Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-09, 11:58   #31
4promile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Witam miałem podobne zdarzenie w dniu wczorajszym, oferowałem do sprzedaży samochód i zgłosiła się mailowo do mnie pani Gloria Rhodig z Anglii. Była zdecydowana kupić auto w ciemno , wszystko jej odpowiadało cena model itd. Sama nie mogła auta obejrzeć bo pracuje jako inżynier na morzu. Zaproponowała sposób zapłaty w systemie PayPal, jednak gdy nie wyraziłem zgody na taki sposób zapłaty już się do mnie nie odezwała. Myślę ,że to też można podciągnąć pod "Nigeryjski przekręt".
4promile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 04:07   #32
Azuki
Raczkowanie
 
Avatar Azuki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 310
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

andrew mike - kolejny z wymaginowanych kupujacych.
uwazajcie na niego !
__________________
Wielka milosc09.09.2002
Zareczeni 01.06.2011 (Dzien Dziecka)
Slubujemy 31.08.2013


Edytowane przez Azuki
Czas edycji: 2014-01-15 o 22:21
Azuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 13:50   #33
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Emmauel Didier kolejny oszust
ze niby wyslal mi na paypala 2100 zł z czego 1000zł na pokrycie transportu, ale paypal zablokował transakcje do czasu, az wyslę ze swojego konta 1000zł przez westerunion do firmy transportowej. Przestalam odpisywac i od tamtej pory dostalam 2 maile od paypal.com i od niego. Ze niby w niedziele? :P Jak biuro jest czynne pn-pt.
Najsmieszniejsze jest to ze gdy zarejestrowałam sie na paypal.com.pl dostalam potwiedzenie po polsku, a maile po transakcji zaczelam dostawac z paypal.com i to po angielsku :P

jutro wykonam tel do paypala i zgłosze próbe oszustwa
napisalam mu maila ze nie dam rady wyslac kasy wiec niech anuluje transakcje i wysle mi na konto bankowe to mi odpisał, z enie moze bo juz mu pobrało, a jesli z mojej strony transakcja nie jest legalna to bedzie proces
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤

Edytowane przez ana909
Czas edycji: 2014-02-02 o 14:17
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 12:27   #34
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

do mnie pisała nijaka Sandra Brown z chęcią kupna mojej sukni ślubnej, wysyłka do nigerii, tez maile z paypal, że wplata jest ale wplynie po wyslaniu sukni... na szczęście w porę się opamiętałam...
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 14:10   #35
andrewtro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

przekręt jest dobrze zorganizowany, uważajcie na oszustów którzy chcą zapłacić więcej. Proceder jest taki, wysyłają ci potwierdzenie o dokonanej wpłacie z adresu bardzo podobnego do Paypal
W tym Momocie dostałem sms bardzo podobnego do tego jaki wysyła paypal, iż alex wysłał mi pieniądze ….tylko muszę wpłacić aby je odebrać, poniżej pokazuje różnice
paypal@email.paypal.comno t
service@intl.paypal.com

Hello,
I have just completed the payment, And you should have received a confirmation email from paypal in regards to the payment. If you could please re-send me the address to where i will send the courier company for the pick up, After you received and confirmed the total funds into your PayPal Account,So that i can provide them with it. The company that I will be dealing with is wwc(World Wide Courier) I have deal with them many times before and found them to be very efficient & Reliable.

As you may have noticed I have made an additional payment on top of all the other charges, The sum of 800.00 GBP.This needs to be sent to the courier company which can easily be done through Online Banking or Bank Deposit to the shipping agent Bank Account. This is their requested form of payment when it comes to dealing with international exchanges. Upon receiving the payment they will arrange to pick up within the next 48 hours. They will probably call you and choose the date the pick up will be made, Which reminds me if you could also send me your contact number again i will forward it to them so they can arrange a convenient pick up time.
The Shipping agent fees will have to be sent to the wwc(World Wide Courier)Bank account which you will need to do, However as you see you will be reimbursed as soon as the funds will clear through paypal.

