Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-26, 21:34   #3841
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam ponownie,

Tu pytainie głównie do Pokrzywy,
co sądzisz/ sądzicie o SVR, Hydracid C20 ?

Zawiera 20% witaminy C (izopalmitynian askorbylu), czynniki nawilżające i regenerujące skórę.

Podobno to największe stężęnie witaminy C w preparatach kosmetycznych, otrzymałem ten produkt jako gratis przy dużych zakupach, mam nierówny koloryt,przebarwienia, ale nie mam jeszcze 25 lat (A od tego wieku jest zalecany) i nie wiem czy stosować,

Proszę o pomoc.
ja nie pokrzywa, ale moze cos pomoge... to, ze produkt zalecaja od 25. roku zycia, to taka wskazowka raczej. tobie tez przyda sie witaminka - glownie na poprawienie kolorytu
z tymi stezeniami to slyszalam, ze wszystko zalezy... po pierwsze od formy witaminy - na tym sie nie znam kompletnie, nie wiem jak "aktywna" i stabilna jest ta forma, ktora podales. a po drugie to jeszcze chodzi o inne skladniki, ktore ulatwiaja przenikanie witaminy do skory i jej dzialanie. wysokie stezenie nic nie da, jesli wszystko sobie bedzie tylko "gnilo" na powierzchni zdaje sie, ze hey albo hej (nie pamietam dokladnie) cos konkretnego na ten temat pisala analizujac rozne sera z witamina C. na tym watku to bylo, trzeba by poszukac... ale obawiac sie nie ma czego, sprobuj tego cuda jako kuracje np. 1-2 razy na tydzien
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 10:32   #3842
MaRySiAa666
Raczkowanie
 
Avatar MaRySiAa666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 100
Post Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej podnoszę temat ,używam 2 podkładów ,niby oba zawierają minerały i same korzyści z ich używania płyną ,oczywiście to obiecują producenci Możecie mi napisać coś więcej o tych kosmetykach i ich składzie,czy dużo konserwantów itp dzięki

1
Astor, 16h Mineral Match, Podkład mineralny w pędzlu

Skład: Cyclopentasiloxane, Aqua/Water/Eau, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Polyethylene, Trimethylsiloxysilicate, Talc, Mica, Magnesium Sulfate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Bis-Peg/Ppg-14/14 Dimethicone, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Laureth-7, Lecithin, Tribehenin, Disteardimonium Hectorite, Dimethiconol, Disodium Stearoyl Glutamate, Phenoxyethanol, Trihydroxystearin, Chlorphenesin, Xanthan Gum, Propylene Carbonate, Pentylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, Aluminum Xydroxide, Silica, Laureth-4, Propylene Glycol, Saccharomyces Silver Ferment, Saccharomyces Platinum Ferment, Saccharomyces Gold Ferment, Saccharomyces Manganese Ferment, Saccharomyces Potassium Ferment, Saccharomyces Zinc Ferment, Saccharomyces/Calcium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Bht, Caprylyl Glycol, Sorbic Acid. [May Contain/Peut Contenir/+/-:Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)]. (11.05.2009)

2Synergen ,tonujący krem antybakteryjny

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Caprylic/Capric, Triglyceride, Octyldodecanol, Magnesium Aluminum Silicate, Stearic Acd, Cetyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Magnesium Myristate, Hydrogenated Polyisobutene, Kaolin, Glycerin, Talc, Bisabolol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Phenoxythanol, Farnesol, Cocoglycerides, Glyceryl Stearate, Cyclopentasiloxane, Sodium Lauryl Sulfate, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Sodium Lacatete, Sodium PCA, Methylparaben, Allanton, Ethylparaben, Propylparaben, Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Sodium Chloride, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Coumarin, Eugenol, Butylphenyl(+/-CI 77891, CIl 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77007)
MaRySiAa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 15:33   #3843
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Soraya, Regenerujący krem do twarzy po opalaniu

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Cetearyl Insononanoate, Squalane, Shea Butter, Caprylic / Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Dimethicone Tocopherol, Tetrahydroxpropyl Ethylenediamine, Carbomer, DMDM Hydantion, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butyphenyl Methylpropional (Lilial), Citral, Cirtionellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool.


Czy ma składniki chłodzące po opalaniu wysoko czy nie warto go?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 18:03   #3844
agairl
Raczkowanie
 
Avatar agairl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez agairl Pokaż wiadomość
Potrzebuje rozszyfrowania tego mleczka do demakijazu twarzy i oczu
Yes to Carrots Eye and Face Makeup Remove - Ingredients:
Water (Aqua), Daucus Carota (Carrot) Juice, Rosmarinus (Rosemary) Extract, Algae Extracts (Dunaliella, Spirulina, Rhodella), Cucumis Sativus (Cucumber) Extract, Propylene Glycol, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Chamomila Recutita (Chamomile) Oil, Calendula Officinalis Oil, Persea Gratissima (Avocado Oil), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Silt (Maris Limus), Magnesium Chloride, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Juice, Ipomoera Batatas (Sweet Potato) Extract, Cucumis Melo (Melon) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Honey (Mel) Extract, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Triethanolamine, Fragrance (Parfum), Rosmarinus Offcinalis (Rosemary) Extract, Carbomer, Niacin, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Gel, Propolis Extract, Vitamin E (Tocopherol Acetate), Imidazolidinyl Urea, Punica Granatum (Pomegranate) Peel Extract.

