PILNE-dot.tabletek anty! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-18, 08:59   #1
kahulciak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 13
Exclamation

PILNE-dot.tabletek anty!


PIsze do wszystkich ktorzy byc moze mieli podobny problem albo znaja sie na tym lepiej ode mnie.Ginekolog przepisal mi tabletki antykoncepcyjne-mam bardzo dlugie obfite a przede wszystkim bolesne miesiaczkiCzekalalm wiec do pierwszego dnia cyklu zeby zaczac je brac.Okres mialalm dostac w poniedzialek 16stycznia,dostalalm jednak wczoraj(17.01).Juz okolo 2 dni przed tym terminem pobolewal mnie brzuszek(jak zwykle przed,w trakcie nasilal sie niemilosiernie).W zwiazku z tym ze dostalalm go wczoraj wzielam pierwsza tabletke.Dzis jest drugi dzien a ja ani przez cala noc ani od rana nie mam zadnego plamienia.Dziwi mnie to bardzo poniewaz z reguly moj pierwszy dzien okresu byl dosc skromny a od nocy z 1 na 2 dzien zaczynaly sie bole i obfite krwawienia.A tymczasem nic..dlatego moje pytanie dotyczy tego czy powinnam dzis wziac druga tabletke?moze po prostu ta pierwsza wzielam za wczesnie?To pierwsze hormony jakie biore wiec nie wiem jak moj organizm na nie raguje.Prosze o pilna odpowiedz.
kahulciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 09:16   #2
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Cytat:
Napisane przez kahulciak
PIsze do wszystkich ktorzy byc moze mieli podobny problem albo znaja sie na tym lepiej ode mnie.Ginekolog przepisal mi tabletki antykoncepcyjne-mam bardzo dlugie obfite a przede wszystkim bolesne miesiaczkiCzekalalm wiec do pierwszego dnia cyklu zeby zaczac je brac.Okres mialalm dostac w poniedzialek 16stycznia,dostalalm jednak wczoraj(17.01).Juz okolo 2 dni przed tym terminem pobolewal mnie brzuszek(jak zwykle przed,w trakcie nasilal sie niemilosiernie).W zwiazku z tym ze dostalalm go wczoraj wzielam pierwsza tabletke.Dzis jest drugi dzien a ja ani przez cala noc ani od rana nie mam zadnego plamienia.Dziwi mnie to bardzo poniewaz z reguly moj pierwszy dzien okresu byl dosc skromny a od nocy z 1 na 2 dzien zaczynaly sie bole i obfite krwawienia.A tymczasem nic..dlatego moje pytanie dotyczy tego czy powinnam dzis wziac druga tabletke?moze po prostu ta pierwsza wzielam za wczesnie?To pierwsze hormony jakie biore wiec nie wiem jak moj organizm na nie raguje.Prosze o pilna odpowiedz.
Jesli przyjelas pierwsza tabletke w pierwszy dzien wystapienia krwanienia, postapilas prawidlowo, przyjmij kolejna.

Mialam podobna reakcje, po przyjeciu pierwszej pigulki zaniklo krwawienie, powrocilo po 2 dniach, a od kolejnego cyklu wszystko wrocilo do normy.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 21:48   #3
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Czy może mi ktoś opisać jak wyglądają objawy po przyjęciu pierwszych tabletek?
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 22:52   #4
żabusia
Raczkowanie
 
Avatar żabusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 33
GG do żabusia
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Po przyjęciu kilku pierwszych tabletek mogą się już pojawić typowe efekty uboczne, te najczęściej spotykane (plamienia, przedłużenie lub skrócenie okresu, nudności, wymioty, bóle piersi, głowy itd.), ale równie dobrze mogą nie wystąpić żadne. Na pewno potrzeba kilka dni, aby hormony zaczęły dawać się we znaki naszemu organizmowi.
Ja np. nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych do połowy opakowania, kiedy to zaczęły boleć mnie piersi. Innych na szczęście nie miałam i póki co nie mam, a jestem obecnie w połowie drugiego listka. Ale praktycznie przez trzy pierwsze opakowania może się coś pojawić.
Nie jest to objęte żadną regułą, każdy organizm indywidualnie reaguje na tabletki, więc nie da się jednoznacznie nic określić.
__________________
..::twórz swoje życie, nie kopiuj go::..

żabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 09:30   #5
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Dzieki Jedna z Wizażanek wspominała, ze ''suchość'' to przy tabletkach norma. Jak to rozumieć? W pochwie cały czas jest taki śluz jak tuż przed i po miesiączce, czyli praktyczny brak nawilżenia? Aaa, i przy okazji jaki było u Ciebie z libido? Bo jak rozumiem, najczęściej albo wystepuje masa objawówo ubocznych, albo przktycznieżadne, tak więc libido również nie spada
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 13:16   #6
żabusia
Raczkowanie
 
Avatar żabusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 33
GG do żabusia
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Tak, tabletki często powodują suchość. To normalne. Ale myślę, że dużo też zależy od pieszczot, bo przecież przy podnieceniu wytwarzamy dodatkowo śluz poślizgowy Z tego, co wiem, to tabletki małoestrogenowe najczęściej wpływają na to, że tego śluzu jest mało. No, ale przecież są żele nawilżające i inne takie
Libido póki co mi się nie zmieniło. Ale różnie to bywa.. czasami dziewczyny się skarżą, że libido spadło, inne z kolei się cieszą, że wzrosło (choć bywa też, że dopiero po jakimś czasie). Jak widać wszystko jest uzależnione od organizmu...i wydaje mi się, że też od kontaktu między partnerami.
__________________
..::twórz swoje życie, nie kopiuj go::..

żabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 13:35   #7
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Tyle pytam, bo za tydzień mam wizytę do ginekologa własnie po tabletki Moje pierwsze Tylko tak sie zastanawiam... z moim TŻ współżyjemy kilka razy w miesiącu- czy w takim wypadku opłaca mi się stosować pigułki...? Ale co tam, wypróbuje, za kilka miesięcy ślub, więc chcę się przyzwyczaić Mam też pytanie za 100 pkt.- głupie, ale cóż..., nie mam kogo zapytać... Dotychczas stosowaliśmy tylko prezerwatywy, więc...hm... czy po wytrysku w pochwie, kiedy będę ''na pigułkach'' , należy od razu usunąć nasienie z pochwy czy można to zrobic niejako przy okazji wizyty w toalecie? Chodzi mi o to jak długo sperma może pozostawać w pochwie...?
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-19, 15:35   #8
kahulciak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 13
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Hmm..Tu powtornie autorka watku.Chcialam z gory podziekowac tej osobie ktora raczyla odpowiedziec no maja prosbe.Bo rzeczywiscie ta sprawa nie lada mnie zmartwila i martwiSZkoda ze pozostale odpowiedzi nie maja z moja prosba nic wspolnego.To przykre bo gdy sprawdzam watek i widze zwiekszajaca sie liczbe odpowiedzi to zawsze mam nadzieje ze ktos rzeczywiscie odniosl sie do mojego problemu w kazdym razie na to liczylam..Dziekuej tylko Intuicji
kahulciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 15:38   #9
Agucia
Raczkowanie
 
Avatar Agucia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 289
GG do Agucia
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Ja uważam trochę inaczej. Stosuję tabletki z przerwami oczywiście od dobrych 10 lat. Były to różne tabletki, i zauważyłam , że nie powodują one wcale "suchości", wręcz przeciwnie.
Agucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 15:41   #10
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Ja podpinam się pod ten wątek, bo cały czas jest ''na górze''. Mam drobne pytania i nie chcę na każdą moją ''bzdurę'' zakładać odobnego wątku.
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 14:33   #11
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

tak powinnas normalnie przymmowac tabletki dalej.. nawet jak bys wziela dwa dni wczesniej niz okres to nic sie nie stanie wrecz przeciwnie antykoncepcja jest zachowana.. gorzej jak bys wziela drugiego dnia okresu albo 4 wtedy tydzien by bylo trzeba odczekac.. a tak jest ok jesli chcemy przesuwac przyjmowanie tabeletek zawsze wstecz a nie do przodu
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-20, 15:03   #12
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

witam mam pytanko. Ostatnio spóżniał mi się okres i postanowiłam zrobić sobie test wyszedł negatywny.
Wczoraj miałam plamienie i zastanawiałam się czy to okres a może tylko plamienie. W tym miesiacu chciałam rozpocząć opakowanie tabletek anty (pierwsze opakowanie). Czy czekac kolejny miesiąc narozpoczęcie tych tabletek ?

