Problem z miesiączką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-10, 06:09   #1
SweetPinkBella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 28

Problem z miesiączką


Hey wizażanki
Mam pewien problem z okresem który mnie niepokoi. A więc zacznę od początku. Mam 16 lat a okres dostalam jak miałam 14. Jest ciut nieregularny ale to chyba mniej istotne. Ogólnie trwa 6-7 dni. Wczoraj go dostałam. Był taki jak poprzedni czyli inny niż zawsze. Okres jest bardzo obfity (zawsze był duży ale nie aż tak). Po nocy to sie budze zalana krwią dosłownie. Co mnie jeszcze zdziwiło to dużo małych skrzępów których wcześniej nie było. No i ból brzucha. Kiedyś wogóle mnie nie bolał brzuch i przez to nie bardzo mogłam wyczuć kiedy przyjdziee okres. Ale teraz to boli..
Troszkę to długie ale mam nadzieję że pomożecie. Bo kto jeśli nie wy??
SweetPinkBella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 06:26   #2
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Problem z miesiączką

Hormony szaleją. Jesteś w wieku dojrzewania, a ten u każdego jest wielką zagadką. Być może tak obfity i bolesny okres był jednorazowym wyskokiem, może będzie i taki następny.
Zgłoś się do ginekologa (jeśli jeszcze nie byłaś, ale ja radzę iść zaraz po pierwszej miesiączce- obejrzenie narządów i stwierdzenie, czy rozwijamy się prawidłowo nikomu nie zaszkodziło). On ewentualnie może Ci przepisać tabletki regulujące cykl, ale warto się wcześniej zastanowić samemu, czy problem jest tak duży, żeby w młodym wieku sięgać po hormony (dla przykładu: sama biorę od czterech lat, najpierw jako środek 'opanowujący' mój cykl, potem jako zabezpieczenie).
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:08.