Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-24, 14:04   #1
dalilda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 61
Exclamation

Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???


Od ok 2 lat mam implant antykoncepcyjny, założony został w Anglii. Obecnie przebywam na stałe w Polsce i szukam lekarza, który podjąłby sie wyciągnięcia implantu. Obdzwoniłam już chyba wszystkich ginekologów i chirurgów w powiecie ale niestety bezskutecznie Jeżeli, któraś z was miała wyciągany implant w Polsce proszę o podanie namiarów na lekarza.

Przeglądałam inne wątki o implancie antykoncepcyjnym ale potrzebnych mi informacji nie znalazłam. Dodałam też zapytanie jw. ale zostało bez odpowiedzi. Zgóry dziękuje za pomoc.
__________________
74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60
dalilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 19:26   #2
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

Może chirurg w przychodni? Idź do lekarza ogólnego przedstaw sytuację i poproś o skierowanie
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 14:28   #3
dalilda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 61
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

Skierowanie nic tu nie da, tego nie pokrywa NFZ więc szukam prywatnych lekarzy (chirurgów i ginekologów). Dowiadywałam się też w prywatnych klinikach ale też nikt nie miał wcześniej doczynienia z implantem
__________________
74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60
dalilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 11:56   #4
muszelka181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

hej witaj mam dokładnie ten sa problem, mam implant od 2 lat i chce wyciagnac go tu w polsce!nikt nie umial w okolicy szczecina wic polecialam do anglii na miesiac do rodziny wyciagnac ale nie chcieli, bo nie minelo 3 lata!!! mowilam ze mam problemy zdrowotne z implantem a oni zamiast wyciagac stwierdzili ze najpierw sprobuja wyeliminowac problemy zdrowotne, zebym wiedziala ze tak zrobia to powiedzialabym ze chce dziecko i tyle!wtedy wyciagaja!
teraz mieszkam w warszawie i chce tutaj kogos poszukac..
muszelka181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 21:00   #5
dalilda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 61
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

Ja mieszkam we Fromborku (na pn Polski, nad zalewem wiślanym) obecnie szukam lekarza w trójmieście ale to nic nie dało... Chyba też zacznę szukać w Warszawie Jeżeli znajdziesz jakiegoś lekarza, który się tego podejmie to daj znać W Anglii niechętnie wyciągają implant bo im to się nie opłaca! Z tym, że na jak Ci go zakładają to mówią, że w każdym momencie możesz go wyciągnąć (ale ale lepiej odczekać te 6 m-cy) a jak przychodzi co do czego to robią problemy... Ja sama chciałam go wyciągnąć no ale nie mogłam się dogadać z moim lekarzem. Głównym powodem były nieregularne krwawienia, to ta babka daje mi tabletki antytkoncepcyjne na wyregulowanie i mówi żeby poczekać jeszcze 2 m-ce i że jak dalej będę chciała go wyciągnąć to ok z tym, że jak poszłam za kilka miesięcy to ona znowu mi ten kit wciska, żeby jeszcze trochę poczekać... Jedyne co mi dała to recepte na 3 op tabletek anty hehe Miałam nadzieję, że po powrocie do Polski wyciągnę go bez problemu ale niestety...
__________________
74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60
dalilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 07:21   #6
muszelka181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

hej dalilda!ale nonsens z tymi tabletkami prawda??po co zakladac implant jesli i tak trzeba brac tabletki, po to go zajladalam zeby miec z tabletkami spokój, mi tak samo wcisneła taletki ale je olałam i nie wziełam , ja chce to wyciagnac, ogólnie jestem zadowolona z implantu gdyby nie te głupie krwawienia i tendencja do torbieli sie zrobiła, czasem mam okres przez miesiąc!pierwsze pół roku było super, potem sie zaczeło..10 maja ide na wizyte do jednej ginekolog mam nadzieje ze ona bedzie umiala to wyciagnąćdam ci znac jelsi cos znajde.. u nich w anglii po prostu trzaba powiedziec ze chcesz juz dziecko wtedy wyciagaja moja szwagierka tak zrobiła,i nie robili problemu, juz ma bejbika i jest zadowolona, zaraz po porodzie załozyła 2 raz implant, ja powiedzialam o tych krwawieniach i sie nie zgodzili wyciagac, w sumie ich rozumiem bo to sa koszty, i nie opłaca sie im tak wsadzac i wyciagac...poza krawawieniem masz inne skutki uboczne?
muszelka181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 09:48   #7
dalilda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 61
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

