Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-22, 18:03   #1
Marina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: okolice Żywca
Wiadomości: 455

Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!


Witam
Dawno mnie nie było, ale nic się nie zmieniło prócz miliona nowych wątków. Mam pytanie. Kiedy najlepiej przyjechać Panu Młodemu do miejscowości Panny Młodej. Mieszkamy od siebie około 250 km. Jego rodzice chcą przyjechać na 2 godziny przed ślubem. Jak slub jest o 16 oni chcą przyjechać około 13 i upierają się przy tym.
Ja mam stracha że nie zdążą, że coś po drodze się wydarzy, korki, objazdy, samochód się zepsuje, policja ich zatrzyma cokolwiek i sie spóźnia na ślub. Jestem zdania, że powinni przyjechać dzień wcześniej.
Albo ja jestem nienormalna i panikuje albo mam rację.
Zresztą według mnie rodzice weselni powinni przyjechać dzień wcześniej zwłaszcza że nie kiwnęli palcem w organizacji wesela a ciągle mieli wąty o wszystko i wiecznie coś im się nie podobało.
Bo to ma być tak a nie inaczej. Całe te przygotowania mnie wykańczają psychicznie już nie mam ochoty ani na wesele ani na ślub (najlepiej wyjechać do innego kraju i wziąć go we dwójkę).

Chciałabym prosić o opinie i rady.
__________________


Marina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 18:21   #2
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

mieszkamy od siebie 100 km, i jakieś kilka dni wczesniej tz bedzie juz u mnie a Tescie dojada z drugim synem
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 18:27   #3
NiesfornaC
Raczkowanie
 
Avatar NiesfornaC
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 131
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

My mieszkamy od siebie 125 km. Ja z TŻ jedziemy w czwartek wieczorem albo w piątek rano do mnie, a jego rodzice przyjeżdzają w sobotę. Ale ślub jest na 16, a oni mają sobie rano wyjechać do nas, tak żeby najpóźniej na 12 dojechać.
__________________
Nasz Wielki Dzień!
22 maj 2010 rok
NiesfornaC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 18:28   #4
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

wydaje mi się że masz racje. Porozmawiaj z Tz i niech on namówi swoich rodzicow na wczesniejszy przyjazd, skoro ciebie nie słuchają.
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 18:32   #5
Natra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 277
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Nie jesteś nienormalna - jestes odpowiedzialna. Ja równiez nie rozumiem Twoich teściów. Tak jak piszesz może sie zdarzyc dosłownie wszystko. Spróbujcie ich przekonać. W końcu ślub to piękne aczkolwiek stresujące przeżycie i nie potrzebujesz kolejnego powodu do zmartwien.
Może niech Twoi rodzice zadzwonią do nich i porozmawiają o tym. A Ty się nie denerwuj tyle, bo ślub to cudowna rzecz i nie pozwól nikomu popsuć sobie tego pięknego dnia
__________________
"Kiedy z serca płyną słowa,
uderzają z wielką mocą,
krążą blisko w śród nas ot tak,
dają chętnym szczere złoto."
Natra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 19:19   #6
Marina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: okolice Żywca
Wiadomości: 455
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Dziękuję wam. Czuje się trochę lepiej.
Wiem, że to nasz piękny dzień. Ale to wszystko mnie wykańcza psychicznie
__________________


Marina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:45   #7
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Porąbało ich i to nieźle ;/ Moze niech od razu p[od kosciół podjadą na 1,5 minuty przed, bo po co AŻ 2-3 godziny
Nie martw się, co nas nie pozabija, to nas wzmocni! podobno...
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 22:44   #8
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

My mamy 70 km więc wyjedzie tak z 2 godziny przed ślubem, ale gdyby było wiecej to pewnie chciasłabym żeby przyjechał wcześniej. Poza tym dlaczego jego rodzice decyduję o tym jak i kiedy ma sięzacząć ceremonia? to wy o tym powinniście decydować
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 06:46   #9
ultraradiola
Wtajemniczenie
 