Generalnia zakupilam gdyz stwierdzilam, ze nie powinno pozapychac... aczkolwiek ...na twarzy pojawilo sie dosc duzo, nazwe to "zaskornikow", malutkich pryszczkow, nie wiem czy to wina tego mleczka ,czy mam szukac przyczyn w innych specyfikach ktore uzywam.. sama nie wiem..szukalam czegos bez parafiny bo wiem ze mnie zatyka Pomozecie rozszyfrowac, prosze.
Jeszcze raz ponawiam pytanie bo chyba gdzies przepadlo.Prosze o analize, czy w tym tkwi przyczyna mojego problemu ..
agairl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 20:24   #3845
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez agairl Pokaż wiadomość
Potrzebuje rozszyfrowania tego mleczka do demakijazu twarzy i oczu
Yes to Carrots Eye and Face Makeup Remove - Ingredients:
Water (Aqua), Daucus Carota (Carrot) Juice, Rosmarinus (Rosemary) Extract, Algae Extracts (Dunaliella, Spirulina, Rhodella), Cucumis Sativus (Cucumber) Extract, Propylene Glycol, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Chamomila Recutita (Chamomile) Oil, Calendula Officinalis Oil, Persea Gratissima (Avocado Oil), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Silt (Maris Limus), Magnesium Chloride, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Juice, Ipomoera Batatas (Sweet Potato) Extract, Cucumis Melo (Melon) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Honey (Mel) Extract, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Triethanolamine, Fragrance (Parfum), Rosmarinus Offcinalis (Rosemary) Extract, Carbomer, Niacin, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Gel, Propolis Extract, Vitamin E (Tocopherol Acetate), Imidazolidinyl Urea, Punica Granatum (Pomegranate) Peel Extract.

Generalnia zakupilam gdyz stwierdzilam, ze nie powinno pozapychac... aczkolwiek ...na twarzy pojawilo sie dosc duzo, nazwe to "zaskornikow", malutkich pryszczkow, nie wiem czy to wina tego mleczka ,czy mam szukac przyczyn w innych specyfikach ktore uzywam.. sama nie wiem..szukalam czegos bez parafiny bo wiem ze mnie zatyka Pomozecie rozszyfrowac, prosze.
Generalnie mleczko ma fantastyczny skład, napakowane olejkami i ekstraktami roślinnymi, ale... jest ich dużo, więc mleczko jest bardzo "treściwe". Zapchać tu mogło dużo, najbardziej prawdopodobne to chyba olej z oliwek, olejek migdałowy lub awokado, ale może to być też wina połączenia tylu różnych składników. Ale zaznaczam że ekspertem nie jestem

Generalnie osoby ze skłonnością do zapychania powinny unikać mleczek do makijażu i poszukać czegoś lżejszego. Chociaż ostatnio sama testuję mleczko Nivea Pure&Natural i chyba nie zapycha. Też nie ma parafiny, a skład dużo lżejszy.
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.

Edytowane przez azure
Czas edycji: 2011-07-27 o 20:26
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 21:01   #3846
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja nie pokrzywa, ale moze cos pomoge... to, ze produkt zalecaja od 25. roku zycia, to taka wskazowka raczej. tobie tez przyda sie witaminka - glownie na poprawienie kolorytu
z tymi stezeniami to slyszalam, ze wszystko zalezy... po pierwsze od formy witaminy - na tym sie nie znam kompletnie, nie wiem jak "aktywna" i stabilna jest ta forma, ktora podales. a po drugie to jeszcze chodzi o inne skladniki, ktore ulatwiaja przenikanie witaminy do skory i jej dzialanie. wysokie stezenie nic nie da, jesli wszystko sobie bedzie tylko "gnilo" na powierzchni zdaje sie, ze hey albo hej (nie pamietam dokladnie) cos konkretnego na ten temat pisala analizujac rozne sera z witamina C. na tym watku to bylo, trzeba by poszukac... ale obawiac sie nie ma czego, sprobuj tego cuda jako kuracje np. 1-2 razy na tydzien
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Wkleję niebawem skład, to może ocenisz dokładniej.
Przy takiej witaminie również wskazane wysokie filtry , prawda?

