Che Italia? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-31, 15:09   #31
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Cool Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez svenja
W Slowenii to samo, lepiej pozno niz wcale W Bolonii zwykle troche cieplej, ale tutaj przez ostatnie tygodnie to paranoja byla, chcialam wczesniej do Polski jechac, bo 700 km na polnoc bylo po prostu cieplej niz tu! Pierwszy raz widze tu takie lato, zawsze jest parno 3 miesiace w roku. A ja bez slonca wpadajacego przez okno w pokoju pracowac nie moge
No naprawde sierpien to byl okropny!
ojejku ale sie zrobilo parno, u ciebie Svenja tez? feee, az nie ma czym oddychac :-(
Cale szczescie ,ze nie mieszkam w miescie bo bym sie chyba udusila od oparow samochodowych podczas takiej duchoty !ble
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:39   #32
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Jo
Jejku nic nie mowcie, oni maja jakiegos fiola na punkcie cudzoziemek.
Wlasnie dzis rano bylam w sklepie i jeden taki mnie zdenerwowal,az wrocilam rozstrzesiona do domu.Nic takiego sie nie stalo, robil z siebie tylko idiote na co ja nie zwracalam najmniejszej uwagi, denerwuje mnie jednak sam fakt, ze nie mozna sobie spokojnie robic zakupow,oni sie strasznie czuja wolni do zawracanie komus glowy.Mnie to doslownie wnerwia, jest to dla mnie jakims gwalceniem przestrzeni wolnosci kobiety.
Chcialabym robic zakupy i wyjsc spokojnie z domu, tym bardziej ,ze nie wychodze na polowanie, jestem szczesliwa mezatka.
Ach, dziewczyny ,alez mam nerwy dzis.Ale coz nie zwracam uwagi, mysle,ze taki czy owaki tylko czeka, zeby do niego cos powiedziec.:-(
Jo - ma dokładnie TE SAME ODCZUCIA! Czasem chciałabym stac się niewidzialna, gdy z domu wychodzę. Po jakims czasie to staje się nie do wytrzymania. Jestem teraz w Polsce i jak patrze na młode dziewczyny paradujące po ulicy, w srodku miasta w mini, albo króciutkich szortach - myslę sobie - oj, w Italy to by nawet metra tak ubrane spokojnie nie przeszły...
Acha, pogoda tu wciąż dopisuje, Svenja przyjeżdżaj czem prędzej bo naprawdę warto się teraz w Polszy zjawić, opaliłam się jak na Karaibach jakich...
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:41   #33
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Che Italia?

PS Jeszcze gorsi od Włochów są Marokini, albo Włosi z południa, to już dosłownie porażka, czasem mam takie nerwy, że bym ich.... Wrrrr...
No to zmykam do ogródka pograć w Briscolę...
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 16:22   #34
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Che Italia?

Zawsze sie mowi, ze jesli dziewczyna chce sie dowartosciowac, to powinna do Wloch pojechac.

A ja ostatnio w samolocie kolo Wlocha mialam miejsce... Dalam mu wyraznie do zrozumienia, ze jestem szczesliwa mezatka, ale i tak bitych 9 godzin musialam z nim rozmawiac hehe.

Edytowane przez Magda.
Czas edycji: 2005-08-31 o 20:45
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:43   #35
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Talking Dot.: Che Italia?

Femme za kazdym razem tez mysle ,ze na polskiej ulicy to jest spokojnie.

