amniopunkcja- bać się jej czy nie bać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-06, 12:58   #1
agnieszka255
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka255
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 1 075
GG do agnieszka255

amniopunkcja- bać się jej czy nie bać


Witajcie, jestem w 14 tyg ciązy i za tydz mam amniopunkcję, na którą mnie skierowała pani genetyk, ryzyko dziecka z ZD wynosi aż 1:13 i podwyższona przeziernośc karkowa i do tego brak kości nosowej u maluszka. Dziewczyny, miałyście takie badanie? Czy mam się czego bać? Boję się że to będzie bolało i czy po takim zabiegu robią usg jescze raz by zobaczyć jak czuje się maluszek? Oczywiście uprzedzono mnie o ryzyku poronienia..tak chciałabym mieć zdrowe dziecko
__________________
Już jestem, Jakub, 3550, 54 cm
agnieszka255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 14:24   #2
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Ciężko doradzić, bo sama nie byłam w takiej sytacji. Pomyśl czy jest sens robić to badanie. Nawet jeśli dziecko ma ZD to usuniesz je
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 14:51   #3
Agnees_one
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 31
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

ja mialam biopsje kosmowki to jest podobne do amnio tylko ze bardziej bolesne bo wbijaja igle przez powloki brzuszne i tak ją raz go dory raz na dol "szarpią" zeby urwac kosmowke no a amnio wbijaja raz i zwykle sie udaje podbrac materiał bo plyn owodniowy jest latwiej. co mam ci powiedziec usg to nie wyrok testy papa sa czasami dodatnie falszywie wiec sie nie martw do poki nie dostaniesz wyniku cytogenicznego. bedzie dobrze ( ryzyko poronienia jest niewielkie )
Agnees_one jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 15:22   #4
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Witaj,

Miałam robioną amniopunkcję 2 lata temu (wysoka przezierność karkowa w kierunku zespołu Downa, złe wyniki testów krzyżowych w kierunku zespołu Patu, zwiększone ryzyko wystąpienia rozszczepu kręgosłupa ze wzgl. na historię rodzinną).
Sam zabieg nie boli jakoś spektakularnie, u mnie wykonywały go dwie lekarki +asysta pielęgniarki. Jedna z nich trzymała głowicę usg druga zerkając na obraz monitora pobierała płyn. Zabiegu bałam się bardzo, właściwie to nie wiem czy bardziej bólu czy o zdrowie fasolki. Panie wytłumaczyły mi jednak że w przypadku dzieciątka na tym etapie rozwoju odsuwa się ono od wszystkich bodźców a dodatkowo patrząc na monitor igłę kierują w miejsce gdzie Go nie ma więc szansa zranienia jest praktycznie żadna, natomiast ból w czasie badania to tylko ukłucie igłą, niemal jak przy pobieraniu krwi tylko igła jest większa więc i ból nieco większy, ale spokojnie do przetrwania nastawiałam się że będzie gorzej.
Mój synek jest zdrowy a badanie tylko to potwierdziło

fiolusiek amniopunkcja nie mówi tylko o ZD, badanie pokazuje czy zaistniały jakieś mutacje genetyczne, niektóre są dużo gorsze niż ZD, warunkujące śmierć dziecka jeszcze w brzuchu mamy lub bolesną śmierć w trakcie lub tuz po porodzie i czasem nawet zagrażające jej życiu a co zrobi agnieszka255 to już jej sprawa.

Nie pamiętam o czym myślałam podchodząc do badania, nie zastanawiałam się co będzie jeśli, coś mi mówiło że nie może być inaczej jak tylko dobrze i bardzo się cieszę że je zrobiłam, gdybym miała do końca ciąży żyć w stresie to napewno nie pomogłabym mojemu bohaterowi.


