Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-24, 14:20   #1
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123

Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.


Cześć. Dziewczyny proszę napiszcie jak smaży się poszczególne rodzaje mięsa. Naprawdę żadne mięso mi smaczne nie wychodzi nawet piersi z kurczaka są suche jak wiór nie mówiąc o bardziej wymagającym mięsie.
Z góry dziękuje za odpowiedź
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 14:52   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
Cześć. Dziewczyny proszę napiszcie jak smaży się poszczególne rodzaje mięsa. Naprawdę żadne mięso mi smaczne nie wychodzi nawet piersi z kurczaka są suche jak wiór nie mówiąc o bardziej wymagającym mięsie.
Z góry dziękuje za odpowiedź
Dobry pomysł na wątek, sama chciałabym wiedzieć. Np. które można solić, a które nie (zawsze mi się to myli). I tak dalej.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 15:03   #3
malgosia44zz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 174
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Żeby kurczak nie był suchy, nie tracił wody, to trzeba go wrzucić na mocno rozgrzaną patelnię, żeby się szybko pory pozamykały.

A tak na bieżąco, bo ostatnio sporo czytałam - gęś smażymy skórą do dołu, aż się wytopi cały tłuszcz (na prawdę będzie go mnóstwo), odlewamy tłuszcz, smażymy z drugiej strony na suchej patelni
malgosia44zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 16:44   #4
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Tak samo pierś z kaczki - najpierw skórką do dołu aż się zrumieni i wytopi tłuszcz, potem druga strona.
Wieprzowinę można solić przed smażeniem, należy smażyć aż będzie dobrze wysmażona (nie można podawać wieprzowiny rare ani medium rare, nie może być różowa w środku). Wołowiny nie solimy, wątróbki - żadnej nie solimy i smażymy bardzo krótko na dużym ogniu (drobiowa powinna być w środku lekko surowa, czyli maks. minuta na każdą stronę).
Cielęcinę solimy, ale nie dodajemy pieprzu, bo będzie smakować jak wołowina, czyli straci swoją delikatność.
Jeśli smażymy steki, pierś z kaczki i właściwie każdy rodzaj mięsa w kawałku (np. pieczeń), trzeba pozwolić jej odpocząć kilka minut po zdjęciu z patelni czy wyjęciu z pieca - inaczej wszystkie soki wypłyną, zamiast pozostać w mięsie. Tyle info przychodzi mi do głowy, ale mam już trtochę zardzewiałą wiedzę, bo dawno żadnego mięsa nie jadłam
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 16:53   #5
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Ha !
Słuchajcie wczoraj przekopałam mnóstwo przepisów i napaliłam się na piersi nadziewane suszonymi pomidorami i mozarellą potem sobie wyobraziłam jak mięso jest spalone, surowe w środku a ser i pomidory wypłynęły...nie poddałam się i zrobiłam tak: nacięłam najgrubszą część piersi wsadziłam pomidory, ser, słonecznik, bazylie wrzuciła je na rozgrzaną patelnie szybko obsmażając z jednej i drugiej strony a potem do piekarnika na 8 min w tem 250 stopni i udało się nie były surowe ani wiórowate
Pierwszy sukces ....ale to tylko piersi a co np. z wołowiną albo wieprzowiną ?mam ochotę bo już kurczak mi uszami wychodzi...
W ogóle odkryłam coś okropnego, że ja w ogóle nie umiem gotować mając 22 lata owszem jakieś tak fit potrawy typu warzywa na patelnie...ale jak by ktoś mi kazał niedzielny obiad zrobić to nie ma mocnych mama mnie nigdy nie uczyła bo sama nie gotowała Nawet jak tam kiedyś próbowałam zrobić coś tradycyjnego typu pierogi czy schabowego to i tak nie smakuje jak u babci nie mówiąc o zupach, gulaszach itp. Dobrze, że mój Tz nie jest wymagający i zamawia obiady w pracy to mogę sobie jeść wiórowate piersi z warzywami mrożonymi.
Tz się nie przyznam nie gotuję zwalając na nawał nauki na studiach, ale ja po prostu nie umiem i boję się porażki...
A jak u was było na początku np. małżeństwa/ związku uczyłyście się dopiero gotować i experymentować na mężach/ tż-ach czy w dzieciństwie babcie mamy uczyły was gotować ?

