Winorośl- jakaś choroba?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-21, 16:33   #1
Askatasuna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dirty South
Wiadomości: 554
Question

Winorośl- jakaś choroba??


Drogie Wizażanki, potrzebuję waszej porady, przejrzałam dział "Ogród", ale nie znalazłam podobnego problemu:
Na balkonie, w doniczce mam posadzoną dziką winorośl. Praktycznie od samego początku tj. od kupienia, roślinka ma na łodyżkach takie małe (wielkość góra 2mm), białe, lekko lepkie, miękkie kuleczki, mocno przyczepione do łodyżki. Moja mama pryskała ją wiele razy różnymi środkami p/szkodnikom (na początku jeszcze nie przyjrzałyśmy się dokładnie i myślałyśmy,że to mszyce),ale to "coś" nie zniknęło, najwyżej było tych kropeczek mniej,ale po pewnym czasie znów jest ich sporo. Poza tą "przypadłością" roślina wygląda na zdrową, jest ładnie zielona (tzn teraz,o tej porze roku) ładnie rośnie, puszcza co i rusz nowe pędy. Czy któraś z Was potrafiłaby mi powiedzieć co to jest i jak się tego pozbyć?
Askatasuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 19:05   #2
frida26
Rozeznanie
 
Avatar frida26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 689
Dot.: Winorośl- jakaś choroba??

Wydaje mi się że to wełnowce.
frida26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 11:17   #3
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Winorośl- jakaś choroba??

Jeżeli zmniejszyła się liczba szkodnika po opryskach to dobry znak, myślę że trzeba zrobić opryski, ale wszystkich roślin w pobliżu, bo szkodnik może mieszkać sobie również na innych roślinach, możliwe że niestety również sąsiedzi je mają i jak wy opryskujecie to potem i tak od sąsiadów nowe przychodzą.
Jak chcesz żeby dokładnie zidentyfikować co to jest to najlepiej zrób zdjęcie i je umieść tutaj.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.