tracenie wagi i ćwiczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-09, 19:47   #1
moti88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2

tracenie wagi i ćwiczenia


witam serdecznei mam pytanie nastepujace
od srody zaczyanm sie brac za siebie mam tutaj namysli bieganie wieczorami oraz cwiczenia na silowni kupuje karnet (obecnie mma plan rano islka wieczorem bieg)
na obcena chwile bede mial duzo czasu wiec potencjalnie bede mial codziennie czas na silownie i bieganie
pytanie jest nastepujace:
przy tak duzym natezeniu cwiczen, ile mozna stracic w ciagu miesiaca ? oczywiscie do tego normalne jedzenie sniadanie + obiad + brak kolacji

obecnie mam wzrostu 169 cm i waze 103 kg
kiedys trenowalem na silwoni i pilke nozna i wiem ze dlamnie optymalna waga przy mojej budowie to 82 kg mam tutaj na mysli duze lydki miesnie itp
moti88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 20:15   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: tracenie wagi i ćwiczenia

Śniadanie, obiad i brak kolacji to nie jest normalne jedzenie, a już na pewno nie jedzenie "redukcyjne". Zdobądź trochę informacji o diecie zanim się weźmiesz za intensywne ćwiczenie na głodowym jadłospisie
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 20:53   #3
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: tracenie wagi i ćwiczenia

Według mojej znajomej lekarki-diabetyka najlepsza dieta to 1200 kalorii.
Można o niej poczytać w internecie.
Polecam też zestaw herbat odchudzających dla mężczyzn-System Slim Figura dla mężczyzn Herbapol.
No i polecam Bio CLA z zieloną herbatą.
Trzeba jeść kolację przed 18.00 lub co najmniej godzinę przed snem, jeść śniadania, odstawić produkty z białego pieczywa i z białej mąki (ciemny chleb, ciemny makaron).I bezwzględnie trzeba jeść śniadania.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 22:18   #4
mmooonia
Rozeznanie
 
Avatar mmooonia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 587
Dot.: tracenie wagi i ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Według mojej znajomej lekarki-diabetyka najlepsza dieta to 1200 kalorii.
Można o niej poczytać w internecie.
Polecam też zestaw herbat odchudzających dla mężczyzn-System Slim Figura dla mężczyzn Herbapol.
No i polecam Bio CLA z zieloną herbatą.
Trzeba jeść kolację przed 18.00 lub co najmniej godzinę przed snem, jeść śniadania, odstawić produkty z białego pieczywa i z białej mąki (ciemny chleb, ciemny makaron).I bezwzględnie trzeba jeść śniadania.

Hm troche duza rozbieznosc, przed 18 lub np. 22 .
Kolacje czystobialkowa mozna spokojnie jesc okolo godziny przed snem a jedzenie ostatniego posilku o 18 na pewno trwalemu chudnieciu nie sprzyja.

moti88 Poczytaj najpierw 10PŻ podwieszonych na dietetyce i inne artykuly zamieszczone tam i na fitnessie i jak wtedy bedziesz mial watpliwosci to na pewno ktos Ci pomoze Dobrze ze chcesz polaczyc aeroby z silownia, ale mozesz to podzielic na jeden dzien aeroby/drugi silownia i tak na zmiane z jednym dniem przerwy w tygodniu.

Czytaj czytaj a na pewno duzo wiecej sie dowiesz i wtedy bedzie Ci latwiej podejsc do odchudzania z glowa i zakonczyc pozytywnymi efektami
__________________
"..chodzi o to by pokonywać własne słabości i swoje ograniczenia. Sama wyznaczasz sobie granice" Sofia