The amount that I have just transferred to you is on hold through paypal as they need the Bank Deposit receipt to confirm the courier company has been paid. Once they received that then the payment will be cleared into your paypal account. Just to reassure you that the amount has already left my PayPal account and simply being held by Paypal until the transaction is completed successfully.
Here is The information you need in order to complete the payment via Online Bank or Bank Deposit listed below:

Account Name: Okunlola Lolade
Bank Name: ARGENTA BANK
Account Number: BE26973112383729
Swift Code: ARSPBE22XXX
Bank Address: Saint Bavo Street 21, 2610 WILRIJK (ANTWERPEN) BELGIUM
Country: Belgium.
andrewtro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 13:24   #36
andrewtro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

To są dane oszustów którzy chcieli kupić motor, twierdzą że przelali pieniądze przez Paypal ale sa zablokowane do czasu wpłaty przeze mnie 800 funtów,jednocześnie od strony łudząco podobnej do Pay pal dostaje przypomnienia o wpłacie ,wchodząc na swoje konto Paypal nic nie mam, więc nie dajcie się im nabrać, podawali takie numery
+447024023523
+447624803777
1146 New London Road, Chelmsford Essex M74 7JU.
STAN: West Sussex
Kod pocztowy: B15 1TS
Kraj: Wielka Brytania
jerrymarth@gmail.com
alexgabriel876@gmail.com
andrewtro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 16:30   #37
GosiaSamosia1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 33
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

.

Edytowane przez GosiaSamosia1
Czas edycji: 2014-09-23 o 10:28
GosiaSamosia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-29, 15:52   #38
dor92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Uwaga,
Pani Clair zmieniła imię na Lewis Garcia. Dokładnie ten sam schemat, nawet ta sama treść maila. Nie dajcie się nabrać!
dor92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 11:25   #39
prawie oszukana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Dzięki Bogu za takie forum, o mały włos nie zostałabym oszukana w identyczny sposób jak opisane poniżej, tylko ze do mnie pisała ROSE GARCIA. Teksty listów identyczne słowo w słowo, tylko ze miałam jeszcze zapłacić kurierowi 980 zł za zabranie mebli. Jeszcze tylko muszę usunąć konto na Paypal (co nie jest takie proste) i zapomnieć. Jeszcze raz dziekuję i UWAŻAJCIE!!!!!!!!!
prawie oszukana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 09:55   #40
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Witajcie, pirat z Nigerii ponownie atakuje.
Do mnie odezwal sie jako Corn Williams, nie bede sie powtarzac bo schemat dzialania taki sam, napisal wlasnie jako inzynier na morzu.
Byl na tyle bezczelny ze jak nie wyslalam pieniedzy to zaczal straszyc mnie interpolem, ze za oszustwo z Anglii mnie deportuja bo juz mnie tam zglosil. Dal dopiero spokuj jak ja go policja postraszylam.
Dane do wysylki i mail z ktorego pisal:
Name: Justice Adams
Address :No 5 Oyo Road
City: Ibadan,
State: Oyo.
Country :Nigeria
Post code: 23402
cornwilliams34@gmail.com

Edytowane przez nicko
Czas edycji: 2015-04-23 o 09:59
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 12:35   #41
Murzynka_13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Do mnie napisał
Pavle Kolarov
pavle.kolarov12@gmail.com


Thank your for your email,I have been searching for ages and have decided that this is exactly what I am looking for and want to purchase it from you! Can you assure me that i will not be disappointed with it. I’m ready to pay your asking price, and i'm satisfied with the condition too But the issue is I’m a marine biologist and i am on sea right now. Due to my contract on the sea, there is strictly no call due to the lack of reception on the sea area. But I’m able to access my mail anytime as i will make use of wireless laptop. i'm willing to pay through PayPal & i'll cover the paypal fees too, and about the transportation, since i am interested in the immediate purchase.Am buying it internationally to Spain and i will be making use of a shipping company to have this picked up from you and have it delivered to me.Further arrangements will be made with you in regards to the pick up once i have paid you,I would appreciate if you email me with more pictures (if available) too since i won't be be able to see this in person.If you agree with this, i would require the details below to proceed with payment:


Your PayPal e-Mail Address :
Your Full Contact address:
Your Phone# :
Total Amount :
Full name:


Note: i'll also include the Shipping company's fee so kindly Get back to me with your PayPal email account and your address for the pick up to be arrange? so i can proceed with the payment asap..


