Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-05, 11:34   #31
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
machnęłam na szybko dwa kwiaki
nie wystraszcie się tych krzywych drutów, ale nie miałam akurat w domu nic porządnego i musiałam rozprostować spinacze
najlepiej jest uzyc druta miedzianego, bo dobrze sie gnie, można taki drucik okręcić np. złotą nitką
jak to robiłaś że te kwiatki się nie rozchodziły - tzn. brzegi pieniędzy są razem ?
mi to się rozchodzi i wychodzi kokardka a nie kwiatek :/
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 08:14   #32
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

brzegi kwiatków łączę cienkim paseczkiem bezbarwnej taśmy klejącej, potem bez problemu można taśmę delikatnie zdjąc
wcześniej próbowalam zczepiać małymi zszywkami, ale wygląda to mało estetycznie
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 13:07   #33
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Szkoda, że nie trafiłam wcześniej na ten wątek...

Ja kupiłam świnkę skarbonkę w empiku z naspisem "na nową drogę życia" i powkładałam banknoty 10zł
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 20:15   #34
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

dziewczyny byłam na weselichu i powiem tyle że bukiecik z kasy zrobił nie lada zamieszanie - panna młoda nie zauważyła kasy i była pewna że to kwiatki !!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00578.JPG (61,3 KB, 423 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00596.JPG (54,1 KB, 404 załadowań)
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 09:22   #35
eweliinek
Raczkowanie
 
Avatar eweliinek
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 43
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Byłam ostatnio na weselu u znajomych....i postanowiliśmy zrobić im małego pskusa A co
do Ładnego pudełeczka wsypaliśmy 500 zł rozmienione na złotówki... następnego dnia zadzwonili do nas uśmiani i popłakani i prośbą wspólnego liczenia heh
eweliinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 16:37   #36
Motylek Truskawkowy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 472
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Ja niedawno oglądałam na tvn turbo chyba, że można dać pieniądze parze młodej w postaci karty bankomatowej, którą zasila się odpowiednią kwotą Wydanie takiej karty to koszt mniejszy niż 20zł. Moim zdaniem bardzo oryginalny i elegancki sposób wręczenia pieniążków
PS. Nie pamiętam które banki mają w ofercie wydawanie takich kart.
PS2 Mówili jeszcze o wykupywaniu wycieczek, jako prezent dla Państwa Młodych Można zrzucić się w parę osób, żeby zasponsorować taką wycieczkę. Para młoda dostaje wtedy katalog, w którym może wybrać spośród 120 czy więcej ofert, nie znając oczywiście ich ceny
__________________
zonk!
Motylek Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 23:03   #37
vivien24
Przyczajenie
 
Avatar vivien24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Wczoraj przegladalam ksiazki w ksiegarni o robieniu prezentow z pieniedzy. W Niemczech jest to bardzo popularna technika plastyczna o ktorej wydano wiele ksiazek zawierajacych techniki oraginalnych prezentow z pieniedzy.

Tu kilka linkow z technikami:

serduszka z pieniedzy http://www.basteln-gestalten.de/geldgeschenk-falten
tort slubny z pieniedzy http://www.basteln-gestalten.de/geldgeschenk-hochzeit
balon z pieniedzmi i konfetti w srodku http://www.basteln-gestalten.de/geburtstag
motyl http://www.basteln-gestalten.de/geldgeschenke-falten
samochod http://www.basteln-gestalten.de/geld-auto


wg mnie moznaby kupic kwiatka doniczkowego typu Fikus Benjamin i przybrac motylem w pieniadzy, kwiatami...