Magdo ale sie usmialam 9 godzin!ales wytrwala dziewczyna
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:46   #36
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Jo
Magdo ale sie usmialam 9 godzin!ales wytrwala dziewczyna
Opowiadal mi, ze ma dziewczyne 30-letnia (on sam pare lat wiecej) i ona naciska go na malzenstwo, a on nie chce, ale pewnie bedzie musial ulec. No w kazdym razie nie chce, co moja znajoma skomentowala "no pewnie ze nie chce, przeciez mamusie ma to mu zona niepotrzebna".
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:53   #37
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Talking Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Magda.
Opowiadal mi, ze ma dziewczyne 30-letnia (on sam pare lat wiecej) i ona naciska go na malzenstwo, a on nie chce, ale pewnie bedzie musial ulec. No w kazdym razie nie chce, co moja znajoma skomentowala "no pewnie ze nie chce, przeciez mamusie ma to mu zona niepotrzebna".

co za biedaczyna on nie chce, ona chce, bedzie musial ulec...
No pewnie mamusia pierze, gotuje, siedzi cicho po co mu zona?

Jak ty wysiedzialas?
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 20:59   #38
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Jo
co za biedaczyna on nie chce, ona chce, bedzie musial ulec...
No pewnie mamusia pierze, gotuje, siedzi cicho po co mu zona?

Jak ty wysiedzialas?
Zona to mu tylko moze przeszkadzac w ewentualnych podbojach.

Wysiedzialam, bo film puszczali, ciut mi sie usnac udalo, no i staralam sie rozmowe sprowadzic na jakies intelygentne tematy.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:10   #39
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Magda.
Zona to mu tylko moze przeszkadzac w ewentualnych podbojach.

Wysiedzialam, bo film puszczali, ciut mi sie usnac udalo, no i staralam sie rozmowe sprowadzic na jakies intelygentne tematy.
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 23:38   #40
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Jo
No naprawde sierpien to byl okropny!
ojejku ale sie zrobilo parno, u ciebie Svenja tez? feee, az nie ma czym oddychac :-(
Tu tez goraco, aczkolwiek w Alpach taki mily chlodek i da sie wytrzymac, natomiast na wybrzezu to juz patelnia, wole nawet tam nie jechac

Jutro smigam do München (pracuje w piatki), mam nadzieje, ze pogoda dopisze na autostradzie i ze wszyscy Holendrzy i Niemcy wrocili juz z urlopu, bo przez ostatnie tygodnie przezywalam katorge w 20-kilometrowych korkach
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 07:40   #41
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
X Femme:

Aniu, przypominam pytanko

Cytat:
Napisane przez Jo
Aniu jestes pewna ,ze na tej samej ulicy jest Coin? ja chyba wiem, gdzie to jest, ale tam jest Upim i po drugiej stronie Terranova i Mango.

Alez sie cieplutko zrobilo!
Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
PS Jeszcze gorsi od Włochów są Marokini, albo Włosi z południa, to już dosłownie porażka, czasem mam takie nerwy, że bym ich.... Wrrrr...
No to zmykam do ogródka pograć w Briscolę...
Moj maz jest poludniowcem i cale szczescie jest normalniejszy
w przeciwnym razie nie wytrzymalibysmy ze soba juz prawie 15 lat



Svenja, wspolczuje ale napewne bedzie juz luzniej na autostradach
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-01, 11:36   #42
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: X Femme:

Hmmm, Upim i Terranova? A po przeciwnej stronie też ETAM? To chyba o tym Upimie mówisz? No a Douglas to widziałam też na tej ulicy, ale jakby po drugiej stronie tej ulicy dosłownie na przeciwko pupci Neptuna. A wiesz gdzie jest Mc;Donald właśnie w samym centrum - to tak jakby na przeciwko. Oj.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 13:19   #43
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Smile Dot.: X Femme:

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
Hmmm, Upim i Terranova? A po przeciwnej stronie też ETAM? To chyba o tym Upimie mówisz? No a Douglas to widziałam też na tej ulicy, ale jakby po drugiej stronie tej ulicy dosłownie na przeciwko pupci Neptuna. A wiesz gdzie jest Mc;Donald właśnie w samym centrum - to tak jakby na przeciwko. Oj.
Oj nie wiem.. ale wiesz co , to nie szkodzi, przyjade, poszukam i znajde.
Dziekuje Aniu.
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 16:21   #44
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: X Femme:

ja tam osobiscie nie uwazam ze wlosi z poludnia to porazka juz siedze we wloszech 5 lat mieszkam w Wenecji i uwazam ze wlosi i wloszki z poludnia sa super ludzie szczegolnie dziewczyny pracuje z wieloma osobami z poludnia i bardzo z charakteru mi przypominaja moich rodakow sa poprostu swoi ludzie zawsze sa otwarci na pomoc i bynajmniej mozna po ludzku pogadac a wlosi Z NORD a w szczegolnosci tu gdzie mieszkam sa arogantami i egoistami i mysla ze sa glowa swiata juz nie mowiac o wloszkach z tych rejonow a jeszcze do tego sa beznadziejnie brzydkie i brzydcy zarazem glupio gadaja eheheheh bynajmniej wloszki i wlosi z poludnia sa bardzo przystojni ludzie a pozatym NORD i SUD italia nie przepadaja za soba
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 17:02   #45
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: X Femme:

Cytat:
Napisane przez Jo
Oj nie wiem.. ale wiesz co , to nie szkodzi, przyjade, poszukam i znajde.
Dziekuje Aniu.
Jo już wiem jaki DOUGLAS miałaś na myśli, przypomniało mi się skojarzyło. Ale chyba już go nie ma... Ten o którym ja mówię jest ogromniasty, nowy. Na pewno go zauważysz!
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 17:11   #46
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: X Femme:

Ja też nie uważam, że Południowcy to porażka, uważam, że porazka to taki pewien typ Włocha Południowca rodzaj "Playboy Casanova" - a zapewniam są tacy i z Południa są najczęściej, ci z Północy są bardziej zamknięci, poważni, nie podrywają tak "wylewnie/" jak Południowcy. Oczywiście nie wszyscy są tacy, ale ten typ tak ma, per esempio "Ciao bella, ciao bella figa" - i tak dalej, w tym sensie...
To chyba nie jest elegancki sposób podrywania, zagadywania? Jak kto woli...
Też mam koleżanki zarówno z Północy jak i z Południa.
Można wymienić zarówno dobre jak i złe cechy Południowców i tych z Północy...
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 19:05   #47
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: X Femme:

ci z z polnocy tacy sami tylko ze jest troche mniej tych typow typu casanowa tylko nie znosze jak niektorzy zucaja wszystkich na jedno ale co tam mniejsza z tym apropos Feme Banale jak juz jestesmy sluchaj mam jeden problem z kuchnia wloska kurcze nie wiem co zrobic a chodzi mi konkretnie o osmoirnice i kalmary co zrobic aby byly mieksze bo chociaz wzystko robie wdlug przepisu to zawsze mieso jest jak guma masz moze jakis sposob
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 21:45   #48
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Dot.: X Femme:

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
Jo już wiem jaki DOUGLAS miałaś na myśli, przypomniało mi się skojarzyło. Ale chyba już go nie ma... Ten o którym ja mówię jest ogromniasty, nowy. Na pewno go zauważysz!

Juz wiem! maz pomogl mi tez zrozumiec, gdzie to moze byc, bo ja jakas zacmiona ostatnio jestemwiem,w iem!
Ale czemu mnie jeszcze tam nie bylo?

Zgadzam sie, czy poludniowcy, czy polnocni, kazdy ma wady i zalety.Choc taki podryw zbyt "wylewny" to wada raczej poludniowcow.
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 21:49   #49
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Dot.: X Femme:

Cytat:
Napisane przez mosticchio
ci z z polnocy tacy sami tylko ze jest troche mniej tych typow typu casanowa tylko nie znosze jak niektorzy zucaja wszystkich na jedno ale co tam mniejsza z tym apropos Feme Banale jak juz jestesmy sluchaj mam jeden problem z kuchnia wloska kurcze nie wiem co zrobic a chodzi mi konkretnie o osmoirnice i kalmary co zrobic aby byly mieksze bo chociaz wzystko robie wdlug przepisu to zawsze mieso jest jak guma masz moze jakis sposob
A moze takie maja byc gumowe?
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-02, 06:52   #50
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: X Femme:

bez glupiego gadania dziewczyny zna moze ktoras z was jakis przepis na to cholerstwo bo bardzo lubie je
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 07:20   #51
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Dot.: X Femme:

Cytat:
Napisane przez mosticchio
bez glupiego gadania dziewczyny zna moze ktoras z was jakis przepis na to cholerstwo bo bardzo lubie je
Ani mi sie sni glupio gadac
to byl tylko humor,battuta.

