Żołnierz zawodowy - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-19, 21:38   #1
lloretdemar
Raczkowanie
 
Avatar lloretdemar
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 45

Żołnierz zawodowy - pytanie


Mam pytanie odnośnie pracy początkującego żołnierza (stopień szeregowy). Pytam, ponieważ mój TŻ niedługo będzie szukał pracy jako zawodowy żołnierz, a ja na to pytanie nie mogę znaleźc konkretnej odpowiedzi. Może któraś z was lepiej orientuje się w tej sprawie

- jak wygląda sytuacja mieszkaniowa zawodowego żołnierza? komu przysługuje dodatek mieszkaniowy? czy wojsko pokrywa jakąś częśc wynajmu czy wynajmuje całościowo np. kawalerkę?
lloretdemar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 22:37   #2
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Żołnierz zawodowy - pytanie

chyba kontraktowy...

Jest dodatek mieszkaniowy ale jego teraz ciężko dostać. Nie wiem czy to kwota zależna od jednostki czy z góry ustalona ale u mojego męża jest to 410zł chyba. Jak jest kawalerem to dostanie miejsce w internacie czy czymś innym co udostępnia jednostka. A może być też tak, że dostanie ileś tam na dojazdy jak za blisko miejsca zamieszkania. Tak jest u mojego tż w jednostce i w jednostce sąsiedniej do której przeniesiono dużo znajomych. Jeden dojeżdża 70km i dostał zwrot 130zł za dojazdy, mieszkaniówki nie bo odmówił przyjęcia mieszkania (oczywiście na czas trwania kontraktu) bo było mu za duże, żona pracuje więc jej przeprowadzka w grę nie wchodziła i czynsz 700zł.

https://www.wam.net.pl/swiadczenia_m...traktowej.html
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb

Edytowane przez bzyczka1
Czas edycji: 2015-02-19 o 22:38
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 23:06   #3
lloretdemar
Raczkowanie
 
Avatar lloretdemar
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 45
Dot.: Żołnierz zawodowy - pytanie

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
chyba kontraktowy...

Jest dodatek mieszkaniowy ale jego teraz ciężko dostać. Nie wiem czy to kwota zależna od jednostki czy z góry ustalona ale u mojego męża jest to 410zł chyba. Jak jest kawalerem to dostanie miejsce w internacie czy czymś innym co udostępnia jednostka. A może być też tak, że dostanie ileś tam na dojazdy jak za blisko miejsca zamieszkania. Tak jest u mojego tż w jednostce i w jednostce sąsiedniej do której przeniesiono dużo znajomych. Jeden dojeżdża 70km i dostał zwrot 130zł za dojazdy, mieszkaniówki nie bo odmówił przyjęcia mieszkania (oczywiście na czas trwania kontraktu) bo było mu za duże, żona pracuje więc jej przeprowadzka w grę nie wchodziła i czynsz 700zł.

https://www.wam.net.pl/swiadczenia_m...traktowej.html
Ciężko dostac tzn? Jakie wymagania trzeba spełnic, aby wojsko przyznało dodatek mieszkaniowy? Nie mówię o całkowitym wynajęciu mieszkania (chyba, że jest taka możliwosc?) tylko o "dopłacie" do wynajmu. Kompletnie się jeszcze nie orientuję w tych sprawach, dlatego jeśli możesz to proszę o wyjaśnienie Również o co chodzi z dodatkiem kontraktowym i kto go otrzymuje?
lloretdemar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 09:50   #4
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Żołnierz zawodowy - pytanie

Nie dodatek kontraktowy a żołnierz kontraktowy Kontrakt dostajesz na określony czas.

