Tajniki tv make-up... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-08, 16:45   #1
igor18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Smile

Tajniki tv make-up...


Mam pytanie jak zrobić poprawnie męski make-up telewizyjny?? Chodzi mi o dobór kosmetyków oraz szczegóły wykonania... no i może jakieś ciekawostki Zależy mi na czasie, dlatego będę b. wdzięczny za szybką odpowiedź.
igor18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 21:24   #2
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Tajniki tv make-up...

a w jakim celu potrzebujesz takie informacje ?
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 07:53   #3
igor18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: Tajniki tv make-up...

Razem z moją ekipą wynajęliśmy sobie na kilka godzin studio i chcemy nagrać klip do piosenki, ale z racji kryzysu i chęci nauki nie chcemy wynajmować charakteryzatorki... a kosmetyki zawsze się przydadzą w przyszłości.
igor18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 08:38   #4
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Tajniki tv make-up...

a jaki macie budżet w dobie kryzysu?
profesjonalista może wyjść taniej - zazwyczaj dysponuje wszystkim, zna się na tym, posiada pędzle
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 08:43   #5
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Tajniki tv make-up...

Myśle że narazie lepiej wam będzie zapłacić za kosmetyczke bo jej usługa wyniesie was tyle co profesjonalny podkład kryjący. Chyba że wiesz że w miare szybko zużyłbyś kosmetyki żeby długo nie leżały nieużywane.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:51   #6
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Tajniki tv make-up...

Cytat:
Napisane przez igor18 Pokaż wiadomość
Razem z moją ekipą wynajęliśmy sobie na kilka godzin studio i chcemy nagrać klip do piosenki, ale z racji kryzysu i chęci nauki nie chcemy wynajmować charakteryzatorki... a kosmetyki zawsze się przydadzą w przyszłości.
tylko że na podstawowe kosmetyki wydacie około 500pln, a na charakteryzatorkę wydacie 200-300pln w Warszawie raczej bliżej 300pln w pozostałych miastach pewnie blizej 200pln, ale to tez zalezy od czasu trwania caej akcji, oczywiście to nie są stawki gwiazd chrakteryzacji, ale mysle ze jakąś dobrą juz obeznaną w temacie osobe znajdziecie, więc nie wiem czy wam się to opłaca, a jeżeli kręcicie w HD to juz wogle nie dotykajcie sie do tego sami

co do samego wykonania potrzebna będzie wam, baza, jakis matujacy podkład, najlepiej płynny średnio kryjący, korektor w płynie, korektor punktowy lub kamuflaż, puder i brązer, oczywiście każdy w kilku kolorach, jeżeli któryś z was ma problem z zaczerwienieniami to może się przydać zielony toner, z akcesoriów pędzel do pudru, gabeczki lateksowe, puszek, patyczki higieniczne

kolejność jest generalnie taka : Zielony toner (jeżeli jest potrzebny, jezeli nie to opuszczamy ten punkt) + pózniej baza (bazy też są różne, w zależności od wieku i typu skóry, ale mężczyznom najczęśćiej się skóra świeci więc matująca) + nastepnie podkład ( nie przesadzaj z ilości nie ma nic gorszego niż facet z widoćzną tapetą, trzeba go dobrze wtopić w skóre, ale to temat rzeka) + korektor pod oczy + punktowo korektor na zmiany skórne + puder + ewentualnie brązer jeżeli trzeba

czasami panom trzeba podczesać też brwi (utrwalić kształt jeżeli lubią sie wichrować) i ewentualnie uzupełnić delikatnie braki w nich, mozna połozyć troszkę balsamu na usta jeżeli są suche, jeżeli nie mam mocnych zbliżeń kamerą mozna też minimalnie, ale naprawde minimalnie musnąć rzęsy ciemnobrązową mascarą

chyba najlepszym wyjściem było by jakby jeden z was poszedł na jednodniowy kurs z takiego make-up'u, jest on łatwy do opanowania ale pewne rzeczy trzeba pokazać na zywo, więc myśle że 4-5 by wystarczyło, a póżniej możecie się przygotowywać sami

oczywiście cały czas pisze to zwykłym makijażu męskim takim korekcyjnym, chrakteryzacja to inna bajka

powodzenia
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2009-11-09 o 18:56
KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 19:11   #7
igor18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: Tajniki tv make-up...

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
igor18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.