Nie wiem jak to sie gotuje, bo nie jadam takich cholerstw, jezeli przeczytalas caly watek to napewno wiesz, wiedze,ze zadna z dziewczyn nie odpowiada,takze albo nie wiedza, albo jeszcze nie czytaly twojego wczorajszego pytania.Moze sprobuj poszukac w necie albo na kulinarnym.
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 11:14   #52
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: X Femme:

Cytat:
Napisane przez mosticchio
bez glupiego gadania dziewczyny zna moze ktoras z was jakis przepis na to cholerstwo bo bardzo lubie je
Ja też jeszcze nigdy sama nie gotowałam owocków morza... Teściowa to i owszem, ale teraz nie mam jak zapytać bom w Polszy...
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 14:11   #53
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
Jo - ma dokładnie TE SAME ODCZUCIA! Czasem chciałabym stac się niewidzialna, gdy z domu wychodzę. Po jakims czasie to staje się nie do wytrzymania. Jestem teraz w Polsce i jak patrze na młode dziewczyny paradujące po ulicy, w srodku miasta w mini, albo króciutkich szortach - myslę sobie - oj, w Italy to by nawet metra tak ubrane spokojnie nie przeszły...
Byłam 2 razy we Włoszech a moim marzeniem jest tam zamieszkać. Nawet nie wiecie dziewczyny, jak Wam zazdroszczę!
A mi właśnie podoba się ta bezpośredniość Włochów, ta ich wieczna chęć do pomocy, taka otwartość. W Polsce w ciągu kilku lat nie poznałam tylu ludzi co tam w ciągu kilku dni! I nie piszę tu już nawet o tym, że tam można szybko poznać faceta, bo nie zawsze w życiu o to chodzi a poza tym podczas kilkudniowego pobytu nie szuka się faceta. Mi podoba się to, że można tam szybko poznać nowych ludzi i nawiązać ciekawe znajomości.
A polscy faceci (niektórzy!) przy Włochach wypadają jak ciapy! Ja już mam dość gości, którzy wstydzą się do mnie zagadać a jeśli już zagadują, to tylko po kilku piwach bo na trzeźwo nie mają tyle śmiałości!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 15:07   #54
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Gonia1
A polscy faceci (niektórzy!) przy Włochach wypadają jak ciapy! Ja już mam dość gości, którzy wstydzą się do mnie zagadać a jeśli już zagadują, to tylko po kilku piwach bo na trzeźwo nie mają tyle śmiałości!
hehe, dobre. Wiadomo, ze nie wszyscy tacy sa, ale rzeczywiscie u innych narodow mozna zauzawyc wieksza otwartosc. Moze dlatego zawsze mialam slabosc do obcokrajowcow? ...
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 15:25   #55
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: Che Italia?

ja to owocki moza to uwielbiam mnia mniam mniam jadlabym bez koncaaaaaaaaaaaaaaaaaaa w szczegolnosci calamari claude albo antypastyyy z owockow morza mniammmmmmm az mi sie chce isc do restauracjiiiii i cos zjeesc cos z antypastowww
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 15:36   #56
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Smile Dot.: Che Italia?

