Sprzedaż mieszkania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-24, 21:09   #1
monikaggg
Raczkowanie
 
Avatar monikaggg
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 230

Sprzedaż mieszkania


Witam przymierzam się do sprzedaży mieszkania ale nie wiem czy lepiej sprzedać mieszkanie z agencją czy bez .Zaznaczam że nie mam,, noża na gardle'' i nie spieszy mi się.
monikaggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 21:57   #2
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Sprzedaż mieszkania

Cytat:
Napisane przez monikaggg Pokaż wiadomość
Witam przymierzam się do sprzedaży mieszkania ale nie wiem czy lepiej sprzedać mieszkanie z agencją czy bez .Zaznaczam że nie mam,, noża na gardle'' i nie spieszy mi się.
Jeżeli masz jako takie pojęcie o formalnościach, aktualnych cenach w Twoim rejonie i nie chcesz płacić prowizji: to olej agencje. Szczególnie jeśli np. mieszkasz w tym mieszkaniu i i tak byłabyś obecna przy jego pokazywaniu. Jeśli nie mieszkasz - to też zależy czy masz czas na to pokazywanie. Ogarnij mieszkanie, porób ładne zdjęcia i publikuj ogłoszenie. Jeśli cena kwalifikowałaby ten zakup pod MdM to pójdzie szybko (o ile lokalizacja i stan mieszkania są warte tej ceny).

Zawsze też możesz działać na zasadzie że niech agencje przyprowadzają na oglądanie swoich klientów i od nich biorą prowizję jako kupujących tyle że wtedy wiadomo dla Ciebie nic nie robią. Tobie wszystko jedno czy przyjdzie właściciel czy właściciel z własnym pośrednikiem.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 07:02   #3
monikaggg
Raczkowanie
 
Avatar monikaggg
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 230
Dot.: Sprzedaż mieszkania

dziękuję za odpowiedz.W mieszkaniu mieszkam tak, że nie ma problemu z oglądaniem, chcę porobić zdjęcia i wstawić, natomiast co do formalności to niestety nie za bardzo się na tym znam.Mdm odpada bo cena za metr w okolicy jest wyższa. Został mi jeszcze rok spłaty kredytu na to mieszkanie ale gdyby ewentualnie znalazł się kupiec to jestem w stanie spłacić od reki Jaki formalności trzeba ogarnąć gdyby pojawił się kupiec?
monikaggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 15:35   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Sprzedaż mieszkania

Przygotować przede wszytskim akt własności lokalu oraz jego księgę wieczystą (miec jej numer). Do umowy sprzedaży będą jeszcze potrzebne zaświadczenia o niezlaeganiu z opłatami jak rownież o tym, że nikt w mieszkaniu zameldowany nie jest. Zakładamm , że mieszkanie to twój majątek własny, nie masz męża, ani nie jest to współwłasnośc.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 16:24   #5
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Sprzedaż mieszkania

Cytat:
Napisane przez monikaggg Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedz.W mieszkaniu mieszkam tak, że nie ma problemu z oglądaniem, chcę porobić zdjęcia i wstawić, natomiast co do formalności to niestety nie za bardzo się na tym znam.Mdm odpada bo cena za metr w okolicy jest wyższa. Został mi jeszcze rok spłaty kredytu na to mieszkanie ale gdyby ewentualnie znalazł się kupiec to jestem w stanie spłacić od reki Jaki formalności trzeba ogarnąć gdyby pojawił się kupiec?
O formalnościach napisała szugarbejb, ja wypowiem się na temat zdjęć. Porób ŁADNE zdjęcia. To nie muszą być zdjęcia na miarę mieszkań za od miliona pln w górę ale niech nie będzie do nich w mieszkaniu za ciemno, w łazience schowaj wszelkie szczoteczki do zębów, nie miej na wierzchu żadnych ścierek w kuchni itd. Patrząc na niektóre nieudane zdjęcia odechciewa się oglądać; ale to też niestety działa w drugą stronę - na żywo wygląda gorzej niż w internecie. Poza tym patrząc na zdjęcia człowiek nastawia się na jakiś stan mieszkania i cenę. Jak ktoś zobaczy ogłoszenie bez możliwości negocjacji za wysokiej jego zdaniem ceny i ciemną norę to cóż pewnie będzie szukać dalej.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 19:54   #6
monikaggg
Raczkowanie
 