Avatar ultraradiola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraina Szczęścia :D
Wiadomości: 2 567
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Również się zgadzam z tobą powinni przyjechać albo dzień wcześniej albo jak już np być na 9 rano ale to na pewno ich bardziej wykończy.
Ogólnie co to za pomysł jechać taką trasę w dzień ślubu ?? szybko będą padnięci na całej imprezie trzymam kciuki za pomyśle potoczenie się sprawy
__________________
Wiktorek
25.01.2012 godz. 7.05
3 kg - 56 cm szczęścia


14.08.2010 MAŁŻEŃSTWO


ultraradiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 08:16   #10
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Mi też się wydaje, ze rodzice narzeczonego trochę przesadzają.
Mój wtedy jeszcze narzeczony mieszkał ode mnie 200 km. My we dwójkę przyjechaliśmy do mnie tydzień przed ślubem, żeby pozapinać wszystko na ostatni guzik a rodzice męża i jego siostra przyjechali w piątek - dzień przed ślubem.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 17:09   #11
Ania mama Buddy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 278
GG do Ania mama Buddy Send a message via Skype™ to Ania mama Buddy
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Masz racje w 100% powinni byc dzien wczesniej!!! Mnie i TZa dzieli 600km rodzice jada z nami naszym autem na miejsce juz 10 dni wczesniej by pomoc w ostatnich przygotowaniach, ale gdyby mieli jechac sami autem/pociagiem takze byliby wczesniej. My nawet gosci przywozimy na miejsce juz w piatek bo kto sobie wyobraza zabawe po takiej trasie?? 250km to takze b. duzo i beda szybko zmeczeni, umordowani podroza....
Ania mama Buddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 18:41   #12
anagat
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 005
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Hej
Nasze rodzinne domy dzieli 600 km- Pomorze i Śląsk.. Sami mieszkamy w Irlandii..

Ja do Polski lecę w sob. tydzień przed ślubem, mój TŻ dojeżdża do mnie we wtorek wieczorem lub w nocy Jego rodzice na pewno nie później niż dzień przed ślubem..

Ja to w ogóle bym chciała wszystkich wcześniej przed weselem zintegrować
anagat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 09:54   #13
gosi5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 332
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Zdecydowanie wypada przyjechać i TŻ i teściom wczesniej - sobotni poranek to jest ostateczność. 2 godziny wczesniej przy 250 km moze rzeczywisćie okazac sie za poźno, w koncu nigdy nie wiadomo co bedzie na drodze....a do tego trzeba troche odpoczać, w koncu 250 km - to jakies 3,5 godziny jazdy....
Po za tym - i o to chyba powinnas zapytać teściów, moze im to coś da do myslenia - jak oni sobie to wyobrazają, ze przyjada juz ubrani w stroje ślubne, czy ze beda sie u Was ubierac - jeśli pierwsza opcja no to gratuluje im bezmyslnosci - po 3 godzianch siedzenia w aucie beda wymietoleni, a chyba nie wypada zeby PM tak wygladał do slubu, jesli druga opcja to trzeba miec przeciez na to czas, zeby kazdy mogł po kolei i na spokojnie skorzystać z łazienki, poprawić fryzurę, makijaz itp.

Co do pomocy przy organizacji ślubu i wesela to uważam, ze ani od naszych rodziców, ani od tesciównei powinnismy tego wymagać - dojrzały, dorosły czlowiek sam powiniem zalatwiac swoje sprawy tj PM - mozna rodziców poprosic o pomoc ale tego od nich nie wymagać, jednoczesnei rodzice PM, nawet jeśli finansują wesele to nie powinni sie wtracac i narzucac własnego zdania, co najwyzej doradzić.
gosi5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 13:33   #14
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Masz absolutna racje co do rodzicow, a do TZ to juz w ogole Twoi tesciowe zachwouja sie kompletnie nieodpowiedzielnie, bo przeciez podczas takiej drogi moze zdazyc sie wszystko...korek,roboty drogowe, objazd i co Pana Mlodego nie bedzie na slubie, bo rodzice wymyslili ze 2h przed slubem wysraczy??? U nas jest podobna sytuacja tyle, ze oboje mieszkamy w Warszawie a slub organizujemy ponad 400km od nas. Tam tez mieszkaja rodzice TZ. Poniewaz TZ ma jeszcze w czwratek przed slubem egzamin, bedziemy jechac na miejsce w piatek. Moi rodzice rowniez jada z nami w piatek. Co wiecej wszysckich gosci nie mieszkajacych na miejscu tak samo przywozimy w piatek. Slub mamy na 15.30 i po prostu balabym sie, ze ktos moze nie dojechac a nie chcialabym zebys kogos zabraklo na naszym slubie