Aga samego badania się nie bój ważniejszy będzie wynik i to co dalej postanowisz. Powodzenia

Edytowane przez J0zefina
Czas edycji: 2013-06-06 o 15:26
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 20:28   #5
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Nie mialam badania i nie zdecydowalabym sie na nie,poniewaz ryzyko poronienia jest duze.
Zycze aby twoj dzidzius byl zdrowy
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 21:30   #6
robaczek-85
Rozeznanie
 
Avatar robaczek-85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 525
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Przeszłam takie badanie prawie 5 lat temu. U mojego synusia ryzyko ZD wynosiła 1:29 i tak jak u ciebie była podwyższona przezierność i brak widocznej kości nosowej. Ryzyko poronienia to 1%.
Ja sam zabieg źle przeżyłam, ale przede wszystkim psychicznie, uczucie kłucia i gmeranie przy brzuchu było bardzo nieprzyjemne. Po zabiegu trzeba leżeć plackiem przez tydzień, a potem bardzo na siebie uważać. I żeby było śmieszniej nie udało się wyhodować komórek do badań:/
Ale robiłam to badanie z myślą, że jeżeli będzie zły wynik będę mogła już w ciąży zaplanować leczenie, rehabilitację, poszukać ośrodków wczesnej interwencji, wybrać szpital gdzie dziecko po urodzeniu zostanie objęte fachową opieką.
Urodziłam zdrowego syna I gdybym miała podjąć ponownie decyzję o badaniu zrobiłabym to, mimo niemiłych przeżyć.
__________________
Wojtulek 29.01.2009

1.11.2012

Kingusia 18.06.2014
Moje rękodzieło

Kuchennie
robaczek-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 21:54   #7
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Nie mialam badania i nie zdecydowalabym sie na nie,poniewaz ryzyko poronienia jest duze.
Zycze aby twoj dzidzius byl zdrowy
ryzyko wcale nie jest duze wiec nie wprowadzaj w blad
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-07, 07:12   #8
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
ryzyko wcale nie jest duze wiec nie wprowadzaj w blad
Moim zdaniem to ryzyko jest duże.
Gdyby to było 1 na 100000,no to niewielkie,ale 1 dziecko na 100 tego nie przeżyje,dla mnie to duże ryzyko.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 10:55   #9
agnieszka255
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka255
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 1 075
GG do agnieszka255
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Ciężko doradzić, bo sama nie byłam w takiej sytacji. Pomyśl czy jest sens robić to badanie. Nawet jeśli dziecko ma ZD to usuniesz je
oczywiście że nie usunę pokocham je, jak zdrowe dziecko, ale tu chodzi o to, że będe przygotowana na to, przez te kilka miesięcy spróbuję się nastawić i ewentualnie dowiedzieć się jak pomóc maluszkowi, jak postępuje się z takimi dziećmi i takie dzieci często mają wadę serduszka. Trzeba działać jak najszybciej. A po za tym będę spokojniejsza, jeśli badanie wyjdzie dobrze i nie będe się zamartwiać

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
Witaj,

Miałam robioną amniopunkcję 2 lata temu (wysoka przezierność karkowa w kierunku zespołu Downa, złe wyniki testów krzyżowych w kierunku zespołu Patu, zwiększone ryzyko wystąpienia rozszczepu kręgosłupa ze wzgl. na historię rodzinną).
Sam zabieg nie boli jakoś spektakularnie, u mnie wykonywały go dwie lekarki +asysta pielęgniarki. Jedna z nich trzymała głowicę usg druga zerkając na obraz monitora pobierała płyn. Zabiegu bałam się bardzo, właściwie to nie wiem czy bardziej bólu czy o zdrowie fasolki. Panie wytłumaczyły mi jednak że w przypadku dzieciątka na tym etapie rozwoju odsuwa się ono od wszystkich bodźców a dodatkowo patrząc na monitor igłę kierują w miejsce gdzie Go nie ma więc szansa zranienia jest praktycznie żadna, natomiast ból w czasie badania to tylko ukłucie igłą, niemal jak przy pobieraniu krwi tylko igła jest większa więc i ból nieco większy, ale spokojnie do przetrwania nastawiałam się że będzie gorzej.
Mój synek jest zdrowy a badanie tylko to potwierdziło

fiolusiek amniopunkcja nie mówi tylko o ZD, badanie pokazuje czy zaistniały jakieś mutacje genetyczne, niektóre są dużo gorsze niż ZD, warunkujące śmierć dziecka jeszcze w brzuchu mamy lub bolesną śmierć w trakcie lub tuz po porodzie i czasem nawet zagrażające jej życiu a co zrobi agnieszka255 to już jej sprawa.

