Kiedy najlepiej myć włosy ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-12, 20:29   #1
Nocute_girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1

Kiedy najlepiej myć włosy ?


Kiedy najlepiej myć włosy ?

Chodzi mi czy lepiej myć rano, czy wieczorem ? Nie patrzycie na to, że np. rano trzeba wcześniej wstać i można się przeziębić. Zwrócicie uwagę na to, co jest lepsze dla włosów i dlaczego. Proszę dłuższe wypowiedzi na ten temat i dobrze, by było gdyby odpowiedziały mi na to pytanie osoby, które chociaż trochę się znają.
Nocute_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 21:50   #2
novelove
Zakorzenienie
 
Avatar novelove
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z Bałtyku :)
Wiadomości: 3 526
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

ani tak, ani tak niedobrze
rano->musisz wysuszyć (włoski nie szaleją za tym)
wieczorem->idziesz spać z mokrymi. włosy obcierają się o poduszkę i w jakiś tam sposób je to krzywdzi
__________________
01.03-Palette c10
novelove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 21:58   #3
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

Ja wolę myć rano, bo włosy mi się szybko przetłuszczają. Teraz jak jest wiosna to wychodzę w mokrych by sobie wyschły na słońcu, zimą myję w zależności od godziny zajęć. Jak mam na późniejszą godzinę to myję rano i suszę zimnym nawiewem. Nie chodzę spać w mokrych włosach, bo na drugi dzień włosy są tragiczne.
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 09:35   #4
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

złoty środek? prosze bardzo umyj na wieczór, np ok 19 i zostaw do wyschnięcia, a do 22-23 na pewno będa suche. Nie użyjesz suszarki, wiec ich nie przesuszysz, nie pojdziesz spac z mokrymi, to im nie zafundujesz mechanicznych uszkodzen a rano beda czyste, bo przez noc nie mają sie jak pobrudzic. Chyba, ze Ci sie okropnie przetłuszczaja, to wiadomo, trzeba myc rano i suszyc.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 09:39   #5
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

albo rano jak masz wiecej czasu albo wczesniej wieczorem ja wlasnie tak robie
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 10:32   #6
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

od jakiegoś roku myję wlosy wieczorem i zostawiam je do wyschnięcia. czasem zdarzy mi się pójść spać w mokrych, ale jakoś nie zauważylam zeby włosy na tym ucierpialy
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 11:29   #7
carpee_88
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

Cytat:
Napisane przez Nocute_girl Pokaż wiadomość
Kiedy najlepiej myć włosy ?

Chodzi mi czy lepiej myć rano, czy wieczorem ? Nie patrzycie na to, że np. rano trzeba wcześniej wstać i można się przeziębić. Zwrócicie uwagę na to, co jest lepsze dla włosów i dlaczego. Proszę dłuższe wypowiedzi na ten temat i dobrze, by było gdyby odpowiedziały mi na to pytanie osoby, które chociaż trochę się znają.


Tak naprawdę to wszystko zależy jakie masz włosy. Jeśli włosy szybko Ci się przetłuszczają, to lepiej myć zdecydowanie rano.
Natomiast jeśli nie, to lepszym wyjściem będzie mycie wieczorem, wtedy dodatkowo można sobie zrobić jakąś kurację odżywczą na włosy....
tak mi się wydaje.
carpee_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 12:47   #8
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
albo rano jak masz wiecej czasu albo wczesniej wieczorem ja wlasnie tak robie
I ja Identycznie Zależy od czasu. W tygodniu wieczorem i nigdy nie kładę się spać z mokrymi, raczej z wilgotnymi. W sobotę i niedzielę mogę sobie pozwolić na mycie rano - zdążą wyschnąć same.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 15:09   #9
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
I ja Identycznie Zależy od czasu. W tygodniu wieczorem i nigdy nie kładę się spać z mokrymi, raczej z wilgotnymi. W sobotę i niedzielę mogę sobie pozwolić na mycie rano - zdążą wyschnąć same.
dokladnie w zyciu nie pojde spac z mokrymi tak samo w zyciu nie wyjde jesli nie przeprowadzilam wszystkich zabiegow
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 08:47   #10
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

Cytat:
Napisane przez Nocute_girl Pokaż wiadomość
Kiedy najlepiej myć włosy ?

Chodzi mi czy lepiej myć rano, czy wieczorem ? Nie patrzycie na to, że np. rano trzeba wcześniej wstać i można się przeziębić. Zwrócicie uwagę na to, co jest lepsze dla włosów i dlaczego. Proszę dłuższe wypowiedzi na ten temat i dobrze, by było gdyby odpowiedziały mi na to pytanie osoby, które chociaż trochę się znają.
Witam, jestem fryzjerką więc jeśli interesuje Cie moja opinia to... Moim zdaniem patrząc z punktu 'dobra dla włosów':

Moim zdaniem rano ale pod warunkiem, że nie suszysz włosów.
Rano myjąc włosy masz je świeże cały dzień to stanowczo główna zaleta mycia rano ale co jest ważniejsze - włosy układają się naturalnie jeżeli są rozpuszczone - nie istnieje ryzyko uszkodzenia mokrych włosów (chyba, że je niewłaściwie rozczeszesz). Nawet związując je luźno gumką nie zniszczą się, mogą swobodnie wyschnąć, 'oddychają'.
A wieczorem? Umyjesz włosy, z mokrymi lub wilgotnymi zazwyczaj kładziesz się spać, włosy źle schną - dłużej bo leżysz na mokrej poduszce dodatkowo zaginają się, łamią, rano wstajesz z 'szopą' we wszystkie strony, włosy są poodgniatane w nienaturalny sposób. Mi np ZAWSZE ROBI SIĘ GNIAZDO NA CZUBKU a grzywka jest jakaś nastroszona i taka nieświeża. No i rano skóra już jest nieco tłusta i 'nie oddycha' świeżym powietrzem.