Moim zwyczajem darowania pieniedzy bylo kiedys kupno swinki z porcelany, ktora mozna samodzielnie pomalowac. I do srodka wkladalam pieniazki i do tego kartka z zyczeniami. Cos milego i kiedy pieniazki juz sie rozejda - zostaje jakas pamiatka


Inna technika z jaka sie spotkalam to zrobienie samodzielnie w domu mydla. W sklepach mozna kupic mydlo ktore sie rozpuszcza w kapieli wodej jak czekolade kuverture a potem zalewa sie w naczyniu monety. Mydelko jest przezroczyste, wiec pieniazki w srodku wygladaja super. Obdarowani myjac sie z czasem odnajduja wszystkie monety. Wiadomo, ze za wiele pieniazkow do tego nie pojdzie, wiec z banknotow mozna zrobic efektowne opakowanie.

Albo samochod... resorak z zaczepionymi z tylu pianiazkami tak jak puszki w amerykanskich filmach.

Mozna tez kupic kule do zdjecia taka z brokatem w srodku i woda i do srodka wlozyc pieniadze i np kawalek papieru z zyczeniami, a to zapakowac w kartonik i zamiast papieru pakunkowego uzyc pieniazkow.

Innym przykladem jest tu ramka z pieniedzmi. Antyrama, a w srodku 3 banknoty, ale sa tak poskladane, ze ulozone obok siebie wygladaja jak czesci puzzle. Fajny efekt. Z daleka wyglada na 100 Euro, w rzeczywistosci jest 300.

Jak widac... pomyslow co nie miara
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg auto.jpg (12,6 KB, 138 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3 hunderter-_Resized.jpg (14,6 KB, 188 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bonsai.jpg (20,9 KB, 165 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg geldgeschenke.jpg (16,7 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg geldgeschenke_schneit.jpg (16,6 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg schmetterling.jpg (10,8 KB, 81 załadowań)
__________________


POETA: Spadnę na ciebie deszczem, łabędziem przyfrunę, zaszemrzę, zaszeleszczę...

MUZA: A co, normalnie nie umiesz..?



Vivien
vivien24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-08, 19:49   #38
piotrekkatowice
Przyczajenie
 
Avatar piotrekkatowice
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4
GG do piotrekkatowice Send a message via Skype™ to piotrekkatowice
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Dziękuję za super pomysł Na Śląsku mamy tradycję wykupu Panny Młodej, moja Narzeczona jest z Małopolski, ale też chcę ją wykupić, więc pomysł ze skrzynią jest super ;-) tylko muszę poszukać duuuuuużej skrzyni ;-)
piotrekkatowice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 12:29   #39
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Ja na ślubie dostałam taki szyfonowy woreczek, w nim były szklane ozdobne kulki wymieszane z monetmi 5-złotowymi. Wyglądało to ślicznie!
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 03:24   #40
Rider
Rozeznanie
 
Avatar Rider
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 717
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Świetne propozycje, chyba zostane przy skrzyneczce z drobniakami albo bukietem, musze najpierw porozmawiać z TŻtem, bo to jego rodzina. Najbardziej interesują mnie przypadki zadowolonej pary młodej, jak np. u eweliinek czy aaww, to do mnie przemawia
Rider jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 13:23   #41
m4rtii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 35
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Jak dla mnie to te skrzyneczki z drobniakami sa zbyt kłopotliwe
(z punkty widzenia p. młodej) a jak by kilku gości wpadło na podobny prezent byla by istna katoastrofa co z tymi drobniakami zrobic

Jedyny pomysł jaki mi sie spodobal to skrzynekczka z 1 banknotem + 1, 2 gr. Drobiniaki można wyjąć a do skrzyneczki chować prezenty do pozostalych gości
m4rtii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 11:42   #42
Ewusia709
Zadomowienie
 
Avatar Ewusia709
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 195
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Witam, jestem świeżo upieczona żonką, my dostalismy bardzo fajnie zapakowane pieniażki, jedna z par wręczyła nam biały album na zdjecia, a w środku na każdej stronei były powkładane banknoty po 10 i 20 zł a na ostatnich stronach kupony totolotka. Na pierwszej stronie były włożone karteczki z życzeniami... bardzo spodobał nam sie ten upominek, więc podrzucam jako pomysł na wręczenie gotówki w ciekawy pomysł.. napewno mniej klopotliwe niż skrzynka drobniaków... pozdrawiam
__________________
od 27.06.2013 g. 13.10 Tymoteuszek jest już z nami


Moja Słodka Fabryka => www.slodkafabryka.blox.pl
Ewusia709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 21:33   #43
Anduina
Raczkowanie
 
Avatar Anduina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 287
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Ciekawe te pomysły. Szczególnie przypadły mi do gustu te ze skrzyneczkami. Może jeszcze kiedyś wykożystam.