Nie pamiętam o czym myślałam podchodząc do badania, nie zastanawiałam się co będzie jeśli, coś mi mówiło że nie może być inaczej jak tylko dobrze i bardzo się cieszę że je zrobiłam, gdybym miała do końca ciąży żyć w stresie to napewno nie pomogłabym mojemu bohaterowi.


Aga samego badania się nie bój ważniejszy będzie wynik i to co dalej postanowisz. Powodzenia
Dziękuję, ja właśnie bałam się bardziej o zdrowie maluszka, żeby mi go nie uszkodzili, badanie to robię w klinice genetycznej

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Nie mialam badania i nie zdecydowalabym sie na nie,poniewaz ryzyko poronienia jest duze.
Zycze aby twoj dzidzius byl zdrowy
nie jest duże pani genetyk mowiła że od0,5 do 1 procenta

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez robaczek-85 Pokaż wiadomość
Przeszłam takie badanie prawie 5 lat temu. U mojego synusia ryzyko ZD wynosiła 1:29 i tak jak u ciebie była podwyższona przezierność i brak widocznej kości nosowej. Ryzyko poronienia to 1%.
Ja sam zabieg źle przeżyłam, ale przede wszystkim psychicznie, uczucie kłucia i gmeranie przy brzuchu było bardzo nieprzyjemne. Po zabiegu trzeba leżeć plackiem przez tydzień, a potem bardzo na siebie uważać. I żeby było śmieszniej nie udało się wyhodować komórek do badań:/
Ale robiłam to badanie z myślą, że jeżeli będzie zły wynik będę mogła już w ciąży zaplanować leczenie, rehabilitację, poszukać ośrodków wczesnej interwencji, wybrać szpital gdzie dziecko po urodzeniu zostanie objęte fachową opieką.
Urodziłam zdrowego syna I gdybym miała podjąć ponownie decyzję o badaniu zrobiłabym to, mimo niemiłych przeżyć.
ja mam nadzieję,że wychodują co mają wyhodować, nie chciałabym powtarzać badania no i właśnie po to robi się badanie by w razie czego zacząć działać.
__________________
Już jestem, Jakub, 3550, 54 cm
agnieszka255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 12:06   #10
koala19
Raczkowanie
 
Avatar koala19
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 180
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to ryzyko jest duże.
Gdyby to było 1 na 100000,no to niewielkie,ale 1 dziecko na 100 tego nie przeżyje,dla mnie to duże ryzyko.
ja tez bym nie robiła, 1% i to jeszcze przy prawidłowo przeprowadzonym badaniu a kto wie na kogo sie trafi.

1/100 to bardzo duze ryzyko w tej kwesti.
__________________
27.10.2013 na świat przyszła Basia
koala19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 12:48   #11
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Ok. 1% jest poronien, faktycznie, ale i bez amnio jakies ruzyko poronienia w tych tygodniach jeszcze istnieje. A w tym jednym procencie sa tez dzieci chore (u ktorych i bez amnio ryzyko poronienia jest duze), dzieci matek, ktore po amniopunkcji musialy wracać do domu po kilkaset km i takie ktore nie oszczedzaly sie po zabiegu, tylko np. szły do pracy
Gdy człowiek w dniu i kilka dni po bedzie na siebie uważał, leżał, odpoczywał, ryzyko jest praktycznie żadne.

Nie siejcie paniki!
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-07, 13:16   #12
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

po zrobieniu testu i ujrzeniu 2 kresek poszłam do lekarza wg OM powinien być 8tc a dziecku serce nie biło poszłam do drugiego lekarza po 2 dniach nadal bez zmian potwierdził tylko to co mówił ten pierwszy że w I trymestrze 20% ciąż kończy się poronieniem. Więc żebym się nie nastawiała, na szczęście wszystko jest w porządku i mam nadzieję że już niedługo będę tulić maleństwo.
A tak w temacie
Nie straszcie dziewczyny bo 1% przy tych 20% to jest pikuś, a lepiej wykonać badanie i mieć pewność niż stanąć przed faktem i nie wiedzieć jak zareagować, jak pomóc dziecku i przede wszystkim nastawić się psychicznie.