Zauważyłem że ten preparat zawiera masło Shea, a mi się wydawało, że mnie kiedyś zapychało, ale nie jest powiedziane że równiez teraz zapcha??
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 21:13   #3847
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę Ancefanu firmy Asa:

Aqua, Propylene glycol, Calendula officinalis, Chamomilla recutita, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Melaleuca alternifolia,vitamin A palmitate, Allantoin, Zinc oxide, Cetearyl alcohol, DMDM Hydantoin, Methylparaben,Ethylparabe n, Phenoxyethanol.
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 21:19   #3848
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie mi powiedzieć co siedzi w tym serum? Używam go już 3 miesiące, to mój pierwszy kwas, i działa jako-tako, czyli coś tam oczyszcza, ale ciągle pojawiają się nowe krostki. Dodam, że stosuje kremy nawilżające, myję twarz delikatnym żelem bez SLS i używam wysokich filtrów.

Bioderma, Sebium Serum Concentre Renovateur Purifiant (Złuszczające serum do skóry tłustej i mieszanej)

Skład: Water (Aqua), Glycolic Acid, Sodium Hydroxide, Panthenol, Bis-PEG15 Methyl Ether Dimethicone, Dipropylene Glicol, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Ginkgo Biloba Leaf extract, Dodecyl Gallate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol, Biosaccharide Gum-1, Phenoxyethanol, Fragrance (04.07.2011.)

Chyba go zmienię na inny, zastanawiam się nad Triacneal Avene, ale on ma 6% kwasu glikolowego, a to serum z Biodermy ma 15 %, więc skoro 15 nie działa to mniejszy chyba tym bardziej
Nie jesteś pierwszą osobą, która nie jest specjalnie zadowolona z tego preparatu. stosowałem owe serum długo i widziaem mizerne efekty, coś tam oczyścił lekko, minimalnie mniej zaskórników może.....

Diacneal , Triacneal za to działa dużo lepiej na mnie,
mniej wyprysków, gładsza, czystsza skóra......

Teraz stosuję Biodermę AKN, ale mimo lata powrócę chyba także do Triacnealu, bo to jeden z lepszych kremów (stosowałem ponad rok czasu Diacneal przedtem).

Pozdrawiam
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 08:25   #3849
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Lirene Under Twenty Anti Acne 2w1 lekki krem+ puder antybakteryjny

Bardzo proszę o analizę, czy ten krem ma jakieś właściwości faktycznie lecznicze dla skóry trądzikowej oraz czy ma w składzie coś co może zapchać?

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclohexasiloxane, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polymethyl Methacrylate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Magnesium Sulfate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Candelilla Cera, Triethoxycaprylylsilane, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Laminaria Saccharina Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum, Limonene, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Geraniol, Hydroxycitronellal, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492, CI 77491.

Baardzo dziękuję
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 15:07   #3850
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Wkleję niebawem skład, to może ocenisz dokładniej.
Przy takiej witaminie również wskazane wysokie filtry , prawda?

Zauważyłem że ten preparat zawiera masło Shea, a mi się wydawało, że mnie kiedyś zapychało, ale nie jest powiedziane że równiez teraz zapcha??
witamina C nie zobowiazuje do stosowania filtrow preparaty z nia mozna wrecz stosowac pod filtr, bo witC wzmacnia i chroni. tego jestem pewna a to, ze rozjasnia/wyrownuje koloryt, to nie jakis efekt zluszczania jak przy kwasach. to takie dowitaminizowanie po prostu - tak mi sie przynajmniej wydaje - niech mnie ktos oswieci, jesli sie myle.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 18:05   #3851
agairl
Raczkowanie
 
Avatar agairl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Generalnie mleczko ma fantastyczny skład, napakowane olejkami i ekstraktami roślinnymi, ale... jest ich dużo, więc mleczko jest bardzo "treściwe". Zapchać tu mogło dużo, najbardziej prawdopodobne to chyba olej z oliwek, olejek migdałowy lub awokado, ale może to być też wina połączenia tylu różnych składników. Ale zaznaczam że ekspertem nie jestem

Generalnie osoby ze skłonnością do zapychania powinny unikać mleczek do makijażu i poszukać czegoś lżejszego. Chociaż ostatnio sama testuję mleczko Nivea Pure&Natural i chyba nie zapycha. Też nie ma parafiny, a skład dużo lżejszy.
Dziekuje, wykoncze je sobie ale tylko do zmywania tuszu do rzes w takim razie.. Poszukam czegos innego, a juz sie tak cieszylam ze to bedzie odpowiednie..
agairl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 19:07   #3852
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
witamina C nie zobowiazuje do stosowania filtrow preparaty z nia mozna wrecz stosowac pod filtr, bo witC wzmacnia i chroni. tego jestem pewna a to, ze rozjasnia/wyrownuje koloryt, to nie jakis efekt zluszczania jak przy kwasach. to takie dowitaminizowanie po prostu - tak mi sie przynajmniej wydaje - niech mnie ktos oswieci, jesli sie myle.
Clohe a co powiedziałabys o takim kremie?

Są tu filtry, witaminy, retinol.
Bardzo mi się podoba, ale może Ty mnie oświecisz, czy nada się dla mojej młodej cery, z niedoskonałościami, przebarwieniami, nierównym kolorytem??
Czy na dzień jako już sam w sobie ochronny filtr byłby za słaby?


