Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-26, 15:55   #1
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home

Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok


Strasznie przykra dolegliwość, przeszkadza i dzień i w nocy. Lekarz zalecił mi wit B6 3 razy dziennie po 2 tabletki plus plukanie jamy ustnej naparem z rumianku. Wrr wszytsko zniosę tylko nie ten ślinotok, który uniemożliwia mi normalnie funkcjonowanie
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 18:12   #2
angelikah
Raczkowanie
 
Avatar angelikah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 118
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

witaj!
ja na poczatku ciazy tez tak mialam, ale dolegliwosc sama szybko ustapila.chyba nawet nic nie stosowalam wtedy.tylko wiecej pilam.a w ktorym jestes tygodniu?
angelikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 16:35   #3
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

8 tydzien
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 11:18   #4
angelikah
Raczkowanie
 
Avatar angelikah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 118
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

to naprawde nie masz sie o co martwic, Twoje klopoty szybko ustapia kiedys czytalam,ze jednym z objawow ciazy jest wlasnie slinotok spowodowany zmianami hormonalnymi w organizmie.a pozatym jak sie czujesz?
angelikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 13:49   #5
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

Ja miałam raczej w ostatnim miesiącu ciąży. Jak spałam często czułam jak po policzku spływa mi ślina, codziennie miałam mokrego jaśka. W dzień mi się to nie przydarzało, też nic nie stosowałam. Teraz po porodzie minęło.
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 15:49   #6
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

Ja tez zaczynam miec nieco wiecej sliny w buzce...ale nie jest dla mnie to uciazliwe Poprostu ja polykam
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 17:03   #7
jutib
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 103
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

Oj ja miałam straszny a szczególnie w nocy. Nawet sie budziłam i miałałam cała poduszke mokrą (OKROPNE). No ale to są uroki bycia w ciązy
__________________
Justyś
jutib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-30, 09:20   #8
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

Dzieki Wam dziewczyny z pocieszenie, tutaj komu to mowie to sie dziwia , ze pierwszy raz z czyms takim sie spotykaja, gdzie w ksiazkach praktycznie kazdej pisze ze pierwsze objawy ciazy to nudnosci, slinotok i wymioty.
A jak sie czuje, mam zapachowstret, od miesiaca nie jem wogole mięsa ale naszczęście uzupelniam to jedzieniem duzej ilosci nabialu, warzyw i owocow. Nie pije wogole herbaty - odrzucilo mnie od mojej ulubionej z cytryna w to miejsce weszly soki i jogurty, mleko i pochodne mleka. Wymioty mam od 2,5 tygodnia ale najczesciej tzw puste czyli tylko targa a w efekcie z zoladka nic nie wychodzi, czasem jak popoludniu mnie zlapie no to juz z jakas tam trescia. Zadnych bolesci nie mam pozatym ze caly czas mam wrazenie ze zoladek nie pracuje jak powinien ale pocieszam sie ze miesiac juz powinnam nmiec z tym spokoj. No i bardzo duuuuuzo spie czasem ląduje w lózku już o 19 i tak do rana ) Nie chce zapeszac... ale mi sie ten slinotok cos stabilizuje i zmniejszam może sie to skończy niedlugo - oby ). Ja niestety tej sliny nie jestem w stanie przelknac ... bo powoduje wymioty u mnie .... Powiem szczerze Wizaz to Wizaz .... wiecej osob wiecej wlasnych doswiadczen. Jeszcze raz Wam dziekuje
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 09:39   #9
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