gosi5 masz racje, ze rodzcie nie powinni sie wtracac i ich obowiazkiem nie jest pomaganie przy organizacji, ale uwazam, ze jako rodzice powinni sie tym interesowac. Jesli nie chca pomagac ok, ich prawo ale powinni wykazac choc troche zainteresowana chociazby co udalo nam sie juz zalatwic, czego jeszcze nie...przygotowania sa bardzo fajnym momentem i osobiscie nie wyobrarzam sobie nie dzielic sie z rodzciami ta radoscia i opowiadaniem im o wszystkim Oczywiscie moi rodzicie bardzo chetnie sluchaja i ciesza sie razem z nami
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 13:41   #15
kampasiula
Zadomowienie
 
Avatar kampasiula
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 166
GG do kampasiula
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

a po jakiego diabła teściowa kilka dni wcześniejJeżeli jest w porzadku,nie jest dyktatorką to nie ma prolemu,zeby byłaJeżeli macie dylematy 200km to chyba raczej tą kwestie trzeba obgadać.Ja bym przyjęła przyszłego męża dzień szybciej,nawet do hotelu.Po co mi stres i patrzenie na zegarek
__________________
w miłości i w marzeniach wszystko jest możliwe




kampasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 14:03   #16
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Cytat:
Napisane przez kampasiula Pokaż wiadomość
a po jakiego diabła teściowa kilka dni wcześniejJeżeli jest w porzadku,nie jest dyktatorką to nie ma prolemu,zeby byłaJeżeli macie dylematy 200km to chyba raczej tą kwestie trzeba obgadać.Ja bym przyjęła przyszłego męża dzień szybciej,nawet do hotelu.Po co mi stres i patrzenie na zegarek
Nawet jesli jest dyktatorka i jej nie znosisz warto zeby byla dzien wczesniej. Chcoiazby dlatego zeby zaoszczedzic stresu PM w dniu slubu czy tesciowie zdaza dojechac na czas. W dniu sluby PM i tak beda zestresowani dlatego warto oszczedzic im dodatkowych nerwow
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 16:53   #17
Ania mama Buddy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 278
GG do Ania mama Buddy Send a message via Skype™ to Ania mama Buddy
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

anagat- to jestesmy w identycznej sytuacji my takze mieszkamy w Irlandii i w Polsce dzieli nas 600km ja takze jestem ze slaska a moj TZ z Augustowa
Ania mama Buddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 17:54   #18
anagat
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 005
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Cytat:
Napisane przez Ania mama Buddy Pokaż wiadomość
anagat- to jestesmy w identycznej sytuacji my takze mieszkamy w Irlandii i w Polsce dzieli nas 600km ja takze jestem ze slaska a moj TZ z Augustowa
i Też nad oceanem Ja mieszkam w Letterkenny obecnie-co. Donegal, za rok zwijamy się do SLigo.. będzie blisko Galway

Jak masz ochotę napisz na priva swoje gg, możemy się doświadczeniami wymienić
anagat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 07:47   #19
kampasiula
Zadomowienie
 
Avatar kampasiula
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 166
GG do kampasiula
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