SVR, Hydracid C

Skład: Tri-sévol 0,65 % (association de vigne rouge de soja et de bourrache), rétinol 0,9 %, Vit. E 3 %, Vit. C 1 %, filtre solaire 3 %, bisabolol 0,5 %, agents hydratants 13 %, parfum.
Aqua, cyclomethicone, sodium PCA, ethoxydiglycol, C13-15 alkane, sorbitol, tocopherol acetate, methylene bis benzotriazolyl tetramethyl butylphenol, methylmethacrylate crosspolymer, myristyl alcohol, ascorbyl tetraisopalmitate, glycerin, glycine soja, dimethicone, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, retinyl palmitate, Borago officinalis, wine extract, bisabolol, myristyl glucoside, C13-14 isoparaffin, xanthan gum, Helianthus annuus, laureth-7, citric acid, CI 19140, CI 16035, polyacrylamide, methylparaben, fragance
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 20:25   #3853
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Clohe a co powiedziałabys o takim kremie?

Są tu filtry, witaminy, retinol.
Bardzo mi się podoba, ale może Ty mnie oświecisz, czy nada się dla mojej młodej cery, z niedoskonałościami, przebarwieniami, nierównym kolorytem??
Czy na dzień jako już sam w sobie ochronny filtr byłby za słaby?


SVR, Hydracid C

Skład: Tri-sévol 0,65 % (association de vigne rouge de soja et de bourrache), rétinol 0,9 %, Vit. E 3 %, Vit. C 1 %, filtre solaire 3 %, bisabolol 0,5 %, agents hydratants 13 %, parfum.
Aqua, cyclomethicone, sodium PCA, ethoxydiglycol, C13-15 alkane, sorbitol, tocopherol acetate, methylene bis benzotriazolyl tetramethyl butylphenol, methylmethacrylate crosspolymer, myristyl alcohol, ascorbyl tetraisopalmitate, glycerin, glycine soja, dimethicone, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, retinyl palmitate, Borago officinalis, wine extract, bisabolol, myristyl glucoside, C13-14 isoparaffin, xanthan gum, Helianthus annuus, laureth-7, citric acid, CI 19140, CI 16035, polyacrylamide, methylparaben, fragance
trudno mi go ocenic... az tak sie nie znam. i nie moge ocenic, jaka jest ochrona - nic nie pisza o SPF/PPD?
witaminki sa, a poza tym sporo skladnikow, ktorych nie znam, a nie chce mi sie szukac ale widzialam ceny... nie wiem, czy nie lepiej byloby serum z witamina C z BU sobie sprawic... ogolnie ja bym nie kupila, ale tez nie wiem do konca dlaczego
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 20:43   #3854
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
trudno mi go ocenic... az tak sie nie znam. i nie moge ocenic, jaka jest ochrona - nic nie pisza o SPF/PPD?
witaminki sa, a poza tym sporo skladnikow, ktorych nie znam, a nie chce mi sie szukac ale widzialam ceny... nie wiem, czy nie lepiej byloby serum z witamina C z BU sobie sprawic... ogolnie ja bym nie kupila, ale tez nie wiem do konca dlaczego
Nie ma napisane, jaką ochrone SPF?PPD posiada, widze tam tylko Tinosorb M, ale sam nie jest wystarczający, prawda?

Opis kremu:

"Krem Hydracid C przeznaczony jest dla kobiet po 25 roku życia. Kosmetyk opóźnia pojawianie się pierwszych oznak starzenia. Dodatkowo wzmocniono krem wiatminą C i witaminą E oraz retinolem. Zawarte w kosmetyku filtry UVA/UVB zapewniają działanie ochronne. "

O składzie:

"1% wit. C, 0,65% TRI-SÉVOLŸ (patent SVR- wyciąg z soi, ogórecznika i winorośli, bogaty w polifenole, izoflawony, GLA), 0,3% retinol, 3% wit. E, 13% czynników nawilżających, filtry przeciwsłoneczne.", posiada też witaminę C 1%.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 21:31   #3855
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Nie ma napisane, jaką ochrone SPF?PPD posiada, widze tam tylko Tinosorb M, ale sam nie jest wystarczający, prawda?