No tak jak napisałam, w pierwszej kolejności dostaje się lokal/pokój w internacie wojskowym, kasę za dojazdy a na końcu kasę. Mój tż jak jeszcze nie był mężem mógł zapomnieć o kasie, dostał miejsce w internacie za które płacił co miesiąc i tak było ze wszystkimi kawalerami. Nie dostaje się kasy również jak ma się własne mieszkanie, tzn własnościowe. Jak masz przyznaną kasę a wojsko znajdzie ci mieszkanie w swoich zasobach a ty odmówisz bo cię nie stać na płacenie za mieszkanie 800zł z rachunkami to zabierają ci i tą kasę którą dostajesz.

Poczytaj sobie w tym linku co podesłałam.
Tż już zdawał egzaminy czy dopiero zamierza się orientować w temacie zaciągnięcia?
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 10:31   #5
lloretdemar
Raczkowanie
 
Avatar lloretdemar
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 45
Dot.: Żołnierz zawodowy - pytanie

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Nie dodatek kontraktowy a żołnierz kontraktowy Kontrakt dostajesz na określony czas.

No tak jak napisałam, w pierwszej kolejności dostaje się lokal/pokój w internacie wojskowym, kasę za dojazdy a na końcu kasę. Mój tż jak jeszcze nie był mężem mógł zapomnieć o kasie, dostał miejsce w internacie za które płacił co miesiąc i tak było ze wszystkimi kawalerami. Nie dostaje się kasy również jak ma się własne mieszkanie, tzn własnościowe. Jak masz przyznaną kasę a wojsko znajdzie ci mieszkanie w swoich zasobach a ty odmówisz bo cię nie stać na płacenie za mieszkanie 800zł z rachunkami to zabierają ci i tą kasę którą dostajesz.

Poczytaj sobie w tym linku co podesłałam.
Tż już zdawał egzaminy czy dopiero zamierza się orientować w temacie zaciągnięcia?
Mój TŻ jest teraz w szkole przygotowawczej w korpusie szeregowych. Aktualnie jest w jednostce w mieście, gdzie ja studiuję, biorę pod uwagę taką możliwośc, że znajdzie tutaj pracę, albo będzie się dalej szkolił, więc będzie musiał tutaj wynając mieszkanie. Wiadomo więc, że wtedy razem chcielibyśmy to mieszkanie wynajmowac, bo ja obecnie i tak wynajmuję ze względu na studia Miałam taką nadzieję, że może wojsko mu dofinansuje chociaż jakąś częśc tego wynajmu. Ale widzę, że będzie ciężko...

Czy Twój mąż też zaczynał od szkoły przygotowawczej jako szeregowy, czy od razu szedł na studia? Też mnie to interesuje w jaki sposób później mój TŻ będzie podwyższał stopnie...
lloretdemar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 11:58   #6
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Żołnierz zawodowy - pytanie

mój mąż był objęty obowiązkową służba i stamtąd wyszedł ze stopniem. żadnej szkoły przygotowawczej nie było. O awans niestety jest ciężko w wojsku, do szkoły podoficerskiej ciężko się dostać. Najpierw trzeba pozdawać egzaminy w jednostce, strzelanie, wf i inne, dostać pozwolenie od dowódcy, papiery idą do Warszawy i wtedy decydują czy może zdawać do szkoły w Poznaniu. I to wszystko dopiero po 5 latach służby jest możliwe. A osób chętnych na jedno miejsce w szkole jest dziesiątki.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 08:00   #7
pedziwiatrka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9
Dot.: Żołnierz zawodowy - pytanie

Cześć Dziewczyny! Też jestem Żoną Żołnierza zawodowego. Postanowiłam stworzyć dla nas miejsce w sieci i założyłam stronę www.zonazolnierza.pl . Tam zdradzam tajniki naszego życia, ale też dzielę się tego, czego musiałam nauczyć się sama. Będzie o finansach w wojsku, praktyczne porady mieszkaniowe, dotyczące pracy. Śleździe, aby być na bieżąco również facebook www.facebook.pl/zonazolnierza .
pedziwiatrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-08 08:00:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.