Jak wynająć mieszkanie w Anglii ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-03, 11:15   #1
ajula
Raczkowanie
 
Avatar ajula
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 255

Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?


Pozdrawiam wszystkie wizażanki z Anglii i zwracam się do was z proźbą o poradę. Jak szybko można znaleźć mieszkanie w Anglii? Czy jest jakieś biuro, do którego można się zwrócić, jeszcze w Polsce np.przez internet? Może znacie jakieś stronki, na których mogłabym się czegoś dowiedzieć, bo najprawdopodobniej po świętach wyjadę do pracy, ale nie mogę (chyba) przyjechać z manelami i koczować na dworcu lub w parku. Czy za mieszkanie płaci się z "góry", a jeśli to za ile miesięcy?
ajula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 11:30   #2
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Witam, jesli dopiero co przyjezdzasz do Anglii to najlepiej na Twoim miejscu jest wynająć pokoj, najwiecej ogłoszeń jest na www.londynek.net (zarówno pokoi jak i mieszkan), z reguły płaci sie 1 tydz z góry i ok 1-2 tyg depozytu, jesli mieszkanie to z reguly zadaja miesiecznego depozytu i miesiac z gory wszystko zalezy od upodoban. Ceny wachaja sie od lokalizacji, pokoj jednosobowy mozna wynajac juz od ok 70 funtow z rachunkami, dwuosobowy wacha sie od ok 100-120(zalezy jaka dzielnica). Ogłoszenia z pokojami sa tez na stronie internetowej gazety goniec polski lub na stronie www.gumtree.com(angielska strona). Mozna równiez wynajac mieszkanie z agencji ale to nie jest juz tak łatwo, z reguły trzeba oplacic miesiac z góry i ok 4-6 tyg depozytu i do tego z reguly zadaja konta w banku, potwierdzenia ze sie pracuje(wszystko zalezy od agencji) no i prowizja dla agencji.
Z drugiej strony wynajecie takiego lokum na odległosc to troche jest w ciemno bo nie wiesz jakie sa warunki itp.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 11:37   #3
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Ajula, w Anglii rynek wynajmu nieruchomosci jest bardzo rozwiniety. Pelno tu agencji nieruchomosci i mieszkan do wynajecia. Nie jestem pewna jak sprawa wyglada z zalatwianiem mieszkania z Polski. Juz tlumacze dlaczego.
Po pierwsze zanim agencja zgodzi sie podpisac z toba umowe najmu bedzie chciala sprawdzic twoje referencje - czy masz stale zrodlo dochodu i czy ten dochod jest wystarczajaco wysoki. Wiekszosc agencji chce tez referencje od poprzedniego landlorda, mialby on potwierdzic, ze placilas czynsz na czas i pozostawilas wynajmowane poprzednio mieszkanie w dobrym stanie.
Standardowy czas wynajmu ASTA (Assured Shorthold Tenancy Agreement) to pol roku lub rok. Raczej ciezko znalesc za posrednictwem agencji oferte krotszego wynajmu. Na krotszy okres mozna znalesc mieszkanie z ogloszenia w gazecie na przyklad, kiedy osoby prywatne chca mieszkanie wynajac bez posrednikow. Ale wiaze sie to z pewnym ryzykiem - potencjalne problemy ze zwrotem depozytu, krotki czas wymowienia umowy itd.
Za mieszkanie placi sie z gory, przewaznie za miesiac. Zanim sie wprowadzisz musisz wplacic tez depozyt. Ta kwota sie wacha od rownowartosci dwutygodniowego czynszu do rownowartosci poltoramiesiecznego czynszu. Okres wypowiedzenia waha sie od dwoch tygodni do dwoch miesiecy.