Regard's
Murzynka_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-28, 22:44   #42
przytomny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Super Basia za poruszenie tego tematu, miałem dokładnie to samo tylko gośc sie podawał za John Andrew. Przez paypal niby przesła nadwyżke pieniedzy za towar plus wartośc towaru a ja ta nadyzke miałem przesłac firmie kurierskiej przez Western Union, wtedy już wiedziałem ze to ściema i poprostu nie reagowałem na zadne maile nawet te podrobione ze strony PayPal. O mały włos bym utopił pieniądze. Trzeba podawać ta informacje w swiat żeby nikt sie nie dał nabrać.
przytomny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 09:17   #43
ruppi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 75
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Nie rozumiem dlaczego ludzie tak namiętnie korzystają z PayPal? Przecież jest dziesiątki lepszych sposobów na transfery międzynarodowe. Ot chociażby konta walutowe np w euro.
ruppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 10:27   #44
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Cytat:
Napisane przez ruppi Pokaż wiadomość
Nie rozumiem dlaczego ludzie tak namiętnie korzystają z PayPal? Przecież jest dziesiątki lepszych sposobów na transfery międzynarodowe. Ot chociażby konta walutowe np w euro.
Bo jest to jednak najprostszy sposób, tani i pewny? Dający możliwość zwrotu pieniędzy,gdy towar nie spełnia warunków.
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 11:12   #45
anonimowaczytelniczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Oszuści nadal działają.
Odezwał się do mnie Desmond Wilson z USA, który rzekomo aktualnie mieszka w Szkocji.
Pragnę podkreślić dodatkowo, że jeśli korzystacie z polskiej wersji PayPala, to e-maile przyjdą w języku polskim.
anonimowaczytelniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 19:42   #46
khaleesi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Kilka dni temu spotkała mnie dokładnie taka sytuacja. Niejaka pani Tina Walter z Niemiec chciała kupić ode mnie sofę. Miała przelać 2000 zł, a niby że przelała 4100 i prosiła, żeby 2100 przelać firmie transportowej z Belgii. Dramat... Zaczęły przychodzić fałszywe maile od PayPal wysyłane z adresu kończacego się na intl-pal.com PayPal pisze do użytkowników tylko z domen: @paypal.com oraz @e.paypal.pl.
Uważajcie!!! To jakaś plaga!!! [/FONT]

Edytowane przez khaleesi
Czas edycji: 2016-07-07 o 19:45
khaleesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 00:08   #47
Rakkaja
Przyczajenie
 
Avatar Rakkaja
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 16
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Cytat:
Napisane przez basiaporc Pokaż wiadomość
Poczytaj tu http://www.forumszosowe.org/viewtopic.php?t=16283

Pani Clair chetnie wpłąci pieniądze na PayPal, zanim wpłąci ja mam wysłac pianino i opłacic kuriera, jak wysle jej pokwitowanie ze wysłałam, to ona wpłaci mi kase na pay pal, wysyła podrobione druki z pay pal, ze kase wpłaciła, a po tem nie ma ani pieniędzy, ani towaru. Poczytaj w tym linku który wkleiłam, nie jest tak bezpiecznie jak Ci się wydaje...Ja nie mam pretensji i nie piszę ze Pay Pal jest niebezpieczny, tylko żeby się ktoś nie dał nabrać na oszustwo na PayPal.

Ona mnie już nie zdążyła wciskać kitu o wpłatach przez western union , ale tak też robi, bo kontaktowałam się z oszukiwaną osobą w identycznym stylu. Nawet schemat listu jest taki sam....
Oczywiście, że przekręt. Ja miałam podobną propozycję z angli odnośnie samochodu, ale kolega mi opowiedział, że to jest bazowane na "przekręcie nigeryjskim"