Mosticchio wlasnie sie dowiedzilam,ze kalamary maja to w sobie,ze im dluzej je gotujesz tym bardziej staja sie twarde, nastepnym razem podczas gotowania kontroluj je widelcem czy juz sa miekkie.Powinno wystarczyc ok. 40 minut gotowania.
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 18:55   #57
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: Che Italia?

mniam mniam dziewczyny wlasnie wcinam loda heheeheheheh zawedzilam tesciowej z lodowki ahahahahahah o kurcze dobre sa te CARTE D"OR czekajcie jaki to gust aa jest napisane panna cotta e gianduia ahahhaahahaha JO dzieki skorzystam z twojej porady DZiewczyny ja uwazam ze lody wloskie sa super ale ze mnie lakomczuch mam nadzieje ze nie zjem to cale 500g eehehehehhhhe a jak zjem to tesciowj nic nie zostanie ahahaahahahahhahah
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 19:02   #58
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez mosticchio
mniam mniam dziewczyny wlasnie wcinam loda heheeheheheh zawedzilam tesciowej z lodowki ahahahahahah o kurcze dobre sa te CARTE D"OR czekajcie jaki to gust aa jest napisane panna cotta e gianduia ahahhaahahaha JO dzieki skorzystam z twojej porady DZiewczyny ja uwazam ze lody wloskie sa super ale ze mnie lakomczuch mam nadzieje ze nie zjem to cale 500g eehehehehhhhe a jak zjem to tesciowj nic nie zostanie ahahaahahahahhahah
Lody wloskie sa rewelacyjne, nic a nic Ci sie nie dziwie.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 12:23   #59
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: Che Italia?

chej dziewczyny w waszych okolicach gdzie mieszkacie tez sa slynni chinczycy chodzi mi konkretnie sklepy z ciuchami slyszalam od znajomej ze polowa rzymu i milano to wszystkie sklepy z ciuchami to prawie CHINCZYKA
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 05:09   #60
simonka cynamonka
Raczkowanie
 
Avatar simonka cynamonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: USA/Luizjana
Wiadomości: 91
GG do simonka cynamonka
Dot.: Che Italia?

hej witam!
ja rowniez kiedys mieszkalam we wloszech...prawie 7 lat
wciaz tam mam rodzine i przyjaciol
bardzo tesknie za italia,chociaz coraz czesciej lapie sie na tym,ze po malu zapominam jezyk.... nie tylko....ale wciaz pozostaly cudowne wspomnienia i wiele zdjec.
mieszkalam w rzymie przez rok,a potem troche w neapolu,a reszte pobytu we wloszech spedzilam w malym miasteczku o nazwie villaggio coppola-w okolicach caserty.
brakuje mi pysznej kuchni wloskiej
i tego klimatu
i tych szalonych,rozgadanych ,makaronow,,
tlocznych ulic w neapolu,sklepikow,pizzern i.....
owszem przyznam,ze wloskie lody sa nr1!!!!!!!!
obecnie mieszkam w usa i za kazdym razem jak ide do kawiarenki to oczka mi leca na lody...niestety tu uzywaja jakis chemikalii i mam na lody uczulenie,zaraz robi mi sie nie dobrze i kreci mi sie w glowie i musze zwymiotowac
nigdy w zyciu nie mialam takich problemow-wloskie lody sa pyszniutkie i takie smaczne i pachna...ahhhhhhhhhh
ale sie rozmarzylam
jesli chodzi o perfumki to roznie bywalo zalezalo od funduszy
jesli chodzi o kuchnie wloska to kocham owoce morza!!mam bzika na ich punkcie!!!moge jesc codziennie-szczegolnie salatki z owocow morza z cytrynka,az mi slinka leci
jesli chodzi o ludzi -wlochow z tych okolic,ktorzy raczej nie lubia sie nazywac wlochami tylko napoletano-to no coz maja swoja odrebna kulture,ale nie moge powiedziec,ze to zli ludzie,z duzym poczuciem humoru i dosc goscinni.
w przeciwienstwie do amerykanow,ktorzy zamieszkuja tu w miasteczku.
tragedia

no nic...rozpisalam sie-pora wracac na ziemie!!

bede tu zagladac i was czytac,to humorek bede miec lepszy

baci
simonka cynamonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.