Takie moje zdanie
Ja myję włosy rano, zawsze i codziennie, nawet w zimę nie suszę włosów.
Jak mam na 8 do pracy - wstaję o 6:30, myję włosy, nakładam odżywkę, spłukuję, nakładam turban, w tym czasie myje twarz, zęby, robie makijaż, włosy już są odsączone z nadmiaru wody więc zdejmuję turban, delikatnie rozczesuję włosy, spryskuję czymś ochronnym lub nakładam jakieś serum, akurat jest 7:15 ubieram sie, wypijam jogurt i do pracy.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 12:55   #11
VikiCristina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 15
Smile Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

ja myję rano i zostawiam do samoistnego wyschnięcia, czytaj szuszy je wiatr

opcja z umyciem koło 19 bez suszary też fajna
VikiCristina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 14:50   #12
MissWeroniqa
Przyczajenie
 
Avatar MissWeroniqa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 23
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

Ja myję włosy zawsze wieczorem, nie ma innej opcji. Jestem totalnym śpiochem nie ma opcji żebym wstała nawet pół godziny wcześniej żeby umyć włosy. Myję włosy zawsze około 19, i daję im naturalnie wyschnąć. Ale uważam że jeśli komuś bardzo się przetłuszczają włosy to powinien je myć rano, włosy na pewno będą świeże przez cały dzień
MissWeroniqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 17:09   #13
Raija80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 338
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Pokaż wiadomość
Ja myję włosy rano, zawsze i codziennie, nawet w zimę nie suszę włosów.
Jak mam na 8 do pracy - wstaję o 6:30, myję włosy, nakładam odżywkę, spłukuję, nakładam turban, w tym czasie myje twarz, zęby, robie makijaż, włosy już są odsączone z nadmiaru wody więc zdejmuję turban, delikatnie rozczesuję włosy, spryskuję czymś ochronnym lub nakładam jakieś serum, akurat jest 7:15 ubieram sie, wypijam jogurt i do pracy.
Z tego co piszesz to włosy wysychają Ci w 45 minut. Jak ja Ci zazdroszczę Jak Ty to robisz? Czy dobrze zrozumiałam, że ten turban to trzymasz 45 minut do tej 7:15? Dopytuję tak, bo mam cienkie, długie włosy, ale czas schnięcia to zwykle 1,5 h - 2 h i chciałabym ten czas maksymalnie skrócić, bo też lubię myć włosy rano, a nie chcę ich katować suszarką.
Raija80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 16:50   #14
jetaime
Raczkowanie
 
Avatar jetaime
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 379
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

Ja zawsze zimą myję wieczorem, zostawiam do wyschnięcia i kładę się spać, zazwyczaj bez suszenia
Ale latem mam więcej energii do życia i myję rano, wtedy też czasami schną mi na słońcu itp., czyli tak jak pisały dziewczyny
Jak dla mnie to są optymalne rozwiązania.
jetaime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 19:57   #15
meflina
Zadomowienie
 
Avatar meflina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 914
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

ja zawsze myję wieczorem , jak kładę sie spać , są już suche
__________________
odchudzanie
72 68 67 66 65 60...57 56 55 54 53 52 50



'Być kobietą to strasznie trudne zajęcie,
bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami'
~J. Conrad
meflina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 10:45   #16
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

Ja myję zawsze wieczorem, koło 20-21 i o 23 mam suche nie wyobrażam sobie, żeby wyjść z mokrymi i dać im wyschnąć na słońcu. Przecież słońce bardzo niszczy włosy, tym bardziej mokre :O
To mniej więcej tak, jak wychodzisz z jeziora/morza/basenu latem i mokra kładziesz się na słońcu. Czasem aż czujesz jak słońce przypieka Ci skórę. To samo dzieje się z włosami, tylko że one nie mają żadnej ochrony przed szkodliwym działaniem słońca.
Inna sytuacja, że prostuję grzywkę i nie mogłabym wyjść z domu nie mając jej "zrobioniej" bo by mi się wywijała na wszystkie strony
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 10:56   #17
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

Robię tak, jak część z Was - myję wieczorem, ale na 2-3 godziny przed spaniem, żeby zdążyły wyschnąć (czyli w praktyce ok. 23, bo nie zdarza mi się chodzić spać przed pierwszą ). Mam też wtedy czas na położenie różnych specyfików, których nie należy zmywać od razu (typu Wax czy nafta). Unikam chodzenia spać z mokrymi, bo wtedy się gniotą, wywijają i rano nie mogłabym z nimi dojść do ładu. Nie wyobrażam sobie mycia włosów rano, bo żadna siła nie zmusiłaby mnie do wcześniejszego wstawania.
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 08:38   #18
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

a ja myje zawsze rano i nigdy nie susze
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 15:53   #19
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

Dla mnie najlepiej jest gdy umyję włosy tuż przed spaniem. Schną w nocy i rano są świeże.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-11, 16:36   #20
colourfulskys
Wtajemniczenie
 
Avatar colourfulskys
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 529
Dot.: Kiedy najlepiej myć włosy ?

A ja myję zawsze rano, są później świeże cały dzień. Szkoda tylko,że tak szybko się przetłuszczają.
___________________

Mówisz, że masz dość? To spójrz na tego pijaka pod sklepem, który ma tylko butelkę, która ma na etykiecie jakieś procenty i tylko w tym widzi sens. Spójrz na te wszystkie samotne, opuszczone dzieci, umierające z głodu. Spójrz na otaczający Cię świat, a dopiero później mów, że nie masz siły by żyć.

17.04.2010r
colourfulskys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.