Opis kremu:

"Krem Hydracid C przeznaczony jest dla kobiet po 25 roku życia. Kosmetyk opóźnia pojawianie się pierwszych oznak starzenia. Dodatkowo wzmocniono krem wiatminą C i witaminą E oraz retinolem. Zawarte w kosmetyku filtry UVA/UVB zapewniają działanie ochronne. "

O składzie:

"1% wit. C, 0,65% TRI-SÉVOLŸ (patent SVR- wyciąg z soi, ogórecznika i winorośli, bogaty w polifenole, izoflawony, GLA), 0,3% retinol, 3% wit. E, 13% czynników nawilżających, filtry przeciwsłoneczne.", posiada też witaminę C 1%.
a wiec witaminy C nie na tyle, zeby jakos super dzialala. w porzadnym serum masz jej 8 albo 15%.
jest tam retinyl palmitate, to ta lagodniejsza forma wit A. taki sobie kremik na dzien... tinosorb jest, fakt, i jako taki sobie dzienny kremik moze i byc ok... ale zamiast filtra, jesli stosujesz kwasiory...? to juz lepiej ten avene hydrance spf20
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 21:35   #3856
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a wiec witaminy C nie na tyle, zeby jakos super dzialala. w porzadnym serum masz jej 8 albo 15%.
jest tam retinyl palmitate, to ta lagodniejsza forma wit A. taki sobie kremik na dzien... tinosorb jest, fakt, i jako taki sobie dzienny kremik moze i byc ok... ale zamiast filtra, jesli stosujesz kwasiory...? to juz lepiej ten avene hydrance spf20
Nie no póki co stosuję Biodermę AKN Mat spf 50 (muszę skończyć) i czeka na otwarcie Uriage Hyseac spf 50,
troszkę denerwuje mnie ta tłustośc filtrów i do tego fakt, że Uriage podaje, iż UVA = 1/3 SPF, w tym wypadku to 16,3 w przybliżeniu,
o tym myślałem, żeby dawać pod filtr, ale chyba nie ma sensu,
spróbuję pewnie tej kuracji z 20 % witaminą C, w aptece kosztuje 200 zł, mam nadzieję że działa .........
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 21:38   #3857
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy ktoś byłby taki dobry i pomógł mi w rozszyfrowaniu składu, bo ja próbowałam ale nie daje sobie z tym rady

Eveline, Slim Extreme 3D Spa!

Aqua /Water/, Glycerin, Centella Asiatica, Cetyl Alcohol, Glycine Soya Oil, Water /Butylene Glycol /Laminaria Hyperborea Extract, Hydrogenated Polyisobutene /Anemarrhenae Asphodeloides (Root) Extract, Water /Propylene Glycol /Acacia Seyal Gum, Hyaluronic Acid, Caffeine, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Glyceryl Sterate SE, Phenoxyethanol /Methylparaben /Butylparaben /Ethylparaben /Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional (Lilial), Linalool.
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 17:39   #3858
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bourjois, Eau Micellaire Demaquillante (Woda micelarna do demakijażu twarzy i oczu)

Skład: Aqua, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Poloxamer 184, Coco-Glucoside, Phenoxyethanol, Tetrasodium Edta, Sodium Methylparaben, Citric Acid, Propylene Glycol, Bht, Nymphaea Alba Root Extract

Bardzo proszę o opinię czy powyższy micel nadaje się do skóry twarzy trądzikowej&naczyniowej . Nie zapcha, nie podrażni?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 20:57   #3859
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam

Proszę o analizę składu kremu Ziaja, Ogórkowa.
Mam cerę mieszaną. Trądzik pojawia się u mnie co jakiś czas. Głównie chodzi mi o to czy mi nie zaszkodzi, gdyż ten trądzik co mi wyskakuje jest bardziej ropny. Mam też trochę tendencję do zaskórników. Chciałam go używać, gdyż mam nadzieję, że trochę rozjaśni mi skórę, ze względu na kilka blizn potrądzikowych. Co o tym myślicie?
Przepraszam jeżeli krem się powtórzył, ale pierwszy raz pisze na tego typu forum.

Podaję skład:

aqua (water), isoprypol palmitate, glycerin, glyceryl stearate, hexyl laurate, ceteareth-20, cetyl alcohol, propylene glycol, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, caprylic/capric triglyceride, sodium acrylates copolymer, dimethicone, hydrogenated coco-glycerides, stearic acid, panthenol, tocopheryl acetate, stearic acid, panthenol, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, phenoxyethanol, methyloparaben, butylparaben, ethyloparaben, propylparaben, isobutylparaben, diazolidinyl urea, parfum (fragrance), amyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, linalool, sodium hydroxide.

Z góry dziękuje za odpowiedź i jeszcze raz przepraszam jeżeli się powtarzam
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 12:11   #3860
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez catttt Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o analizę tego kremu? Głównie pod kątem zapychania.

Seboton, krem do skóry przetłuszczającej się, łojotokowej

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Aluminium starch octenylsuccinate, Hydroksypropyl starch proshate, Alkyl benzoate, Gryceryl sterate, Ceteth-20, Stearyl alcohol, Steareth-7, Steareth-10, Isopropyl palmitate, Cetyl alcohol, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Tocopheryl acetate, Clotrimazol, Triethanolamine, Crosspolymer, Citric Acid, Parfum, Linalol, Geraniol, Hydroxycitronellal.

