Czy wasi rodzice wykazali się kiedyś brakiem odpowiedzialności? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-27, 10:43   #61
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy wasi rodzice wykazali się kiedyś brakiem odpowiedzialności?

a ja nigdy nie zostawałam sama... dziwne
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 10:51   #62
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Czy wasi rodzice wykazali się kiedyś brakiem odpowiedzialności?

z koloni przywiozłam kiedyś piosenkę
- w parku łazienkowskim, gdzie motylek buja,
idzie pan pisarski i wyciąga chu -
steczkę jedwabną ...

zaśpiewałam w domu - nic

potem śpiewałam koleżance w drodze do szkoły, przechodnie patrzyli na mnie jak na idiotkę, a ja śpiewałam dalej ..
miałam wtedy granatową parasolkę, na której kulfonami wyhaftowane było imię, nazwisko i kwiatek (na różowo)

że też pozwolili tak głupio śpiewać i z taką parasolką chodzić
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 10:55   #63
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy wasi rodzice wykazali się kiedyś brakiem odpowiedzialności?

wyobraziłam to sobie
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 13:13   #64
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Czy wasi rodzice wykazali się kiedyś brakiem odpowiedzialności?

my na koloniach całą grupą dziewczyn śpiewałyśmy, chodząc po ulicach Buska-Zdroju, "straciłam cnotę bo co..." (przewaga dziewczyn 4-6 klasa)

i jeszcze przypomniało mi sie jak mama puściła mnie na podwórko ze starszą siostrą licząc na to, że się mną zajmie (ona 7 lat ja 2) efekt był taki, ze potem przez 2 godziny szukali mnie po osiedlu bo podobno "poszłam w świat" (tak im tłumaczyłam ) znaleźli mnie ponoć zasikaną, usmarkaną i nieźle wystraszoną - teraz jak o tym myślę to aż w szoku jestem, ze nikt z dorosłych (a przez ten czas musiałam przecież minąć przynajmniej kilka osób) nie zainteresował sie co tak małe dziecko robi samo
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 20:39   #65
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Czy wasi rodzice wykazali się kiedyś brakiem odpowiedzialności?

Ja pamiętam mnóstwo sytuacji z czasów dzieciństwa, które teraz powodują, że mam dreszcze. Za cholerę nie mogę zrozumieć, jak moja mama mogła mieć tak luźne podejście podczas wychowywania brzdąca i tak spięte gdy byłam już nastolatką

Kilka kwiatków z dzieciństwa
- bardzo dobrze pamiętam jak zostawałam sama w domu, jako totalnie mały dzieciuch. Nie pamiętam dokładnego wieku, ale pamiętam na przykład, że włączałam czajnik i wychodziłam z kuchni jak się gotował, bo bałam się... że wybuchnie. Więc zostawałam jako mały głuptas, dzieciuch, przedszkolak pewnie
- ponownie przedszkolak i pełna swoboda w bieganiu "po wsi", do koleżanek chociażby. Tu już bez fuksa, bo mam zaliczony wypadek przy przychodzeniu (przebieganiu.... na ślepo...) przez ulicę
- i absolutny hicior - mama wysłała mnie autobusem do siostry, pare godzin jazdy. Małe dziecko, bez opieki, bez karteczki z adresem, telefonem, czymkolwiek. Wyszłam z autobusu już na miejscu, siostra czekała w innym miejscu, zaczęłam się błąkać po wielkim dworcu. Dopiero po akcji poszukiwawczej i zaalarmowaniu służb na dworcu udało się nam odnaleźć



No i setki innych sytuacji, które teraz byłyby pewnie niedopuszczalne, ale wtedy (z tego co pamiętam) były normą. Dzieciaki latające sobie wolno po polach, lasach, budowach, stodołach, skaczące z belek pod sufitem na siano leżące dwa metry niżej Tyyyle rzeczy, które pójść źle, ale mimo wszystko tak dobrze to wspominam
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 20:46   #66
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czy wasi rodzice wykazali się kiedyś brakiem odpowiedzialności?