Avatar monikaggg
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 230
Dot.: Sprzedaż mieszkania

Bardzo dziękuję za takie profesjonalne odpowiedzi. To mieszkanie jest wspólną własnością moją i męża. Pisałam wszystko w swoim imieniu bo sprzedażą będę zajmowała się w dużej mierze sama, oczywiście to nasz wspólna decyzja, po prostu chcemy kupić większe.
Chyba jednak w pierwszej kolejności powinnam spłacić do końca kredyt jaki mi pozostał, bo pewnie to może odstraszyć potencjalnych klientów?
monikaggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 16:43   #7
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Sprzedaż mieszkania

Kredyt nie ma tu nic do rzeczy, to twój kredyt , a nie mieszkania czy klientów. nie sprzedajesz mieszkania z kredytem, z kredytem jesteś Ty. Niezaleganie z opłatami to niezaleganie z opłatami za czynsz do spółdzielni, wodę, gaz itp., a nie za kredyt.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-28, 19:29   #8
201708250923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 813
Dot.: Sprzedaż mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Kredyt nie ma tu nic do rzeczy, to twój kredyt , a nie mieszkania czy klientów. nie sprzedajesz mieszkania z kredytem, z kredytem jesteś Ty. Niezaleganie z opłatami to niezaleganie z opłatami za czynsz do spółdzielni, wodę, gaz itp., a nie za kredyt.
Szugar prawdopodobnie chodzi o kredyt zabezpieczony hipoteką na mieszkaniu w razie W, to nie tylko dłużnik osobisty odpowiada za kredyt.
201708250923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 19:52   #9
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Sprzedaż mieszkania

Cytat:
Napisane przez wredot_ka Pokaż wiadomość
Szugar prawdopodobnie chodzi o kredyt zabezpieczony hipoteką na mieszkaniu w razie W, to nie tylko dłużnik osobisty odpowiada za kredyt.
A w takim wypadku to po prostu część kasy za mieszkanie nie idzie czasem prosto do banku byłego właściciela mieszkania zamiast na jego konto? Żeby nie było że dostanie kasę a nie spłaci?
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 17:34   #10
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Sprzedaż mieszkania

A może i mi byście doradziły? Mam do sprzedania mieszkanie po babci. Zastanawiam się, w jakim stanie najlepiej je wypuścić. Łazienka i kuchnia remontowane były dwa lata temu (raczej po kosztach, ale jest całkiem przyjemnie ), natomiast salon i 2 sypialnie są w stanie tragicznym (typowy "babciowy" wystrój żywcem wzięty z PRLu). I teraz zastanawiam się, czy warto doprowadzić pokoje do lepszego stanu (położyć gładzie i panele), czy zostawić tak jak jest. Boję się, że obecny stan może odstraszać potencjalnych kupców a przy niewielkich nakładach mieszkanie można by sprzedać jako "do zamieszkania".
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 18:38   #11
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Sprzedaż mieszkania

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
A może i mi byście doradziły? Mam do sprzedania mieszkanie po babci. Zastanawiam się, w jakim stanie najlepiej je wypuścić. Łazienka i kuchnia remontowane były dwa lata temu (raczej po kosztach, ale jest całkiem przyjemnie ), natomiast salon i 2 sypialnie są w stanie tragicznym (typowy "babciowy" wystrój żywcem wzięty z PRLu). I teraz zastanawiam się, czy warto doprowadzić pokoje do lepszego stanu (położyć gładzie i panele), czy zostawić tak jak jest. Boję się, że obecny stan może odstraszać potencjalnych kupców a przy niewielkich nakładach mieszkanie można by sprzedać jako "do zamieszkania".
Tanie panele, gładź i białe ściany. Lekko podniesiesz cenę i będzie wyglądać czysciej. Nie rób wielkich remontów dla dużego zbicia ceny bo ludzie mają różne gusty jak ktoś szuka czegoś pod zamieszkanie to wejdzie w taki odświeżony lokal a jak do urządzenia po swojemu to na takiej bazie nie będzie robić generalnego remontu.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-29 19:38:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.