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Cytat:
Napisane przez summer_overture Pokaż wiadomość
Tak samo pierś z kaczki - najpierw skórką do dołu aż się zrumieni i wytopi tłuszcz, potem druga strona.
Wieprzowinę można solić przed smażeniem, należy smażyć aż będzie dobrze wysmażona (nie można podawać wieprzowiny rare ani medium rare, nie może być różowa w środku). Wołowiny nie solimy, wątróbki - żadnej nie solimy i smażymy bardzo krótko na dużym ogniu (drobiowa powinna być w środku lekko surowa, czyli maks. minuta na każdą stronę).
Cielęcinę solimy, ale nie dodajemy pieprzu, bo będzie smakować jak wołowina, czyli straci swoją delikatność.
Jeśli smażymy steki, pierś z kaczki i właściwie każdy rodzaj mięsa w kawałku (np. pieczeń), trzeba pozwolić jej odpocząć kilka minut po zdjęciu z patelni czy wyjęciu z pieca - inaczej wszystkie soki wypłyną, zamiast pozostać w mięsie. Tyle info przychodzi mi do głowy, ale mam już trtochę zardzewiałą wiedzę, bo dawno żadnego mięsa nie jadłam
zapisuje...gdyby to było takie proste w praktyce
heh mi jak nie zacznie wychodzić to też zrobię sobie przerwę z mięsem
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 18:43   #6
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dobry pomysł na wątek, sama chciałabym wiedzieć. Np. które można solić, a które nie (zawsze mi się to myli). I tak dalej.
kazde mieso mozna solic

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
Cześć. Dziewczyny proszę napiszcie jak smaży się poszczególne rodzaje mięsa. Naprawdę żadne mięso mi smaczne nie wychodzi nawet piersi z kurczaka są suche jak wiór nie mówiąc o bardziej wymagającym mięsie.
Z góry dziękuje za odpowiedź
Za niska temp smazenia .. za dlugo smazone albo mieso miales prawie prosto z lodowki
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 06:38   #7
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
kazde mieso mozna solic

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------


Za niska temp smazenia .. za dlugo smazone albo mieso miales prawie prosto z lodowki
Bzdura - niektórych mięs się oczywiście nie soli przed smażeniem, bo robią się twarde jak podeszwa.
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-25, 08:08   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
kazde mieso mozna solic
(...)
Nieprawda, zresztą Summer_overture już odpowiedziała które i dlaczego.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 11:37   #9
zizixx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Nie można przed smazeniem solic. Dopiero po przesmazeniu
zizixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 12:10   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

piersc z kurczaka lepiej bylo przykryc pokrywka wtedy nie wysusza sie.

Envoyé depuis mon GT-S5839i avec Tapatalk
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 12:15   #11
malgosia44zz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 174
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

A co do gęsi to trzeba ją kłaść na zimną patelnię Skórą do dołu.
malgosia44zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-25, 12:50   #12
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez summer_overture Pokaż wiadomość
Bzdura - niektórych mięs się oczywiście nie soli przed smażeniem, bo robią się twarde jak podeszwa.
No jak widze, ze sa 2 rozne szkoly smazenia. Dziwne ja sole przed smazeniem i nigdy podeszwy suchej nie mialem (Watrobke wiem ze sie nie soli). Nie wiem czemu po posoleniu by miala sucha podeszwa sie zrobic ? chyba ze u was solenie znaczy 4 godziny przed smazeniem obsypac sola. Z tego co wiem to suche mieso wychodzi z powodu nieumiejetnosci kucharza a nie techniki przyprawiania.
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 12:52   #13
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez zizixx Pokaż wiadomość
Nie można przed smazeniem solic. Dopiero po przesmazeniu
Przecież wiadomo, że o to właśnie chodzi. Temat to "jak smażyć różne rodzaje mięsa". A nie jak podawać do jedzenia.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 13:05   #14
malgosia44zz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 174
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
No jak widze, ze sa 2 rozne szkoly smazenia. Dziwne ja sole przed smazeniem i nigdy podeszwy suchej nie mialem (Watrobke wiem ze sie nie soli). Nie wiem czemu po posoleniu by miala sucha podeszwa sie zrobic ? chyba ze u was solenie znaczy 4 godziny przed smazeniem obsypac sola. Z tego co wiem to suche mieso wychodzi z powodu nieumiejetnosci kucharza a nie techniki przyprawiania.
Sól też może sprawić, że woda "ucieknie" z mięsa i się zrobi suche i nie do pogryzienia
malgosia44zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 13:16   #15
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez malgosia44zz Pokaż wiadomość
Sól też może sprawić, że woda "ucieknie" z mięsa i się zrobi suche i nie do pogryzienia
Dlatego pytalem co znaczy solic? 2-4 godziny obsypac sola mieso i czekac jak woda sama wyplynie ....czy krotko przed smazeniem posolic ewentualnie w trakcie. Wg mnie najwieksze byki ludzie strzelaja.. wrzucajac zimne mieso z lodowki na patelnie albo wkladaja nieodpowiednia ilosc miesa (za duzo na raz) nie biorac pod uwage ilosci podawanej energi z palnika czy jakosci patelni.
Ja sole krotko przed i nigdy nie mialem problemow.
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 13:51   #16
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez summer_overture Pokaż wiadomość
Bzdura - niektórych mięs się oczywiście nie soli przed smażeniem, bo robią się twarde jak podeszwa.
Dokładnie.
Tak się dzieje jak np. robisz steki wołowe. Nalezy je posypac pieprzem ale w żadnym wypadku solą. Solisz dopiero na koniec.
Podobnie jak smażysz wątróbkę. Jeżeli ją posolisz to nie otrzymasz nigdy mięciutkiej, kruchej i delikatnej watróbki.


