Bugenwilla - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-11, 13:40   #1
zmarzenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 174

Bugenwilla


Czy ktoś próbował hodować Bugenwille w naszych warunkach klimatycznych?
Proszę o wskazówki gdzie można kupić roślinę i jak ją pielęgnować?
zmarzenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 22:57   #2
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: Bugenwilla

Ja hoduje ja na parapecie juz jakis drugi rok- a w zasadzie probuje z niej zrobic bonsai, bo wyglada przepieknie http://www.thepanamanews.com/pn/v_10...invillea_1.jpg

ogolnie swietnie sie trzyma(potrzebuje sporo wody-jak ma za malo to listeczki sie robia oklaple), kwitnie takze. Nie wiem jak zachowuje sie na dworzu, bo jej nie trzymam na zewnatrz, ale do domu moze byc
Dostalam od znajomego z hurtownii kwiatow sadzonke. Widzialam takze kiedys w leroy merlin- ale to zalezy czasem od sklepu-asortyment maja rozny. Poszukaj dobrze- tylko nie wiem czy akurat teraz kupisz, bo ja widzialam je do kupienia w kwietniu
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 09:12   #3
zmarzenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 174
Dot.: Bugenwilla

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Będę szukała, bo chcę kupić taką na działkę.
Towoja Bugenwila jest imponująca. Gratuluję.
zmarzenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 21:08   #4
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: Bugenwilla

To nie jest moja bugenwilla, tylko takie zdjecie pogladowe, moja roslinka jest jeszcze mala
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 13:14   #5
Kalia 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 27
Dot.: Bugenwilla

Ja swoją trzymam latem w ogrodzie. Uwielbia słońce i nawożenie (ale tylko w okresie wiosna - lato).Jak narazie kwitnie pięknie. Zimą musisz przetrzymać w domu, bo nie toleruje niskich temperatur.Sadzonki kupisz w każdym większym sklepie ogrodniczym, bądź w supermarkecie jak np. OBI.
Kalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 21:45   #6
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Bugenwilla

Ja akurat mam kilka w ogrodzie ( mieszkam w cieplych krajach) ale zawsze kiedy kupilam mala sadzonke z bialymi kwiatami, marniala mi w ogrodzie i nie ma mowy aby cos uroslo. Dla porownania w kolorze ciemnorozowym badz tez fioletowym jak na zdjeciu zalaczonym wszystkie rosna jak na drozdzach. Pytalam w ogrodnictwie i tam mi powiedziano ze biala odmiana jest najdelikatniejsza. Faktycznie rzadko mozna je spotkac w ogrodach na ulicach. wiec moze nie kupuj z bialymi kwiatami. moje rosna tak szybko ze nie nadazam z przycinaniem, a im wiecej przycinam tym wiecej kwiatow mam na koncach, kaskady po prostu ale juz w cieniu kwiatow brak
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 12:00   #7
JolkaCIE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13
Dot.: Bugenwilla

Ja pod koniec ubiegłego roku zakupiłam bugenwillę, która już przekwitła. Pani w kwiaciarni twierdziła, że jeszcze zdąży zakwitnąć jeśli będzie stała w słońcu. Niestety mimo, że stała w pełnym słoneczku jej kwiatów już nie zobaczyłam. Na zimę wniosłam kwiat do pokoju normalnie ogrzewanego, którego okno skierowane jest na południe. O dziwo bugenwilla zakwitła teraz, w styczniu. Jej kwiaty są co prawda blade a większość listków opadła. Nie wiem czy to dobrze, że teraz kwitnie.
JolkaCIE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.