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------

Ale to akurat nie miało wtedy związku z paypalem
Rakkaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 07:20   #48
Konrad1976
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Cześć. Wczoraj od rana zaczął do mnie pisać niejaki Abdulrahmon James z Nigerii , ale mieszkający w Turcji. Powiedział że interesują go moje rzeczy wystawione na portalach aukcyjnych. Na początku łamaną polszczyzną potem łamanym angielskim. Następnie zapytał co sprzedaję, już mnie to zastanowiło bo skoro pisze to powinien wiedzieć co go interesuje. Kilka maili w jego wykonaniu, zdawkowych. Następnie prosił żebym ściągnął whatsapp na komórkę to wtedy pogadamy. Do rozmowy nie doszło, ale wymiana wiadomości tak. Doszliśmy do punktu w którym on ustalił cenę oczywiście wyższą niż rządana, na pokrycie kosztów. Powtarzam pisał zdawkowo czyli coś w stylu KALI BYĆ KALI MIEĆ. Następnie wystosował do mnie pismo formatu a4 pięknym angielskim rozpoczynając od słów Thank you for your response......I kilkukrotnie użył tekstu PayPal Sub. Wcześniej coś wspominał o paypal(oryginalna pisownia). Sprawdziłem że wysyłka dhl do turcji będzie kosztować 5345 pln, ale dla niego to nie problem. Zaczął mi tłumaczyć że jest w drodze do turcji, że chce kupić, że przedsiębiorstwo transportowe to ode mnie zabierze, po czym zaczął pytać czy mam paypala. Powiedziałem że nie mam. On na to że to very easy, że he will help me, tyle że lampka u mnie zapaliła się po tym piśmie formatu a4. Zapytał jeszcze raz czy założe paypala i podam mu swoje dane do przelewu kasy. Odpisałem oczywiście po angielsku że nie chcę i tak oto rozmowa trwająca ponad 8 godzin się urwała, Niestety pomysłowość i cierpliwość tych ludzi jest najczęściej większa od naszej, a często ta większa kasa którą proponują działa jak magnes. Uważajcie na siebie
Konrad1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 08:54   #49
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Cytat:
Napisane przez Konrad1976 Pokaż wiadomość
Cześć. Wczoraj od rana zaczął do mnie pisać niejaki Abdulrahmon James z Nigerii , ale mieszkający w Turcji. Powiedział że interesują go moje rzeczy wystawione na portalach aukcyjnych. Na początku łamaną polszczyzną potem łamanym angielskim. Następnie zapytał co sprzedaję, już mnie to zastanowiło bo skoro pisze to powinien wiedzieć co go interesuje. Kilka maili w jego wykonaniu, zdawkowych. Następnie prosił żebym ściągnął whatsapp na komórkę to wtedy pogadamy. Do rozmowy nie doszło, ale wymiana wiadomości tak. Doszliśmy do punktu w którym on ustalił cenę oczywiście wyższą niż rządana, na pokrycie kosztów. Powtarzam pisał zdawkowo czyli coś w stylu KALI BYĆ KALI MIEĆ. Następnie wystosował do mnie pismo formatu a4 pięknym angielskim rozpoczynając od słów Thank you for your response......I kilkukrotnie użył tekstu PayPal Sub. Wcześniej coś wspominał o paypal(oryginalna pisownia). Sprawdziłem że wysyłka dhl do turcji będzie kosztować 5345 pln, ale dla niego to nie problem. Zaczął mi tłumaczyć że jest w drodze do turcji, że chce kupić, że przedsiębiorstwo transportowe to ode mnie zabierze, po czym zaczął pytać czy mam paypala. Powiedziałem że nie mam. On na to że to very easy, że he will help me, tyle że lampka u mnie zapaliła się po tym piśmie formatu a4. Zapytał jeszcze raz czy założe paypala i podam mu swoje dane do przelewu kasy. Odpisałem oczywiście po angielsku że nie chcę i tak oto rozmowa trwająca ponad 8 godzin się urwała, Niestety pomysłowość i cierpliwość tych ludzi jest najczęściej większa od naszej, a często ta większa kasa którą proponują działa jak magnes. Uważajcie na siebie
Serio chciało Ci się poświęcić aż 8 godzin na coś, co już właściwie "na dzień dobry" wyglądało jak przekręt?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-03, 07:45   #50
Konrad1976
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Chyba nie rozumiesz zasadności tego forum. Dla mnie był to pierwszy taki przypadek, ale rozumiem że dla Ciebie to żadne nowum. To forum jest po to żeby przestrzegać, a nie po to byś wylewała swój jad.
Konrad1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 12:21   #51
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Cytat:
Napisane przez Konrad1976 Pokaż wiadomość
Chyba nie rozumiesz zasadności tego forum. Dla mnie był to pierwszy taki przypadek, ale rozumiem że dla Ciebie to żadne nowum. To forum jest po to żeby przestrzegać, a nie po to byś wylewała swój jad.
Trąbi się o tym od X lat, mechanizm takich osób jest jeden i ten sam, zmieniają się tylko szczegóły, dekoracje i nazwiska osób. Tak, serio dziwi mnie, że nadal jest ktoś, kto o tym nie słyszał plus w kim od razu nie włącza się czerwona lampka w momencie, gdy jakiś Ahmad z Nigerii chce sprowadzać do Turcji towar z Polski. Ten wątek zamienił się niestety w jakąś licytację pt. która historia bardziej egzotyczna.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-09-03 o 12:35
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 23:48   #52
Konrad1976
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Jak widać na załączonym obrazku są tacy ludzie, tak jestem żywym tego przykładem i nie wstydzę się tego ani nie próbuję koloryzować i uegzotyczniać wypowiedzi, a może i mówi się o tym od lat, ale i tak uważam że nadal powinno się o tym mówić. A przede wszystkim o tym że wystawiając cokolwiek na którymkolwiek z portali wystawiamy się na takie właśnie strzały, czasem chybione czasem trafione. Ja również czule Cię pozdrawiam Doris.
Konrad1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 06:10   #53
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Doris, naiwność ludzka jest nieograniczona, a w połączeniu ze chciwością całkiem odbiera rozum. nawet na najbardziej absurdalne numery ludzie sie łapią.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 09:52   #54
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Doris, naiwność ludzka jest nieograniczona, a w połączeniu ze chciwością całkiem odbiera rozum. nawet na najbardziej absurdalne numery ludzie sie łapią.
O tak, słowo-klucz: chciwość. Po prostu wychodzę z założenia, że jakieś wymienianie się mejlami, wielogodzinne dyskusje z "potencjalnym kontrahentem" mocno podejrzanym na starcie, jest niebezpieczne, bo narażamy się na urobienie. To tak, jak dyskutowanie z cyganką "powróżę daj pani banknot". Najlepiej po prostu nie zaczynać, odwrócić się na pięcie i iść swoją drogą. Tak samo jak z jakimiś szemranymi typami z netu.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 10:03   #55
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Te ściemy sprawiają wrażenie tak absurdalnych, ze nikt w to nie uwierzy, ale gdyby były nieskuteczne, to nie byłyby tak popularne. Moze dziesięciu nie uwierzy,a jedenasta osoba da sie nabrać, aż miło
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 14:05   #56
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Kiedys, bardzo dawno temu, gdy po raz pierwszy spotkałam się z przekretem nigeryjskim to prawie, prawie uwierzyłam. To było ponad 10 lat temu a ja byłam naiwna. Lampka zapaliła mi się dopiero gdy osoba z którą rozmawiałam zaczęła się domagać moich danych bankowych. No aż tak naiwna nie byłam. Potem jeszcze przez kilka dni dostawalam maile od "to poważna sprawa!" do pogrozek wręcz, ale olalam.

