leuprorelina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-22, 11:30   #1
Montceau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3

leuprorelina


Mam pytanie do Pana Doktora i do forumowiczek. Mój problem to endometrioza. W lutym miałam operację usunięcia torbieli z obu jajników oraz licznych skupisk endometriozy w jamie brzusznej, mój lekarz rodzinny po konsulatacji telefonicznej z moim ginekologiem przepisał mi leuprorelinę w zastrzyku. Ma działac 3 miesiące, mam tych zastrzyków wziąść 2. Mój lekarz rodzinny powiedział mi , że mam mieć zastrzyk w pierwszym dniu miesiączki. Zastrzegł, żebym się nie bała, bo ten zastrzyk hamuje miesiączkę, ale tydzień po zastrzyku dostałam okres!! Więc już nie wiem, czy to dobrze czy to źle. Prawidłowo, czy nie.

Przeczytałam w internecie, na stronie amerykańskiej, że podczas terapii leuproreliną można zajść w ciążę, i lek ten jest szkodliwy dla płodu. Sama nie wiem co myśleć.

A co z osteoporozą, którą straszą w ulotkach? Przeszukałam polski ineternet. ale niewiele znalazłam, może źle szukam. Sama nie wiem. Czy ktoś wie więcej na temat tego leku?
Montceau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 15:03   #2
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: leuprorelina

ja po operacji torbirli spowodowanyc h endometriozą brałam danazol i jakos odpukać mi się po raz 3 operacja nie powtórzyła a miałam 2 krotna , ale od czasu skończenia kuracji danazolem biore cły czas antykoncepcyjne tabletki a teraz evre plastry.Też choruje na endometrioze i nie mogę sobie pozwolic na nie branie leków anty bo ona powraca .Przy danazolu nie miałm miesiączki brałam go ok 1 rok ale gdy go odstawiłam to normalnie miesiączka sie pojawiła a ja przeszłam na dostna antykoncepcje ,która hamuje owulację przez co zabobiega tworzeniu sie tzw.czekoladowych torbieli na jajnikach czy jajowodach.Polecam porozmawiac z lekarzem ale ginekologiem na temat leczenia i zabobiegania endometriozie bo w moim przypadku po pierwszej operacji sprawę zbagatelizowano i za rok miałm z tego powodu tę samą , trzeba na prawde trafic na dobrego lekarza ginekologa i byc pod stała opieką .
powodzenia
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 15:17   #3
Montceau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3
Dot.: leuprorelina

No tak, ale to nie takie proste tutaj gdzie jestem. Niby jestem pod opieką ginekologa, mam się do niego zgłosić w czerwcu, czyli po 2 miesiącach na leuprorelinie, czyli niby bede się mogła dowiedzieć o dalsze leczenie endometriozy. Ale nie mogę być następnych kilka lat na tabletkach antykoncepcyjnych, bo zegar biologiczny bije, a ja nie mam jeszcze dzieci.
Mieszkam za granicą, i akurat w moim przypadku najpierw byłam u ginekologa, który skierował mnie do chirurga, a chirurg ten jest tylko chirurgiem operuje przypadki najrózniejsze, ale to chyba jest coś w rodzaju chirurgii miękkiej czy jak tam to się nazywa. Mój ginekolog wykonuje operacje, ale nie takie jakiej ja potrzebowałam. Bardzo to skomplikowanie brzmi, wiem.
Montceau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:09.