Dziwne upławy po okresie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-08, 00:04   #1
kurczaczek55
Raczkowanie
 
Avatar kurczaczek55
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 46

Dziwne upławy po okresie


Mam 18 lat, nie rozpoczęłam współżycia płciowego (tylko petting, ale nigdy w przypadkowych miejscach, ręce zawsze czyste, poza tym z partnerem jestem ponad rok ). Wiem, czym są upławy i jak powinny wyglądać, ale od dwóch miesięcy pojawiło się u mnie coś dziwnego. Ogólnie miałam okresy, gdzie miesiączka była regularna (co 28-29 dni i trwała też równo 7dni), ale też takie, gdzie musiałam na nią czekać ponad 40dni. Od kilku miesięcy moja miesiączka trwa aż 8-9 dni, a po niej mam kilkudniową żółtą wydzielinę. W sumie... okres prawie 2 tygodnie Zawsze ok. dwa dni przed okresem pojawia się u mnie biegunka, nie wiem, czy to ma jakiś związek. Wydzielina ma jakiś zapach, ale trudno mi go zidentyfikować. Miesiączkować zaczęłam 5 lat temu, ale bardziej niż ciągła nieregularność cykli, martwi mnie ta wydzielina. Mogę powiedzieć, że odczuwam czasem swędzenie i raczej ma to związek z pochwą niż cewką moczowa, bo przy oddawaniu moczu żadnych problemów nie mam.
Pewnie usłyszę, że powinnam iść do ginekologa - ale nigdy nie byłam. Właściwie dziwię się dlaczego, bo moja mama pracuje w klinice ginekologicznej, widziała masę różnych przypadków i swoją córkę powinna też do lekarza zaprowadzić, ale jednak tak się nie stało. Mam blokadę, nie wiem, jak się przygotować tam Trochę mi to zajmie, zanim się zdecyduję, więc potrzebuję znać odpowiedz teraz - czym jest i czym może być spowodowana ta wydzielina? Czy to jest normalne? Dodam, że ogólnie w trakcie cyklu mam dość duże upławy o różnym zapachu, ale nigdy nie były żółte. Właściwie takie żółto-brązowe, wyglądają na wkładce jak mocz, choć moczem oczywiście nie są, a potem jakby ciemnieją lub też ciemnieją wraz z pojawieniem się większej ilości. Swędzenie może być wywołane sztuczną bielizną (choć raczej takiej nie mam), środkami do kąpieli czy czymś innym... Ale co z wydzieliną

Proszę o pomoc

Edytowane przez kurczaczek55
Czas edycji: 2012-03-08 o 00:06
kurczaczek55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 01:09   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Dziwne upławy po okresie

Cytat:
Napisane przez kurczaczek55 Pokaż wiadomość
Mam 18 lat, nie rozpoczęłam współżycia płciowego (tylko petting, ale nigdy w przypadkowych miejscach, ręce zawsze czyste, poza tym z partnerem jestem ponad rok ). Wiem, czym są upławy i jak powinny wyglądać, ale od dwóch miesięcy pojawiło się u mnie coś dziwnego. Ogólnie miałam okresy, gdzie miesiączka była regularna (co 28-29 dni i trwała też równo 7dni), ale też takie, gdzie musiałam na nią czekać ponad 40dni. Od kilku miesięcy moja miesiączka trwa aż 8-9 dni, a po niej mam kilkudniową żółtą wydzielinę. W sumie... okres prawie 2 tygodnie Zawsze ok. dwa dni przed okresem pojawia się u mnie biegunka, nie wiem, czy to ma jakiś związek. Wydzielina ma jakiś zapach, ale trudno mi go zidentyfikować. Miesiączkować zaczęłam 5 lat temu, ale bardziej niż ciągła nieregularność cykli, martwi mnie ta wydzielina. Mogę powiedzieć, że odczuwam czasem swędzenie i raczej ma to związek z pochwą niż cewką moczowa, bo przy oddawaniu moczu żadnych problemów nie mam.
Pewnie usłyszę, że powinnam iść do ginekologa - ale nigdy nie byłam. Właściwie dziwię się dlaczego, bo moja mama pracuje w klinice ginekologicznej, widziała masę różnych przypadków i swoją córkę powinna też do lekarza zaprowadzić, ale jednak tak się nie stało. Mam blokadę, nie wiem, jak się przygotować tam Trochę mi to zajmie, zanim się zdecyduję, więc potrzebuję znać odpowiedz teraz - czym jest i czym może być spowodowana ta wydzielina? Czy to jest normalne? Dodam, że ogólnie w trakcie cyklu mam dość duże upławy o różnym zapachu, ale nigdy nie były żółte. Właściwie takie żółto-brązowe, wyglądają na wkładce jak mocz, choć moczem oczywiście nie są, a potem jakby ciemnieją lub też ciemnieją wraz z pojawieniem się większej ilości. Swędzenie może być wywołane sztuczną bielizną (choć raczej takiej nie mam), środkami do kąpieli czy czymś innym... Ale co z wydzieliną

Proszę o pomoc
Umyć się
Stan szyjki, pochwy lekarz musi zobaczyc ,także wydzielinę w drogach rodnych więc zdecyduj sie na wizyte jeśli chcesz sobie pomóc. najprawdopodobniej ta żółta wydzielina oznacza infekcje bakteryjną.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 03:45   #3
Ametys
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Dziwne upławy po okresie

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:39
Ametys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 08:04   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dziwne upławy po okresie

Też chciałam napisać, że to wygląda na infekcję, która nieleczona się dalej rozwinie... I ten śluz może na przykład przybrać postać serkowatą, a to już grzybica, którą wcale nie tak łatwo wyleczyć... Przy infekcji ciężko o zachowanie higieny, a jej brak właśnie powoduje namnażanie się grzybów. Koniecznie trzeba do lekarza, tym bardziej, że Ci się cykl rozregulował, co normalne nie jest po takim czasie miesiączkowania.