Nie ma na to pyatnie jednoznacznej odpowiedzi. Inaczej sie traktuje to samo mięso kidy się je piecze a kiedy się smazy czy gotuje.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 14:09   #17
Malinki13
Rozeznanie
 
Avatar Malinki13
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: zaczarowana kraina
Wiadomości: 515
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Tak się dzieje jak np. robisz steki wołowe. Nalezy je posypac pieprzem ale w żadnym wypadku solą. Solisz dopiero na koniec.
Podobnie jak smażysz wątróbkę. Jeżeli ją posolisz to nie otrzymasz nigdy mięciutkiej, kruchej i delikatnej watróbki.


Nie ma na to pyatnie jednoznacznej odpowiedzi. Inaczej sie traktuje to samo mięso kidy się je piecze a kiedy się smazy czy gotuje.
ja steki sole tuż przed wrzuceniem na patelnie i nigdy nie wyszła mi podeszwa

wg Ci wielcy kucharze sami sobie przeczą jeden wielki kucharz mówi solimy po usmażeniu drugi wielki kucharz mówi solimy przed usmażeniem i bądź tu mądry


i zgadzam się, że na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, bo to też zależy od kawałka mięsa (wielkości, grubości itp.) zostaje metoda prób i błędów
__________________

Edytowane przez Malinki13
Czas edycji: 2014-11-25 o 14:11
Malinki13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 14:56   #18
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Ja steki solę zaraz po usmażeniu, zawsze wychodzą idealne.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 16:42   #19
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Jak pieczesz kurę bez przykkrycia, to powinnaś też co jakiś czas polewać ja olejem - wtedy nie wysuszysz.

Edytowane przez Gomra
Czas edycji: 2014-11-25 o 16:43
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-26, 06:25   #20
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Tak się dzieje jak np. robisz steki wołowe. Nalezy je posypac pieprzem ale w żadnym wypadku solą. Solisz dopiero na koniec.
Podobnie jak smażysz wątróbkę. Jeżeli ją posolisz to nie otrzymasz nigdy mięciutkiej, kruchej i delikatnej watróbki.