Przejrzyj sobie te strony:
www.propertyfinder.co.uk
www.findaproperty.co.uk
www.rightmove.co.uk

Jak masz jakies pytania to jestem do uslug.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 13:04   #4
ajula
Raczkowanie
 
Avatar ajula
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 255
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Dziękuję za stronki , napiszcie w takim razie, czy mając pieniądze na wynajęcie pokoju (z moich obliczeń wynika, że musze mieć nie mniej niż 1200zł) , to czy mogę się zjawić w agencji, oczywiście w godzinach urzędowania i w tym samym dniu znajdą mi mieszkanie?
ajula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 13:14   #5
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

To wszystko jest zalezne do jakiego miasta jedziesz i jakie mieszkanie Cie interesuje.Jesli dana agencja bedzie miec to co Cie interesuje a Ty bedziesz miec dana sume na te mieszkanie to dostaniesz je szybko moze i nawet w ten sam dzien.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 13:57   #6
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Tylko nie zapominaj ze wiele agencji chce sprawdzic twoje referencje, konto w banku itp, przynajmniej tak bylo u mnie a wynajmowalam juz 2 domy od agencji. Musialam zostawic im swoje dokumenty a oni oddali je do sprawdzenia landlordowi czy mu odpowiadaja. Wedlug mnie to duze ryzyko jechac w ciemno bo nie wiesz dokladnie kiedy bedzie jakies mieszkanie wolne itp a dwa naprawde malo agencji wynajmuje mieszkania ludziom bez tych dokumentów. Zwłaszcza bez potwierdzenie ze ma sie prace bo wtedy landlord skad moze miec pewnosc ze jestes w stanie finansowo wplacac mu co miesiac pieniadze. Co innego jakbys chciala wynajmowac chate z kims kto tu juz jest i sam mialby takie dokumenty. Nie straszac Cie,swoje doswiadczenie opisuje po agencjach w Londynie nie wiem jak jest gdzies indziej, moze jest latwiej i sa bardziej przychylni dla klientów i nie trzeba aż tyle formalności załatwiac.
Dla pewnosci na twoim miejscu skontaktowalabym sie przed wyjazdem z agencja czy maja mieszkanie takie jakie potrzebujesz i jakich dokumentów wymagaja i kiedy dane mieszkanie byloby dostepne i czy mozna wszystko zalatwic w 1 dzien i dostac juz klucze do mieszkania.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 14:13   #7
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Dokladnie ,lepiej miec zapewnione wszystko przed wyjazdem bo jechac w ciemno nie radze.Rozne sytuacje moga sie wydarzyc.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-03, 20:42   #8
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Jest bardzo malo prawdopodobne aby agencja wprowadzila cie do mieszkania w jeden dzien. Musisz im dac czas na sprawdzenie referencji. To trwa przewaznie 3-5 dni. Ale mysle, ze duzo mozesz zalatwic jeszcze z Polski, droga telefoniczna, faksowa czy mailowa. Wytlumacz twoja sytuacje, w miare mozliwosci dostarcz dokumenty przed przyjazdem do UK. Zalatwianie takich spraw na odleglosc jest trudne, ale nie niemozliwe.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 22:08   #9
jaskółka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 160
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

jesli moge doloaczyc sie do watku. planuje wyjazd poczawszy od wakacji i zastanawiam sie w takim razie jesli wynajecie mieszkania tyle trwa to gdzie wy mieszkalyscie tuz po przyjezdzie? wszystkie u znajomych?
jaskółka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 22:53   #10
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Ja akurat mialam mozliwosc przenocowania u kolezanki, na drugi dzien wynajelam sobie pokój.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 23:00   #11
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Ja z TZtem za pierwszym razem wynajmowalismy pokoj. Formalnosci z agencja zalatwialam przez telefon przed wyjazdem takze wszystko bylo zaklepane i mialam pewnosc, ze nie wyladujemy na dworcu.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-04, 09:56   #12
ajula
Raczkowanie
 
