Biznes za granicą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-22, 18:05   #1
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430

Biznes za granicą


Drogie Dziewczyny

Żyję sobie w Szwecji i tak się już od dłuższego czasu zastanawiam nad własną firmą. Oczywiście chodzi o wizaż . Może macie jakieś doświadczenia z prowadzenia firmy poza Polską? Jak zaczynałyście, czy dostałyście jakieś dofinansowania, jak zdobyłyście klientów? Mam małe wątpliwości, moja koleżanka otworzyła w Szwecji salonik manicure - pedicure plus rozmaite masaże, reiki itp..dostała nawet wsparcie od tutejszej gminy i Urzędu Pracy, ale jej zarobek jest dużo niższy niż za pracę na pół etatu..Hmmm...
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 19:22   #2
emigrantka2009
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 89
Dot.: Biznes za granicą

Bo na kilentow to trzeba sobie "zarobic".Nic sie nie dzieje od tak nagle.Trzeba sobie zdobyc zaufanie,trzeba byc godnym zaufania,trzeba miec bardzo dobre noty w tym srodowisku.Ja jestem Kosmetologiem(nie mylic z kosmetyczka),poszlam najpierw do szkoly na dwa lata a pozniej na kolejne 2 lata(w Polsce,tutaj tez musialam isc do szkoly)Ja pracuje od 3 miesiecy.Za moimi plecami wisza moje dyplomy,certyfikaty,moje osiagniecia.Klienci bardzo chetnie przychodza do osoby ktora ma wiecej w glowie-edukacji- anizeliby oczekiwali.Ich edukacja plus porzadna edukacja z Europy = sukces...Zadowolony Klient polecil mnie swojemu znajomemu a ten kolejnemu i tym sposobem kiedy dzwoni do salonu prosza mnie,nie inna osobe tylko mnie.Mam juz swoich kilentow ktorzy przychodza regularnie,zarabiam wiecej niz w moich ostatnich pracach(podwojnie tyle),jestem zadowolona,chociaz szefowa jest osoba "trudna"i konfliktowa..ale to juz inny temat..Wiem jestem tego pewna,ze gdyby odeszla z pracy,moi klienci"poszli by za mna-ze mna".

Podsumowanie,klezanka powinna wiedziec ze;
-klientele nie pozyskuje sie od razu z dnia na dzien(potrzeba duzo pracy i cierpliwosci)
-trzeba "inwestowac w siebie"(certyfikaty,kursy to podstawa,nie mozesz"stac w miejscu",musisz sie szkolic,byc na biezaco z nowosciami na rynku)
-nie poddawac sie tylko praktykowac i jeszcze raz praktykowac
-ciezka praca to klucz do wszystkiego


powodzenia,daj znac co i jak..
-

Edytowane przez emigrantka2009
Czas edycji: 2009-12-22 o 20:02 Powód: dopisek
emigrantka2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 10:28   #3
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: Biznes za granicą

[QUOTE=emigrantka2009;1600 5535]Bo na kilentow to trzeba sobie "zarobic".Nic sie nie dzieje od tak nagle.Trzeba sobie zdobyc zaufanie,trzeba byc godnym zaufania,trzeba miec bardzo dobre noty w tym srodowisku.Ja jestem Kosmetologiem(nie mylic z kosmetyczka),poszlam najpierw do szkoly na dwa lata a pozniej na kolejne 2 lata(w Polsce,tutaj tez musialam isc do szkoly)Ja pracuje od 3 miesiecy.Za moimi plecami wisza moje dyplomy,certyfikaty,moje osiagniecia.Klienci bardzo chetnie przychodza do osoby ktora ma wiecej w glowie-edukacji- anizeliby oczekiwali.Ich edukacja plus porzadna edukacja z Europy = sukces...Zadowolony Klient polecil mnie swojemu znajomemu a ten kolejnemu i tym sposobem kiedy dzwoni do salonu prosza mnie,nie inna osobe tylko mnie.Mam juz swoich kilentow ktorzy przychodza regularnie,zarabiam wiecej niz w moich ostatnich pracach(podwojnie tyle),jestem zadowolona,chociaz szefowa jest osoba "trudna"i konfliktowa..ale to juz inny temat..Wiem jestem tego pewna,ze gdyby odeszla z pracy,moi klienci"poszli by za mna-ze mna".

Podsumowanie,klezanka powinna wiedziec ze;
-klientele nie pozyskuje sie od razu z dnia na dzien(potrzeba duzo pracy i cierpliwosci)
-trzeba "inwestowac w siebie"(certyfikaty,kursy to podstawa,nie mozesz"stac w miejscu",musisz sie szkolic,byc na biezaco z nowosciami na rynku)
-nie poddawac sie tylko praktykowac i jeszcze raz praktykowac
-ciezka praca to klucz do wszystkiego


powodzenia,daj znac co i jak..
-[/QUOTE

Oj tak sluszna uwaga
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.