Byłabym bardzo wdzięczna...
cloche witaj
bardzo mi sie przydala twoja rada ad filtrow i b ci dziekuje. uzywam tego avene ho spf 20 i kwasow i jestem b zadowolona! napisalam do avene pyt ad ochrony przed uva w tym kremie ale mi nie odp tylko odeslali do jakis regulacji ktore ja znam (ze uva zawsze jest min 1/3 uvb)

przepraszam ze bede pisac troche nieskladnie ale praca- przez wizaz pojde z torbami


Nie podoba mi sie ten krem.- niech ktos b doswiadczony jeszcze na niego spojrzy. Sa tu konserwanty (parabeny) , phenox...ol moze wywolac alergie, podraznic, nie nawilzy jakos szczegolnie. W skladzie iso.palmitate., ktory moze wrecz nasilic pojawianie sie wypryskow. (sladniki zapychajace pogrubilam)
Krem ma przede wszystkim zmatowic skore. Na koncu skladu skladnik przeciwgrzybiczny, grzybobojczy. Jesli juz ktos ma go uzywac to skora tlusta- napewno nie dla mieszanej jako krem matujacy bo moze wysuszyc
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-07-30 o 12:38
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:26   #3861
EMdz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej, co sądzicie o składach tych odżywek? Według opisu są "Bez parabenów i SLES, bez sztucznych konserwantów i barwników, zbalansowane ph. w pełni biodegradowalny.", ale czy warto kupić?

I.
Aqua (woda z jeziora District)
cetyl stearyl alcohol*
brassica oleifera*
cannabis sativa*
olejek ziaren meadowfoam (limnanthes alba) *
cymbopogon citrates* (trawa cytrynowa)
citrus x paradisi* (grejpfrut)
zingiber officinale*(imbir)
melaleuca alternifolia*
cetrimonium chloride*
limonene°

* pochodzenia roślinnego ° z olejków eterycznych

II.
Aqua (woda z jeziora District)
cetyl stearyl alcohol*
brassica oleifera*
ginkgo biloba*
matricaria recutica** (rumianek)
aniba rosaeodora* (palisander)
pelargonium graveolens* (pelargonia)
citrus bergamia* (bergamokat)
rosa centifolia extract* (róża)
vanilla planifolia extract* (wanilia)
viola odorata extract* (fiołek)
melaleuca alternifolia*
cetrimonium chloride*
linalool°
citronellol°
geraniol°
limonene°
EMdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:36   #3862
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez MaRySiAa666 Pokaż wiadomość
Hej podnoszę temat ,używam 2 podkładów ,niby oba zawierają minerały i same korzyści z ich używania płyną ,oczywiście to obiecują producenci Możecie mi napisać coś więcej o tych kosmetykach i ich składzie,czy dużo konserwantów itp dzięki

1
Astor, 16h Mineral Match, Podkład mineralny w pędzlu

Skład: Cyclopentasiloxane, Aqua/Water/Eau, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Polyethylene, Trimethylsiloxysilicate, Talc, Mica, Magnesium Sulfate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Bis-Peg/Ppg-14/14 Dimethicone, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Laureth-7, Lecithin, Tribehenin, Disteardimonium Hectorite, Dimethiconol, Disodium Stearoyl Glutamate, Phenoxyethanol, Trihydroxystearin, Chlorphenesin, Xanthan Gum, Propylene Carbonate, Pentylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, Aluminum Xydroxide, Silica, Laureth-4, Propylene Glycol, Saccharomyces Silver Ferment, Saccharomyces Platinum Ferment, Saccharomyces Gold Ferment, Saccharomyces Manganese Ferment, Saccharomyces Potassium Ferment, Saccharomyces Zinc Ferment, Saccharomyces/Calcium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Bht, Caprylyl Glycol, Sorbic Acid. [May Contain/Peut Contenir/+/-:Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)]. (11.05.2009)
Podklad kryjacy, nie jest to lekki- ''poltransparentny'' fluid. Powinien ukryc drobne niedoskonalosci . Da optyczne zludzenie gladkiej skory (silikony) .
Ma w skladzie takze sub chroniace przed promieniowaniem slonecznym ale nie ma co liczyc na pozadna ochrone. Podklad powinien sie fajnie rozprowadzac.
Kwestie zapychania nalezy przetestowac- moze ale nie musi zapchac porow.
Rada ode mnie- nie uzywaj pedzla od tego podkladu (szczegolnie jesli masz problemy skorne) – to po prostu niehigieniczne- w ten sposob bedziesz codziennie smarowac sie brudnym pedzlem i rozprowadzac na twarzy bakterie.
I jeszcze jedno- nie jest to podklad mineralny
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:50   #3863
EMdz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jeszcze jakbym mogła prosić o analizę składu podkładu, nigdzie nie ma jego recenzji ani opinii o nim, a nie chcę kupować w ciemno..
W opisie: "łopian, witamina E
filtry UV SPF 15. Nie zawiera parabenów.
Nie zawiera wazeliny, olei mineralnych ani lanoliny."

Warto?

