Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-05, 20:00   #1
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877

Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/


Dziewczyny!
Błagam o pomoc. Próbowałam dwukrotnie pomalować paznokcie na piękny granat, ale próby spełzły na niczym, bo za każdym razem któryś z paznokci jak jeszcze nie wysechł do końca gdzieś przyhaczyłam albo za bardzo wyjechałam i musiałam zmywać lakier i malować ponownie. Po dwóch zabawach mam dość i jestem niesamowicie wściekła
Tyle, że teraz jak pomaluję je w takim stanie bezbarwnym lakierem, to będę wyglądać jakbym w ziemi kopała albo coś, a nie umiem tego domyć! Pomóżcie, co zrobić, żeby to cholerstwo zmyć, bo jestem mega wściekła i nie mam siły na kolejne malowania

Zdjęcie moich paznokci obecnie w załączniku. Proszę o szybką pomoc, bo muszę jutro jakoś do pracy wyglądać

Proszę tylko o radę odnośnie zmycia tego lakieru i poświaty niebieskiego z rąk. Proszę o nie komentowanie stanu moich paznokci, bo to nie jest tematem tego wątku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznokcie.jpg (20,8 KB, 337 załadowań)
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 20:31   #2
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

Hej, czasem moje paznokcie wyglądają podobnie spróbuj może namoczyć paznokcie na chwile w zmywaczu (to może być bardzo wysuszające dla skórek i paznokci) i sięgnąć za paznokcie patyczkiem kosmetycznym i po prostu "wyskrobać" to, co się tam nagromadziło.
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 20:48   #3
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

proponuje poszorować je szczoteczką z mydłem i troche w wodzie pomoczyć. Później zaatakować zmywaczem jeszcze raz
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 21:04   #4
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

Próbowałam moczyć w cytrynie, bo to mi w między czasie przyszło do głowy i trochę paznokcie i palce rozjaśniały, ale pod paznokciem nadal pełno lakieru ;/ Pomalowałam je lakierem, który w miarę mam opanowany, żeby zamalować płytkę, bo się tak nie pokażę
Jak na przyszłość uniknąć lakieru pod płytką?? Da się? Bo mi zawsze po zmyciu lakieru (jakiegokolwiek) pozostaje pełno pod płytką i nie wiem jak to domyć. Kąpiel w zmywaczu jakoś mi się nie widzi ;/
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 21:06   #5
antena22
Zadomowienie
 
Avatar antena22
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 050
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

Następnym razem weź 5 platków kosmetycznych przetnij na pół i nasącz zmywaczem.potem przyłóż każdy z płatków do paznokci. zrób taki jakby kompres.potrzymaj chwile a potem jednym ruchem "zsuń" z paznokcia i lakier powinien ładnie zejść.
__________________
20.06.2015
14.02.2017 Synuś
antena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 21:13   #6
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

wyczytałam też żeby pastą do zębów wybielającą przeszczotkować takie pazurki może pomoże?
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 21:24   #7
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

No nic, będę testować następnym razem, a granat chyba poleci do kosza albo na wymiankę, bo widocznie dla moich umiejętności ten lakier jest zbyt trudny :/
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 09:33   #8
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

Cytat:
Napisane przez antena22 Pokaż wiadomość
Następnym razem weź 5 platków kosmetycznych przetnij na pół i nasącz zmywaczem.potem przyłóż każdy z płatków do paznokci. zrób taki jakby kompres.potrzymaj chwile a potem jednym ruchem "zsuń" z paznokcia i lakier powinien ładnie zejść.
Popieram, zawsze tam zmywam i nigdy nie mam usmarowanych skórek czy skóry pod paznokciem, nawet przy najciemniejszych lakierach.
Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
No nic, będę testować następnym razem, a granat chyba poleci do kosza albo na wymiankę, bo widocznie dla moich umiejętności ten lakier jest zbyt trudny :/
KWestia praktyki i techniki zmywania, daj mu jeszcze szansę i zmywaj tak jak koleżanka wyżej pisze - nasączony zmywaczem płatek kosmetyczny przyłóż do paznokcia, zostaw na chwilę, aby rozpuścił lakier i po prostu zsuń go z paznokcia- lakier zejdzie na płatku bez zostawiania brudu na palcu.

DOPISEK - RADA!

Kup sobie seche vite - wysuszacz do lakieru, który działa ekspresowo, dzięki czemu można normalnie funkcjonować zaraz po pomalowaniu paznokci, co minimalizuje ryzyko zdarcia świeżego lakieru czy zahaczenia o coś i zadziorów
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.