Poza nieregularnym krwawieniem to chyba trochę przytyłam ale może to być wina mojej diety albo niedoczynności tarczycy także nie wiem Przez jakiś czas wypadały mi włosy z tym, że to też mogło być spowodowane niedoczynnością Mam też guza na piersi (włókniaka), który moim zdaniem powiększa się przez chormony wydzielane z implanta. W Anglii przeważnie nie wycina się takich guzków więc tak też było w moim przypadku. Rozmawiałam z lekarzemw UK, który powiedział mi, że implant nie ma wpływu na takie guzki ale jak czytałam opinie polskich lekarzy w necie to wypowiadali się ze hormony antykoncepcyjne wspomagają ich wzrost. Osobiście wierzę bardziej polskim lekarzom Także usuwam implant i włókniaka



---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Dziś znalazłam lekarza, który się tego podejmie tj dr Rymkiewicz z Olsztyna, wyjmował już implanty, także nie będzie problemu

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Muszelka/ Po jakim czasie twoja siostra zaszła w ciąze?? Słyszałam, że po wyjęciu implanta powinno się odczekać kilka miesięcy.
__________________
74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60
dalilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 10:15   #8
muszelka181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

wyciągnął ci?
ja wlasie polecialam do londynu jutro mam wizyte i mam zamiar sie tego pozbyć.
moja szwagierka załozyla implant po urodzeniu dziecka od razu..
muszelka181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 13:11   #9
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

dziewczyny nie znalazłyście jeszcze jakiegos dr ktory usunąłby implant?Mam ten sam problem,jestem ze Ślaska((
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 11:20   #10
muszelka181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

hej ja usunełam ale niestety w londynie, wyciaganie duuuuuuuuuuuzo straszniejsze od zakladania...okropne!!
muszelka181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 10:04   #11
dalilda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 61
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

A ja jeszcze nie trochę się zmieniło w moim życiu także na razie nie zamierzam wyciągać w każdym bądź razie narazie krwawienie jakoś się unormowało tzn nie trwa więcej niż 7 dni

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Cytat:
Napisane przez malenkaa20 Pokaż wiadomość
dziewczyny nie znalazłyście jeszcze jakiegos dr ktory usunąłby implant?Mam ten sam problem,jestem ze Ślaska((
JA znalazłam ale w Olsztynie, także to za dalego dla Ciebie, proponuję dzwonić po wszystkich prywatnych gabinetach w większych miastach i pewnie jakiegoś znajdziesz
__________________
74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60
dalilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 19:53   #12
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

znalazłam...z tym że w Glasgow no ale jak się nie ma co sie lubi to się lubi co się ma
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 15:03   #13
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

juz po
teraz nastepny dylemat:co zamiast implantu?!
Ale jestem zadowolona,wkońcu normalna miesiączka(w życiu bym się nie spodziewała ze kiedykolwiek będę oczekiwać miesiączki hehe).
czuje sie zdecydowanie lepiej)))<happy>
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 10:31   #14
muszelka181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

no własnieco teraz zamiast ja czekam na okres juz 30 dni i nic...moze teraz bedzie jakas dluzsza przerwa po wyciagnięciu...
Malenkaa20 jak przebiegło u ciebie wyciagnięcie?
muszelka181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 18:40   #15
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

miałam jakis tydzien do wyjazdu z UK a jak na zlosc nikt nie chcial mi wyciagnac implantu w porach popoludniowych (od 8am do 5pm pracowalam) i jedyna opcja poprzez DROP-IN clinic czyli poprostu przyjsc i czekac na swoja kolej,po rozeznaniu w pl doszlam do wniosku ze trudno i wzielam dzien wolny,punkt 8 rano bylam na miejscu,patrze a tam dostalam nr....38.Byłam w szoku,ludzi jak mrowek,niektorzy przychodzili tylko po prezerwatywy bo im sie kupic w markecie nie chcialo ale nic.czekam.wkoncu babka mnie poprosila,sekretarka spisala maly wywiad a pielegniarka wzięła się "do pracy".Znieczuliła miejsce ale chyba niezbyt dobrze bo zaczelo dzialac z malym opoznieniem,miejsce w ktorym mialam implant tak mi "zmacala" ze az mialam malego siniaka.Naciela skore,wyciagnela,troche sie pomeczyla ale udalo sie.Zakleila trzema plasterkami takimi mini szwami jesli wiecie o co mi chodzi i tyle.Jak to pokazalam mamie(pielegniarce) powiedziala ze szwy trzymane za krotko i bedzie mala blizna ale to nic.Ogolnie:wyciagniecie nieprzyjemne ale napewno bezbolesne takze bez obaw jesli któraś z was jest przed.
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 14:20   #16
sombrero
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 6
GG do sombrero
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