SKŁADNIKI: AQUA(WATER), CYCLOPENTASILOXANE, TALC, DIMETHICONE, ETHYLHEXYL METHOCYCINNAMATE, MICA, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, CETYL DIMETHICONE, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, SODIUM CHLORIDE, PHENOXYETHANOL, MAGNESIUM SULFATE, DIMETHICONE/METHICONE COPOLYMER, PARFUM(FRAGRANCE), DISTEARDIMONIUM HECTORITE, BENZOIC ACID, SILICA, TETRASODIUM EDTA, TOCOPHERYL ACETATE, DEHYDROACETIC ACID, PROPYLENE CARBONATE, GLYCERIN, ARCTIUM LAPPA(BURDOCK) ROOT EXTRACT, TRIETOXYCAPRYLYLSILANE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, POLYAMINOPROPYL BIGUANIDE.
EMdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:51   #3864
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Nie podoba mi sie ten krem.- niech ktos b doswiadczony jeszcze na niego spojrzy. Sa tu konserwanty (parabeny) , phenox...ol moze wywolac alergie, podraznic, nie nawilzy jakos szczegolnie. W skladzie iso.palmitate., ktory moze wrecz nasilic pojawianie sie wypryskow. (sladniki zapychajace pogrubilam)
Krem ma przede wszystkim zmatowic skore. Na koncu skladu skladnik przeciwgrzybiczny, grzybobojczy. Jesli juz ktos ma go uzywac to skora tlusta- napewno nie dla mieszanej jako krem matujacy bo moze wysuszyc
Konserwanty muszą byc w każdym kremie, akurat parabeny i fenoksyetanol mają mały potencjał drażniący czy alergizujący.
Alkohol cetylowy raczej nie jest zapychający, a Isopropyl palmitate jest raczej w małej ilości, wiec nie trzeba sie go bać
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:08   #3865
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez MaRySiAa666 Pokaż wiadomość
2Synergen ,tonujący krem antybakteryjny

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Caprylic/Capric, Triglyceride, Octyldodecanol, Magnesium Aluminum Silicate, Stearic Acd, Cetyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Magnesium Myristate, Hydrogenated Polyisobutene, Kaolin, Glycerin, Talc, Bisabolol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Phenoxythanol, Farnesol, Cocoglycerides, Glyceryl Stearate, Cyclopentasiloxane, Sodium Lauryl Sulfate, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Sodium Lacatete, Sodium PCA, Methylparaben, Allanton, Ethylparaben, Propylparaben, Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Sodium Chloride, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Coumarin, Eugenol, Butylphenyl(+/-CI 77891, CIl 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77007)
pogrubilam zapychacze (nie wiem czy wszystkie). Iso. Myr. Moze nasilic objawy tradziku.
Fajne skladniki dla skory z tradzikiem w tym kremie to Bisabolol (dzialanie kojace, regenerujace, przeciwzapalne, wspomaga leczenie zmain tradzikowych) Farnesol hamuje wzrost bakterii powodujacych tradzik .
Kilka ok skladnikow ale ja bym nie kupila- m in sls i iso.myr, parabeny
jako podklad tez nie zachwyca

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Konserwanty muszą byc w każdym kremie, akurat parabeny i fenoksyetanol mają mały potencjał drażniący czy alergizujący.
Alkohol cetylowy raczej nie jest zapychający, a Isopropyl palmitate jest raczej w małej ilości, wiec nie trzeba sie go bać
dzieki hey za poprawienie-
a jak to jest w koncu z tym Isopropyl Myristate ?
czy naprawde jest niewskazany dla cery tradzikowej i trzeba unikac go w kosmetykach czy to tylko takie sianie paniki?
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:26   #3866
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
dzieki hey za poprawienie-
a jak to jest w koncu z tym Isopropyl Myristate ?
czy naprawde jest niewskazany dla cery tradzikowej i trzeba unikac go w kosmetykach czy to tylko takie sianie paniki?
Lepiej unikać wszystkich "izopropyli" jeśli sa wysoko w składzie, ale w przypadku kiedy są gdzieś koło konserwanta czy ekstraktu to nie ma co sie przejmowac.

Cytat:
pogrubilam zapychacze (nie wiem czy wszystkie). Iso. Myr. Moze nasilic objawy tradziku.
Przede wszystkim Caprylic/Capric Triglyceride może być w tym kremie zapychaczem
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 16:38   #3867
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę Ancefanu firmy Asa:

Aqua, Propylene glycol, Calendula officinalis, Chamomilla recutita, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Melaleuca alternifolia,vitamin A palmitate, Allantoin, Zinc oxide, Cetearyl alcohol, DMDM Hydantoin, Methylparaben,Ethylparabe n, Phenoxyethanol.
Nagietek bedzie dzialal przeciwzapalnie, bakteriobójczo oraz grzybobójczo. Przyspieszy także gojenie się drobnych uszkodzeń naskórka. Zawarty w kremie rumianek bedzie dzialal lagodzaco ale ! moze wywolac reakcje alergiczne. Drzewo herbaciane to wiadomo – bdb dla niedoskonalej cery,
!!konserwant dmdm hydantoin jest pochodny od formaldehydu i moze go uwalniac np na skorze. For...hyd jest silnym alergenem przyspiesza starzenie sie skory i wg niektorych opinii moze powodowac raka i jest niewskazany dla kobiet w czasie ciazy i laktacji. Niemniej jednak jest w pl dopuszczony do uzytku dlatego nie potrafie powiedziec czy to faktycznie takie samo zlo.


