Bielactwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-04, 22:57   #1
blumka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 9
GG do blumka

bielactwo


Mam na imię Magda i mam 15 lat. Od kilku lat choruję na bielactwo nabyte. Leczyłam się już u wielu lekarzy, jednak żaden z nich nie potrafił mi pomóc. Nadzieję na całkowiete wylecznie już chyba straciłam jednak wciąż wierzę w to, że w jakiś sposób uda mi się zapobiec powiększaniu się przebarwień. Dlatego chciałabym prosić o pomoc, i udzielenie mi jakiś cennych rad, które pomogły by mi w zwalczaniu tej choroby. Chętnie nawiąże kontakt z osobami dotkniętymi podobnym problemem i podziele się z nimi własnymi doświadczeniami
blumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 15:51   #2
azka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 6
Dot.: bielactwo

HeY... możesz mi powiedzieć jak odkryłaś u siebie ta chorobę? czy pierwsze plamy były duże? i gdzie się znajdowały? a kto potwierdził to że masz ta chorobę? czy są





jakies objawy po których konkretnie można poznac ze to bielactwo?? odp prosze... czekam....
azka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 20:21   #3
Magdziula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6
Dot.: bielactwo

Bielactwo powstaje wokol pieprzykow, wokol ust, na lokciach i z moich obserwacji przede wszystkim plamy na po bokach bioder. Tak ma moja siostra i mama.Uzywaja "olej babci" -to jakas mieszanka ziol. Trzeba pytac w aptece. No ale nie znaczy ze to zloty srodek...heh .Nie wiem czy pomoze. Zycze wytrwalosci....
Magdziula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 14:38   #4
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Unhappy Bielactwo po sterydach

Mam czasami atopowe zapalenie skóry, lekarka przepisała mi sterydy, ale po ich zastosowaniu pojawiają mi się w miejscu smarowania białe plamy, które nie chcą znikać! Nie chcą się też opalać... Znalazłam nazwę tej przypadłości jest to pseudobielactwo posterydowe. Jak się tego pozbyć ?? ( Czy to kiedyś zniknie ? Leki odstawiłam już dawno (ze 2 miesiące temu) a to nadal jest.. Boję się, że nie będę mogła się przez to opalać, bo póki jestem blada to tego tak mocno nie widać, ale potem
Tylko proszę nie radźcie mi udania się do lekarza mieszkam w małym miasteczku gdzie jest tylko jeden dermatolog i bardzo trudno się do niego dostać.
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 11:10   #5
k!lodi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
GG do k!lodi
Dot.: Bielactwo po sterydach

hej ja tez mam taka plame biala, bylam z tym u dermatologa i okazalo sie ze jest to bielactwo na szczescie mam tylko jedna plame na plecach. Ja nie uzywalam sterydow wiec tak naprwde nie wiem od czego mi sie to wzielo ale mozliwe ze po babci, bo ona tez miala ta samo tylko ze na rekach. Pani dermatolog przepisala mi lek VITIX ale jest on bardzo drogi ok 120zl, a starcz mi na pol roku. Dowiedzialam sie tez od lekarza ze choroba ta moze zniknac po wielu latach, ja stosuje go od roku i troche jakby ta plamka sie zmniejszyla, opalac jej za bardzo nie mozna chyba ze musisz miec krem z duzym filtrem.Mozesz wystawic na slonce te miejsa tylko na chwile, a pozniej je zakryc. Mam nadzieje ze kiedys mi zejdzie ta plama albo ze nie pojawia sie nastepne i Tobie tez tego zycze. pozdrawiam
k!lodi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 20:46   #6
iwbor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6
Dot.: Bielactwo po sterydach

wybieram się z córką do dermatologa (ma 12 lat)właśnie w związku z tymi białymi plamkami po maści (dokładnie Elocom)którą to lekarka kazała smarować zmiany na twarzy dziecku gdy miało 4 lata.Do dzisiaj jej twarz opala się na dalmatyńczyka.Ja również zastanawiałam się co ztym można zrobić.Gdy wrócę od dermatologa to napiszę coś więcej.
iwbor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 21:40   #7
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Bielactwo po sterydach

Właśnie też mam te plamy po Elocomie!! Ale zauważyłam, że teraz normalnie mi się opaliły, a wcześniej nie opalały się. Może to dlatego, że krótko go stosowałam?
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-07, 08:38   #8
piomoni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1
Bielactwo

Witam!
Od jakiegoś czasu obserwuję znaczne zaostrzenie się u mnie objawów bielactwa. Mam małe plamki między palcami u rąk, i całkiem spore na wewnętrznej stronie uda, pod pachą i to co najgorsze na powiekach. W ciągu ostatniego roku widzę, że się znacznie powiększyły, martwię się tymi na powiekach ponieważ niedługo nie będę mogła ich zatuszować makijażem - sięgają już prawie do skroni. Dermatolog u którego byłam jakieś 3 lata temu powiedział, że nic mi nie może poradzić bo to bardziej defekt kosmetyczny niż choroba. Plamki nie były duże więc się nimi nie przejmowałam, ale teraz widzę ,że problem "się rozrasta". Chciałam prosić o Waszą opinię i radę od czego zacząć leczenie. Czy znane Wam są metody, kosmetyki tuszujące te plamy. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Monika (33lat)
piomoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 18:06   #9
Smola912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
GG do Smola912
Dot.: Bielactwo

Cześć dziewczyny. Ja także mam problem z bielactwem. Dowiedziałam się o nim praktycznie niedawno, ponieważ myślałam, że plamy które mam na stopie i jedna na karku są wynikiem częstego chodzenia na solarium. Niestety się myliłam. Byłam u 2 dermatologów, jeden przepisał mi krem Protopic, ale nie stosowałam go ponieważ chciałam się poradzić jeszcze paru innych ekspertów. Obecnie mam przepisany krem Cutivate. Mam go stosować przez 2 miesiące i po tym okresie mam iść znowu do dermatologa ale z wynikami badań: Cukier. Morfologia i TSH. U mnie najprawdopodobniej przyczyną jest tarczyca ponieważ gdy byłam mała miałam nadczynność. Na razie się nie załamuje ponieważ u mnie tego nie widać. Ale mam te plamy na głowie co powoduje, Siwienie!!! muszę farbować włosy co 2 tyg...;/ Jeżeli nic mi nie pomoże postanowiłam robić tatuaże na tych miejscach. Boje sie tylko plam na twarzy... Rozumie was doskonale dziewczyny. ALE O TYLE TA CHOROBA MA PLUSY, MOŻNA W 100% NIE UNIKAĆ SŁOŃCA!!! Można być pięknie opalonym, a plamy będą czerwienieć-jest to normalne.
Smola912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:14.