"Nie okłamuj samej siebie, po prostu więcej trenuj" Soria




mmooonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 23:01   #5
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: tracenie wagi i ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez mmooonia Pokaż wiadomość
Hm troche duza rozbieznosc, przed 18 lub np. 22 .
Kolacje czystobialkowa mozna spokojnie jesc okolo godziny przed snem a jedzenie ostatniego posilku o 18 na pewno trwalemu chudnieciu nie sprzyja.
Ostatni posiłek o 18.00 mogą jeść osoby ,które chodzą spać ok 22.00.
Nie wszyscy mają ten sam styl życia i naturalny rytm dobowy, stąd zalecenie,żeby ostatni posiłek był co najmniej 1 godzinę przed snem.
Niezależnie od tego czy jest białkowy czy nie.
A białka ponieważ są najtrudniejsze do przyswojenia powinno się jeść rano i na obiad.Wieczorem raczej nie.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 23:10   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: tracenie wagi i ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Według mojej znajomej lekarki-diabetyka najlepsza dieta to 1200 kalorii.
Można o niej poczytać w internecie.
Polecam też zestaw herbat odchudzających dla mężczyzn-System Slim Figura dla mężczyzn Herbapol.
No i polecam Bio CLA z zieloną herbatą.
Trzeba jeść kolację przed 18.00 lub co najmniej godzinę przed snem, jeść śniadania, odstawić produkty z białego pieczywa i z białej mąki (ciemny chleb, ciemny makaron).I bezwzględnie trzeba jeść śniadania.
Co to w ogóle znaczy "najlepsza dieta"? Dla kogo najlepsza? Może dla niej...? Bo na pewno nie dla faceta, który planuje codziennie ćwiczyć. Zapotrzebowanie kolegi - autora wątku w tej chwili wynosi ok 3000-3200 kcal (po doliczeniu planowanych ćwiczeń) i miałby z tego obciąć 2000? Przecież to szaleństwo, organizm potraktuje to jako głodówkę i zwolni metabolizm...
Nie mówiąc o tym, że facet ważący ponad 100 kg na takiej diecie chodziłby non stop głodny.

Ja doradzam zapoznanie się z zasadami odżywiania się podczas redukcji połączonej z treningami. Obcina się wtedy max 600 kcal dziennie od zapotrzebowania i zmienia rodzaje spożywanych produktów.

Białka nie należy jeść wieczorem, czyli co? Wtedy jeść węgle? Które się wtedy odłożą jako tłuszcz, który chcemy tracić?
Właśnie to, że białko się długo przyswaja sprawia, że jest polecane na wieczór i na noc, żeby w nocy organizm nie spalał mięśni, pozbawiony pożywienia...
Zawsze i wszędzie czytałam żeby węglowodany jeść rano, kiedy organizm potrzebuje "kopa" energii by zacząć dzień.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:41   #7
moti88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: tracenie wagi i ćwiczenia

jutro zaczynam swoja walke ;-)
jak tak mysle to nie jedzenie przy takim wysilku to szalenstwo... tym bardziej ze do tego z czasem dojdzie praca jeszcze a ja chce na stale zmienic swoj styl wiec nie wytrzymam do konca zycia na 1200 kacl :P
chcialem moze do tego zastosowac diete ale mysle ze przy takim natezeniu bezsensu
stosowalem juz diete kopenhacka jakies 7 miesiecy temu schudlem na niej 8 kg ale w nagrode przytylem juz 12... masakra

a jakie zestawy cwiczen proponujecie na silowni ? wszystko po kolei ? czy jakies konkretne serie na konkretnym przyrzadzie ? glownie chodzi mi o cwiczenia zbijajace tkanke tluszczowa poprawiajace kondycje do biegania i oczywiscie z czasem zaokroglenia miesni
sily mi tez nie brakuje bo potrafie wycisnac kolo 80 - 90 kg na laweczce wiec male ciezary beda mnie nudzic

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

aaa wlasnie jeszcze dwa pytania
1 co jest najlepsze na zakwasy xD?
2. najwazniejsze zrobily mi sie spore rozsępy... macie na to dobre srodki jakies ?
moti88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 22:13   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: tracenie wagi i ćwiczenia

Na zakwasy najlepszy jest następny trening
A poważnie: porządny trening siłowy z dużym obciążeniem jest doskonałym narzędziem do odchudzania pod warunkiem, że będziesz się odpowiednio odżywiał. Do tego bieganie, i za kilka miesięcy cała garderoba będzie do wymiany, zobaczysz
Polecam wątek "10 przykazań żywieniowych" na podforum Dietetyka (podwieszony u góry) i stronę super-sylwetka.pl
Najważniejsze jest, żeby stosować 10 przykazań i trening cały czas, a nie od poniedziałku do piątku, a w weekend piwko i pizza itp. To, co daje rezultaty, to konsekwencja i regularność.
Powodzenia.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 16:29   #9
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: tracenie wagi i ćwiczenia

a ja w sumie moze i nie w temacie, ale nie wiem gdzie sie spytac.
przed sylwestrem wazylam 58 kg.
teraz waze 54 kg, zaznaczam ze mam 17 lat 165 cm.
cwiczyc nie cwiczylam, ograniczylam jedzenie smutkow ;p

Ale moje pytanie brzmi czy to nie jest za szybki spadek wagi ? I ile powinnam wazyc przy moim wzroscie. Zaznaczam ze przy 58 zle sie czulam ze swoim wygladem.
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.