Później trafiłam na anglojęzyczne forum na którym omawiano przypadki takich przekrętów i ludzie opisywali czasem nawet wielotygodniowe negocjacje z oszustami. No ale oni te negocjacje prowadzili w celu "oszukania oszusta" i część historii było naprawdę zabawnych. Ale to tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Najlepiej po prostu takie maile/oferty usuwać i nie odpowiadać.

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 22:39   #57
Cięciweczka
Przyczajenie
 
Avatar Cięciweczka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z Wrocławia
Wiadomości: 3
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Świetnie, że się podzieliłyście swoimi mailami. Dziękuję! Oto moja Stefanie z Deutschland, offshore worker Co za paranoja. Ogłoszenie było na OLX już dłuższy czas, więc prawie mnie przekonała. Wpisywałam ją na google żeby sprawdzić i nic to nie dało, odpisałam jej więc. Coś mi nie paasowało w tym namawianiu na paypala, później wyszukałam hasła typu "paypal oszustwo", "paypal uwaga" i dopiero "stefanie wirtz paypal oszust" pomogło.
Podaję dane ku przestrodze: stefanie wirtz stefaniewirtztiny411@gmai l.com

"Alright ,well I think that is a fair price and I'm satisfied with the condition .I am an offshore worker and based in Ger many but I would arrange for the transportation to my home and i would be paying through PayPal as it is the fastest & easiest way to pay now. and do not worry about PayPal fees , i will take care of that directly from my account Okay? . So if you accept t,,he proposal, you should send me your info requested below if you have an account already:-
Name:
PayPal Email :
Phone number :
so that i can proceed with the transfer and then we can arrange for my transport agent to come for the pick up after you received your money.I will need your home address too for the pick up to be arranged.
thanks,
Stefanie."

