Guzek pod wzgórkiem łonowym, proszę o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-23, 19:58   #1
dziewczyna29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 29

Guzek pod wzgórkiem łonowym, proszę o pomoc!


Dzisiaj, kilka godzin temu, podczas depilacji wyczułam guzek pod wzgórkiem łonowym. Poza tym, tę jedną stronę wzgórka mam lekko napuchniętą. Kiedy dotykam, bardzo boli...
Co to może być? Chyba wizyta u lekarza ginekologa jest niezbędna ... ?
dziewczyna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 20:56   #2
dominikaa_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Guzek pod wzgórkiem łonowym, proszę o pomoc!

moja koleżanka miała podobna sytułacje do twojej ... wyczuła guzek w ktorym zbierała sie ropa i własnie ja to bolało po kilku dniach to pękło ...
dominikaa_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 20:58   #3
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Guzek pod wzgórkiem łonowym, proszę o pomoc!

Co to dokładnie znaczy "pod wzgórkiem łonowym"? W okolicy warg sromowych? Może to być zapalenie gruczołu Bartholina, radziłabym udać się do ginekologa bo zdarza się że takie ropne zmiany pękają i potem ciężko to doleczyć.
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 21:03   #4
dziewczyna29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 29
Dot.: Guzek pod wzgórkiem łonowym, proszę o pomoc!

Tak, w okolicy warg sromowych... Po lewej stronie. Kiedy dotykam, strasznie boli, kiedy przyciskam, wyczuwam guzek

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Dominika, a twoja koleżanka konsultowała się z lekarzem po pęknięciu tego?
dziewczyna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 21:12   #5
dominikaa_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Guzek pod wzgórkiem łonowym, proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna29 Pokaż wiadomość
Tak, w okolicy warg sromowych... Po lewej stronie. Kiedy dotykam, strasznie boli, kiedy przyciskam, wyczuwam guzek

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Dominika, a twoja koleżanka konsultowała się z lekarzem po pęknięciu tego?
nie konsultowała sie ....
ale od tamtej pory nic sie nie dzieje.... jest okej .
a nie wiesz od kiedy to masz ?
ja jeszcze podpytam kolezanki jak ona to dokłandie miała i odpisze Ci
dominikaa_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 08:25   #6
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Guzek pod wzgórkiem łonowym, proszę o pomoc!

Na prawdę radze udać się do lekarza a nie czekać aż pęknie. Jeżeli pęknie to potem ciężko może być to wyleczyć, a ponad to jest to schorzenie nawracające.
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 12:18   #7
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Guzek pod wzgórkiem łonowym, proszę o pomoc!

nie wiem czy mowimy o tym samym ale miałam kiedyś (moze nawet 10 lat temu) coś takiego. Tzn. tak jakby pod skórą bylo cos wielkośi kulki pieprzu, rozwijało sie długo- ok 2-4 tyg, strasznie bolalo aż w końcu pęklo. Wylewała sie bialo-żołta ropa. Robil mi sie kilka razy w tym miejscu strup, kilka razy myslalam że juz wszystko wyszlo ale jednak nawracalo. Zanim się ostatecznie zagoilo potrwalo kolejnych kilka tygodni. Nie byłam z tym u lekarza. Byłam wtedy mloda, bałam się, mamie też nic nie powiedziałam. Opiszę możliwie dokladnie lokalizacje tego czegoś: tak więc jak jest nazwijmy to "pozioma linia majtek" to poniżej ok 5-7 cm lekko po lewej stronie.
Miałam to tylko raz i myslę że ma to związek z mieszkiem wlosowym a konkretnie z jego zapaleniem tyle, że dużo bardziej intensywnym niz zwykłe zapalenie mieszka włosowego. Tłumaczylam sobie to tym że skora na wzgorku łonowym jest bardzo gruba i cebulki włosow ulokowane sa duzo głębiej niz np na rękach. Same włosy są duzo grubsze. Nie wiem jak wy ale ja mam tak że na wzgórku z jednego mieszka nawet 4 wlosy na raz wyrastają. Moze ma to jakies znaczenie.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 12:34   #8
futerkowiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Guzek pod wzgórkiem łonowym, proszę o pomoc!

hej, to moze byc czyrak robi sie taka bolaca gulka rosnie i peka wydzielajac rope albo krew z ropa, w takim przypadku nalezy udac sie do lekarza, moze nawracac cholernie boli jeden mi sie taki skurczybyk zrobil i pekl zostawiajac brzydka blizne, jego przyczyna bylo golenie jednorazowka (moze zle wydezynfekowalam) i potarcia bielizny, teraz urzywam elektrycznej maszynki i juz sie nie robia oczywiscie lekarz przepisal masc i antybiotyk juz nie pamietam nazw bylo to dawno, albo moze byc to zapalenie mieszka wlosowego po goleniu mala kulka pod skora podobno wystarczy rivanol mam nadzieje ze moje sugestie pomoga pozdrawiam

Edytowane przez futerkowiec
Czas edycji: 2011-02-24 o 12:35
futerkowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 14:29   #9
dziewczyna29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 29
Dot.: Guzek pod wzgórkiem łonowym, proszę o pomoc!

Ale ta gulka jest bardzo głęboko pod skórą, nie ma mowy o wylewaniu się żadnej ropy (tak mi się wydaje), bo, jak napisałam, ta gula/guz jest głęboko...
I na pewno nie jest to wielkości pieprzyka... To naprawdę jest niepokojąco duże
Wczoraj to wyczułam dopiero.
dziewczyna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 20:21   #10
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Guzek pod wzgórkiem łonowym, proszę o pomoc!

jesli to jest to samo co ja mialam to zapewne za kilka dni moze nawet tygodni "wylezie" na wierzch. Moje było spore i nie było wielkości "pieprzyka" tylko jak pisałamwczesniej dużej kulki pieprzu lub rodzynki (moze to jest lepsze porównanie ). Dodatkowo pokryte gruga warstwą skóry wygladalo na jeszcze wieksze. Dodam że ja jestem taka, że jak mi wychodzi pryszcz itp to gniotę, to też gniosłam choc bolało jak cholera. A to co z tego wyszlo nie równało sie z żadnym pryszczem z mojego ponad 10-letniego tradziku. Armagedon

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Ale nie martw sie...przeżyjesz. No i cierpliwości życzę skoro dopiero wczoraj wybadalaś to coś.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.