Paryż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-31, 22:22   #1
katerinka1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34

Paryż


Witam dziewczyny, może któraś z was była, bądź jest w tym mieście chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej, poza oklepanymi informacjami, z przewodników turystycznych, np jacy są ludzie i wogóle, czy miasto jest ładne, czy nie takie podstawowe informacje, ponieważ ja byłam, ale bardzo dawno przejazdem to tak, jak bym tam nie byłą.
katerinka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 09:05   #2
MarTa51115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 735
GG do MarTa51115 Send a message via Skype™ to MarTa51115
Dot.: Paryż

Ja byłam dwa razy i stwierdziłam,że w Paryżu lepiej jeździć na skuterze, rowerze albo chodzic na piechotę inaczej dużo nie zwiedzisz bo straszne korki są. Dobrze żeby byl przewodnik bo jeśli nie znasz języka będzie ciężko. Jeśli chcesz zwiedzic Luwr to zarezerwuj sobie co najmniej 5 dni bo jest ogromny(tak nam mówił przewodnik ,ja nie byłam). Miasto jest piękne, ahh.... kiedyś się tam przeprowadzę. Na polach elizejskich uważaj na zboczeńców i złodziei(nie żartuje). Dobrze jest znać angielski to mozna sobie pogadać z ludźmi. Francuzi są mili dla Polaków. Jeszcze jedna uwaga -mają słabe głowy Ja byłam tam z orkiestrą i to wszystko tłumaczy
__________________
Zapraszam
http://gotuj-z-marta.blogspot.com/
MarTa51115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 20:08   #3
maaril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 457
Dot.: Paryż

MarTa51115 z tymi korkami ma rację, więc lepiej albo na rowerze/skuterze albo komunikacją miejską (w zasadzie metrem dojedziesz wszędzie, a jak nie, to masz do dyspozycji tramwaje, autobusy i pociągi). Z tym Luwrem to nie sądzę żeby 5 dni było potrzebne na jego zwiedzanie. Ja go zwiedziłam w kilka godzin. Ogólnie duzo zwiedzania, miasto jest śliczne, w miarę czyste i nowoczesne. Po angielsku powinnaś się dogadać w sklepach (mam na myśli jakies centra handlowe, sklepy z ciuchami itd.) i miejscach głównie nastawionych na turystów (np. Luwr ) Co do złodziei to na nich faktycznie trzeba uważać, np okolice metra w Paryżu 18 ( http://upload.wikimedia.org/wikipedi...s-de-Paris.png ), ale im bliżej wzgórza Montmartre, tym spokojniej Ogólnie miasto jest cudowne i gdybym znała język, chętnie bym tam zamieszkała...
__________________
Od października studia - zaczynam nowy etap w życiu
Poza tym dbam o siebie

kod rabatowy na e-torebkę 40219d53


maaril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.