Cytat:
Napisane przez Bafi@Home
Dzieki Wam dziewczyny z pocieszenie, tutaj komu to mowie to sie dziwia , ze pierwszy raz z czyms takim sie spotykaja, gdzie w ksiazkach praktycznie kazdej pisze ze pierwsze objawy ciazy to nudnosci, slinotok i wymioty.
A jak sie czuje, mam zapachowstret, od miesiaca nie jem wogole mięsa ale naszczęście uzupelniam to jedzieniem duzej ilosci nabialu, warzyw i owocow. Nie pije wogole herbaty - odrzucilo mnie od mojej ulubionej z cytryna w to miejsce weszly soki i jogurty, mleko i pochodne mleka. Wymioty mam od 2,5 tygodnia ale najczesciej tzw puste czyli tylko targa a w efekcie z zoladka nic nie wychodzi, czasem jak popoludniu mnie zlapie no to juz z jakas tam trescia. Zadnych bolesci nie mam pozatym ze caly czas mam wrazenie ze zoladek nie pracuje jak powinien ale pocieszam sie ze miesiac juz powinnam nmiec z tym spokoj. No i bardzo duuuuuzo spie czasem ląduje w lózku już o 19 i tak do rana ) Nie chce zapeszac... ale mi sie ten slinotok cos stabilizuje i zmniejszam może sie to skończy niedlugo - oby ). Ja niestety tej sliny nie jestem w stanie przelknac ... bo powoduje wymioty u mnie .... Powiem szczerze Wizaz to Wizaz .... wiecej osob wiecej wlasnych doswiadczen. Jeszcze raz Wam dziekuje
Wiatj
Ja tez mam mdlosci, ktore towarzysza mi 24 h na dobe....ustepuja na jakies 5 minut jaks cos zjem ale znim usiade do stolu to musze sie zmuszac bo zapach jedzenia mnie tak drazni ze wolabym nic nie jesc ale razsadek podpowiada ze musze jesc dla robaczka w srodku Lodoweczke omijam szerokim lukiem bo zapachy sa zbyt intensywne.....o miesku nawet nie bede wspominac bo poprsotu nie moge na nie patrzec.... Aha zapomnialabym dodac ze pochlaniam ogromne ilosci wody mineralnej i to wiaze z tym ze jestm czestym gosciem w wc.....tak jak wczoraj wybralam sie ze slubnym na spacer i co.......po 20 minutach juz wolalam do wc...normalnie paranoja A co do spanka to cos mi sie poprzestawialo bo budze sie zawsze o 5 nad ranem i pozniej jakos mam problem ze snem .Slinka tez jest w wiekszej ilosci ale nie w takiej zeby mi przeszkadzala....jak narazie No to Ci wspolczuje bo nie dosyc ze wymoity to jeszcze slina powodujaca mdlosci ....ja sie pocieszam ze wszytsko z czasem przejdzie.Zycze wszytskiego dobrego i mniejszego slinotoku
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 11:07   #10
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

Justyna-Viola, ja znowu nie bardzo wode mineralna moze dlatego ze bezsmakowa, stad predzej soki np. jednodniowy marfefkowy albo wyciskane z pomaranczy lub grapefruita. Czasem jak mnie cos napadnie to napije sie wody ale musi byc z babelkami. Ja powiem tak ze jak chodze dosc wczesnie spac to budze sie tak od 5 rano i tylko drzemie albo leze do wstania. A wstaje 6:15 do pracy. ja chybna dlatego rzadko bywa w WC bo moj slinotok wyciaga ze mnie plyny - hmm lepsze chyba WC
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 13:12   #11
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

Bafi@Home a ja w przeciwienstwie do Ciebie tylko mineralke.....choc czasem zdarzy mi sie wypic jakis soczek.....ale pochalnaim tez duze ilosci owocow bo przynjamniej po nich mniej mnie mdli .Ja wlasnie koncze studia i zajecia mam raz w tygodniu wiec siedze sobie w domku i "płodze" prace mgr....z wielkimi bolami...bo takiego mam lenia Ale co do moich dolegliwosci to boli mnie glowa i to dosc mocno, tylko ze moze to z powodu przesilenia wiosennego...mam taka nadzieje.Ale swietnie sobie powiązalas slinotok z mniejszym uczeszczaniem do wc usmialam sie
Pozdrawiam Cie cieplutko
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-30, 14:13   #12
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