Ja jakos nie zostawalam sama w domu.
Raz zostalam z 6 lat starszym kuzynem, to zakapalismy pol dywanu stearyna, bo robilismy jakis tam eksperyment
I raczej nie latalam sama jako maluch.
Raz jeden tak, ale to tylko dlatego, ze ucieklam z przedszkola i lazilam z jednym kolega miedzy stawami. Wszyscy nas szukali a jak znalezli to byl armagedon Moj tata zawsze przytaczal te historie mowiac, ze tylko raz w zyciu wyprowadzilam go z rownowagi.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 22:36   #67
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Czy wasi rodzice wykazali się kiedyś brakiem odpowiedzialności?

Był jeden przypadek, za to z "przytupem". Ojciec nie odebrał mnie z przedszkola. Przeżyłam to bardzo, Pan woźny odprowadził mnie do domu, w którym nikogo nie było. Zamknięty dom. Mama w pracy, tata też poza domem. Na szczęście ciocia mieszkała niedaleko. Pamiętam jak dziś dźwięk dzwonka.

Nie zapominajcie o dzieciach pozostawionych w przedszkolu !
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-27, 23:22   #68
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Czy wasi rodzice wykazali się kiedyś brakiem odpowiedzialności?

Moja mama została kiedyś namówiona do pójścia na wagary. W żłobku.... Wsiadły w tramwaj i pojechały do innej dzielnicy. Cudem je znaleźli
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 15:07   #69
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy wasi rodzice wykazali się kiedyś brakiem odpowiedzialności?

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
i jeszcze przypomniało mi sie jak mama puściła mnie na podwórko ze starszą siostrą licząc na to, że się mną zajmie (ona 7 lat ja 2) efekt był taki, ze potem przez 2 godziny szukali mnie po osiedlu bo podobno "poszłam w świat" (tak im tłumaczyłam ) znaleźli mnie ponoć zasikaną, usmarkaną i nieźle wystraszoną - teraz jak o tym myślę to aż w szoku jestem, ze nikt z dorosłych (a przez ten czas musiałam przecież minąć przynajmniej kilka osób) nie zainteresował sie co tak małe dziecko robi samo
Ja poszłam z bratem na plac zabaw, brat miał 2 lata, ja 12. Wrócił z dziurą w głowie Do dziś dnia mam wyrzuty sumienia... on się bawił w piasku, ja huśtałam, w pewnym momencie podbiegł do mnie, dostał w głowę huśtawką, odrzut był tak duży, że wyleciał wysoko w powietrze i spadł, a w głowie zrobiła się dziura, pełno krwi itd. rety, jak ja z nim leciałam do domu wtedy Na szczęście nic poważnego się mu nie stało.
Ale nadal jak sobie to przypomnę to mam ciarki, chociaż brat ma już 24 lata

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Nie zapominajcie o dzieciach pozostawionych w przedszkolu !
Ja i moja koleżanka z klasy miałyśmy odbierać po szkole rodzeństwo z przedszkola - nie raz i nie dwa zapomniałyśmy.... siostrę koleżanki matka odebrała raz o 20:00 po powrocie z pracy, już nie z przedszkola tylko z domu pani przedszkolanki... a koleżanka dostała po tyłku za to Ja z reguły sobie przypominałam i jednak szłam po brata zanim moja mama wróciła do domu
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 20:11   #70
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Czy wasi rodzice wykazali się kiedyś brakiem odpowiedzialności?

Tak
I to nie raz
Niestety w nie tak fajnych sprawach jak pozwolenie chodzenie na dyskoteki czy "przymykanie oka" na wagary.
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 12:55   #71
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Czy wasi rodzice wykazali się kiedyś brakiem odpowiedzialności?

Moi rodzice raczej byli odpowiedzialnym rodzicami. Czasem przymykali oko na różne błahostki... Teraz sama jestem mamą i staram sie wychować moją córeczkę w odpowiedzialny i mądry sposób Ale uważam złym rozwiązaniem jest dziecku dużo zabraniać, lepiej dać mu trochę swobody i tłumaczyć co źle zrobiło
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-10 13:55:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:27.