Z innej beczki - butla gazowa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-10, 08:09   #1
JulaBura
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 82

Z innej beczki - butla gazowa?


Hej, sorry ze tak tu - nawet nie wiem czy dobrze, że tu a nie lepiej gdzie indziej Mam pytanie dot butli gazowych, ma kuchnie w miarę nową (2 lata) i kuchenkę gazową, gaz z butli i z ta butlą sporo niedogodności... jak mam sama wymienić to jest masakra...trzeba mieć full sił i sprytu, jak sobie radzicie? W jakich miejscach w domu macie "schowane" te butle?
JulaBura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 09:57   #2
Anusia : )( :
Zadomowienie
 
Avatar Anusia : )( :
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 732
Dot.: Z innej beczki - butla gazowa?

Jak wprowadziłam się do mojego mieszkanka to po wcześniejszych właścicielach została mi właśnie kuchnia gazowa wraz z butlą. Butla zamknięta była w szafce kuchennej sąsiadującej z kuchenką. Generalnie szybko się pozbyłam zarówno kuchenki jak i butli bo obawiam się trochę gazu w domu (i to z butli) i decydując się na zakup mieszkania zależało mi na bloku w którym nie ma gazu (ze względów bezpieczeństwa). Kuchnię sprzedałam znajomym a butlę oddałam do skupu, do firmy, która zajmuje się rozwożeniem gazu a nową kuchnię elektryczną wzięłam na raty
__________________
Zabiegana, zajęta, zapracowana,
ciągle niewyspana, ale szczęśliwa...


Anusia : )( : jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 10:31   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Z innej beczki - butla gazowa?

Cytat:
Napisane przez JulaBura Pokaż wiadomość
Hej, sorry ze tak tu - nawet nie wiem czy dobrze, że tu a nie lepiej gdzie indziej Mam pytanie dot butli gazowych, ma kuchnie w miarę nową (2 lata) i kuchenkę gazową, gaz z butli i z ta butlą sporo niedogodności... jak mam sama wymienić to jest masakra...trzeba mieć full sił i sprytu, jak sobie radzicie? W jakich miejscach w domu macie "schowane" te butle?
A z jakiego powodu musisz używać butli?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 10:29   #4
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Z innej beczki - butla gazowa?

Ja też mam kuchnię gazową i gaz z butli. Ja nie wymieniam tego, nie dałabym sobie sama rady, zresztą chybabym się bała. Jest schowana w szafce pod zlewem i sobie jest.
Czemu mam? Bo w kamienicy nie ma gazu, a kuchnia indukcyjna (którą mam w domu rodzinnym i szczerze wielbię i kocham) wykończyłaby mnie finansowo, za dużo gotuję
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 13:51   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Z innej beczki - butla gazowa?

Butla to może dobre rozwiązanie tymczasowe, jak już naprawdę się nie da, ale nie za bardzo powinno się w bloku, w którym nie ma gazu, stosować czegoś takiego jako rozwiązania trwałego. To jednak nie jest do końca bezpieczne. Nabijanie butli kilka razy = zakup płyty indukcyjnej, więc ten argument jego nieco...
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 13:58   #6
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Z innej beczki - butla gazowa?

W budownictwie wielorodzinnym nie wolno mieć butli na gaz Ludzie są jednak nieodpowiedzialni. Gotowanie na indukcji wychodzi mniej więcej tak samo jak na gazie, bo gaz ma wydajność tylko ok. 50%, indukcja blisko 100%
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 14:44   #7
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Z innej beczki - butla gazowa?

Jeśli zamawiasz gaz, możesz poprosić dostawcę, żeby Ci zamontował, u nas nie robią z tym problemu Co do gazu w butlach jeszcze - u mnie (miasto 11 tys. mieszkańców w północnej Polsce) używają go wszyscy, również w blokach, kuchnie elektryczne są rzadkością
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-10, 13:14   #8
fantazja__
Raczkowanie
 
Avatar fantazja__
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 116
Dot.: Z innej beczki - butla gazowa?

witam ja mam problem z butlą gazową zwykle takiego nie bylo a ostatnie dwe butle nie chcialy sie odkrecic a jak juz to nie dziala kuchnia gazowa z ta butla tylko gaz sie ulatnial z tej butli aż syczał i byla mgła w kuchni od tego gazu pootwieralam drzwi i okna bo sie wystraszylam niewiem czy to wina butli tanszej czy cos innego
__________________
"Life is too short to wait"


fantazja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 09:21   #9
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Z innej beczki - butla gazowa?

W moim domu rodzinnym jest butla gazowa. Zawsze wymieniał ją facet - tata, wujek lub życzliwy sąsiad jak nie było nikogo odpowiedniego w domu a trzeba było gaz na już.
Natomiast dla mnie nie jest to fajne rozwiązanie niestety.

Co do wyżej wspomnianej indukcji, ja również gotuję bardzo dużo, od roku mam indukcję i napawdę nie widzę różnicy w rachunkach ogólnych.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 17:12   #10
JulaBura
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 82
Dot.: Z innej beczki - butla gazowa?

nad wymianą się nie zastanawiałam. Zawsze wydawało mi się że indukcja jest sporo droższa... może uda się przeprowadzić i zmienimy, jak na razie muszę coś myśleć bo nie zawsze miły pan ma ochotę pomóc w wymianie
JulaBura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 14:07   #11
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Z innej beczki - butla gazowa?

Przepraszam, a z czym Wy w ogóle macie problem i skąd to stwierdzenie, że butla jest niebezpieczna?

W niektórych miejscowościach nie ma gazu ziemnego, wiecie? I jak żyję (a trochę już żyję ) tak wszędzie miałam gaz w butlach, butla w cenie 35-40zł starcza mi na około pół roku (czasem powiedzmy na 4 miesiące, jak więcej gotuję, jak grzałam na gazie wodę do mycia butla wystarczała na dwa miesiące), dowożą na miejsce i montują na miejscu, a w poprzednim miejscu zamieszkania "rozlewnię" miałam po drugiej stronie ulicy, więc sobie tę butlę odkręcałam - do tego służy klucz francuski, zanosiłam i wymieniałam na pełną. Na pierwsze piętro wnosiłam sama i montowałam sama.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-20, 14:45   #12
kasieel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 35
Dot.: Z innej beczki - butla gazowa?

Mozna zawsze kupić butlę NANO - do wymiany ne potrzeba klucza francuza W obiku ja widziałam.
kasieel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 11:58   #13
spod_chmurki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 17
Dot.: Z innej beczki - butla gazowa?

Tylko pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa przy użytkowaniu takich butli. Podstawa to plomba, wtedy można mieć pewność, że butla jest bezpieczna i nie była wcześniej użytkowana. Sprawdzajcie, czy na butli jest instrukcja. No i wiadomo, nie może to być butla kupiona w przypadkowym miejscu, pozbawiona logo. Wiem, że AmeriGas ma butle w ofercie, w tym też wspomniane Nano.
spod_chmurki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-20 12:58:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.