Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-23, 16:45   #1
Ulquiorra4
Raczkowanie
 
Avatar Ulquiorra4
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 53

Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?


Witam Was drogie Wizażanki.

Mam pewny problem.
Pod koniec sierpnia byłam u mojej ginekolog, zbadała mnie, powiedziała że wszystko cacy i wypisała 4 opakowania tabletek anty (Syndi 35, biorę je od roku), żebym nie musiała już w tym roku się do niej fatygować.
Te cztery miesiące jakoś tak szybko zleciały, że zapomniałam o zapisaniu się na wizytę.
W międzyczasie musiałam w jedym miesiącu wziąć parę tabletek więcej, także teraz mam niepełny, ostatni już blister.
Moja gin przyjmuje co drugi czwartek, więc najwcześniej będę mogła się do niej zgłosić po samą receptę 8,01, a na wizytę zapisana jestem dopiero 12.02.
Jak na złość, zostało mi tylko 10 tabletek z tego blistra, i żadnego więcej.
I stąd moje pytanko: Jaki inny lekarz mógłby mi tak "na ładne oczy" przepisać jedno opakowanie? Jestem pełnoletnia, ale wyglądam jak gimbaza, toteż miałabym małą siłę przebicia, jakbym miała chodzić od lekarza do lekarza i prosić o to.
No i wszystko komplikuje to, ze teraz a to Święta, a to Sylwester, więc i przychodnie tak w kratkę są czynne.
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
Ulquiorra4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 16:51   #2
hoacynka
Raczkowanie
 
Avatar hoacynka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: .
Wiadomości: 430
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez Ulquiorra4 Pokaż wiadomość
Witam Was drogie Wizażanki.

Mam pewny problem.
Pod koniec sierpnia byłam u mojej ginekolog, zbadała mnie, powiedziała że wszystko cacy i wypisała 4 opakowania tabletek anty (Syndi 35, biorę je od roku), żebym nie musiała już w tym roku się do niej fatygować.
Te cztery miesiące jakoś tak szybko zleciały, że zapomniałam o zapisaniu się na wizytę.
W międzyczasie musiałam w jedym miesiącu wziąć parę tabletek więcej, także teraz mam niepełny, ostatni już blister.
Moja gin przyjmuje co drugi czwartek, więc najwcześniej będę mogła się do niej zgłosić po samą receptę 8,01, a na wizytę zapisana jestem dopiero 12.02.
Jak na złość, zostało mi tylko 10 tabletek z tego blistra, i żadnego więcej.
I stąd moje pytanko: Jaki inny lekarz mógłby mi tak "na ładne oczy" przepisać jedno opakowanie? Jestem pełnoletnia, ale wyglądam jak gimbaza, toteż miałabym małą siłę przebicia, jakbym miała chodzić od lekarza do lekarza i prosić o to.
No i wszystko komplikuje to, ze teraz a to Święta, a to Sylwester, więc i przychodnie tak w kratkę są czynne.
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
A nie możesz po prostu pójść do innego ginekologa na wizytę?
__________________

hoacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 18:50   #3
Ulquiorra4
Raczkowanie
 
Avatar Ulquiorra4
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 53
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez hoacynka Pokaż wiadomość
A nie możesz po prostu pójść do innego ginekologa na wizytę?
No własnie obawiam się, że inny ginekolog może nie uwierzyć że takie regularnie biorę, i od tak mi ich nie przepisać...
Ulquiorra4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 19:03   #4
Anita295
Przyczajenie
 
Avatar Anita295
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Bytom, Śląsk
Wiadomości: 7
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

A nie możesz pójść do recepcji tej przychodni i poprosić o wypisanie recepty na 1 opakowanie? U mnie tak można i szczerze mówiąc, nie raz mnie to uratowało
Anita295 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 19:32   #5
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Właśnie możesz iść do swojej przychodni, albo zadzwonić czy Ci wypiszą.
Osobiście parokrotnie mi się zdarzyło iść do innego ginekologa, że tak powiem z d*py, przychodziłam mówiłam że kontrola i biorę plastry i nigdy nie spotkałam się z odmową ;-)
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 21:31   #6
hoacynka
Raczkowanie
 
