Problem z ustami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-24, 11:03   #1
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597

Problem z ustami


Witam,
Nie wiem co ostatnio dzieje się z moimi ustami . Na ustach, w kąciku pojawił się czerwony obrzęk, niebyt duży, przy zamkniętych ustach niewidoczny, widoczny natomiast gdy rozchylę usta i spojrzę na nie z profilu. Coś na kształt wyprysku. Dziwi mnie to, gdyż bardzo dbam o usta, pomadki ochronne stosuję wręcz nałogowo gdy jestem w domu. Gdy gdzieś wychodzę stosuję błyszczyki, niedawno przerzuciłam się na szminki, ale po mojej ulubionej którą stosuję nie zauważyłam żadnych podrażnień. Nie jadłam niczego nowego, zresztą ta zmiana jest tylko na ustach. Pasty do zębów używam cały czas tej samej, jedynie jakiś czas temu miałam Signal, nic nie zauważyłam po niej, chociaż wybitnie mi nie podpasowała i wróciłam do tej co zawsze. Kupiłam sobie w piątek po południu maść z witaminą A i od tego czasu cały czas ją stosuję. W drugim kąciku zaczęło się też coś podobnego robić, ale właśnie dzięki tej maści zaczęło znikać,jednak w tym drugim kąciku wciąż pozostaje . Czy któraś z Was miała może podobny problem? Jeśli to nie ustąpi, oczywiście wybiorę się do lekarza. Czy to jakieś uczulenie, może niedobór witamin?
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 11:44   #2
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: Problem z ustami

A czy nie jest to zwykły zajad?
Mi się często takie robią i zwykły krem ochronny wystarcza ew. maść cynkowa lub Aftin.
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 12:10   #3
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Problem z ustami

może masz rację, to zajad
dzięki za odpowiedź
będę nadal smarowała tą maścią i kupię też witaminy z grupy B, mam nadzieję, że zniknie
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 15:40   #4
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: Problem z ustami

najprawdopodobniej to zajad, kiedyś często mi się robiły, a wtedy rozgniatałałam jedną witaminę B2 , z tego robił się taki żółty , gorzki proszek i nakładałam na zajad.
po kilku dniach znika.
aha, nie można zbyt szeroko otwierać ust, bo wtedy zajad pęka i wolniej się goi, poza tym nie jest to zbyt przyjemne.
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 22:23   #5
alla19
Raczkowanie
 
Avatar alla19
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 98
Dot.: Problem z ustami

Wrr...Brzydki problem W takich sytuacjach używam najzwyklejszej pasty do zębów...rewelacyjnie wysusza
__________________
"Wiesz... Ja tez, chciałabym umrzeć z miłośći."




alla19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 23:57   #6
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Problem z ustami

a opryszczka? Idź może jutro do apteki, pokaż i zapytaj farmaceuty, co Ci radzi. Maść z wit. A jest dobra, bo szybko goi. Możesz też wypróbować krem z wit. A - skład podobny jeśli chodzi o moc czynnej witaminy, ale kremik jest mniej tłusty, co teraz latem ma znaczenie.
Co do wit. B - też popieram, kiedy jej brakuje przy ustach robią się dziwne rzeczy.
Acha, staraj się nie drażnić zmienionych miejsc (chociaż wiem, że czasem to jest odruch)
i koniecznie nie dotykaj ust brudnymi rękami, myj je częściej.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 15:13   #7
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Problem z ustami

Dzięki za odpowiedzi
To chyba nie jest jednak zajad, ani tym bardziej opryszczka. Nie boli przy otwieraniu ust, nie ma ropy ani niczego co by wskazywał na to, że to jest zajad. Po dzisiejszej nocy zmiana zmniejszyła się o połowę Zażyłam już 2 tabletki B-complex. Ale pojawiają się na ustach takie małe białe kropeczki, czasem zdarzały mi się takie po drugiej stronie, ale znikały szybko. Jednak te, które pojawiają się nad zmianą są w skupisku a nie pojedyncze. Będę zażywała te witaminy cały czas bo mam osłabiony organizm i może faktycznie od tego te rzeczy
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-25, 17:41   #8
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Problem z ustami

tak, b-complex jest najlepszy na takie sprawy, ja biorę już od pół roku i od tego czasu nie miałam opryszczki, która zwykle pojawiała się nawet 2 razy w miesiącu
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~


karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 12:51   #9
Madusia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Problem z ustami

witam,poradzcie mi prosze,bylam wyrwać ząb i stoamtolog tak mocno szarpał że pękł mi kącik.Nie moge nawet otworzyc buzi mocno boli.Jaką maść polecacie?
Madusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 22:22   #10
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Problem z ustami

maść z witaminą A- dla regeneracji świetna możesz jeszcze łykać tabletki z wit. B-complex


ja mój problem właściwie już wyleczyłam dzięki wyżej wymienionym specyfikom
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 07:18   #11
paulinq
Raczkowanie
 
Avatar paulinq
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: z wietrznej krainy;P
Wiadomości: 37
Dot.: Problem z ustami

albo Ci witamin brakuje np.B ja dokładnie dostałam coś podobnego, w dniu ślubu mojego brata(a byłam świadkową) wszystko już przygotowane, budze się rano, patrzę w lustro a tu takie coś na ustach! Wyglądałam zupełnie jak claun( taka szorstka skórka w kącikach ust. Przeszło po 2 dniach, czyli po całej imprezie(ja to mam szczęście)
paulinq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.