Nie ma na to pyatnie jednoznacznej odpowiedzi. Inaczej sie traktuje to samo mięso kidy się je piecze a kiedy się smazy czy gotuje.
No, właśnie - np. kiedy dusimy mięso, można je posolić przed czy w trakcie obróbki, ale jak ktoś mi wmawia, że soli steki wołowe i są ok, to nasuwa mi się jedno: nie wie, jak to mięso powinno smakować i już.
Chociaż nie wiem, od ok. 9 m-cy nie jem mięsa, może jakiś nowy rodzaj ultramiękkiej wołowiny a la cielęcina się pojawił. Hmm.
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 13:01   #21
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez summer_overture Pokaż wiadomość
No, właśnie - np. kiedy dusimy mięso, można je posolić przed czy w trakcie obróbki, ale jak ktoś mi wmawia, że soli steki wołowe i są ok, to nasuwa mi się jedno: nie wie, jak to mięso powinno smakować i już.
Chociaż nie wiem, od ok. 9 m-cy nie jem mięsa, może jakiś nowy rodzaj ultramiękkiej wołowiny a la cielęcina się pojawił. Hmm.
Nie chce podwazac Twoich umiejetnosci kucharskich ale uwazam, ze zrobienie dobrego soczystego steka nie zalezy od solenia przed czy po, tylko od techniki smazenia, sprzetu (dobra patelnia+dobre zrodlo energi, czy grill gazowy) i czasu i warunkow odpoczywania miesa po smazeniu. Oczywiscie jakosc miesa wplywa na wynik koncowy. Ja uzywam Argentynska wolowine kupowana w hurtowni dla lokali i hoteli i nigdy nie mialem zadnego problemu z jakoscia (mimo ze sole przed sola morska z mlynka). Mieso do gulaszu przyprawiam i sole tez przed.. i zapiekam krotko w pekarniku lub na grubej,stalowej patelni i jest super soczyste. Dlatego uwazam, ze zwalanie winy na sol to wielka pomylka. Sa ludzie co nie lubia duzo soli (mieso zawiera wlasna sol w sobie) wiec moga smazyc bez dodawania soli i jest OK
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 13:25   #22
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Nie chce podwazac Twoich umiejetnosci kucharskich ale uwazam, ze zrobienie dobrego soczystego steka nie zalezy od solenia przed czy po, tylko od techniki smazenia, sprzetu (dobra patelnia+dobre zrodlo energi, czy grill gazowy) i czasu i warunkow odpoczywania miesa po smazeniu. Oczywiscie jakosc miesa wplywa na wynik koncowy. Ja uzywam Argentynska wolowine kupowana w hurtowni dla lokali i hoteli i nigdy nie mialem zadnego problemu z jakoscia (mimo ze sole przed sola morska z mlynka). Mieso do gulaszu przyprawiam i sole tez przed.. i zapiekam krotko w pekarniku lub na grubej,stalowej patelni i jest super soczyste. Dlatego uwazam, ze zwalanie winy na sol to wielka pomylka. Sa ludzie co nie lubia duzo soli (mieso zawiera wlasna sol w sobie) wiec moga smazyc bez dodawania soli i jest OK
W stekach chodzi i to, by przsmazyć bardzo szybko wierzchnią warstę, chodzi konkretniej o białko, by nie uciekło.
Jezeli ktoś smazy w domowych warunkach - dla siebie, używając zwykłej patelni np. teflonowej to raczej szuka sposobu na to jak zrobić to najlepiej.

Je zeli masz profesjonalny sprzęt, lepszy rodzaj miesa to możesz sobie pozwolić na to by solić, bo bardzo szybko przsmazysz i nic z mięsa nie ucieknie.