My robimy tak.Pochodzę z Mazur,obecnie mieszkam z mężem (3 lata po cywilnym) i do domu mam prawie 500km.Zawsze chciałam wziąść ślub w moim pięknym Kościele w swoim rejonie itp.No,ale jeżeli mieszkam już tutaj,mój ślubny jest strasznie uparty i też chce tutaj no i większość rodziny jest w tych stronach to ślub jest tutaj.Ekonomia itp.
Moi rodzice na pewno kilka dni wczesniej przyjadą,nie pozwoliłabym na ostatnią chwilę.Goście z daleka też chciałabym,żeby w miare możliwości byli już w piatek.Zaklimatyzowali sie no i jest polter przedweselne bicie szkła na szczęscie i popijawka mała.
__________________
w miłości i w marzeniach wszystko jest możliwe




kampasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-28, 10:12   #20
Marina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: okolice Żywca
Wiadomości: 455
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Dzięki. Zostało na tym, że TŻ przyjedzie wcześniej a oni dojadą w sobotę. Niech i tak będzie. Ciekawie się zapowiada, zwłaszcza jak się spóźnią.
__________________


Marina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 09:40   #21
keritt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

nie no jasne ze dzień przed ślubem , jakąś integracyjną kolacje odstawić czy coś
keritt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 21:00   #22
aania_20
Zakorzenienie
 
Avatar aania_20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 494
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

A co powiedziałybyście o sytuacji kiedy rodzice na ślub własnego syna pojadą, ale nie wcześniej niż 2,5 godziny przed, no bo muszą nakarmić zwierzaki..... no i ślub oczywiście nie za wcześnie bo oni w południe normalnie wszystko koło domu robią..... Czujecie to? A- żeby było jaśniej to te 2,5 godziny przed oni chcą z domu wyjechać dopiero.... a sama droga ponad 1,5 godziny im zajmie. W dodatku myślą czy jechać na poprawiny bo mają daleko a domem trzeba się zająć. Nie tyle domem co gospodarstwem, ot takie myslenie "lekko niedzisiejsze". Skutek jest taki że państwo młodzi musieli godzinę ślubu dopasować właśnie do tych w/w przyczyn..... no ręce opadają. Jak do takich dotrzeć?
__________________
"...Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze... "


Edytowane przez aania_20
Czas edycji: 2010-03-30 o 21:02
aania_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 17:15   #23
Marina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: okolice Żywca
Wiadomości: 455
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

O to masakra. A nie mają kogoś, kto zajął by się gospodarstwem podczas ich nieobecności ? Zawsze można obejść takie rzeczy.

Masakra!

U nas stałego, że TŻ przyjedzie kilka dni wcześniej i zostanie. A oni niech jadą kiedy chcą. Ich sprawa. Jak się spóźnią to im TŻ nie wybaczy. Ale to już niestety ja nie mam wpływu ani też nic TŻtowi nie będę mówiła.

Masakra. Jeszcze 9 dni zostało.
__________________



Edytowane przez Marina123
Czas edycji: 2010-03-31 o 17:17
Marina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 21:10   #24
aania_20
Zakorzenienie
 
Avatar aania_20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 494
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Na pewno mają, zawsze się jakiś sąsiad znajdzie, cudów nie ma.... ale widzisz jakie myślenie. Chyba w nim jest największy problem.....
__________________
"...Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze... "

aania_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 09:04   #25
anika222
Zakorzenienie
 
Avatar anika222
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 953
GG do anika222
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

u mnei na wesele babcia zostawila gospodarstwo pod opieką sąsiadów na 3 dni i powiedział ze nie wyobarazała by sobie inaczej tego rozwiązać
tak z drogi prosto na wesele...... bzdura, ani odpocząć ani sie odświeżyć ani przygotować..
__________________
-----------------------------------
Razem: 13.01.2003 --- 27.09.2008 --- 19.09.2009