"I hope you wont mind to get an account with PayPal.Its reliable and easy to use PayPal,all you need to do is visit www.paypal.com and register with them.When you are done with the registration send me the email used for the registration with PayPal so i can pay in."

Edytowane przez Cięciweczka
Czas edycji: 2017-01-17 o 22:44
Cięciweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 07:30   #58
gregoria
Raczkowanie
 
Avatar gregoria
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 97
Exclamation Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Tak, uważajcie na "Stefanie Wirtz" stefaniewirtz101@gmail.co m!
Do mnie też odezwali się wczoraj pod pretekstem ogłoszenia, które mam na OLX.
Jak tylko zobaczyłam maila, to podejrzewałam przekręt, bo było głośno o takich naciągaczach w Anglii. To nigeryjscy oszuści, fałszują potwierdzenia przelewu Paypal, żeby wysłać im wartościowy towar.
gregoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-25, 23:12   #59
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!!

Cytat:
Napisane przez gregoria Pokaż wiadomość
Tak, uważajcie na "Stefanie Wirtz" stefaniewirtz101@gmail.co m!
Do mnie też odezwali się wczoraj pod pretekstem ogłoszenia, które mam na OLX.
Jak tylko zobaczyłam maila, to podejrzewałam przekręt, bo było głośno o takich naciągaczach w Anglii. To nigeryjscy oszuści, fałszują potwierdzenia przelewu Paypal, żeby wysłać im wartościowy towar.
Trochę to dziwne...
Przecież mało kto decyduje się wysłać przesyłkę zanim dostanie pieniądze.
Są pieniążki, jest wysyłka, nie ma pieniążków, nie ma towaru. Zasada stara jak świat
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 11:02   #60
Kamill0001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Oszustwo na PayPal - uważajcie!!!! Stefanie Wirtz

Uważajcie na stefaniewirtz101@gmail.co m

Dokładnie parę dni temu dostałam takiego samego maila jak poprzednicy (dotyczyło ogłoszenia na OLX jakie wystawiłam):

"Alright ,well I think that is a fair price and I'm satisfied with the condition .I am an offshore worker and based in Ger many but I would arrange for the transportation to my home and i would be paying through PayPal as it is the fastest & easiest way to pay now. and do not worry about PayPal fees , i will take care of that directly from my account Okay? . So if you accept t,,he proposal, you should send me your info requested below if you have an account already:-
Name:
PayPal Email :
Phone number :

so that i can proceed with the transfer and then we accan arrange for my transport agent to come for the pick up after you received your money.I will need your home address too for the pick up to be arranged.
thanks,
Stefanie.

Forma płatności przez PayPal dostałam maila że przelano pieniądze za towar+koszt transportu(chociaż uzgadnialiśmy że za transport płaci ona i wysyła tylko kuriera, a ja nie wydam towaru dopóki nie będę miała pieniędzy na koncie )
Informacja mailowa była taka że środki są zablokowane do momentu zapłacenia za transport w dowolnym punkcie MoneyGram na rzecz spedytora i to wzbudziło moją podejrzliwość że jest to oszustwo.
Pieniądze miałam przesłać na:
Agencja Transportowa: Hills logistyki;

Imię: Evans
Nazwisko: Smith
Adres: 54 Swinburn street,
Miasto: Greater Manchester
Kod pocztowy: M9 4FS
Kraj: United Kingdom.

Tylko jak wchodziłam na konto PayPal to żadnych środków nie widziałam. Zadzwoniliśmy do obsługi klienta i uświadomili nas że to jest próba wyłudzenia.
Chcieliśmy zgłosić na policję ale gra nie warta świeczki musiałabym przelać te pieniądze (2125,00 zł) to wtedy by podjęto jakiekolwiek działania.
Kamill0001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-27 08:43:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.