Avatar hoacynka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: .
Wiadomości: 430
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez Anita295 Pokaż wiadomość
A nie możesz pójść do recepcji tej przychodni i poprosić o wypisanie recepty na 1 opakowanie? U mnie tak można i szczerze mówiąc, nie raz mnie to uratowało
Jasne, jak komuś nie pasuje godzina w której lekarz przyjmuje to może się z nim umówić żeby zostawił na recepcji i dziewczyna sobie podejdzie jak jej godzinowo będzie pasować (chociaż w prywatnych gabinetach czysto ginekologicznych nie zawsze jest recepcja z recepcjonistką, nie wiadomo czy u Autorki jest).

Ale kto jej wypisze receptę, skoro lekarza nie ma?
Recepcjonistka nie ma prawa wypisywać recept z tego co wiem..
Według mnie jedyny sensowny sposób to pójście do innego ginekologa, nikt nie powinien Ci robić problemów. Weź na wszelki wypadek swój blister jakbyś miała się wtedy pewniej czuć. Możesz też wcześniej do niego zadzwonić i przedstawić sytuację, ale serio nikt raczej Ci nie odmówi, no chyba że akurat antykoncepcja hormonalna jest wbrew jego sumieniu..
__________________

hoacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 16:39   #7
Anita295
Przyczajenie
 
Avatar Anita295
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Bytom, Śląsk
Wiadomości: 7
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

U mnie ginekolog też jest tylko w czwartki a w resztę dni tygodnia receptę na antykoncepcję wypisuje zwykły lekarz pierwszego kontaktu, zawsze musi być jeden z nich w przychodni.
Gorzej jeżeli jest to przychodnia tylko ginekologiczna.

Edytowane przez Anita295
Czas edycji: 2014-12-25 o 16:40
Anita295 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-26, 20:21   #8
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Mojej znajomej przepisał lekarz rodzinny i nie było problemu.
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 22:28   #9
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Załatw sobie od ginekologa papierek, że stale zażywasz te tabletki. Papierek jest ważny rok. Zanosisz go do swojej przychodni i w ten sposób każdą receptę, przez rok (czyli 12 opakowań) może Ci przepisać lekarz rodzinny
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 09:31   #10
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Mi wypisuje rodzinny. Nie wzięłam papierka i tak jak Ty przegapiłam czas na wizytę. Choć rękę mogłam sobie odciąć, że mam jeszcze receptę. Akurat inne leki mi się skończyły więc poszłam do przychodni. Powiedziałam lekarzowi i mi wypisał.

Jeśli chodzi o wypisanie recepty u Twojego lekarza to jest pytanie czy to jest samodzielna praktyka czy przychodnia ginekologiczna. Jeśli przychodnia to inny lekarz Ci może wypisać a Ty odbierzesz w recepcji. Przecież masz w karcie co bierzesz. Jeśli samodzielna praktyka to gorzej
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 13:41   #11
Ulquiorra4
Raczkowanie
 