"tylko spokój nas uratuje..piiiiip...
anika222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 15:00   #26
anagat
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 005
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Cytat:
Napisane przez aania_20 Pokaż wiadomość
A co powiedziałybyście o sytuacji kiedy rodzice na ślub własnego syna pojadą, ale nie wcześniej niż 2,5 godziny przed, no bo muszą nakarmić zwierzaki..... no i ślub oczywiście nie za wcześnie bo oni w południe normalnie wszystko koło domu robią..... Czujecie to? A- żeby było jaśniej to te 2,5 godziny przed oni chcą z domu wyjechać dopiero.... a sama droga ponad 1,5 godziny im zajmie. W dodatku myślą czy jechać na poprawiny bo mają daleko a domem trzeba się zająć. Nie tyle domem co gospodarstwem, ot takie myslenie "lekko niedzisiejsze". Skutek jest taki że państwo młodzi musieli godzinę ślubu dopasować właśnie do tych w/w przyczyn..... no ręce opadają. Jak do takich dotrzeć?

A ja ich rozumiem, jeśli mają spore gospodarstwo z np. nowoczesnym sprzętem.. A ich syn ich nei bronił?? Nie kazdy ma sąsiadów, którym może zaufać. Wszyscy się tacy miastowi porobili, że nikt specyfiki pracy na gospodarstwie nie rozumie?

A że syn się trochę dostosował z godziną do swoich pracujących ciężko i codziennie rodziców, to dla mnie powinna być oczywistość.

A to zdanie z 'myśleniem niedzisiejszym' to mi się w ogóle nie podoba.
Nie wiem jakoś pejoratywnie mi to zabrzmiało.
anagat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 07:37   #27
aania_20
Zakorzenienie
 
Avatar aania_20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 494
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Cytat:
Napisane przez anagat Pokaż wiadomość
A ja ich rozumiem, jeśli mają spore gospodarstwo z np. nowoczesnym sprzętem.. A ich syn ich nei bronił?? Nie kazdy ma sąsiadów, którym może zaufać. Wszyscy się tacy miastowi porobili, że nikt specyfiki pracy na gospodarstwie nie rozumie?
A że syn się trochę dostosował z godziną do swoich pracujących ciężko i codziennie rodziców, to dla mnie powinna być oczywistość.
A to zdanie z 'myśleniem niedzisiejszym' to mi się w ogóle nie podoba.
Nie wiem jakoś pejoratywnie mi to zabrzmiało.
Przepraszam, rzeczywiście niefortunnie to określiłam. Tylko nie umiałam znaleźć innego słowa na taką postawę - podobnie mój dziadek do niedawna się zachowywał - nie ruszył się poza swoją wioskę nigdy, a jeśli już wreszcie, to na 2-3 godziny bo uważał że bez niego gospodarstwo się zawali... (niewielkie, nie żadne fachowe).
Żeby było wiadomo - to ja też na wsi mieszkam i wiem jak taka praca wygląda. Ale to nie jest duże gospodarstwo, żadnych specjalistycznych maszyn....tu chodzi po prostu o 3 zwierzaki ....
Do tego sąsiadów dookoła trochę jest, a nie są proszeni na wesele... Ja dobrze rozumiem specyfikę takiej pracy, i akurat w tym przypadku problem to właśnie chyba myślenie - przekonanie że jak zostawią raz dom na trochę dłużej to świat się nie zawali....
Syn troszkę jest między młotem a kowadłem...
__________________
"...Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze... "

aania_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 10:38   #28
keritt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

ktoś kto się urodził na roli i całe życie na roli żył , zrozumie ich , zrozumie ich myślenie , co prawda mogliby zrobić ustępstwo ale ja ich rozumiem.
keritt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 22:38   #29
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Problem z Panem Młodym i przyszłymi TEŚCIAMI~!!!!

Cytat:
Napisane przez keritt Pokaż wiadomość
ktoś kto się urodził na roli i całe życie na roli żył , zrozumie ich , zrozumie ich myślenie , co prawda mogliby zrobić ustępstwo ale ja ich rozumiem.
Ja nie rozumiem.
To jest ślub ich syna, jedyna taka chwila w ich i jego życiu.
Powinni okazać trochę wyrozumiałości i ten jeden raz poprosić kogoś o pomoc, zwłaszcza że byli informowani o tym, że ta późna godzina jest kłopotem dla państwa młodych.
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.