Jedak uwazam, ze lepiej wtedy nie doradzać komuś żeby posolił, tym bardziej jak widzisz, że osoba pisze ze nic jej nie wychodzi, zapwne dopiero SIĘ UCZY.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 15:13   #23
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
W stekach chodzi i to, by przsmazyć bardzo szybko wierzchnią warstę, chodzi konkretniej o białko, by nie uciekło.
Jedak uwazam, ze lepiej wtedy nie doradzać komuś żeby posolił, tym bardziej jak widzisz, że osoba pisze ze nic jej nie wychodzi, zapwne dopiero SIĘ UCZY.
Dzieki za uwage moj cel jest zeby sie ta osoba nauczyla jak wykorzystac w domowych warunkach...mieso ..i sprzet ktory sie posiada i wynik koncowy. Nigdy bym sie nie odwazyl ponizac wiedze kucharska. W sumie chodzi o to, zeby smakowalo
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 22:28   #24
Binoche
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 180
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Powiedzcie mi, jak zrobić kotleciki jagnięce z kością? Na mocno rozgrzaną patelnię i jak długo? Znajomy mi mówił - na minutę. Surowe w środku. Dzisiaj zrobiłam dłużej. Według przepisu. 4 min z każdej strony. Wciąż surowe w środku! I guma. Co robię źle?
Binoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 07:35   #25
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Binoche Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, jak zrobić kotleciki jagnięce z kością? Na mocno rozgrzaną patelnię i jak długo? Znajomy mi mówił - na minutę. Surowe w środku. Dzisiaj zrobiłam dłużej. Według przepisu. 4 min z każdej strony. Wciąż surowe w środku! I guma. Co robię źle?
Nie wiem, skąd Twój znajomy wziął tę minutę, ja wołowinę smażę dłużej, niż minutę, a jagnięcina wymaga dłuższej obróbki.
Wyjmuję mięso z lodówki na co najmniej godzinę przed smażeniem, przyprawiam, odstawiam.
Smażę z każdej strony po ok. 4-5 minut, a potem jeszcze wrzucam na kwadrans do piekarnika nagrzanego do 180 stopni.
Po wyjęciu z piekarnika zawijam w folię aluminiową i odstawiam na 10 minut, dopiero potem podaję.
Aha, i solę między smażeniem, a pieczeniem.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 08:22   #26
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Binoche Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, jak zrobić kotleciki jagnięce z kością? Na mocno rozgrzaną patelnię i jak długo? Znajomy mi mówił - na minutę. Surowe w środku. Dzisiaj zrobiłam dłużej. Według przepisu. 4 min z każdej strony. Wciąż surowe w środku! I guma. Co robię źle?
Samo smazenie to troche za malo (tzn idzie tez zrobic na patelni, ale trzeba min. 2x po 10-12 minut poswiecic wyzszy stopien trudnosci)
Najpewniejsza metoda (nawet dla totalnego antykucharza) to pieczenie miesa w niskiej temp.
Kotlety pierw trzeba wlozyc w marynate wg wlasnego smaku (oliwka+czosnek+tymianek+ sok z cytryny +cynamon+sol+pieprz )przyprawione kotlety owijasz folia spozywcza i wkladasz do naczynia zaroodpornego do lodowki najlepiej na 12 godzin (min. 2 godz). Godzine przed pieczeniem wyciagasz z lodowki. Nagrzewasz piekarnik na 80°C i wkladasz naczynie z kotletami owinietymi folia spozywcza i pieczesz ok. 1-2 godzin. (Bez obawy folia wytrzymuje 100-120°C sprawdz na opakowaniu). Po 2 godzinach wyciagasz kotlety i smazysz je na srednim ogniu na brazowo. Dobrze upieczony kotlet ma temperature rdzenia ok. 67°C
Metoda 1 min. smazenia z kazdej strony idzie tez, ale musisz za to dluzej trzymac mieso w piekarniku, no i patelnia musi byc rozgrzana do granicy spalania oleju.
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 11:30   #27
maJolie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 206
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Tak długo kotlety jagnięce?
maJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 11:50   #28
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez maJolie Pokaż wiadomość
Tak długo kotlety jagnięce?
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 08:08   #29
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Tak się dzieje jak np. robisz steki wołowe. Nalezy je posypac pieprzem ale w żadnym wypadku solą. Solisz dopiero na koniec.
Podobnie jak smażysz wątróbkę. Jeżeli ją posolisz to nie otrzymasz nigdy mięciutkiej, kruchej i delikatnej watróbki.
Ja steki przyprawiam (dodaję sól i pieprz) dopiero na talerzu. Przed smażeniem i w trakcie nie dodaję nic.

Wątróbkę duszę, soląc pod sam koniec.

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Dzieki za uwage moj cel jest zeby sie ta osoba nauczyla jak wykorzystac w domowych warunkach...mieso ..i sprzet ktory sie posiada i wynik koncowy. Nigdy bym sie nie odwazyl ponizac wiedze kucharska. W sumie chodzi o to, zeby smakowalo
No w sumie to o to tylko chodzi
Jest tyle różnych, wzajemnie wykluczających się, technik. I wiele z nich prowadzi do doskonałego efektu.

Jeżeli o nieszczęsne solenie chodzi, ja żadnego mięsa nie solę przed obróbką oprócz schabu na kotlety.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 15:41   #30
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Przed obróbką absolutnie nie solę steków ani wątróbki.
W ogóle staram się nie solić przed smażeniem, tylko dopiero po. Czasami piersi z kurczaka posolę przed smażeniem, jak robię z nich kotlety.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-28 16:17:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.