A póki co, kilka zdjęć znalezionych w sieci
__________________
Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrtyobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką


Wymiana książkowia
Anduina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 21:40   #44
Anduina
Raczkowanie
 
Avatar Anduina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 287
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

A tak jeszcze przez przypadek znalazłam filmik na youtubie o pieniężnym bukiecie: http://www.youtube.com/watch?v=by2oRJ5VHbI

Obok kilka filmów instruktażowych jak składać cuda z banknotów
__________________
Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrtyobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką


Wymiana książkowia
Anduina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 07:51   #45
sosenka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 116
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

świetny wątek dziewczyny i świetne pomysły żałuję, że wcześniej na niego nie trafiłam, bo tydzień temu wychodziła za mąż moja siostra i pewnie skorzystałabym z któregoś z nich
sosenka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 15:25   #46
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

hoh szkoda, że tak późno trafiłam na ten wątek. byłam na weselu i nikt nie wpadł, żeby tak oryginalnie dać pieniądze młodej parze przede mną kolejne wesele i chyba pokuszę się na pomysł ze skrzyneczką.
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 07:59   #47
Niesforna_88
Wtajemniczenie
 
Avatar Niesforna_88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 345
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Cytat:
Napisane przez kasiasiar Pokaż wiadomość
Moja siostra dostała od cioci piekny album na zdjecia (który potem wykorzystali do przechowywania zdjec slubnych) a w srodku w kazda z tych przegrodek powtykane byly banknoty 10 zlotowe zamierzam ten sposób zgapić wkrotce na slubie przyjaciolki

Choc pomysł z drewniana skrzyneczka tez mi sie spodobal
Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Skrzynka z pieniążkami to bardzo fajny pomysł, sama wręczyłam taki prezent przyjaciołom na ślub, ale zamiast rozmieniać na drobne kwotę, którą chciałam wręczyć położyłam banknot na dno skrzyneczki i wysypałam do pełna 1, 2, 5 groszówki Para Młoda była zachwycona i do dziś wspominają mój prezent
Te pomysły najbardziej mi się spodobały, po prostu super!!! sama chciałabym dostać takie prezenty.
Cytat:
Napisane przez m4rtii Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to te skrzyneczki z drobniakami sa zbyt kłopotliwe
(z punkty widzenia p. młodej) a jak by kilku gości wpadło na podobny prezent byla by istna katoastrofa co z tymi drobniakami zrobic

Jedyny pomysł jaki mi sie spodobal to skrzynekczka z 1 banknotem + 1, 2 gr. Drobiniaki można wyjąć a do skrzyneczki chować prezenty do pozostalych gości
Zgadzam się z Tobą, drobne pieniążki byłyby dla mnie trochę kłopotliwe, ale gdyby na dnie był by banknot zakopany różnymi rzeczami to była bym bardzo zadowolona
Naprawde super pomysły!!
__________________
10.09.2011

Lecz kiedy wszystko już będzie spełnione, bądź dla mnie takim w jakiego dziś wierzę.