Edytowane przez shirmus
Czas edycji: 2013-06-07 o 13:19
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 13:22   #13
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Tyle,że większość poronień jest do 12 tyg,po tym czasie ryzyko poronienia jest już bardzo niewielkie. Nikt tu nie straszy,przecież dziewczyna jest świadoma ryzyka. Czy ktoś napisał nieprawdę?
To jest forum i każdy może wyrazić swoje zdanie,ja nie napisałam,że ktoś nie ma robić tego badania,ale że sama bym go nie zrobiła. Bo nie poradziłabym sobie ze świadomością,że straciłam dziecko przez badanie,gdyby do tego doszło.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 14:51   #14
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Nie mówię ze napisałas nieprawdę, tylko tłumaczę co wchodzi w ten 1%.
Akurat temat znam. I wiem jakie kobiety na ogół ronią po amnio.



Ryzyko poorńieia po 12 tygodniu jest niewielkie?
Ryzyko poronienia po amnio jest duże?
Zdecyduj sie ile to dla Ciebie 1%
Bo ryzyko poronienia po 12 tygodniu to 1-2%.
Czemu piszesz ze jest niewielkie? Skoro juz 1% to jest ryzyko wg. Ciebie duże?
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 16:14   #15
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Na samoistne poronienie nie mam wpływu,a na poronienie w wyniku badania już tak,bo mogę tego inwazyjnego badania nie zrobić. Widać chyba różnicę?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 17:28   #16
agnieszka255
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka255
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 1 075
GG do agnieszka255
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

oczywiście, że to jest zagrożenie poronieniem, ale zdarza się to rzadko, wolę wiedzieć niż nie wiedzieć i potem po urodzeniu maluszka nie być przygotowanym , niektóre rodzą się z wadami serca a tak na porodówkę można wezwać odpowiednich specjalistów, dobrze uprzedzać na porodówce że urodzi się dziecko z wadą, właśnie po to dobrze wiedzieć co dziecku dolega, a tak do końca ciąży to wielka niewiadoma, i niepotrzebny stres dla dziecka. Nawet w trakcie porodu mogą wystąpić powikłania co nie znaczy, że nie trzeba rodzić Dużo kobiet decyduje się na to badanie i większość nie żałuje, miejmy nadzieję że ja żałować nie będe
__________________
Już jestem, Jakub, 3550, 54 cm
agnieszka255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 18:07   #17
Brilliant Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Brilliant Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: TomorrowlanD
Wiadomości: 2 543
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Witam,
sama jestem po amnio, obecnie czekam na wyniki.
Samo badanie nie boli strasznie, bardziej bolał mnie zastrzyk po (mam ujemną grupę krwi). ja wiedziałam, że będę w dobrych rękach. Takiego zabiegu nie wykonuje byle kto tylko na prawdę wyćwiczeni lekarze. Jeżeli też na siebie kobieta uważa przed i po to na prawdę szanse na jakiekolwiek ryzyko są niewielkie. Ja od lekarzy wiem, że poronienie po amnio to najczęściej nie wynik samego zabiegu ale wad płodu...

Jeżeli jesteś zdecydowana na badanie a później na poród to bądź dobrej myśli

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Myślę też, że najlepiej obawy znają te z Nas które przez to przeszły... I wiem jak ciężko Ci będzie czekać na wyniki, ale trzymam kciuki
Brilliant Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:34   #18
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
To jest forum i każdy może wyrazić swoje zdanie,ja nie napisałam,że ktoś nie ma robić tego badania,ale że sama bym go nie zrobiła. Bo nie poradziłabym sobie ze świadomością,że straciłam dziecko przez badanie,gdyby do tego doszło.
A stałaś przed dylematem czy robić czy nie?
Dopóki człowiek nie znajdzie się w takiej sytuacji to może się mądrzyć i mówić, że zrobiłby to czy tego nie zrobił.