Edytowane przez hihi
Czas edycji: 2012-02-07 o 09:35
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 11:41   #9
kumat
Raczkowanie
 
Avatar kumat
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z mojego miejsca na ziemi
Wiadomości: 438
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

a więc tak :

* zmyć paznockie zmywaczem (tyle ile się da , użyj patyczki - aby dojść do trudno dostępnych miejsc oraz tradycyjnie płatki)
* potem szorowanie : szczoteczka z mydłem (najlepiej szare mydło)
* przeprać coś ręcznie , np. skarpetki (najlepiej jasne )
* włożyć ręce do miseczki z ciepłą wodą z mydłem , ok. 15 min
* następnie cytrykę przepołowić na pół i zanurzyć w niej paznokcie , na ok. 15 min
* jeszcze raz (jeśli w dalszym ciągu będzie ślad po lakierze) doczyścić płytkę paznokcia i okolice patyczkiem nasączonym w zmywaczu


radę przekazuje :
kumatek
dyplomowana kosmetyczka
kumat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 19:28   #10
domelka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 16
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

Witam!
miałam to samo po lakierze z Joko, który nałożyłam bez bezbarwnego pod lakier. Jak to zobaczyłam to się załamałam.
Szorowałam paznokcie kwaskiem cytrynowym, sodą też schodzi. Może nie do końca, ale wyglądało to lepiej.

Od tego czasu pamiętam, żeby nakładać bazę pod lakier. Tego widoku nie da się zapomnieć
domelka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 21:00   #11
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

A ja bym najzwyczajniej w świecie szorowała zmywaczem tyle, dopóki by nie zszedł lakier trochę bym zniszczyła paznokcie ale trudno z takimi bym nie chodziła. A później ostro bym myła mydłem, i dużo kremu, odżywek itd
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 10:20   #12
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

Witajcie. A ja bym zaproponowała mniej drastyczne środki.Po prostu robiłabym ciągle maleńką ręczną przepierkę w mydle,proszku - oczywiście w dość gorącej wodzie.Potem posmarowałabym dłonie kremem i za jakis czas znowu zrobiła przepierkę. Zmywacz jak wiemy niszczy płytkę,a zwłaszcza jeśli często będziemy go używali. Ale to tylko moja propozycja,którą może warto wypróbować.Powodzenia.Pa.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 17:07   #13
trufle
Zadomowienie
 
Avatar trufle
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

Popieram przedmówczynię Takie ślady po lakierze wbrew pozorom schodzą dość szybko, ale nie radziłabym za mocno grzebać pod płytką paznokcia. Nie polecam też używania zmywacza "dopóki nie zejdzie" bo tylko zniszczysz sobie paznokcie.
trufle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 12:55   #14
Marcepsien
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

Ja mam zawsze ten problem kiedy noszę przez dłuższy czas jakiś ciemny lakier - granatowy, czarny. Domyć to później to po prostu tragedia, a kąpiel w zmywaczu nie wchodzi w grę, bo praktycznie zawsze mam pozaciągane skórki przy paznokciach i szczypie niemiłosiernie... Ciepła woda z mydłem mi pomaga, ale wymaga cierpliwości... :/
Marcepsien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 18:33   #15
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

Mam na to swój mały sposób. Mało estetyczny, ale skuteczny. Mianowicie idę na basen. Godzinne czy 2-godzinne pluskanie się w wodzie zmywa u mnie dosłownie wszystko
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 10:14   #16
myszeczka87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 1 012
Dot.: Brudne paznokcie z lakieru /jak doczyścić/

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
Próbowałam moczyć w cytrynie, bo to mi w między czasie przyszło do głowy i trochę paznokcie i palce rozjaśniały, ale pod paznokciem nadal pełno lakieru ;/ Pomalowałam je lakierem, który w miarę mam opanowany, żeby zamalować płytkę, bo się tak nie pokażę
Jak na przyszłość uniknąć lakieru pod płytką?? Da się? Bo mi zawsze po zmyciu lakieru (jakiegokolwiek) pozostaje pełno pod płytką i nie wiem jak to domyć. Kąpiel w zmywaczu jakoś mi się nie widzi ;/
A malowałaś wcześniej jakąś bazą pod lakier albo odżywką? Bo gdy baza jest pod lakierem to lakier wtedy fajnie schodzi i nie pozostawia przebarwień

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez nowa_wizazystka Pokaż wiadomość
Witajcie. A ja bym zaproponowała mniej drastyczne środki.Po prostu robiłabym ciągle maleńką ręczną przepierkę w mydle,proszku - oczywiście w dość gorącej wodzie.Potem posmarowałabym dłonie kremem i za jakis czas znowu zrobiła przepierkę. Zmywacz jak wiemy niszczy płytkę,a zwłaszcza jeśli często będziemy go używali. Ale to tylko moja propozycja,którą może warto wypróbować.Powodzenia.Pa.
Przepierka to świetny pomysł Bo przynajmniej paznokcie się tak nie zniszczą jak przy ogromnej porcji zmywacza
myszeczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.