Jako jedność :
Niesforna_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 10:32   #48
Anduina
Raczkowanie
 
Avatar Anduina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 287
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

A to mój sposób
http://inspiracje.jurkowscy.eu/2011/06/koperta/
__________________
Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrtyobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką


Wymiana książkowia
Anduina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 10:54   #49
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Anduina taka alternatywa dla skrzyni z pieniędzmi
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 18:34   #50
madzia-n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

Ja w zeszłym roku byłąm na dwóch weselach. W obu przypadkach kupiłam nowa butelke do wina (w markecie). Rozmieniłam dana kwotę na banknoty 10-złotowe. Wsztyskie banknoty "powciskałam" do tej butelki i zakorkowałam. Banknoty były nowe więc bardzo ładnie poprzyklejały się do ścianek butelki. Do tego dokupiłam komplet kieliszków do wina za około 30-40 zł. Wszystko włozyłam do dużego kartonu wypełnionego ścinkami z niszczarki do papieru. W środek też telegram co by Młodzi wiedzieli "kto ich tak urządził." Karton był spory ale bardzo lekki. Obu Młodym Parom bardzo sie pomysł podobał. Dzwonili zaraz po otwarciu bardzo rozbawieni

Innym razem kupiłam tortownicę okrągłą, gotowe ciasto z Delecty chyba jakis sernik na zimno i galaretke. Do tego pieniązki przyczepione w takim woreczku z organzy. Wszystko w jednej tonacji kolorystycznej. Zrobiłam napis na blaszce "Słodkiego miłego życia" i przykleiłam na bok blaszki. (Jak znajde zdjęcie to wkleję). To wszystko Zawiązane w taką przezroczystę folię co kwiaty sie zawija, że cały prezent było doskonale widać.
madzia-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 11:30   #51
rudy_moniq
Zadomowienie
 
Avatar rudy_moniq
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: maz
Wiadomości: 1 260
Dot.: Wręczyć pieniążki w nietypowy sposób

ciekawe są te Wasze pomysły, jednak ja nie chciałabym dostać takich kwiatków z pogiętych banknotów, moim zdaniem to jednak niszczenie pieniędzy

skrzyneczka z banknotami przysypanymi drobniakami jest fajnym pomysłem lepszym niż skrzyneczka z 5-cio złotówkami pomysł z albumem też spoko

ja osobiście wymyśliłam coś takiego żeby jak najmniej zniszczyć pieniądze:

potrzebne są: ozdobne pudełeczko ok. 15x15cm i 50 pudełeczek po zapałkach
w małe pudełeczka wkładamy cukierki (nieczekoladowe żeby się nie rozpuściły), do niektórych dokładamy złożone banknoty 50zł (np. 6 banknotów 50zł do 6 pudełek jeżeli prezentem ma być 300zł), wszystko wsypujemy do dużego pudełka, na wierzch kładziemy kartkę z życzeniami lub zabawny telegram w stylu "powodzenia w poszukiwaniach" lub "żeby zarobić trzeba się narobić" hehe zamykamy, obwiązujemy wstążką i gotowe

są oczywiście są różne wariacje na ten temat bardziej eleganckie będą zrobione pudełeczka z kolorowego kartonu lub zalepione kolorowym papierem pudełka od zapałek, co jest bardziej czasochłonne
zamiast cukierków mogą być też małe karteczki z życzeniami "zdrowia", "szczęścia", "pomyślności", "pieniędzy" (i tu może być 50zł ) "cierpliwości", "pogody ducha", "miłości", "dobrych teściów" i wiele, wiele innych

zamiast małych pudełeczek mogą być też grube słomki przecięte na pół z wsadzonymi w środek karteczkami z życzeniami i pieniążkami, ale to już w mniejszym pudełku żeby było mniej szukania, żeby Para Młoda tak się nie denerwowała dodatkową pracą oczywiście pieniążki/karteczki powinny trochę wystawać ze słomki żeby łatwo je było wyjąć
__________________
1986... rocznik czarnobylski

~ JEŚLI COŚ JEST MOJĄ ŚWIADOMĄ DECYZJĄ TO NIE BĘDĘ JOJCZYĆ, BO JEDYNĄ OSOBĄ, DO KTÓREJ MOGĘ MIEĆ PRETENSJE JESTEM JA SAMA! ~ (Gajaa)

Edytowane przez rudy_moniq
Czas edycji: 2011-07-07 o 11:32
rudy_moniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:21.