Agnieszko, wypij meliskę przed amnio i bądź dobrej myśli. Musisz wierzyć, że nie będzie powikłań a wyniki wyjdą dobre. Trzymam
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 06:21   #19
mariolaw_132
Zakorzenienie
 
Avatar mariolaw_132
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 636
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

ja mialam amnio w kwietniu br i na wyniki czekałam 6 tygodni.. Samo badanie nie bylo takie zle. Igła byla wprowadzona przy pomocy usg. Zycze ci aby twoje dzieciatko bylo zdrowe - mi sie niestety nie puszczescilo bo moj synek byl śmiertelnie chory.
mariolaw_132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 21:10   #20
dzidziadziumdzia
Zakorzenienie
 
Avatar dzidziadziumdzia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 3 841
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Tyle,że większość poronień jest do 12 tyg,po tym czasie ryzyko poronienia jest już bardzo niewielkie. Nikt tu nie straszy,przecież dziewczyna jest świadoma ryzyka. Czy ktoś napisał nieprawdę?
To jest forum i każdy może wyrazić swoje zdanie,ja nie napisałam,że ktoś nie ma robić tego badania,ale że sama bym go nie zrobiła. Bo nie poradziłabym sobie ze świadomością,że straciłam dziecko przez badanie,gdyby do tego doszło.
Ciekawe skąd byś wiedziała, że poronienie było powikłaniem badania, a nie akurat tym 1% ciąż poronionych po 12 tygodniu.

Cytat:
Napisane przez agnieszka255 Pokaż wiadomość
oczywiście, że to jest zagrożenie poronieniem, ale zdarza się to rzadko, wolę wiedzieć niż nie wiedzieć i potem po urodzeniu maluszka nie być przygotowanym , niektóre rodzą się z wadami serca a tak na porodówkę można wezwać odpowiednich specjalistów, dobrze uprzedzać na porodówce że urodzi się dziecko z wadą, właśnie po to dobrze wiedzieć co dziecku dolega, a tak do końca ciąży to wielka niewiadoma, i niepotrzebny stres dla dziecka. Nawet w trakcie porodu mogą wystąpić powikłania co nie znaczy, że nie trzeba rodzić Dużo kobiet decyduje się na to badanie i większość nie żałuje, miejmy nadzieję że ja żałować nie będe
Bardzo zdrowe podejście Aga. Jesteś bardzo silna i doskonale przygotowana. SUper.
Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
A stałaś przed dylematem czy robić czy nie?
Dopóki człowiek nie znajdzie się w takiej sytuacji to może się mądrzyć i mówić, że zrobiłby to czy tego nie zrobił.

Agnieszko, wypij meliskę przed amnio i bądź dobrej myśli. Musisz wierzyć, że nie będzie powikłań a wyniki wyjdą dobre. Trzymam
O to to. Zgadzam się w 100%.
__________________
Wituś przyszedł na świat 18.09.2013; (33Hbd)

Aliska przyszła na świat 18.08.2010
. Witaj Kochanie


Aniołki 05.2009 i 08.2009 oraz Aniołek bliźniak 03.2013
dzidziadziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 12:32   #21
agnieszka255
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka255
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 1 075
GG do agnieszka255
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Cytat:
Napisane przez mariolaw_132 Pokaż wiadomość
ja mialam amnio w kwietniu br i na wyniki czekałam 6 tygodni.. Samo badanie nie bylo takie zle. Igła byla wprowadzona przy pomocy usg. Zycze ci aby twoje dzieciatko bylo zdrowe - mi sie niestety nie puszczescilo bo moj synek byl śmiertelnie chory.
jejku tak mi przykro jeśłi mogę pytać co było twojemu synkowi? ja już po badaniu, w sumie nie było tak źle, lekarz z asystentką tak mnie zagadali że nic prawie nie czułam pobrali mi 20 ml wód, i kazali na wynik czekać 3 tyg, teraz się boję czy będzie dobry
__________________
Już jestem, Jakub, 3550, 54 cm
agnieszka255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 19:11   #22
mariolaw_132
Zakorzenienie
 
Avatar mariolaw_132
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 636
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

agnieszka255 - mój synek miał zespół Edwardsa wczoraj minęły 2 miesiące od kiedy go nie ma ze mną [*]
mariolaw_132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 14:14   #23
agnieszka255
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka255
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 1 075
GG do agnieszka255
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Cytat:
Napisane przez mariolaw_132 Pokaż wiadomość
agnieszka255 - mój synek miał zespół Edwardsa wczoraj minęły 2 miesiące od kiedy go nie ma ze mną [*]
jejku, tule cie mocno(((
ja nie mam żadnych powikłań od czasu amnio a minęło już 9 dni od badania, tylko te czekanie jest okropne...na szczescie mam 3 dzieci to czas troche przy nich szybciej mija
__________________
Już jestem, Jakub, 3550, 54 cm
agnieszka255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 19:50   #24
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
A stałaś przed dylematem czy robić czy nie?
Dopóki człowiek nie znajdzie się w takiej sytuacji to może się mądrzyć i mówić, że zrobiłby to czy tego nie zrobił.
:
Zgadzam się całkowicie..

