Pamiatki z podrozy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-23, 13:11   #31
skarbeczek002
Raczkowanie
 
Avatar skarbeczek002
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 116
Dot.: Pamiatki z podrozy

Ja się właśnie zastanawiam co bym mogła przywieźć sobie z Egiptu. Wycieczkę wykupiłam dosłownie 3 dni temu, ale znalazłam taki fajny wyjazd, że nawet długo znajomych nie musiałam namawiać. Za kilka dni wsiadamy w samolot i lecimy. Tak sobie myślę, może właśnie jakąś sziszę? Ponoć tam można kupić dużo rzeczy znanych projektantów? Ale chyba akurat na to się nie skuszę. Chciałabym coś co zawsze mi będzie o tych wakacjach przypominać.
skarbeczek002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 08:47   #32
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Pamiatki z podrozy

Kosmetyki (potrafię przekopać internety w wielu językach, żeby dowiedzieć się o regionalne marki produkujące z naturalnych składników), słodycze, zioła, oliwy, książki podróżnicze i przewodniki, na Reunionie siostra mi zrobiła niezwykły prezent w postaci naszyjnika i bransoletki z rzadkich szarych pereł. Teraz wyjeżdżam na Zakynthos i mam cel do znalezienia inny niż zwykle, suknia w stylu greckim, już dostałam porady od Wizażanki gdzie mogę szukać.
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 20:54   #33
Arkona
Raczkowanie
 
Avatar Arkona
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Pamiatki z podrozy

Ja preferuję zakupy kulinarne, lubię wziąć ze sobą do domu trochę smaków obcych miejsc. Czasami są to też lokalne kosmetyki i inne drobiazgi. Na swoim blogu pisałam o polecanych przeze mnie pamiątkach z Rosji i Francji.

Rosja: http://latajacaeuropa.blogspot.com/2...c-z-rosji.html
Francja: http://latajacaeuropa.blogspot.com/2...z-francji.html

Pozdrawiam, udanych zakupów
Arkona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 15:10   #34
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Pamiatki z podrozy

Cytat:
Napisane przez skarbeczek002 Pokaż wiadomość
Ja się właśnie zastanawiam co bym mogła przywieźć sobie z Egiptu. Wycieczkę wykupiłam dosłownie 3 dni temu, ale znalazłam taki fajny wyjazd, że nawet długo znajomych nie musiałam namawiać. Za kilka dni wsiadamy w samolot i lecimy. Tak sobie myślę, może właśnie jakąś sziszę? Ponoć tam można kupić dużo rzeczy znanych projektantów? Ale chyba akurat na to się nie skuszę. Chciałabym coś co zawsze mi będzie o tych wakacjach przypominać.
ha ha same podróby a nie znanych projektantów
byłam wiem
ja w Kairze kupiłam olejki zapachowe - podróbki znanych perfum i wiesz byłam z nich bardzo zadowolona, zapach bardzo długo się trzymał i w słoiczku i na skórze, w buteleczce zostało mi jeszcze odrobinę bo jakiś czas wogóle ich nie używałam i teraz po 4 latach jeszcze pachną tak samo jak na początku.
ja nie lubię kupowac pamiątek bo nigdy nie wiem co wziąć, bo wszędzie ten sam szit
najczęściej wybieram alkohol albo słodycze miejscowe.
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 18:30   #35
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pamiatki z podrozy

Ja przywożę zawsze pocztówki. Niestety ostatnio coraz trudniej się je kupuje. Oprócz widokówek, lubię też kupić słodycze, czy właśnie jakieś torebki z danego kraju.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 08:03   #36
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Pamiatki z podrozy

W niektórych krajach o ile sprzedaż podróbek jest dozwolona, to za ich zakup grożą spore kary, więc lepiej nie ryzykować. Jestem pewna co do Francji, ale dotyczy to chyba też innych krajów śródziemnomorskich.
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 21:45   #37
kofpaul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 175
Dot.: Pamiatki z podrozy

pamietam jak wracalismy z wakacji z Turcji to wszyscy od stop do glow w DG, CK, Michael Kors itp ubrani. Masakra jakas ...

A co do pamiatek z podrozy to ja takze zawsze przywoze jakies przyprawy, jedzonko, alkohol, ktorych u nas nie mozna kupic/sa trudne do kupienia. Fajnie po czasie cos ugotowac i popijac regionalne winko powspominac. Poza tym przywozimy wyposazenie do domu, od poduszeczek, obrusy, czy nawet szkalnki. cos co nam sie przyda i przywola wspomnienia, a nie bedzie zbieralo kurz na polce.
kofpaul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 08:42   #38
akantowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 288
Dot.: Pamiatki z podrozy

Cytat:
Napisane przez marysia bo tak Pokaż wiadomość
zwykle też kupuje przyprawy albo smakołyki jakieś specjalności regionalne dla rodziny i przyjaciół, zwłaszcza jak jadę na południe czy wschód. Teraz z Budapesztu przywiozłam tubki z pastami paprykowymi i paprykowo-pomidorowymi. Gotująca część rodziny: mama, brat, wujek byli baaaardzo zadowoleni
O tak, na mnie mama nakrzyczała, że w tym roku nie pojechaliśmy na Węgry i co ona ma dodawać jak robi jakieś sosy albo gulasze

A poza tym to czasem przywożę jakieś alkohole, najczęściej lokalne piwa/wina, zabieram jakiś co ładniejszy kamyczek np. z plaży, no i zbieram wszystkie bilety, mapki, etykietki i kapsle po piwach itd. Jeżdżę raczej z plecakiem, często stopem, więc mam i ograniczony budżet i miejsce, bo wszystko sama targam, ale z każdego miejsca coś mam
akantowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 09:30   #39
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Pamiatki z podrozy

A ja, poza standardowym magnesikiem na lodówkę, przywożę różne nasiona, pestki a czasami nawet gałązki rożnych roślin. Nie mam ogródka, nie jestem też zapalonym hodowcą kwiatów, ale fajnie mieć na balkonie i parapecie kawałek wakacji
Nie wszystkie "pamiątki" wylazły spod ziemi albo się przyjęły, ale limonka kaffir (Tajlandia), kroton (Tajlandia), strelicja (Madera), bugenwilla (Bułgaria), daktylowiec (Maroko), opuncja (Malta), jakieś-dziwne-coś (Indie) chyba nieźle się u mnie czują
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 10:30:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:31.