No własnie ile czekałyście na "przybycie " okresu po wyciagnieciu implantu ? Ja czekam juz 40 dni!!!
sombrero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 22:22   #17
coco chanel
Raczkowanie
 
Avatar coco chanel
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 73
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

ja wyciagnelam tydzien temu w polsce a dokladniej w Sulecinie woj. lubuskie jakby ktoras z was miala potrzebe wyjac implant polecam doktora Kowalskiego. nic mnie to nie bolalo, doktor bardzo mily i kosztowalo mnie to tylko 50zl. Zabieg wyciagniecia implantu odbyl sie na oddziale ginekologiczno polozniczym w szpitalu, po wczesniejszym uzgodnieniu tego z doktorem. poszlam najpierw normalnie na badania cytologia i usg to bylo w piatek tez w szpitalu, bo doktor tam przyjmuje, ale prywatnie. za ta wizyte zaplacilam 50zl i umowilam sie na nastepny dzien na wyjecie implantu na oddziale za kolejne 50zl. wydaje mi sie ze to nie drogo. polecam tego lekarza! zadnych szwow, mala dziorka i to w miejscu gdzie wczesniej byla blizna po wlozeniu implantu, nie mialam siniaka! znieczulenie dzialalo dobrze, doktor sprawdzal czy dziala zanim zaczal przecinac skore, nakuwal igla a ja mowilam czy czuje. na koniec zakleil plasterkiem, a ja na nastepny dzien rano go zdjelam i zobaczylam malego strupka, taka kreseczka okolo 4mm. okres dostalam wczoraj, ale taki slabiutki, zauwazylam tez ze wychodza mi teraz pryszcze i pot ma inny zapach. jak mialam ten implant przez ponad rok to nie mialamnwogole okresu. najbardziej przeszkadzaly mi zmienne nastroje i nerwowosc, dlatego go wyjelam. i po tygodniu zauwazylam juz roznice, nie jestem taka spieta jak wczesniej, do wszystkiego podchodze bardziej na luzie, jestem bardziej "zrelaksowana", juz nie taka nerwowa jak wczesniej. moj koszmar sie skonczyl
coco chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 16:59   #18
muszelka181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

ja wyciagnelam implant w lipcu zeszlego roku
a w pazdzierniku zaszlam w ciazeniespodziewana oczywiscie
dzis mam 15 miesieczna coreczke
wiec uwazajcie bo po implancie mozna szybciej zajsc
muszelka181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 16:56   #19
anetaandreasik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

Cytat:
Napisane przez muszelka181 Pokaż wiadomość
hej ja usunełam ale niestety w londynie, wyciaganie duuuuuuuuuuuzo straszniejsze od zakladania...okropne!!
gdzie w londynie usuwalas? ja dzis bylam u zwylkego lekarza i mnie odeslal do familly planning!!!
anetaandreasik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-24, 19:39   #20
pralka3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

W zeszłym tygodniu, usuwałam implant. Poszłam do mojej przychodni, wytłumaczyłam o co chodzi i poprosiłam o skierowanie do PRZYCHODNI CHIRURGICZNEJ. Troche nasciemniałam, ze juz tam dzwoniłam i obiecali rzucić okiem tylko potrzeba skierowania. W chirurgicznej poprosiłam po prostu o usunięcie CIAŁA OBCEGO z ramienia. Oczywiście wytłumaczyłam o co chodzi. Wydrukowałam też ulotke implantu którą można znalesc na necie w języku polskim. Usuneli na miejscu. A szukałam prawie rok (bo przytyłam 18kg). Sprubujcie-moze u was tez tak da rade.
pralka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 08:40   #21
kminda
kminda
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 2
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

w Słupsku dr studziński ginekolog. prywatnie. usuwa i zakłada wszelkie rodzaju implanty oraz Mireny. Koszt usuniecia implantu 200zł.
kminda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 18:12   #22
ewa_tomkiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Dot.: Czy któraś z was miała wyciągany implant antykoncepcyjny???

Hej. Wiem ze minelo juz teoche czasu od twojej ostatniej wypowiedzi ale powiedz mi czy waga wrocila do normy?
ewa_tomkiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-18 19:12:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.