Krem bedzie odpowiedni dla cery tlustej tradzikowej- stosowalabym go punktowo na niedoskonalosci
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 16:38   #3868
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę Ancefanu firmy Asa:

Aqua, Propylene glycol, Calendula officinalis, Chamomilla recutita, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Melaleuca alternifolia,vitamin A palmitate, Allantoin, Zinc oxide, Cetearyl alcohol, DMDM Hydantoin, Methylparaben,Ethylparabe n, Phenoxyethanol.
Podbijam prośbę o analizę składu
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 17:20   #3869
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mmmajeczkaaa Pokaż wiadomość
Lirene Under Twenty Anti Acne 2w1 lekki krem+ puder antybakteryjny

Bardzo proszę o analizę, czy ten krem ma jakieś właściwości faktycznie lecznicze dla skóry trądzikowej oraz czy ma w składzie coś co może zapchać?

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclohexasiloxane, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polymethyl Methacrylate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Magnesium Sulfate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Candelilla Cera, Triethoxycaprylylsilane, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Laminaria Saccharina Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum, Limonene, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Geraniol, Hydroxycitronellal, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492, CI 77491.

Baardzo dziękuję
oczywiscie jak w wiekszosci drogeryjnych kremow ''tradzikowych '' zaraz na poczatku jeden z 2 potegujacych tradzik skladnikow Isopropyl Palmitate lub Isopropyl Myristate . W tym kremie zastosowano pierwszy skladnik- powoduje wypryski i zaskórniki . Dalej Glycerin , filtry i silikony- ulatwia rozprowadzenie kosmetyku na skorze.
Odpowiadajac na twoje pyt- moze zapchac . Krem nie ma wlasciwosci leczniczych tzn nie wyleczy tradziku

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Podbijam prośbę o analizę składu
jest str wczesniej

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Czy ktoś byłby taki dobry i pomógł mi w rozszyfrowaniu składu, bo ja próbowałam ale nie daje sobie z tym rady

Eveline, Slim Extreme 3D Spa!

Aqua /Water/, Glycerin, Centella Asiatica, Cetyl Alcohol, Glycine Soya Oil, Water /Butylene Glycol /Laminaria Hyperborea Extract, Hydrogenated Polyisobutene /Anemarrhenae Asphodeloides (Root) Extract, Water /Propylene Glycol /Acacia Seyal Gum, Hyaluronic Acid, Caffeine, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Glyceryl Sterate SE, Phenoxyethanol /Methylparaben /Butylparaben /Ethylparaben /Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional (Lilial), Linalool.
z tego co mi wiadomo jest to seria wyszczuplajaca i antycelulitowa.
ale ten kosmetyk nie wyszczupli (takie rzeczy to tylko na fitnesie i przy odpowiedniej diecie)
ale za to krem bdb wplynie na kondycje skory, ujedrni (bo bedzie wmasowywany- to polowa tajemnicy ujedrniajacych wlasciwosci kremow)
Centella Asiatica- bedzie stymulowac do produkcji kolagenu
wlasciwie to jest to fajny kosmetyk przeciwdzialajacy rozstepom i ''sflaczeniu'' ale nie odchudzi. o kontrowersjach wokol dmdm hydantoin pisalam wczesniej
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 19:05   #3870
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
oczywiscie jak w wiekszosci drogeryjnych kremow ''tradzikowych '' zaraz na poczatku jeden z 2 potegujacych tradzik skladnikow Isopropyl Palmitate lub Isopropyl Myristate . W tym kremie zastosowano pierwszy skladnik- powoduje wypryski i zaskórniki . Dalej Glycerin , filtry i silikony- ulatwia rozprowadzenie kosmetyku na skorze.
Odpowiadajac na twoje pyt- moze zapchac . Krem nie ma wlasciwosci leczniczych tzn nie wyleczy tradziku

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------


jest str wczesniej

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------



z tego co mi wiadomo jest to seria wyszczuplajaca i antycelulitowa.
ale ten kosmetyk nie wyszczupli (takie rzeczy to tylko na fitnesie i przy odpowiedniej diecie)
ale za to krem bdb wplynie na kondycje skory, ujedrni (bo bedzie wmasowywany- to polowa tajemnicy ujedrniajacych wlasciwosci kremow)
Centella Asiatica- bedzie stymulowac do produkcji kolagenu
wlasciwie to jest to fajny kosmetyk przeciwdzialajacy rozstepom i ''sflaczeniu'' ale nie odchudzi. o kontrowersjach wokol dmdm hydantoin pisalam wczesniej
Oj nie zauważyłam Bardzo dziękuję za odpowiedź i analizę
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.