Zagubiona 20latka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-09, 01:38   #1
KylieM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Unhappy

Zagubiona 20latka


Witam wszystkich

W tym roku kończe 20 lat i kończy mi się tez problem z trądzikiem. Czasami pale, a tak poza tym zdrowo sie odzywiam chodze spać wczesnie i nie pije alkoholu. Trądzik miałam od 12 roku życia aż do chwili obecnej i zostały mi mirkoskopijne dziurki troche przebarwień, chodziłam do dermatologów i kosmetyczek z tej racji mam jeden wielki bałagan w kosmetyczce i prosiłabym o porade co mam do niej dodać a co wyrzucić. Pozdrawiam i z góry dziękuje za rade.
A oto zawartość:

Krem nawilżająco-pielęgnazyjny SORAYA (stosuje 3-4 razy w tygodniu pod podkład)

Nivea Soft (stosuje dość rzadko)

fluid matujący Lirene nature matte 7h foundation

żel pod oczy i na powieki relaksujący EVA natura 18+ (stosuje codziennie na dzień)

Skinoren żel (codziennie na noc na trądzik a raczej zapobiegawczo przed nim bo mam już pare krostek ale jak przestaje go sotosować to trądzik wraca)

Tormentiol maść na wypryski punktowo

Korektor naturalny antybakteryjny SORAYA care&control

Garnier S.O.S na pryszcze Anti-spot pen

Ziaja SOPOT czasami dla poprawy kolorytu

masło kakaowe Ziaja (pod podkład)

NO -SCAR krem z masy perłowej (polecano mi na ślady po trądziku ale przy regularnym stosowaniu trądzik wrócił więc odstawiłam)

Lirene krem nawilżająco-ochronny SPF 30+ (stosuje na mróz)

Maseczka z Lipy z herbapolu (raz w tygodniu)

Pharmaceris T sebostatic krem normalizujący (mam stosowałam jakis czas ale nie stosuje ponieważ nie za bardzo nadaje się to pod podkład)

A oprócz tego w saszetkach mam:

Perfecta Clean&Care peeling drobnoziarnisty (2 razy w tygodniu, zbawiennie działa na trądzik, hamuje jego rozwój jak pilnuje sie z peelingiem to nic mi nie wyskakuje - taki sam efekt mam po mikrodermabrazji tylko ze po zabiegu utrzymje sie dłużej )

Maseczka rozgrzewająca Garniera z serii czysta skóra (zastosowałam raz i zastanawiam sie czy nie powinnam czyms tej skóry po tym nawilżyć bo jest sucha jak pieprz)

Maseczke oczyszczająca z EFEKTIMY nie wiem ile jest warta jeszcze nie stosowałam

Rival de loop PEEL OFF Maske Aloe Vera und Kamilienextrakt wyprodukowana przez rossmana chyba :P tez dobrze działa

I ostatnio kupiłam z tej serii Rival de loop REVITAL Straffungsmaske Q10 Holunderblutenextrakt ale zastanawiam sie czy to nie jest dla starszych,poza tym nie wiem czy trądzik nie powróci po takiej masecze. Czasami czuje że potrzebuje nawilżenia ale boje sie zaryzykować bo najczęsciej nawilzenie= powrót trądziku ale przeciez nie moge suszyć tak tej cery, bo pod oczami robią i sie juz pajączki przez to i nawet ten krem pod oczy który mam juz nie pomaga a gdy stosuję go w większej ilości to zmarszki znikają ale czerwone kropeczki trądziku mi wysakują jendym słowem dziwną mam tą cere i sama juz nie wiem jak ją pielęgnować pogubiałm się troche i proszę o radę POzdrawiam
KylieM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 13:44   #2
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: Zagubiona 20latka

Pozbądź się tej nieszczęsnej Nivei ! To najgorsze co może być. ;// Tłuste, nieskuteczne i masakrystycznie zapycha. Ale polecam do smarowania ust. Poza tym nieznalazłam u Ciebie żadnego toniku
Mam nadzieje że pamietasz o dokoładnym demakijażu? Bo nie widzę też mleczka ani płynu do tego.
Poza tym REVITAL Straffungsmaske Q10:
Q10 to `koenzym młodości` jest to dla starszych pań, zdecydowanie nie stosuj!

Nie wolno absolutnie przesuszać cery! Jeśli trądzik zniknął nie powinien już powrócić. Smaruj się dobrymi kremami nawilżającymi. Poza tym nie wiem po co fluid matujący skoro mówisz, że cerę masz przesuszoną.
Kup cały zestaw tonik, żel, krem, maseczkę jednej serii i nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj. I pij dużo wody. Rzuć palenie całkiem. Okropnie pogarsza stan cery. I możesz zajżeć do apteki i poprosić o preparat na skórę ( od razu włosy i pazokcie ). Najlepiej wpadnij na dział Biochemia i tam poszperaj po preparatach.

Jeśli chodzi o blizny polecam maść Contractubex. Po kilkunastu tygodniach widać efekty i przynajmniej mi nie podrażnia cery.
imposing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 20:29   #3
KylieM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Dot.: Zagubiona 20latka

Trądzik nie powinien juz powrócić, ale powraca, mimo iż wyeliminowałam z diety całkowicie czekolade i inne słodycze to ilekroć przestaje stosowac skinoren np przez 5 dni to już 6 dnia mam ropne wypryski średnicy 1cm lub większe i wyglądam jak święta niecudowna schodzi to jeszcze dłużej a za nim zejdzie to nowe wyskoczy. Coś okropnego. Do demakijażu stosuje kostke do mycia seba med lub tonik ogórkowy z ziaji. Skóre mam suchą ale tylko wtedy gdy stosuje maseczki peelingujące, i teoretycznie jak sie nie posmaruje kremem rano mam uczucie suchości ale skóra świeci się. i Jak posmaruje się kremem i nadmiar zbiorę wacikiem to po dwóch godzinach znowu sie świece. Dlatego kupiłam dzisiaj Krem nawilżający Długotrwały efekt matujący z Garniera i mam zamiar sotsować go pod podkład zamiast kremu SOraya kolagen+elastyna. A własnie Czy na ten krem Kolagen +elastyna pielęgnująco-nawlzający też nie jestem za młoda, chociaż kosmetyczka przekonywała mnie że jest w nim mało składników przeciwzmarszczkowych i moge go spokojnie stosować. Imposing a jaki nawilżający mi polecasz? Tzn jaką serie? Hmm jesli chodzi o tabletki to myślałam o Capivit Hydrocontrol tylko że tez sie zastanawiam czy nie jestem na te tabletki za młoda może jestem w błędzie, ale wole byc pewną Pozdrawiam i z góry dziękuję
KylieM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.