Avatar Ulquiorra4
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 53
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Właśnie dzwoniłam do przychodni. Dowiedziałam się, że nie ma możliwości wypisania recepty przez innego lekarza, nawet gdybym poszła na wizytę do innego ginekologa, to nie jest pewny to, że on mi przepisze moje Syndi 35. Strasznie głupia sytuacja. A jest to naprawdę duża przychodnia. Jak widać nie mam co zrobić, tylko przerwać branie w połowie opakowania, czekać na okres i zacząć to, ktore mam nadzieję dostać "na krzywy ryj" 8.01. A tabletki kończą mi się 5.01.
Ulquiorra4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-29, 13:45   #12
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Dziwni jacyś -.- Spróbuj u innego gina/ inna przychodnia. Nie wiem jak z zapisami (chodziłam do przychodni gdzie zapisy były w dniu wizyty) i się umów. Idź do swojego rodzinnego.
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 14:13   #13
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez Ulquiorra4 Pokaż wiadomość
Właśnie dzwoniłam do przychodni. Dowiedziałam się, że nie ma możliwości wypisania recepty przez innego lekarza, nawet gdybym poszła na wizytę do innego ginekologa, to nie jest pewny to, że on mi przepisze moje Syndi 35. Strasznie głupia sytuacja. A jest to naprawdę duża przychodnia. Jak widać nie mam co zrobić, tylko przerwać branie w połowie opakowania, czekać na okres i zacząć to, ktore mam nadzieję dostać "na krzywy ryj" 8.01. A tabletki kończą mi się 5.01.
Dziwna ta Twoja przychodnia. Nigdy nie miałam problemu z przypisaniem mi tabletek przez jakiegokolwiek ginekologa. Brałam tylko ostatnie badania wątroby i krzepliwości krwi, by nie miał lekarz obiekcji co do tego, czy mogę środki antykoncepcyjne przyjmować i tyle.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 14:26   #14
Ulquiorra4
Raczkowanie
 
Avatar Ulquiorra4
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 53
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Do rodzinnego dostać się też jest problem. Dziś udało zapisać mi się na wizytę za dwa tygodnie. Paranoja jakaś.
Ulquiorra4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 15:01   #15
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

A wytłumaczyłaś w swojej przychodni jaka jest sytuacja?
Możesz jeszcze spróbować w aptece wziąć "na kreskę" może jak trafisz na miłą farmaceutkę i doniesiesz szybko receptę to Ci sprzeda.
Ale na prawdę takie problemy robią o.O
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 15:12   #16
Ulquiorra4
Raczkowanie
 
Avatar Ulquiorra4
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 53
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Mówię Wam dziewczyny jaka paranoja. W pewnej przychodni na Skoroszach (Warszawa) zapisy są dopiero na koniec marca . Jutro pojadę do mojej przychodni gdzie chodzę do ginekologa, może osobiście uda mi się coś więcej wynegocjować... A muszę mieć te tabletki, bo gdy odstawie je w poniedziałek dostanę krwawienie dokładnie na Studniówkę i będę umierać.
Ulquiorra4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 19:19   #17
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Weź kopie swojej dokumentacji od ginekologa i idź z nią do takiego lekarza do którego się dostaniesz. Ewentualnie poproś farmaceutę o wydanie 1 opakowania - może sie zgodzi na doniesienie recepty (tylko nie dostaniesz refundacji, ale te tabletki nie są drogie).
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 08:45   #18
Ulquiorra4
Raczkowanie
 
Avatar Ulquiorra4
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 53
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Witajcie. Po pewnych problemach dprawa zakończyła się. Byłam dziś w mojej przychodni poprosić o ksero mojej karty od ginekologa. "Przemiła" Pani z recepcji dała mi do wypełnienia druk i kazała się zgłosić po te odbitki po trzech dniach roboczych czyli 07.01 . No to chyba jakaś kpina. Tłumaczyła mi, że dopiero wtedy będzie osoba odpowiedzialna za ksero. Poszłam więc do apteki obok, uśmiechnięta Pani farmaceutka bez problemu dała mi opakowanie, i kazała donieść receptę jak już ją będę miała, nawet za 2tygodnie. Piszę to tutaj ku przestrodze innym panikarom. Jeżeli tak jak ja macie problemy z naszą kochaną Służbą Zdrowia to idźcie najpierw do apteki, powiedzcie jak jest, i jeśli nic nie załatwicie to dopiero latajcie po przychodniach. Pozdrawiam.
Ulquiorra4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 09:25   #19
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kto pilnie wypisze jedno opakowanie tabletek anty?

Cieszę się że sprawa załatwiona
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-30 10:25:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.