sytuacjach odpowiedni jest niewielki poczęstunek (kawa, ciastka a nie przyjęcie z ciastami, torami, napojami i %) i symboliczny prezent typu kwiaty.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 23:00   #10
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Pożegnanie pracownika

Jesli ta osoba bedzie chciala przygotowac cos to fajnie, aczkolwiek skoro odchodzi z pracy to pewnie nie ma kasy jak lodu a taka impreza rzeczywiscie moze kosztowac, nie wiem ile Was tam jest.

Ale z Waszej strony jak najbardziej kwiatki i jakas pamiatka, cos symbolicznego, zdjecie albo mozecie taki medal zamowic czy puchar, 'zloty pracownik' albo cos takiego. Symboliczne, zeby sobie zatrzymala na pamiatke, nie zadne % czy cos nietrwalego co sie zje/wypije i zapomni.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.