Do lekarza jakoś specjalnie nie musisz się przygotowywać. To Twoja pierwsza wizyta, więc spokojnie. Powiesz mu to na wstępie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 12:04   #5
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Dziwne upławy po okresie

Może to być początek jakiejś infekcji. Spróbuj zmienić płyn do higieny intymnej i możesz sobie kupić maść Clotrimazolum, ale do ginekologa powinnaś iść bez dwóch zdań, dla własnego zdrowia.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 15:56   #6
aanek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 512
Dot.: Dziwne upławy po okresie

Nie wiem czy mogę się tutaj podpiąć, ale temat pasuje do mojego problemu..


Otóż martwi mnie dziwne objawy,ze tak to ujmę. A dokładniej, moje miesiączki były od zawsze nieregularne, wahały się od 27 -34 dni. W grudniu dostałam ją po 21 dniach, w styczniu to samo. W lutym po 23. Natomiast ostatni okres zaczął mi się 20lutego a skończył 25. Po czym po 10dniach miałam dziwny ciemnobrązowy śluz, z domieszką krwi. To było 6 marca. Po czym 7 był spokój i 8 marca czyli dzisiaj jest to samo. Nie wiem co się dzieje, i o co chodzi.
Możliwe,że to w niczym nie pomoże, ale ostatnio miałam egzaminy na studiach i sie trochę stresowałam, ale wątpie aby to była jakaś przyczyna tego śluzu.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
aanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 17:33   #7
kurczaczek55
Raczkowanie
 
Avatar kurczaczek55
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 46
Dot.: Dziwne upławy po okresie

Wiem, że to lekarz i w swojej karierze milion pięćset kobiet widział, ale jestem bardzo nieśmiała, mam problemy ze sobą nawet przy chłopaku, z którym jestem ponad rok Nie wiem, czy się przełamię. Poza tym jakoś z mamą (bądź co bądź wtajemniczoną w temat i jakoś nie mogę jej wybaczyć tego, że nie zaprowadziła mnie po pierwszej miesiączce jak powinna ) nie rozmawiam na te tematy, a wiem, że kwestia finansowa też wchodzi w grę, a sama kosztów mogę nie pokryć

Spróbuję tego, co napisała UstySsia, jeżeli się pogorszy, to będę musiała się przełamać. Wiem, że ani tak kiedyś to będzie musiało nastapić

Dzięki za odzew
kurczaczek55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 19:36   #8
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dziwne upławy po okresie

Wiesz... Lepiej ten wstyd przełamać szybciej, póki jeszcze nic poważnego się nie dzieje. Potem może być już za późno, bo leczenie będzie się ciągnąć bardzo długo i do tego z nawrotami. Zobacz ile tu kobiet zakłada tematy dotyczące nawracających infekcji!
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 20:57   #9
kurczaczek55
Raczkowanie
 
Avatar kurczaczek55
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 46
Dot.: Dziwne upławy po okresie

A jak wygląda kwestia depilacji przy wizytach? Wiem, że lekarza fryzurka najmniej powinna obchodzić, ale znam przypadek, że dziewczyna za depilację została skrzyczana, a inna za jej brak praktycznie zjechana Sama o porządek tam dbać, ale nie chcę ani w tę, ani w tamta stronę przesadzić :P
kurczaczek55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 22:56   #10
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dziwne upławy po okresie

To TWOJA prywatna sprawa i jeśli lekarz się rzuca, to wyłącznie jego problem, a nie Twój. Nie powinno go obchodzić jak dbasz o "fryzurę". ;-) Depilacja ułatwia oględziny jak jest na przykład guzek. Nie jest to warunek konieczny, przecież tyle lat sobie kobiety radziły, a i tak większość 40+ się nie depiluje... I co, nie martwią się tym. Ba, dla nich depilacja okolic bikini jest dziwna.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 21:02   #11
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Dziwne upławy po okresie

Infekcja czy grzybica to nie takie straszne jak sie wczesniej pójdzie do gina gorzej jak sie to zaniedba.. ja mam lekką grzbicę od 2 dni biorę globulki i już się lepiej czuje nie swedzi nie piecze.. także jesli pojdziesz do gina teraz to jest szansza że nie bedzie tak źle. nie ma czego się bać..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 18:51   #12
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Dziwne upławy po okresie

Odświeżam stary wątek, ale zmartwiłam się ostatnio dziwną wydzieliną, która się u mnie pojawiła.
13.08 zaczął się mój okres, trwał do soboty. Teraz od paru dniu zauważam na bieliźnie dziwną wydzieliną, parę dni temu była jasno żółta, dziś jest jasno brązowa. Nie jest jej dużo, ale jest. Co do zapachu tej wydzieliny, to mogę stwierdzić, że żółta, była nieprzyjemna w zapachu, ta, która pojawiła się dziś miała raczej neutralny zapach.
Współżyję od kwietnia, wszystkie stosunki jakie miałam, były zabezpieczone prezerwatywą, która nigdy nie pękła... Więc chyba wszystko powinno być w tej kwestii w porządku
Wiem, że muszę koniecznie iść do ginekologa, nie wiem na kiedy uda mi się zapisać... ale czy ktoś może mnie jakoś nakierować co to może być? no bo chyba nie ciąża :<
Dodam, że poza tymi upławami nie odnotowałam żadnych innych dolegliwości, może jedynie ciut częściej oddaję mocz, ale nie wiem już, czy to kwestia wypitej w pracy kawy, czy też coś z drogami moczowymi.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.