ja miałam amnioredukcje i tylko ponoć dlatego coby wód nie zmarnować przy pierwszej zrobili mi też amniopunkcje.. jeden z lekarzy zawsze cały czas patrzył na usg i myślę, że gdyby dziecko zmieniło pozycje, poruszyło się, są w stanie szybko wycofać igłę.

Trzymam kciuki za pomyślny wynik
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 22:21   #25
Cicici
Rozeznanie
 
Avatar Cicici
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: De
Wiadomości: 523
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Jakie sa wskazania do tego badania? Ja mam 22 lata i moja lekarka powiedziala po ostatnim usg ze ona nie widzi do tego wskazan, ze wszystko wyglada dobrze, w 12 tyg dzidzius mial 5,4 cm i narzady wewnetrzne byly rozwiniete. Powiedziala tez ze szyja wyglada w porzadku. Naprawde nie znam sie na tym a bardzo zastanawia mnie jak to jest..
Cicici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 07:14   #26
agnieszka255
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka255
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 1 075
GG do agnieszka255
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Widziałam wynik amnio kariotyp prawidłowy żeński tak się cieszę co do wskazań do tego badania jest ich kilka np. zła przeziernośc karkowa, wiek matki powyżej 30 lat, brak kości nosowej...
__________________
Już jestem, Jakub, 3550, 54 cm
agnieszka255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 15:11   #27
GuSiaTcz
Przyczajenie
 
Avatar GuSiaTcz
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Ja mam mieć amniopunkcje we wtorek.. Dziewczyny ta igła jest wkluwana przez pępek czy normalnie w którymś miejscu na brzuchu?
U nas dzieciątko ma torbiele limfatyczne wokół karku i główki.. Podejrzewają Zespół Turnera.. Genetyk obawia się, że nasze dzieciątko nie dożyje do wyniku amnio... :-(
GuSiaTcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 15:24   #28
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Cytat:
Napisane przez GuSiaTcz Pokaż wiadomość
Ja mam mieć amniopunkcje we wtorek.. Dziewczyny ta igła jest wkluwana przez pępek czy normalnie w którymś miejscu na brzuchu?
U nas dzieciątko ma torbiele limfatyczne wokół karku i główki.. Podejrzewają Zespół Turnera.. Genetyk obawia się, że nasze dzieciątko nie dożyje do wyniku amnio... :-(
jeżeli amniopunkcja to w miejsce na brzuchu, u mnie wkuwali się zawsze po lewej stronie, bo składało się tak, że za każdym razem akurat tam nie było dziecka.

Przykro mi, że musicie to przeżywać... Trzymajcie się...
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 17:21   #29
GuSiaTcz
Przyczajenie
 
Avatar GuSiaTcz
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Niestety.. :-( wiadomość ściela nas z nóg..
jednak z dwojga złego wolę, żeby stało się to teraz niż w momencie jak będzie się już ruszało, będę czuła fizycznie jego obecność.. :-(
A poród martwego dzieciątka to chyba najgorsze co może matkę spotkać.. :-(

Przykro.. Strasznie przykro.. Nasz mały Aniołek..
GuSiaTcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 20:25   #30
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: amniopunkcja- bać się jej czy nie bać

Cytat:
Napisane przez GuSiaTcz Pokaż wiadomość
Ja mam mieć amniopunkcje we wtorek.. Dziewczyny ta igła jest wkluwana przez pępek czy normalnie w którymś miejscu na brzuchu?
U nas dzieciątko ma torbiele limfatyczne wokół karku i główki.. Podejrzewają Zespół Turnera.. Genetyk obawia się, że nasze dzieciątko nie dożyje do wyniku amnio... :-(
W pępek nie. Normalnie na brzuchu. Lekarz robi usg i sprawdza położenie dziecka.
Z turnerem da się żyć. Wiele czytałam o chorobach genetycznych przy okazji swojej amnio.
Trzymaj się
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-29 12:00:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.