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2009-11-11 o 22:49
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 18:12   #13
żabusia
Raczkowanie
 
Avatar żabusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 33
GG do żabusia
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

kahulciak, Intuicja dała chyba wyczerpującą odpowiedź Bynajmniej tak mi się wydawało. Moja koleżanka miała taką sytuację jak Ty, czyli po pierwszej tabletce okres jej się skończył i już. Organizm różnie reaguje na hormony i trzeba być tego świadomym. Za to podczas kolejnej miesiączki mało nie dostała zawału, kiedy wydaliła z siebie jakby zlepek błonek. Lekarka stwierdziła, że to złuszczona błona macicy, która pozostała jeszcze z poprzedniego cyklu.


Sovilo, sperma może postać w Tobie, nie musisz od razu biec do łazienki i się myć Nie ma określonego czasu, jak długo może pozostać w pochwie...będzie wypływać sobie spokojnie, swoim tempem
__________________
..::twórz swoje życie, nie kopiuj go::..

żabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 18:30   #14
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Czyli czy nie zrobie żle zarywajac w 2 - 5 ? dniu okresu tabletke anty dodoatkowo zabezpieczajac sie przez pierwszy tydzien ?? Radzicie poczekac az ten okres się rozwinie ?

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2009-11-11 o 22:50
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 18:53   #15
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

joaa- moim zdaniem powinnas już raczej poczekać do następnego miesiąca, tym bardziej że miałoby to być pierwsze opakowanie tabletek. Skoro już i tak nie wzięłaś tabletki w pierwszy dzień, to lepiej nie mieszać w organizmie.
Pozdrawiam
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 20:07   #16
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

ok. dziekuje

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2009-11-11 o 22:50
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 20:20   #17
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Cytat:
Napisane przez żabusia
kahulciak, Intuicja dała chyba wyczerpującą odpowiedź Bynajmniej tak mi się wydawało. Moja koleżanka miała taką sytuację jak Ty, czyli po pierwszej tabletce okres jej się skończył i już. Organizm różnie reaguje na hormony i trzeba być tego świadomym. Za to podczas kolejnej miesiączki mało nie dostała zawału, kiedy wydaliła z siebie jakby zlepek błonek. Lekarka stwierdziła, że to złuszczona błona macicy, która pozostała jeszcze z poprzedniego cyklu.


Sovilo, sperma może postać w Tobie, nie musisz od razu biec do łazienki i się myć Nie ma określonego czasu, jak długo może pozostać w pochwie...będzie wypływać sobie spokojnie, swoim tempem
Żabusiu- dziękuję, kolejny raz pomogłaś mi i odpowiedziałas na moje pytanie
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 21:59   #18
pudzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Mam Pytanie W Moim Krwawieniu Pojawiac Sie Zaczely Taie Malutkie Skrzepy Krwi Jestem Teraz W Trakcie Przerwy 7 Dniowej Po Pierwszym Opakowaniu Microgyonu21 Pomozcie Bo Nie Wiem Co Robic...
pudzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 00:20   #19
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Tez tak mialam wiesz?i nawet watek zalozylam z podobnym opisem
Po 2 opakowaniu okres byl normlany tzn bez tych skrzepow.
Pamietam ze wtedy Wizazanki pisaly zeby isc z tym do lekarza i na usg,ale ja przed przepisaniem 1 opakowania mialam to usg robione...
Mysle ze nie ma co panikowac,spokojnie poczekaj do 2 okresu.
Pozdrawiam
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-03, 13:44   #20
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: PILNE-dot.tabletek anty!

Ja przy pierwszym opakowaniu tabletek miałam plamienia przez cały cykl, ale przy drugim opakowaniu już ustąpiły
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.