Justyna-Viola hehe ale ci fajnie ja jestem na 3 roku studiow zaocznych 6 semstr, i jak narazie z mojego wzorowego uczestnictwa na zajeciach, przestalambyc wzorowa, poranne mdlosci tak mi dokuczaly ze pol soboty spedzilam w lozku. Ale czasem moze nawet najbardziej wytrwala dac sobie luz. A tak to godze praca zawodowa, obecnie stukam z pracy pomimo mojego nicka ... nie powiem ze czasem mnie korci pojsc na jakies tygodniowe zwolnienie, ale kolezanka obok sie pochorowala wiec to ja jestem na stanowisku co by ja zastepowac ... ech taki zywot ciezarnej dobrze, ze umiemy z naszych dolegliwosci sie posmiac )
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 17:10   #13
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

Witaj Bafi@Home
Ojj nie martw sie jak opuscisz kilka zajec to sie nic nie stanie.....cos wiem na ten temat bo nie naleze do chodzacych na wyklady .Teraz najwazniejsze jest nasze zdrowko i samopoczucie.Dzis normlanie nie wiem co to mdlosci ......odpukac...bo pewnie jutro ze zdwojona sila mnie dopadna.....A Ty jak sobie radzisz z mdlosciami?Bo ja jakos jeszcze nie znalazalm sposobu A slinka jakos mi sie zmniejszyla
Zycze zdrowka i duzo usmiechu na buzce
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 18:06   #14
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

Witaj Justyna-Viola
Ja tez mam takie dni wczoraj np zadnych sensacji dzisiaj za to zaraz z rana pierwszy i po poludniu drugi - heh badan przede mna a badan, dzisiaj lekarz zalozyl mi karte ciazy. Musze zrobic badanie na poziom hormonu tarczycy bo mam podejrzenie nadczynnosci, zbadal mi dzisiejsze cisnienie i bylo wyzsze 190/90 hmm no coz troche latania mnie czeka. Kolejna wizyta za 3 tygodnie z kolejnymi badaniami morfologicznymi A jak u ciebie?
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 22:54   #15
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

Cytat:
Napisane przez Bafi@Home
Witaj Justyna-Viola
Ja tez mam takie dni wczoraj np zadnych sensacji dzisiaj za to zaraz z rana pierwszy i po poludniu drugi - heh badan przede mna a badan, dzisiaj lekarz zalozyl mi karte ciazy. Musze zrobic badanie na poziom hormonu tarczycy bo mam podejrzenie nadczynnosci, zbadal mi dzisiejsze cisnienie i bylo wyzsze 190/90 hmm no coz troche latania mnie czeka. Kolejna wizyta za 3 tygodnie z kolejnymi badaniami morfologicznymi A jak u ciebie?
Witaj Bafi@Home
A nie mowialm zapeszylam z tymi mdlosciami bo juz mnie dopadly ale w wersji minmalnej wiec nie jest tak zle.ale juz mowilam do slubnego ze jaki to przyjemny dzien bez mdlosci .Na moje oko jestm w 5 tc-mowie na moje oko poniewaz to sa moje kalkulacje bo do lekarza wybieram sie w czwartek wiec wszytsko sie wyjasni .Tak wiec z badan ktore robilam to tylko na toksoplazmoze i przeciwciala(chyab ze to to samo ) a slubnego wyslalam na badanie krwi poniewaz ja mam rh "-" wiec istnieje ryzyko konfliktu poniewaz najwieciej ludzi ma rh "+" wiec okaze sie wszytsko w srode jak odbiore wyniki.Z tego co widze to Ty juz "dalej" jestes w ciazy niz ja-ale ktory to juz tydzien Ci leci????
Pozdrawiam cieplutko
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 17:29   #16
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Dziewczyny, która z was w pierwszym trymestrze ciąży miała ślinotok

U mnie to drugi misiac in. 8 tydzien zaczyna sie 9 pocieszam sie ze to jeszcze miesiac tych dolegliwosci. Ja tez mam rh- i bede powtarzac badanie gdyz jest mala niezgodnosc bo w wieku 7 lat mialam to przyjemnosc byc w szpitalu i tam na wypisie mam wpisane rh+ no coz trzeba sie bedzie pokluc jeszcze raz - i tak mam za 3 tygodnie przyjsc z kolejnymi wynikami badan jak zwykle tylko ze teraz tylko zwykla morfologia bez ulepszaczy a i tak mnie czeka troche lazenia jak pisalam wczesniej Pozdrawiam
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.