Avatar ajula
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 255
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Cytat:
Napisane przez styska Pokaż wiadomość
Ja akurat mialam mozliwosc przenocowania u kolezanki, na drugi dzien wynajelam sobie pokój.
Ja miałam mieć pomoc, niestety moi znajomi się nieodzywają, chociaż przed wyjazdem obiecali. Trochę mi "gorzko", bo jeszcze w Polsce (gdy nie było nawet słowa o wyjeździe) dużo im pomagałam, a teraz gdy ja potrzebuję pomocy .....ech "niech będzie i to". Może im też jest ciężko, ale mogliby chociaż zadzwonić, że nie mogą mi pomóc, a nie, że człowiek czeka jak głupi.
Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
Dokladnie ,lepiej miec zapewnione wszystko przed wyjazdem bo jechac w ciemno nie radze.Rozne sytuacje moga sie wydarzyc.
Dziękuję za odzew, bardzo, bardzo!!! A skoro trzeba tyle załatwiać, to się jednak nie zdecyduję na wyjazd, przynajmniej na razie. Nie znam języka (marne kilka zwrotów, słów) , a bez kogoś na miejscu wątpię żebym sobie poradziła.
ajula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 10:09   #13
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Jezeli faktycznie nie znasz jezyka i w dodatku nie masz tu nikogo kto by ci pomógl to faktycznie jest lepiej przelozyc wyjazd a w tym czasie podszkolic jezyk i na przyklad znalesc sobie kogos i wspolnie wyjechac, ja przyjechalam z kolezanka i bylo nam razniej na poczatku. Ona nie znala zbytnio jezyka ale dzieki znajomym dostala prace i jakos sobie uklada zycie, zapisala sie do szkoly i z jezykiem juz sobie bardzo dobrze radzi.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 11:22   #14
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Zgadzam sie ze Styska. Nie znajac jezyka skazujesz sie na bycie na lasce i nielasce osob trzecich.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 12:21   #15
ajula
Raczkowanie
 
Avatar ajula
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 255
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Zgadzam sie ze Styska. Nie znajac jezyka skazujesz sie na bycie na lasce i nielasce osob trzecich.
Też się z wami zgadzam i sobie takiej sytuacji nie wyobrażam, po prostu myślałam, że mam już "odrobione". To nic, dzisiaj słonko się przebija przez chmury, też ma ciężko -hehe . Będzie dobrze -wiem to, bo najciężej podjąć decyzję, ja już podjęłam, a że przyjadę do Anglii "okrężną" drogą -to nic. Pozdrawiam wszystkie , a za te którym jest ciężko trzymam kciuki, żeby się udało . A tak już całkiem nie ma temat, to czy w Wielkiej Brytanii obowiązuje zmiana casu?
__________________
"niech będzie i to"
ajula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 14:02   #16
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Cytat:
Napisane przez ajula Pokaż wiadomość
Pozdrawiam wszystkie , a za te którym jest ciężko trzymam kciuki, żeby się udało . A tak już całkiem nie ma temat, to czy w Wielkiej Brytanii obowiązuje zmiana casu?
Trzymam za ciebie kciuki Ajula

No jasne, ze obowiazuje zmiana czasu!
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 19:07   #17
ajula
Raczkowanie
 
Avatar ajula
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 255
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Trzymam za ciebie kciuki Ajula
Nie dziękuję -żeby nie zapeszyć , za to dziękuję za pomoc .
__________________
"niech będzie i to"
ajula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 21:03   #18
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Zgadzam sie ze Styska. Nie znajac jezyka skazujesz sie na bycie na lasce i nielasce osob trzecich.
Dokldanie pelno oszustow czeka na ludzi ktorym chetnie "pomagaja" w tak skuteczny sposob ,ze potem takie osoby spia na ulicy.Trzeba na siebie uwazac i nie byc za bardzo ufnym ,a jeszcze jak nie bardzo umiesz jezyk to jestes lakomym kaskiem dla takich oszustow.Lepiej przemysl wszystkie za i przeciw.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 12:47   #19
idlee
Przyczajenie
 
Avatar idlee
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 8
Dot.: Jak wynająć mieszkanie w Anglii ?

Witam! Chcialam zapytac czy wiecie moze gdzie najlawiej znalezc osoby ktore chca cos wynajac - prywatnie nie przez agencje. Znaczy one posiadaja swoje nieruchomosci ktore chca wynajac. Poznalismy ostatnio Anglika ktory posiada kilka mieszkan do wynajecia ale niestety wszystkie w tym momencie sa zajete. Jestesmy zainteresowani wlasnie takim wynajmowaniem bo na ogol w cenie ktora podaja ci do wynaju masz juz wliczone wszytskie rachunki wiec nie musisz sie w to bawic osobno. Tylko nie mm pojecia gdzie moglabym znalezc takie ogloszenia. Tego chlopaka spotkalismy przypadkiem niestety nie ma na razie nic wolnego i tak sie zastanawiam gdzie moglabym sprobowac szukac. Jesli ktos ma jakies pomysly to prosze o pomoc i pozdrawiam
idlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:59.