Bakterie e.coli podczas ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-25, 21:04   #1
majkarybnik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 16
GG do majkarybnik

Bakterie e.coli podczas ciąży


Witam!
Mam starszą siostrę, która ma 30 lat i jest w 7 miesiącu ciąży.Trzy tygodnie temu trafiła do szpitala ponieważ miała złe wyniki moczu oraz krwi.Ostatnio okazało się, że ma bakterie e.coli z pęcherzu moczowym oraz w szyjce macicy no i krwinki białe we krwi wzrosły do 22000.Lekarze podawają jej dużo antybiotyków lecz niestety to nie pomaga.Czy te bakterie są groźne dla płocu?I co grozi mojej siostrze?
majkarybnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 11:17   #2
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Bakterie e.coli podczas ciąży

Bakterie e.Coli mogą powodawoac zakażenie całego układu moczowego a więc pęcherza, nerek, a nawet dróg rodnych. Są one trudne do wybicia, ale nie jest to żadna straszna choroba. Najważniejsze żeby od razu po stwierdzeniu E.Coli zrobic podczas posiewu moczu antybiogram, który od razu wykaże na jaki antybiotyk jest wrażliwa ta bakteria, a na który komletnie nie.

Moja córka miała je od urodzenia, mimo że nie zaraziła się ode mnie, bo ja ich nie miałam. A więc musiano ją zakazic w szpitalu.
U mojej córki też nie dało się wybic tych bakterii od razu, bo to trudne bestie są. Miała niestety też inne problemy tzw. reflux moczowodowo-nerkowy, który całą walkę utrudniał. W wieku 2 lat miała operację i wreszcie udało się utłuc te E.COli na zawsze.

A więc odpowiednio szybko podjęta kuracja antybiotykiem pomoże zwalczyc te bakterie.

Ale wracając do Twojej siostry.
Jeśli w trakcie porodu będzie dalej miała te bakterie, to oczywiście zarazi dziecko. Wtedy dziecko będzie od razu leczone antybiotykami, a wiadomo, że takie maleństwa źle znoszą tak silne leki. Może byc konieczne zatrzymanie dziecka na obserwacji przez cały okres leczenia, który nieraz trwa tylko 2 tygodnie.

Moja córeczka była w szpitalu 2 tygodnie i wtedy dostawała leki przez kroplówkę.


Niestety E.Coli nawet wytępione lubią z czasem powracac. Więc powinno się kontrolowac mocz nawet po stwierdzeniu lekkich dolegliwości z pęcherzem.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 12:19   #3
majkarybnik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 16
GG do majkarybnik
Dot.: Bakterie e.coli podczas ciąży

Bardzo dziękuję za odpowiedź jestem bardzo wdzięczna.Pozdrawiam
majkarybnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.